90-te

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Post Reply
Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: 90-te

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 13:59

prvo mi reci šta imaš od škole, da vidim šta da ti preporučim..

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: 90-te

Post by Bluesko » 10 Feb 2010, 14:01

Boogie Woogie wrote:prvo mi reci šta imaš od škole, da vidim šta da ti preporučim..
:ma bravo: :| :roll:

Hater
Posts: 17
Joined: 09 Feb 2010, 01:18

Re: 90-te

Post by Hater » 10 Feb 2010, 14:02

Boogie Woogie wrote:prvo mi reci šta imaš od škole, da vidim šta da ti preporučim..
Trenutno sam 3 godina Gimnazije ako te bas zanima.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: 90-te

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 14:03

neki sport?

Hater
Posts: 17
Joined: 09 Feb 2010, 01:18

Re: 90-te

Post by Hater » 10 Feb 2010, 14:05

Boogie Woogie wrote:neki sport?
Kakve to sad veze ima?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: 90-te

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 14:06

ovde ja pitam.
Ako hoćeš pravu preporuku, za pravu muziku, onda odgovaraj.

Hater
Posts: 17
Joined: 09 Feb 2010, 01:18

Re: 90-te

Post by Hater » 10 Feb 2010, 14:09

Boogie Woogie wrote:ovde ja pitam.
Ako hoćeš pravu preporuku, za pravu muziku, onda odgovaraj.
Mislim da ipak ne zelim.Zadrzi tu 'prefinjenu' muziku za sebe.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: 90-te

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 14:14

mhm..dakle, zatvoren, nepoverljiv, besan, hejter, nedefinisanih estetskih kriterijuma, luta, traži ali ipak ponosan i konzervativan.
Ne prija mu Grand i hteo bi nešto drugo ali ne zna šta, pa pruhvata bilo šta.
Komleks seljaka, zemljoradnika, ratara, balkanca (verovatno nerešen sukob sa autoritetom), retro-pomodar..sve u svemu za tebe:

slušanje: rani rockabilly s početka 60-tih.

ako bi se pak okušao u komponovanju, onda samo neke himne za manje fudbalske timove.

molim lepo i drugi put.
8)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: 90-te

Post by Kristijan » 10 Feb 2010, 14:25

Hater, vidiš, tu je kvaka. "Ono što je meni kvalitetno, nekome drugom ne mora da bude kvalitetno". Tu ti je greška u razmišljanju. Ne razdvajaš "sviđa mi se" od "kvalitetno je". Kvalitet uopšte nije tamo neka amorfna materija koju je teško spoznati i opisati. Kvalitet je kvalitet, nema tu cenkanja, i nema bezbroj različitih pogleda na problem. Tako ću recimo da odem na svirku benda koji ne volim i čiju ploču nikad ne bih kupio ako imaju kvalitetan živi nastup, ako su članovi benda kvalitetni izvođači. Odnosno, čak i ako mi se bend sviđa iz ko zna kojih razloga, a znam da nisu neki kvalitet, definitivno neću da trošim vreme na njihovom koncertu. Eto to je kao neka ilustracija tog problema, ne znam da li kapiraš o čemu pričam... Dakle kada pričamo o Dr Iggyju, možemo da pričamo o uspomenama koje te vezuju za neku njegovu pesmu, ali nikako ne možemo da pričamo o kvalitetu. Nema toga, nije kvalitet ni onako iz kurtoazije u prolazu mahnuo Iggyju. Eto ja sam se divno provodio uz Ramonse kad sam bio klinac, i danas ih rado čujem jer me za njih vežu super fenomenalne uspomene, ali ne pada mi na pamet da nekoga ubeđujem kako je to kvalitetno, kako je to neki zavidan kreativni domet. I ne mora svaka muzika da bude visok domet, neka jeste tu prosto da nas zabavi. Ali da onda to lepo stavimo na stranu, to je laka zabava, i nećemo priču o kvalitetu uopšte da potežemo.

Vidim da si se naoštrio na Grandovce. Nije da nemaš pravo, ali udri iz istog naoružanja i po svojim ljubimcima, nemoj da budeš pristrasan. Ti misliš da je Grand nešto najgore. Pa, definitivno je najvulgarnije. Međutim, meni je ipak gora varijanta ono što, na primer, radi Goca Tržan. Jer tripuje da je bolja, a nije. Ne zna gde joj je mesto. Kapiraš, tamo neka razgologužena vriskulja nema iluzije o sebi - prodaje ono što ima, dok može. Ne tipuje na glas, na tekstove, na aranžmane... Zna gde joj je mesto i ko joj je publika. A Goca ne zna. Preozbiljno sebe shvata. E to je ipak gori čemer od onog prostačkog čemera.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: 90-te

Post by Bluesko » 10 Feb 2010, 14:27

Vidim da si se naoštrio na Grandovce. Nije da nemaš pravo, ali udri iz istog naoružanja i po svojim ljubimcima, nemoj da budeš pristrasan. Ti misliš da je Grand nešto najgore. Pa, definitivno je najvulgarnije. Međutim, meni je ipak gora varijanta ono što, na primer, radi Goca Tržan. Jer tripuje da je bolja, a nije. Ne zna gde joj je mesto. Kapiraš, tamo neka razgologužena vriskulja nema iluzije o sebi - prodaje ono što ima, dok može. Ne tipuje na glas, na tekstove, na aranžmane... Zna gde joj je mesto i ko joj je publika. A Goca ne zna. Preozbiljno sebe shvata. E to je ipak gori čemer od onog prostačkog čemera.
:1:

Hater
Posts: 17
Joined: 09 Feb 2010, 01:18

Re: 90-te

Post by Hater » 10 Feb 2010, 14:36

Boogie Woogie wrote:mhm..dakle, zatvoren, nepoverljiv, besan, hejter, nedefinisanih estetskih kriterijuma, luta, traži ali ipak ponosan i konzervativan.
Ne prija mu Grand i hteo bi nešto drugo ali ne zna šta, pa pruhvata bilo šta.
Komleks seljaka, zemljoradnika, ratara, balkanca (verovatno nerešen sukob sa autoritetom), retro-pomodar..sve u svemu za tebe:

slušanje: rani rockabilly s početka 60-tih.

ako bi se pak okušao u komponovanju, onda samo neke himne za manje fudbalske timove.

molim lepo i drugi put.
8)
Uuuuu, sto si mi ti prefinjen.Da ja sad kazem nesto malo o tebi.Pljujes na 80-e i 90-e i gledas da slusas sto stariju muziku, tako delujes pametnije i kao imas stav.Volis da degradiras ljude i ocenjujes ih po tome sta slusaju i kako se oblace, dakle vrlo povrsno.Mislis da si popio svu pamet ovog sveta i ti si naj naj sve najbolje moguce, idealni individualac a svi ostali su seljaci i klosari samo si ti super.Gord si nevidjeno, moze se reci cak i snob, ne postujes tudje misljenje cak i kad znas da je ta osoba u pravu, dakle ponosniji si od mene.U stvari si mnogo nesiguran u sebe jer kad neko toliko degradira ljude zbog banalnih stvari i nema neko samopouzdanje i ne moze ga imati.Toliko od mene i zadnje sto sam napisao vezano za tebe Boogie Woogie.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: 90-te

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 14:39

vidi, normalno je da se opireš,
ipak, samo se ti baci na rockabilly i ne brigaj..

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: 90-te

Post by Boogie Woogie » 10 Feb 2010, 14:45

evo može ovo svaki dan za doručak, i onda 3 x dnevno po potrebi

http://www.youtube.com/watch?v=Z8C4vNjDaSo

Tool24Bg
Posts: 9
Joined: 10 Feb 2010, 00:12

Re: 90-te

Post by Tool24Bg » 10 Feb 2010, 15:56

Ali opet, mora se imati u vidu da je i pocetkom tih glupavih devedesetih bilo dobrih bendova i zanimljivih CDova, u sred tog nevremena. Tu su bili GOBLINI, BJESOVI, D.L.M. , Rambo Amadeus je bio u punoj snazi svog stvaranja. Opet to nije bilo najzahvalnije vrijeme za bavljenje rok i alternativnom muzikom. Bas tih devedesetih EKV objavljuje dva svoja albuma, PLEJBOJ se javlja sa svojim OVERDRIVEOM. Vetarani, R.M. Tocak i Kepa, prave novi SMAK i objavljuju dva solidna albuma, BIOSKOP FOX i EGREGOR. Ipak, ovo je neka druga strana tih devedesetih. Bilo je nekog svijetla, nekog otpora svemu tome. Najbolje mi to opisuje ona pjesma LEDENO DOBA od Partibrejkersa. Po gradovima iz takozvane 'unutrasnjosti' postojala je jaka punk-scena. Ipak se nesto desavalo. I to je ona pritajena priroda rokenrola, rekao bih, da koliko god postojale neke indicije i strategije da se on zbrise sa lica scene i scena, on ipak opstaje u svojim svakovrsnim formama, mijenjajuci svoje lice pod naletima vremena, a opet ostaje ono sto jeste uvijek bio- dokument o vremenu i zapis o pobuni. Ta pobuna je postojala 90-tih. I dalje tvrdim da nije bila najbolja klima za stvaranje, ali ljudska zelja za stvaranjem, oglasavanjem i postojanjem, ipak bila jaca, iaoko nije prevladavala. Kao sto veli jedan stih 'nije bitno kolika je zvijezda/ vec je bitnije kojom jacinom i snagom ona sija.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: 90-te

Post by Doolio » 10 Feb 2010, 17:52

to je sve tacno i ja uvek pricam to sto ti pricas, imali smo i ritmove nereda i blok aute i sansajne i ajzbrne i obojene programe itd itd itd, a sve prouzrokovano buntom protiv zna se koga i prsnjavanjem srednje intelektualne klase i mladih blablabla itd itd itd. medjutim, ovde je evidentno da pod zargonskim terminom "90te" sigurno ovaj topic ne podrazumeva gobline i brejkerse vec drigije, EVENTUALNO mobi dik...tako da i diskusija ide u tom smeru, niko nije 'zaboravio' na bendove devedesetih, vec je jedino mozda tema presiroko nazvana (mozda bi se trebala zvati dens i pop devedesetih), ali mislim da je njen sadrzaj poznat po slengovskom znacenju termina 'devedesete', znas ono kad dodje neko na zurci pa kaze 'aj pusti neke devedesete', niko nece da kaze 'aha, evo pustam' i da pusti gobline:)

takodje, mislim da je bitno ono sto kristijan kaze, treba praviti razliku izmedju kvaliteta i licnog afiniteta (koji se ponekad poklapaju, ali to uopste ne mora da znaci). recimo (ovo sam pricao vise puta, ali je dobar primer), ja se raspilavim na knezovo 'dal si ikada mene voljela' jer sam prvu ribu poljubio kad je picila ta pesma na nekoj zurkici kad sam bio tipa peti razred ili tako nesto. tako da mi je dvesta puta veci dozivljaj kad cujem to nego kad cujem veliki procenat mnogo boljih pesama. cajkovski mi se uopste ne svidja, suvise mi drnda one dureve i skace po tonovima, ja sam ipak molski covek i covek jednostavnije melodije, pa opet necu reci da je knez bolji od cajkovskog:)
i takodje, opet sam sposoban da i u tom jednom zanru, ako nista, barem pokusam da kvalitativno rasporedjujem ljude. tipa, drigi se stvarno ne moze pohvaliti nikakvim kvalitetima, nit je dobar mc, nit su mu tekstovi dobri po bilo kom kriterijumu, nit su mu matrice (one koje nisu uzete) nesto specijalno, takodje, muzika mu je ocigledno svesno namenjena za prilicno mladu populaciju (ispod petnes godina recimo). a na primer, mobi dik, kao isto predstavnici devedesetih, imaju opet neki kurceviti (vidi me sto sam aragorn ili u najmanju ruku stari alas ili tako nesto) pristup, zrelije tekstove, bezobraznije i zajebanije teme, vokalno-instrumentalno znatno kvalitetnije pesme koje ponekad zalaze u sasvim solidan pop mejnstrim...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest