Akordi - Nove Zvezda Granda

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Da li je Darko Lazic zasluzio prvo mesto?

Da
12
46%
Ne
14
54%
 
Total votes: 26

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Bluesko » 09 Sep 2009, 00:20

ivanstan wrote:eee...sinovi moji dragi...da se vi od muzike prehranjujete, svirali bi ste i po statorima na svadbama...
Ovo odma` pokazuje cemu tebi sluzi muzika i da nje tebi bas do muzike,nego do suski.... Sto nije toliko lose,samo cim pocnes da sviras narodnjake da bi namlatio pare,odma` gubis pravo da diskutujes o bilo cemu sto je vezano za muziku :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Doolio » 09 Sep 2009, 00:56

e pa sad ne mozes ni ti bas tako da kazes. ajde idi reci kristijanu da prestane da radi stock ilustracije i da krene da slika ono sto zeli, da vidimo sta ce da ti kaze i koliko je to izvodljivo za njega u datom trenutku. zasto onda ja radim slike po porudzbini i debilne ilustracije, pa mi jedva ostaje vremena za sebe, a i onda me otprilike mrzi. neko zapravo mora i da zivi od te muzike, nije svako hobista. ja mogu da se izdrkavam muzicki jer se ranim na drugi nacin. zasto bi onaj ko se rani od muzike prestao to da radi i umro od gladi ili radio nesto totalno nebulozno samo da ne bi, ne daj boze, prodao komercijalno svoje zanatsko umece?
da je tebi dosao papa (bese papa valjda) i trazio da mu gradis mauzolej ko da je faraon, ko sto je dosao mikelandjelu, ti bi ga oterao u pizdu materinu verovatno. a mikelandjelo ga nije oterao nego je radio zanatski ko i svaki umetnik-najamnik, pa je zajebaniji umetnik i od tebe i od mene i od celog ovog foruma na gomili, pa puta deset.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Doolio » 09 Sep 2009, 01:29

mada nesto razmisljam, sve je to nebitno u poredjenju sa zaista pravim majstorima, odo da promenim potpis da moji postovi dobiju tezinu

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Bluesko » 09 Sep 2009, 02:10

Duka jeb`o si mu majku sade :mrgreen: :ziveli:
Prva stvar - ako pricamo o muzici,dakle o tonskoj umetnosti,postoje kriterijumi prema kojima se nesto sto je upalo u prvi post ovog topica svrstava u tezak shit.... Jel se slazes oko ovoga sa mnom... Dakle Darko Lazic... Ne mogu da pricam o njegovim pevackim sposobnostima,ne varim to ich,tako da kad ga cujem,gasim..... Elem,jesi slus`o pesmu... Poslusaj je i reci mi je l` se slazes da je to shit... Nema veze sto je iz Granda,nema veze ni sto je narodnjak,nego poslusaj pesmu pa ovako objektivno rechi je l` ti to lici na nesto.... Aranzman,tema,ideja,harma,C# mol sto neko rece,pa onda vidi sta sve stoji iza doticnog momka pa samu viziju celog tog kurcslusa i onda mi reci da l` se slazes sa mnom da je stvar tezak shit...
Druga stvar - Baja je rek`o da svira jazz i rock,pa je onda "otkrio" pravu vrednost muzike u Darku Lazicu i Zvezdama granda...A ja prema prvoj stavci,mislim da se radi o shit muzici..Onda se,bar koliko sam ja zakljucio,ispalio i rek`o da je poceo da svira narodnjake zbog kesha... Nije to greh ravan ubistvu i silovanju maloletnice,ali ako si se spustio na nivo Zvezda granda i satorske poezije,onda donekle gubis pravo da torokas o muzici kao umetnosti,ali imas pravo i te kako da o muzici pricas kao o biznisu...
Treca stvar - Moja filozofija da umetnost moze da bude posao dok god se bavis umetnoscu i na osnovu svojih dela zaradjujes,bilo da je rec o pravljenju vaza,slikanju mrtve prirode,pravljenju muzike... MUZIKE,a ne Zvezda granda.. Znaci,ako se i dalje bavis onim u sta si se zaljubio kao klinac i sto volis,sto da ne zaradis koji dinar od toga,hvala Bogu... E,a Zvezde granda nisu umetnost... Sto??? Zbog trilion razloga.... Kristijanova dela sam gledao,tvoja nesto manje.... I meni je ono sasvim dovoljno... Nisi ti poceo da slikas gole trebe za playboy ili tako nesto,lupam sad... Izmedju tebe ili Kristijana i primera coveka koji posle godina sviranja dzeza predje na Zvezde granda je oooooooooooooogromna razlika....
Nije ono sto sam video vrhunsko remek-delo,iako nemam dve cuke o slikarstvu ili dizajnu,ali je daleko od toga da lici na "sator sindrom".... Cak mislim da je izuzetno gotivno,sta ima loseg u tome da radis tako neki posao....
Sa druge strane.... Primetno je kad sa "Take five" predjes na "Mahi,mahi,mahinalno"

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Doolio » 09 Sep 2009, 03:15

pa sad si malo elaborirao jebiga:) mislim, ti si kvoutovo post de lik kaze 'e, jebiga kad se mora mora se, ja od muzike jedem' i reko si nesto tipa 'e sad znam kolko ima sati' i nisi nista obrazlozio niti si kvoutovo te stvari o kojima sada pricas. ispalo je kao da dissujes sam koncept, zato sam onako reagovao.
Znaci,ako se i dalje bavis onim u sta si se zaljubio kao klinac i sto volis,sto da ne zaradis koji dinar od toga,hvala Bogu... E,a Zvezde granda nisu umetnost... Sto??? Zbog trilion razloga.... Kristijanova dela sam gledao,tvoja nesto manje.... I meni je ono sasvim dovoljno... Nisi ti poceo da slikas gole trebe za playboy ili tako nesto,lupam sad... Izmedju tebe ili Kristijana i primera coveka koji posle godina sviranja dzeza predje na Zvezde granda je oooooooooooooogromna razlika....
da zaradim koji dinar od cega? mislim, gde je ta granica kad je nesto sranje i 'prodaja' i kupusarenje ili sta vec, a nesto je i dalje kul iako je zanatski? mislis da se kristijan (sad pricam o coveku, a nije tu, al nema veze, pretpostavljam da bi i on reko isto) odusevljava kad nacrta vektorsku vevericu peti put u jednoj nedelji:) ili ja kad nacrtam neku kretensku stilizovanu decu koja se kao nesto zaljubiska gledaju zato sto neki retard tripuje da je to super fora za neku tamo ilustraciju i jos me koriguje a veze s mozgom nema, mislim, brate:) naravno, ti to radis sve na svoj nacin i gledas da uhvatis vreme da radis nesto sto ti zaista odgovara, a pritom sve vreme ides ka tome da se generalno kreces ka necemu sto volis. ali na tom putu i te kako mogu da se nadju i gole trebe za plejboj i uglavnom se i nadju. srecni i retki su oni koji dodju do neceg opipljivog i gotivnog, a da nisu radili veverice, decu i trebe za plejboj:)
kazem, de je granica, jer samim tim sto volim da crtam/slikam ja cu pre da slikam trebe za plejboj nego da radim nesto sto veze nema sa likovnom umetnoscu. ko sto rece nyarl onomad, sto se muzike tice imam srece sto jedem leba od drugih stvari.

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by buki85 » 09 Sep 2009, 05:20

Wolf wrote:
buki85 wrote:Jao mora da se umesam!Ovde ima tako mnogo muzickih poznavaoca da mi dodje da se upisam od smeha.Kao nije im jasno sto je otvorena ova tema,pa pesma je sranje itd.....Pa ja smem prst da stavim na panj da svi sto su na ovoj temi pisali onako pametne kometare neznanju da skinu nista bez tablatura a ovamo se nesto cude i tupe ga.Zto bolje da cute!A sto se tice darka lazica decko ubija kako peva to sto peva,on je pesmu odpevao iz Cis mola a za velike poznavaoce muzike to je zenski tonanlitet sto bi znancilo da moze da peva i visine!
Je l' tebe neko pitao za misljenje? Nesto se ne secam. :grummel_2:
Isto tako se ne secam da si se ti pokazao kao muzicki (a boga mi i gramaticki) preterano obrazovan.
Prosvetli nas, o veliki poznavaoce muzike, pokazi nam pravi put.
Don't make me laugh. :evil:

@Ivanstan:
Narodnjake mozda i treba svirati ali Grand nikako nisu narodnjaci. Da se razumemo, covek oko koga se vrti tema, Darko Lazic je l' te, je mozda vrlo talentovan pevac (nisam ga slusao, ali verujem vam na rec), ali gde ode u Grand?
Mogao je on poceti neku karijeru, pevajuci po kafanama, svadbama i slicno, ali onda ne bi postao poznat zar ne?

Slusaj druze,ne zelim da se raspravljam sa tobom.Ja nisam zeleo nikome ovde da pokazujem put, kako ti kazes ,vec sam se umesao u diskusiju zato sto ovde ima brdo glupavih komentara od strane ljudi koji neznaju da nastimaju instrument i to je to!A ako zelis da pricamo o mom i tvom poznavanju muzike javi se privatnom porukom!!!!

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Шмајсер » 09 Sep 2009, 09:15

Doolio wrote:ja ne znam pesmu, al sam uzeo da drndam ove akorde kako meni odgovnara i nije mi se svidelo:) ocekivao sam nesto melanholicnije, ovde je refren hej haj tralala:)
одГОВНАра
:lol: :D

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by muki17 » 09 Sep 2009, 11:01

:mrgreen: :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Wolf » 09 Sep 2009, 13:18

buki85 wrote:Slusaj druze,ne zelim da se raspravljam sa tobom.Ja nisam zeleo nikome ovde da pokazujem put, kako ti kazes ,vec sam se umesao u diskusiju zato sto ovde ima brdo glupavih komentara od strane ljudi koji neznaju da nastimaju instrument i to je to!A ako zelis da pricamo o mom i tvom poznavanju muzike javi se privatnom porukom!!!!
Nemam ni ja nameru da se raspravljam. Takodje nigde nisam spomenuo moje poznavanje muzike.
Rekao sam, nisi nigde na forumu pokazao svoje muzicko umece, tako da nemas prava da sudis drugima. Ne mozes znati ko je ovde koliko muzicki sposoban i da li "ume da nastima instrument". Vecina ljudi na ovom forumu su vrlo dobri muzicari. ^^
Toliko od mene.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Bluesko » 09 Sep 2009, 13:33

Jbg Duka ipak ja mislim da tu postoji velika razlika.... Pa sve i da slikas fuxe za Plejboj....
Evo npr. odgledaj neku reprizu Zvezda Granda i obrati paznju na SVAKI element tog cirkusa: Od pevanja,oblacenja,interpretiranja pesme,izbora pesme,preko stava svakog "takmicara" i razloga zbog kog se prijavio,pa do zirija,pitanja onih "novinara",torokanja Saleta Nacionaleta,promovisanja samog takmicenja,ciljne grupe koja se gadja i jos trilion stvari koje su sastavni deo toga... Znaci u pitanju nije samo pesma,nego sve sto ide uz to... I sad meni Darko Lazic treba da predstavlja idola i treba da ga hvalim i sutra da sviram njegovu stvar koja je cisto govno i odsvirana je slicna tema hiljadu puta i napravljena je samo da bi se Breni napunile gace.. Mislim,znas sta hocu da kazem,prema tome su vektorske veverice mala maca...

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by ognjen93 » 09 Sep 2009, 15:03

buki85 wrote:Jao mora da se umesam!Ovde ima tako mnogo muzickih poznavaoca da mi dodje da se upisam od smeha.Kao nije im jasno sto je otvorena ova tema,pa pesma je sranje itd.....Pa ja smem prst da stavim na panj da svi sto su na ovoj temi pisali onako pametne kometare neznanju da skinu nista bez tablatura a ovamo se nesto cude i tupe ga.Zto bolje da cute!A sto se tice darka lazica decko ubija kako peva to sto peva,on je pesmu odpevao iz Cis mola a za velike poznavaoce muzike to je zenski tonanlitet sto bi znancilo da moze da peva i visine!
:krstise: :krstise: :krstise:
Ma sto ste napali tog Darka decko je odlican frizer :XD: :XD: :XD:

T - Rex
Posts: 94
Joined: 24 Jan 2009, 21:54

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by T - Rex » 09 Sep 2009, 22:14

buki85 wrote:on je pesmu odpevao iz Cis mola a za velike poznavaoce muzike to je zenski tonanlitet sto bi znancilo da moze da peva i visine!
Nema to veze sto je iz Cis mola, i iz cis mola moze lepo da zvuci samo ako covek ume da otkrije prave vrednosti.





[h/]

Boze da li cemu se otvoriti padobran.

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by kurtrose » 10 Sep 2009, 14:40

A nesto razmisljam, zasto ima tako malo postova i tema u podforumu za "narodnjake" kada se, slozicete se, ta vrsta muzika najvise slusa u Srbiji? Neko bezobrazan bi odgovorio da je vecina ljudi koja to slusa toliko otupela da verovatno ne zna da koristi komp :twisted: :twisted:
Salim se naravno, ali daj stvarno.. Darko Lazic?! Milan Stankovic?! Pa jel stvarno takvi momci treba da budu uzori deci? Ciste marionete jedne kompanije kojoj je jedini cilj bogacenje, a kada bih bio malo vise paranoican, i totalno zaglupljivanje naroda radi lakse kontrole! Jbt, ti momci imaju dobar glas mozda, ali sve ostalo sto vidimo i cujemo kada/ako ih gledamo i slusamo je GRAND.. Imidz(friz, oblacenje, ponasanje), tekst pesme, muzika pesme, sam nastup.. Zar ljudi koji to slusaju ne vide da se ta muzika moze podeliti samo po jednom kriterijumu, koji sve vise gubi na znacaju, a to je pol.. Ne znam.. Meni je to sve tako plitko da mi je smesno, i cak i volim da ih gledam kada mi je dosadno, cisto da se malo nasmejem. Klinci i klinke se loze na lika koji se obukao kako mu kazu, peva kako mu kazu, peva sta mu daju.. Fantasticno!!

T - Rex
Posts: 94
Joined: 24 Jan 2009, 21:54

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by T - Rex » 10 Sep 2009, 14:51

Samo jedno mogu da kazem ! Vredjanje zdravog razuma.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Akordi - Nove Zvezda Granda

Post by Critical » 10 Sep 2009, 20:23

Jedno pitanje samo.

Da li postoji jedan bar gitarista koji svira narodnjake a da je poceo slusajuci narodnjake i lozeci se na njih?

Da nisu mozda svi oni poceli da se loze na rock(blues bla bla) pa kao mislili napravice nesto, zaradice kintu i naravno nista od toga pa ONDA presli na narodnjke, sad ovde ispiraju mozak pricom kako "LEBAC SAMO U NARODNOJ MUZICI IMA".

Pa sto niste ucili skolu pa svirali za svoju dusu ? Sumnjam da neki obrazovani gitarista mora da svira svadbe pod satrom, ono kad sviraju u emisijama na suvo to mu dodje ko doolio-ov trip, htedoh reci postoji granica.........

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest