Šta Mislite O Johnu Fruscianteu?

Ostali muzicki pravci

Moderator: Trooper

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Šta Mislite O Johnu Fruscianteu?

Post by Funkomat » 02 Jul 2007, 23:21

Vec znamo da vecini ovde peppersi nisu omiljeni bend
ali sta mislite o njemu kao solo muzicaru, njegovom pevanju, sviranju, muzici... :?:

svi znamo da je veci deo zivota posvetio drogama i sranjima ali koji muzicar nije tako da ti komentari nisu potrebni :!:
u cemu se on razlikuje od ostalih muzicara je to sto je i pod uticajem vec pomentih "sranja" nastavio da pravi muziku :D

u svakom slucaju covek ima nekih 10ak solo albuma (za koje ja znam) i on je definitivno najveci uticaj u mom pokusaju da sviram gitaru tako da me zanima sta vi mislite o NJEGOVOJ MUZICI

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: John Frusciante

Post by Rocket Roll » 03 Jul 2007, 00:04

Funkomat wrote:...ali koji muzičar nije...
Brate, loše je tako i razmišljati. Ima milion narkomana, a samo jedan Hendriks - muzika nije opravdanje za postajanje zavisnikom. Koji muzičar nije? Bah, Betoven, Hendl... Moderniji? Skot Džoplin, Džon Estes, Skip Džejms... Još moderniji? R. M. Točak, Goran Bregović, Dušan "Disciplina Kičme" Kojić - Koja, Vlatko Stefanovski, Laza Ristovski, Knight of Doom, Fox IV, ostatak ovog foruma...

Frušijante voli modularnu sintezu zvuka i jedini je gitarista za kojeg znam da razmišlja kao eksperimentalni klavijaturista te zato koristi Moogerfooger pedale (dosta njih, zapravo). Originalan je i da je samo po tome poznat, opet bi bio dovoljno poznat, ya know what I'm sayin'?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 03 Jul 2007, 02:31

ovaj, brega se razvaljivao, ali razvaljivao od slicica toliko da nije znao kako se zove vecinu vremena, ali dobro, to je bilo pre 30 godina, sada kaze da je cist, mada, ako nije na koksu, ja pojedem sesir:)
za ove ostale stvarno ne znam, ali ako racunamo vutra u droge, onda mislim da mozes komotno da skines svakog s tvoje liste, mozda cak i ovu prvu trojicu:)))

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 03 Jul 2007, 08:41

Da, živele droge, triput ura, mehr Macht den Drogen, "hajde da se drogiramo da nam oči sjaje", živela Kolumbija i Pablo Eskobar i sve to, a da dodamo, reda radi, u thread i nešto o Frušijanteu, šta kažeš? Ima topic o drogama, ovaj je o Džonu F, menjaj post što pre.

User avatar
asunderasylum
Posts: 29
Joined: 01 Jan 2007, 19:30
Location: novi sad

Post by asunderasylum » 03 Jul 2007, 20:27

Frušijante je veoma kreativan lik , sta vise on me je jedini i odusevio na greenfestu kada je improvizovao pesmu S.O.S od AbBa, zvucalo je super! Ali imam 1 dokumentarac o njemu i kada ga vidim na sta lici, sav se skenjam. Totalno ali totalno je razvaljen i jos pokusava nesto da peva i svira i zvuci uzasno. Verovatno kada je manje naradjen onda i smisli te odlicne pesme. Neki kazu da bez droge nema kreativnosti, bem li ga mozda su u pravu?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 04 Jul 2007, 01:38

NISU u pravu... nikad ali NIKAD ništa nisam napravio when I was high... Do sada ono što mi je najviše podstiče kreativnost je pospanost i premor ma koliko to čudno zvučalo.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 05 Jul 2007, 02:51

sve je individualno.

User avatar
Srdjan_wtf
Posts: 211
Joined: 15 Apr 2007, 19:57
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Srdjan_wtf » 05 Jul 2007, 14:07

khm, pricamo o John-u. :)
Chuo sam samo par pesama, i ok su. U Fridi je bio Tribute njemu, svirao je i pevao Treba(gitarista Slaptrap-a, ako neko zna). Bilo je super, masa je pevala, super ambijent.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 05 Jul 2007, 18:51

Rocket Roll wrote:Da, živele droge, triput ura, mehr Macht den Drogen, "hajde da se drogiramo da nam oči sjaje", živela Kolumbija i Pablo Eskobar i sve to, a da dodamo, reda radi, u thread i nešto o Frušijanteu, šta kažeš? Ima topic o drogama, ovaj je o Džonu F, menjaj post što pre.
sta se primas, uopste nisam vikao zivele droge, samo sam se osvrnuo na par recenica u prethodnom postu...
sto se frusciantea tice, eto, da kazem, smara me i to je to...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 06 Jul 2007, 02:21

ni meni on nije sad neki gitarista. ima ih na desetine zanimljivijih.
za mene su Pepersi ionako mrtvi posle One Hot Minute albuma. jbg. ne mogu da podnesem ovo kasnije.

Freaky_Styley
Posts: 33
Joined: 20 Jan 2007, 00:33
Location: nowhere ili kako se pishe

Post by Freaky_Styley » 07 Jul 2007, 17:29

John je super i originalan je.

User avatar
Nastasja
Posts: 5
Joined: 21 Aug 2007, 18:24

Post by Nastasja » 23 Aug 2007, 09:39

I meni se dopada...Premda neporecivo ima boljih, volim da cujem i njegovu muziku. Ranije sam je dosta vise slusala, pa stoga ono sto je njemu, bar po mom sudu, veliki minus je to sto pesme brzo dosade. Peace. :)

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Post by vbraca » 12 Oct 2007, 22:37

Nije los. :bounce:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: John Frusciante

Post by LazaRocker » 12 Jun 2008, 10:38

Covek je car, meni sa Pageom omiljeni gitarista(kao sto su mi i Peppersi omiljeni bend sa Zeppelinima :D :D :D ). Najlepse su mu akusticne pesmice sa novijih solo albuma. U njima ne pokazuje veliku umetnost sviranja, vecc stvaranja kompozicije.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: John Frusciante

Post by Funkomat » 12 Jun 2008, 11:33

LazaRocker wrote:Najlepse su mu akusticne pesmice sa novijih solo albuma. U njima ne pokazuje veliku umetnost sviranja, vecc stvaranja kompozicije.
Na koje albume mislis?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest