Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by mislim_stvarno » 11 Nov 2009, 15:34

cccira wrote:
mislim_stvarno wrote:Mada, sta ti 'oces, imas i engla i lp-a? :grummel_2:
I rack procesor :XD:
:evil: ::ranting::



'Ocu i ja engla ili oranje i lp-a :cry:

Kirk84
Posts: 24
Joined: 27 Nov 2007, 18:30

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Kirk84 » 11 Nov 2009, 15:55

Danas videh oglas za Digitech RP100, lik trazi 70EUR, a po oglasima se krece 35-40eur..
Pa brate nov ne vredi 60, kako mozes traziti 70 za polovan? :))

User avatar
Ramirez
Posts: 119
Joined: 01 May 2008, 17:50

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Ramirez » 11 Nov 2009, 17:14

Ovo izgleda kao sasvim pristojna ponuda, da li ga je neko vec probao?

viewtopic.php?f=31&t=10655

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Rocket Roll » 11 Nov 2009, 17:58

A koliko je nova u Liri?


User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Rocket Roll » 11 Nov 2009, 18:18

100:450=X:360
36000 = 450xX
X = 36000:450
X = 80

Osamdeset posto od cene nove gitare? Lepo kaže Sava, KupujemProdajem je spisak lepih želja koji sa realnošću veze nema.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Kill surf city » 11 Nov 2009, 19:21

Rocket Roll wrote:
Kill surf city wrote:Nije oridjidji vidi se iz aviona, od magneta do bridga civija, cutaway itd, ali mozda zvuci pristojno...
Pokušao sam da nađem ko ga je klonirao, ali ništa nisam uspeo da utvrdim.
Kill surf city wrote:Rickenbacker navodno ne prodaje replacement parts tek tako...
Oni su apsolutno najza****niji igrači kad dođe do klonova. U poređenju sa njihovom pravnom službom, Gibsonova mu dođe kao gomila Deda Mrazova.
Nemam ideju ciji je to 'klon' :nixweiss:

Nekako u njihovom slucaju i razumem tu hajku na klonove...Rick je uvek pravio djitre na tradicionalni, isti nacin (osim nekih sitnih promena headstock-a zbog velicine civija koje su koristili tokom godina i sl.), i uvek u USA...nije bilo klasicnih korporacijskih kompromisa tipa serije koje 'svako moze da priusti' , import verzije i slicno.

Mada mi se ne svidja ideja keramickih high output magneta koji su danas na vecini Ricky-ja zamenili tradicionalne vintage toastere. :?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by sinisake » 11 Nov 2009, 22:51

Rocket Roll wrote:100:450=X:360
36000 = 450xX
X = 36000:450
X = 80

Osamdeset posto od cene nove gitare? Lepo kaže Sava, KupujemProdajem je spisak lepih želja koji sa realnošću veze nema.
Pa uglavnom se tako gitare i prodaju, ako su u dobrom stanju... 70-80% od vrednosti nove.
Eto recimo, polovni stratovi se valjaju za ~700, a novi deluxe je 954, standard verovatno i jeftiniji... :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Rocket Roll » 11 Nov 2009, 23:22

sinisake wrote: Pa uglavnom se tako gitare i prodaju, ako su u dobrom stanju...
Tako pokušavaju da se prodaju. Taj Ibanez će još dugo biti aktuelan, mislim.

60% od vrednosti nove (za robu nove proizvodnje) u cenovnom rangu oko 500€ koja ne čuva svoju vrednost i 70% od vrednosti nove za robu u cenovnom rangu od oko 1000€ koja bolje čuva svoju vrednost (Fender, Gibson, Maršal) - po to će se svakako prodati. Treba uzeti u obzir i retkost, izvikanost, očuvanost, vrstu (klavijature su jedno, trube drugo), ali ovo je opšta računica.

Ostalo su lepe želje. Kupac po tih 80% može da naleti, ali mogu i ja da dobijem na Lotou, niko mi ne brani :D
sinisake wrote: Eto recimo, polovni stratovi se valjaju za ~700, a novi deluxe je 954, standard verovatno i jeftiniji... :)
Da, ali tim AmStdima je do pre par meseci cena bila oko 1200€, a AmDlxima oko 1500€.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by majtimika » 12 Nov 2009, 10:04

evo jos jednog klsicnog pokusaja da se zaradi , u pitanju je aster strat koji je nekad bio kod mog drugara, i kome sam ja sredjivao struju i ugradio kill switch, gitara je peace of shit, ali je dobila logo i oko 250% na vrednosti.kad am nazvao lika kaze mi da je rucni rad majstora mice iz beceja i da je bolja od vecine meksickih stratova, samo su kaze magneti problem posto su oni sa squier standarda :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.kupujemprodajem.com/Fender-s ... -oglas.htm

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Sava » 12 Nov 2009, 10:23

sinisake wrote: Pa uglavnom se tako gitare i prodaju, ako su u dobrom stanju... 70-80% od vrednosti nove.
Eto recimo, polovni stratovi se valjaju za ~700, a novi deluxe je 954, standard verovatno i jeftiniji... :)
Ne slažem se, nov Standard na Thomannu (export price!) je nekih 990 e, Deluxe je nekih 1300 (ash varijanta je skuplja) tako da je 700 e sasvim dobra cena za polovnog Standarda. Pri tom cene su bez ikakvih dodatnih troškova i sa serijskim gig bagom, odnosno koferom za deluxe, a obično morate nešto da platite onome ko naručuje i donosi čak iako ne plati carinu. Cene polovne robe bi morala biti nekih 60-70% cene nove robe u zavisnosti od stanja. Ukoliko je potrebno bilo kakvo ulaganje onda cena mora da ide i znatno niže, recimo 50% pa i manje od cene nove robe. Ljudi lako previđaju da su nove iole kvalitenije čivije nekoh 50 e, zamena pragova 80-100, kvalitetni potenciometri i preklopnik za LP npr. su nekih 50 e itd., itd... Kod jeftinijih gitara to naknadno ulaganje je procentualno veliko. Meni je ipak najslađe kada ljudi traže više para za neku robu nego što ona košta u našim radnjama!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by mislim_stvarno » 12 Nov 2009, 10:43

Meni je ovo recimo genijalno: http://www.kupujemprodajem.com/ZOOM-505 ... -oglas.htm
Taj procesor je u klasi sa digitechom RP50 koji sam ja pre godinu dana dao za 3300 sto je bila i vise nego dobra cena (za mene :lol: )...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by majtimika » 12 Nov 2009, 10:46

Kill surf city wrote:
Rocket Roll wrote:
Kill surf city wrote:Nije oridjidji vidi se iz aviona, od magneta do bridga civija, cutaway itd, ali mozda zvuci pristojno...
Pokušao sam da nađem ko ga je klonirao, ali ništa nisam uspeo da utvrdim.
Kill surf city wrote:Rickenbacker navodno ne prodaje replacement parts tek tako...
Oni su apsolutno najza****niji igrači kad dođe do klonova. U poređenju sa njihovom pravnom službom, Gibsonova mu dođe kao gomila Deda Mrazova.
Nemam ideju ciji je to 'klon' :nixweiss:

Nekako u njihovom slucaju i razumem tu hajku na klonove...Rick je uvek pravio djitre na tradicionalni, isti nacin (osim nekih sitnih promena headstock-a zbog velicine civija koje su koristili tokom godina i sl.), i uvek u USA...nije bilo klasicnih korporacijskih kompromisa tipa serije koje 'svako moze da priusti' , import verzije i slicno.

Mada mi se ne svidja ideja keramickih high output magneta koji su danas na vecini Ricky-ja zamenili tradicionalne vintage toastere. :?
klonirao ga je gorepomenuti majstor iz beceja, neki dan sam bio kod njega pa sam video i takve radove.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by sinisake » 12 Nov 2009, 10:54

Ne slažem se, nov Standard na Thomannu (export price!) je nekih 990 e, Deluxe je nekih 1300 (ash varijanta je skuplja) tako da je 700 e sasvim dobra cena za polovnog Standarda.
Mitros Music - stvarno najbolji! :ziveli:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Sava » 12 Nov 2009, 17:16

sinisake wrote:
Ne slažem se, nov Standard na Thomannu (export price!) je nekih 990 e, Deluxe je nekih 1300 (ash varijanta je skuplja) tako da je 700 e sasvim dobra cena za polovnog Standarda.
Mitros Music - stvarno najbolji! :ziveli:
Pa da, ali loše "čitaš" cene. Deluxe im je (na sajtu i u prodavnici) 106.970,00 a to je nekih 1150 e što je idalje zapanjujuće niska cena. Onih 954 e je nekakva njihova "eksportna cena" šta god da to podrazumevalo. Eksportna cena tog istog modela u Americi je 1.600,00 dolara što je oko 1.100,00 e. E sada kako može jedan mali diler kakav je Mitros da ima nižu cenu od jednog Guitarcentra ili Musiciansfrienda i sličnih poznatih prodavaca za mene je enigma. Nešto tu smrdi... nekako adamovski...

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest