Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by guv'nor » 08 May 2010, 00:44

Baba Slim wrote: Celestion Vintage 30 zvučnik (koji je, nadam se osetljivosti 100db, što je glasnije od nekih drugih zvučnika koji se ugrađuju u pojačala)
Jeste, čak se često čini glasnijim od drugih zvučnika iste osetljivosti zbog specifičnog voicing-a.
I ako ne leži svakome, odličan je to zvučnik, a te Carvin Vintage serije su navodno totalni kick-ass! :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 08 May 2010, 10:47

Iskreno, jedva čekam da probam to pojačalo sledeće nedelje.

Ubih se od gledanja YT demonstracija i čitanja review-ova o Carvinu na raznim forumima, i što se V30 zvučnika tiče, svi do jednog koji su taj zvučnik naknadno stavili u pojačalo ako već nije bilo fabrički ugrađeno, tvrde da pojačalo posle toga naročito propeva u odnosu na stock Carvinov zvučnik. I još ima i šema za neki Hasse mod (nekog lika) koji su skoro svi odradili na pojačalu, ali za to ćemo već videti da li je potrebno, ako ga uzmem.

Ali, ono što nisam uspeo da pronađem, jeste informacija koliko je ono zaista uživo glasno, odn. koliko glasan čist clean može da posigne, pre nego što krene da klipuje. Ta informacija mi je od vitalnog značaja, jer maltene od toga i zavisi kupovina, odn. da li će mi klin biti dovoljno glasan da se čujem na probi/svirci pored benda (čitaj bubnjara :) ). Zato mi taj V30 sa svojih 100db uliva nadu.

Znam da YT i čitanje komentara will only get you so far, tako da, znaću sve što me zanima kad ga budem probao...

Od svih ranije navedenih pojačala, ovo mi se sada čini kao najozbiljniji kandidat, rame uz rame sa P&K ampom...

:kokice: :D

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by dweezil » 08 May 2010, 10:52

Baba Slim wrote:Ali, ono što nisam uspeo da pronađem, jeste informacija koliko je ono zaista uživo glasno, odn. koliko glasan čist clean može da posigne, pre nego što krene da klipuje. Ta informacija mi je od vitalnog značaja, jer maltene od toga i zavisi kupovina, odn. da li će mi klin biti dovoljno glasan da se čujem na probi/svirci pored benda (čitaj bubnjara :) ). Zato mi taj V30 sa svojih 100db uliva nadu.
sudeci da ga guraju EL84 lampe nemoj bash da se nadas previse cistom cleanu :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 08 May 2010, 11:08

dweezil wrote:sudeci da ga guraju EL84 lampe nemoj bash da se nadas previse cistom cleanu :)
Toga sam i ja svestan, ali držim palčeve da kombinacija sa tim zvučnikom bude ono što očekujem. :smajli-koji-u-neizvesnosti-gricka-nokte:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Sava » 08 May 2010, 12:35

Svojevremeno je Harmonija imala tri modela combo Carvina, taj o kome pričaš i još dva modela sa 6L6 lampama i sa 1x12 i 2x12 zvučnicima. U svim pojačalima zvučnici su bili V30 i to made in England! Lično volim zvuk EL84 lampi, a to pojačalce ima beše i neki mod da radi u A klasi sa nekoliko vati snage. Pojačalo radi veoma čisto i to mu je glavni adut, u A klasi radi toplije. Sve u svemu lepo pojačalce, ali meni se učinilo da mu fali malo "odlučnosti", teško mi je to da objasnim, malo je sterilnije nego sam očekivao, jednostavno po mom mišljenju nije imalo karakter, ništa po čemu bih zapamtio zvuk kao nešto specifično. To je bio razlog što ga nisam tada kupio, a cena mu je bila 450 e. Sledeći model sa 1x12 i 6L6 je već bilo prava stvar i bitno je različito od ovog malog, ali tada nisam imao novca za njega. U toj manjoj klasi za mene je Blues Junior bolji izbor pa probaj da uporediš ako ikako možeš.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 08 May 2010, 13:30

Ovo konkretno pojačalo sa oglasa je baš iz Harmonije :) Ima switch za 5 W mod...

Što se tiče Fendera Blues Jr., cena mu je prejaka, pa ne verujem ni da ću ga probati, jer to zaista jeste za mene trenutno ograničavajući faktor. :(

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by xspaceman » 08 May 2010, 18:40


Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 08 May 2010, 22:04

Upravo to idem da probam za koji dan... :) Javim kakav je utisak...


Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 14 May 2010, 11:42

Da, video sam :) Boga mi, mislim da će da bude tesno, foto-finiš :)

Probao sam ga baš u ponedeljak u Mitrosu, da bih otprilike stekao utisak koliko je ustvari 15w glasno. Otpanjio sam ga u radnji na kratko (master volume do kraja, a gain malo dodao, tako ga je radnik namestio a ja nisam čačkao jer je odgovaralo) i mogu reći da mi se čini da bi to bilo sasvim u redu i za probu i za svirku. Zvuk naravno, fenderovska klasika u malom pakovanju.

Cena sa ovog oglasa je baš pristupačna. Ako onaj Carvin sa oglasa nije još otišao, ostaje onda u igri Carvin Vintage 16, Fender Blues Jr., Epiphone Valve Sr., i naravno P&K novotarija u najavi. :)

Ali prvo moje moram da bacim na oglase, pa da vidimo šta će da bude... Šminkanje konačno gotovo :bravo:

:kokice:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 24 May 2010, 23:57

Malo da osvežimo temu... :)

Ove nedelje konačno idem da probam Carvina Vintage 16.

Sad za vikend sam pozajmio za svirku Peavey Classic 30 od drugara, da bih video koliko je glasno u uslovima svirke. Ponavljam, treba mi pojačalo koje je dovoljno glasno na klinu da se čujem na bini, i da me čuju drugi iz benda, a za ostatak prostora uvek koristim mic ispred pojačala. Anyway, izgurao sam celu svirku pojačan na 2.25 , eventualno 2.3 i pri tome sam već bio i previše glasan u nekom momentu.

Zato mislim da će mi i 16 w sa zvučnikom od 100db biti sasvim dovoljno. Nadam se raspletu svega ovoga do kraja nedelje.

:kokice:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by sinisake » 25 May 2010, 00:13

Baba Slime, sta vi to svirate i gde svirate kad ti je pojacalo od 30 W preglasno? :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 25 May 2010, 01:20

Znam da pitaš retorički :) ali ajd da odgovorim...

Sa tom ekipom s kojom sviramo tezge, sviramo strani pop rok disco, svega po malo, really... I to mi je glasnija ekipa. Bubnjar ne štedi, naravno u nekim normalnim granicama, ali stvarno mislim da ne sviramo glasno, jer lično, ne volimo da krljamo bez potrebe. Može da bude čvrsto i masno bez loženja do daske, pokazalo se u praksi. Mada naravno, ima momenata gde bogme popusti kontrola :lol:
Anyway, nema potrebe za rokanjem jer je sve ozvučeno, gitarski amp - sa mikrofonom, bas - line out pa u mix, bubanj - bas i doboš, klavijature i vokali naravno u mix. Gledamo samo da se sa pojačala čujemo na bini, jer da sa pojačala pokrivamo ceo lokal, to bi bio totalni overkill. Ovako se sve čuje, ujednačeno i odmereno. (Barem ja volim u to da verujem :lol: )

I zaista, ne preterujem, sada za vikend, sam svirao pojačalo kao tvoje, na malo preko 2, i u jednom momentu sam se čak i smanjio na recimo 2.2...

A druga ekipa, je neki world music, fuzija svega i svačega, a tu trebam da budem još tiši, jer je od glasnijih instrumenata samo bubanj i bas gitara koji inače sviraju tiho, odn. umereno, a ostalo sve akustika koja se ozvučava (instrumenti). Tu sam jednom probu izgurao najopuštenije sa 5w lampašem, majtimika pravio... Nisam ga čak ni pojačao za pošten klin, a o klipovanju da ne pričamo.

Zato stvarno verujem da će mi ovaj Carvin super leći. Samo još da odem uživo da ga probam...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by sinisake » 25 May 2010, 01:25

A, pa ok, ako je prostor mali... ume da bude glasno... :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje lampaško pojačalo do 20-25W?

Post by Baba Slim » 25 May 2010, 01:35

Ma da... :ziveli:

Ako pod tim "prostor" misliš na prostor koji bend zauzima svojom postavkom, to jeste uvek mali prostor, jer se trudimo i da budemo kompaktni, a i najčešće ustvari nemaš ni izbora već da se sabiješ :)

Inače, u toku dana, pre svirke kad sam doneo pojačalo kući, reko ajd malo da ga nagarim i taman da vidim kako se i pedale slažu snjim... Pojačao na 3, kuhinja se trese, stvari padaju u sudoperu :lol: Pojačao na 4, a ono - haos od punoće, i količine zvuka. Imaš utisak da ništa drugo ne postoji oko tebe. Još kad sam zgazio OCD klon / Fulldrive2 klon, pa to je ludnica... Ali, kapiram da bi me izbacili iz svakog živog benda kad bi tako napanjen svirao. Potpuno opravdano. :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest