help xD

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

help xD

Post by DzOnI123 » 24 Jun 2010, 23:55

E ovako .. konacno sam zavrsio skolu i skupio sam pare da promenim nesto od opreme .. trenutno imam Jack & Danny EG6 i Fender Frontman 10G -.-'' ... Razmisljao sam o kupovini pedale i magneta odnosno novog pojacala ... Budzet je do 15-20 hiljada ... Procitao sam na nekoj temi da ako se koristi gain sa pojacala da je najbolja pedala boss ds1 , ds2 ili nesto slicno tome .. medjutim moje pojacalo je retardirano i nema footswitch pa sam mislio da koristim distorziju sa pedale ( metal muff ) i uzmem di marzio evolution ali krajem leta posto mi se ne daju bas odmah sve pare na opremu :mrgreen: ... druga opcija je da uzmem peavey vypyr posto ima dosta efekata ali mislim da bih bacio pare i da bi pedala mnogo bolje zavrsila posao pa tek za par godina da uzmem neko dobro pojacalo ... eh sad sta je po vama bolje i da li se ispalti uzeti metal muff ?? :ziveli:

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: help xD

Post by Born_Dead » 25 Jun 2010, 00:15

menjaj pojacalo.....dodaj jos 5 soma uzmi behringer gmx212 ,u artistu ti je najeftinije,pozovi pitaj ,pa javi sta si uradio,i mene interesuje

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: help xD

Post by DzOnI123 » 25 Jun 2010, 00:40

hah ovo pojacalo vece od mog stana xDDD ja bih ipak neku manju varijantu .. ali oticicu da ga probam pa ako ne bude toliko glasno i ako mi se svidi najverovatnije cu ga uzeti xD

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: help xD

Post by guv'nor » 25 Jun 2010, 00:54

Džoni, prvo šta ti smeta kod pojačala i šta želiš da dobiješ kupovinom pedale i magneta?
Tek tako će neko moći da ti da neki dobar predlog, kada budemo znali o čemu se tačno radi. :)

P.S. Pliiiz, nemojte više postavljati teme sa: "Help", "Pomoć", "Pomozite rukiju" i sl. :ziveli: Samo zamisi da uđeš u video klub i svaki film se zove baš tako - Film. :mrgreen:

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

menjanje opreme xDDD

Post by DzOnI123 » 25 Jun 2010, 01:10

haha pa nisam smislio nikakav kreativniji naziv ... kod pojacala mi se nista ne svidja ... a posebno to sto nemam mid opciju a distorzija je :povrac: ... zeleo bih da dobijem metal zvuk i za sredovanje i za sviranje solaza ... i eventualno da mi sluzi kao footswitch mada to nije toliko bitno :)i cuo sam da metal muff ima taj top boost koji je dobar za lead :P a kupovinom magneta ... pa novi magnet ... :?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: help xD

Post by MetalFunk » 25 Jun 2010, 01:16

brate...
:bow: :bow: :bow:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: help xD

Post by xspaceman » 25 Jun 2010, 01:18

:O.o:

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: help xD

Post by DzOnI123 » 25 Jun 2010, 01:19

haha vec 1 god sviram a i dalje noob za djitre :D haha nego da ne k**** vise treba mi bilo sta samo da imam normalnu distorziju xD

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: help xD

Post by MetalFunk » 25 Jun 2010, 01:24

Ne veruj zeni koja laze xD

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: help xD

Post by DzOnI123 » 25 Jun 2010, 01:25

MetalFunk wrote:Ne veruj zeni koja laze xD
haha nikad xD

E da i ako nesto znaci sviram nesto tipa pantera antrax megadeth kreator evilded mejdene iced earth sonatu arcticu ... xD

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: help xD

Post by MetalFunk » 25 Jun 2010, 01:27

totalni si n00b, a sviras "nesto tipa pantera antrax megadeth kreator evilded mejdene iced earth sonatu arcticu ... xD"?
brate...
:bow: :bow: :bow:

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: help xD

Post by DzOnI123 » 25 Jun 2010, 01:30

haha ... jbg ... :ziveli: ... nego da vas ne smaram previse samo mi recite da li cu se sjebati ako uzmem metal muff i sviram na ovom retardiranom pojacalu ???

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: menjanje opreme xDDD

Post by Kristijan » 25 Jun 2010, 01:53

DzOnI123 wrote:zeleo bih da dobijem metal zvuk i za sredovanje i za sviranje solaza ...
Čekaj šefe, koja ti je ključna razlika između šredovanja i sviranja solaža? Pazi, nije da tvrdim da su sinonimi u pitanju, ali ono... stvarno bih voleo da čujem kako ti vidiš razliku između ova 2 pojma.

DzOnI123 wrote:i eventualno da mi sluzi kao footswitch mada to nije toliko bitno :)i
Ni ovo nisam shvatio. Celo pojačalo da služi kao footswitch?

Ako me sećanje ne vara, to je relativno jeftina gitara, i nisam siguran da na nju treba da trošiš novce. Hoćeš u nju da staviš magnet koji vredi kao pola gitare, a to nema mnogo smisla. Cepaj ti tu gitaru dokle može da traje, a u međuvremenu skupi neke ozbiljnije parice pa kupi drugu gitaru. Apsolutno sam siguran da posle godinu dana sviranja nisi prerastao ovu gitaru, nema šanse da je već počela da ti guši nabujalu kreativnost. A sada kupi neko pristojnije pojačalo, pre svega juri nešto sa većim zvučnikom, jer bučna svirka kakva te zanima neće da izađe iz zvučnika koji je malo veći od onog u telefonskoj slušalici. Ja se ne bih mnogo lepio za te pedale sa tim nazivima tipa Metal, Zlo, Haos, Razaranje i Bezumlje. Koliko si "običnih" distorzija isprobao? Znaš kako to ume da radi kad baš ideš do ekstremnih podešavanja? Probaj, probaj, probaj... Idi kod svakog ortaka koji ima išta od opreme, pozajmi na sat, dva, dan... Čitao si da ima top boost. Hajde ti svojim rečima objasni šta je top boost! Ali mojne da varaš, da se baciš na svakojaku literaturu - pošteno sebi reci da li znaš o čemu pričaš. Od mnogo informacija na netu samo možeš da poludiš ako u međuvremenu ništa ne probaš.

Inače, ja sam skroz protiv tih maleckih pojačala. Ako je za upotrebu u stanu, u sobi... Pa realno, i ti patrljci mogu da budu preglasni, da nekome smetaju. Za takvu primenu je dovoljan Amplug. Ili da bar sviraš neku manje dinamičnu muziku, pa i da se provučeš sa ovim malim pojačalom. Ali za ovu tvoju svirku moraš da menjaš pojačalo, obavezno!

DzOnI123
Posts: 210
Joined: 24 Apr 2009, 12:53
Location: Zemun

Re: help xD

Post by DzOnI123 » 25 Jun 2010, 02:07

ma nemam pojma ni ja kakvu razliku vidim xDD
Kristijan wrote:Ni ovo nisam shvatio. Celo pojačalo da služi kao footswitch?
Ne nego da npr pojacalo bude na clean i kada mi treba distorzija samo ukljucim pedalu xDD
Hah , pa znam da mi je potrebno 3 x bolje i vece pojacalo ali ipak sam mislio da moze neko ,,kucno'' pojacalo i pedala kolko-tolko da odrade posao ... mislim ne treba meni sad neki ekstremno cist i kvalitetan zvuk xDD

hvala na savetu razmislicu jos :) :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: help xD

Post by MetalFunk » 25 Jun 2010, 02:09

DzOnI123 wrote:ma nemam pojma ni ja kakvu razliku vidim xDD
Kristijan wrote:Ni ovo nisam shvatio. Celo pojačalo da služi kao footswitch?
Ne nego da npr pojacalo bude na clean i kada mi treba distorzija samo ukljucim pedalu xDD
Hah , pa znam da mi je potrebno 3 x bolje i vece pojacalo ali ipak sam mislio da moze neko ,,kucno'' pojacalo i pedala kolko-tolko da odrade posao ... mislim ne treba meni sad neki ekstremno cist i kvalitetan zvuk xDD

hvala na savetu razmislicu jos :) :ziveli:
:O.o: :O.o:
:bow: :bow: :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest