Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 09 Apr 2008, 11:03

Mislim da su neki ljudi propustili da uopšte pročitaju thread.

Za njih, kratak summarum: nema ništa u (recimo) "hardcore" Peaveyjima što nema u Bugerama, jedino što Peaveyji koštaju mnogo više.

Ako vas ovaj summarum nije uverio, izvolite pročitati postove iz ovog threada.

Cheap? Well, up to a point: u svakom se slučaju danas tako prave lampaši (osim onog malog broja "boutique" PTP modela).
Thrashy? Definitivno ne, pogledajte šta ima unutra, zaboga! Zašto vas mrzi da gledate slike, ako vas već mrzi da čitate?
Behringer lopine? Yock, Peavey lopine, Behringer (Bugera) naplaćuje to koliko to zapravo košta.

User avatar
TSM
Posts: 39
Joined: 25 Nov 2007, 12:05
Location: Banjaluka

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by TSM » 09 Apr 2008, 11:49

Mnogi zaboravljaju jednu stvar. Cijenu pojacala ne definise samo zvuk vec i kvalitet izrade odnosno puzdanost samog proizvoda. Peavey je odavno na glasu kao pojacalo koje se jako rijetko kvari cak i u ekstremnim uslovima eksploatisanja. O beringeru u tom kontekstu ne treba ni pricati, mislim da je svima jasno otkud ta razlika u cijeni.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 09 Apr 2008, 13:24

TSM wrote:...mislim da je svima jasno otkud ta razlika u cijeni.
Ja, međutim, mislim da niko nije tako gluv kao onaj koji neće da čuje.
Rocket Roll wrote:Za njih, kratak summarum: nema ništa u (recimo) "hardcore" Peaveyjima što nema u Bugerama, jedino što Peaveyji koštaju mnogo više. Ako vas ovaj summarum nije uverio, izvolite pročitati postove iz ovog threada.

User avatar
TSM
Posts: 39
Joined: 25 Nov 2007, 12:05
Location: Banjaluka

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by TSM » 09 Apr 2008, 13:46

Bojim se da se nismo razumjeli. Napisao sam da razlika u cijeni potice od kvalitetnije izrade sto se rezultuje u duzem zivotnom vijeku proizvoda. Ne pricam o razlici u zvuku vec o procesu izrade. Zasto je Messa tako skupa, bas iz tog razloga sto garantuju kvalitet i isti tretman svakom pojedinacnom pojacalu koje izadje iz njihove radionice.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 09 Apr 2008, 14:34

Shvatam. Ali. Ne bih se usudio da donosim sudove o "kvalitetnijoj izradi". Ponoviću, po onome što se na slikama vidi (crno na belo, pa još i u boji!) nema razlike u kvalitetu unutrašnjosti Peaveyja i unutrašnjosti Bugere.

Naravno, moram da se ogradim - audio-inženjering mi nije struka, i sve to, međutim sam u ovom threadu sakupio i svedočenja ljudi stručnijih od mene koji se povoljno izražavaju o kvalitetu Bugera pojačala (što se, je li, može i pročitati).

To su, dakle, činjenice na kojima zaključci o Bugerama treba da se baziraju. Imate slike, imate izveštaje... No neću nikom osporiti pravo na svoje lično mišljenje (dokle god "crno" ne proglašava "belim" ili ne zanemaruje činjenice). Objektivnost i istina pre svega.

(Takođe, možemo da tražimo i mišljenje nekog ko je posvećeniji u misterije izrade audio-tehnike: da mu pokažemo slike, ili da ga pošaljemo da otvori neku Bugeru, pa onda da imamo čvršće argumente.)

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 12 Apr 2008, 21:01

Peavey je vjerovatno dugotrajniji od bugere, ali i dalje su preskupi, zapravo nisu toliko ni skupi u USA, vec su kod nas prekupi.

6505+ u USA nije vise od 850 EUR, a u Bosni je 1250 EUR!!!! To nije pposteno!

A mislim da je ona poslovica "ko ne zna sta je dobro, zma sta je skupo" davno izgubila smisao, jer se nit bugera nit peavy ne prave u Americi sa strasni kontrolama kvalitete i slicno.

Sva je muzicka oprema izgubila a kvaliteti, a ne znam na osnovi cega zadrzava cijene.

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by mr.flash » 13 Apr 2008, 00:29

Pored sve ove price, nisam zeleo da ulazim u raspravu, ali Peavey ocigledno ima svoju publiku na forumu i to je za respect, jer ce ta firma tek da pokaze svoj kvalitet. Problem sa cenama je nepotpuna konkurencija + mitovi i legende. Svi mi znamo da Mesa pravi najbolja pojacala od Mark-a do Rectifiera, i to oni jako dobro naplacuju, bas zato sto bi svaki razmazeni klinac ili pederski bendic iz Kalifornije, mogao da utakne svoj PRS, Gibson, Hammer u Mesa Boogie i zazvuci opako - da ta oprema ne kosta toliko, a verujem da ce kostati i vise. Jednostavno Boogie je to sto jeste i ako hoces boogie ton pljuni $3000 i kupi njihov amp, sto je po meni fer and square. Ali me niko nece naterati da dajem silne pare (pomenutih 1200 evra) za neki Peavey, koji u svim normalnim zemljama kosta 800, jer je to cisto izdrkavanje i monopolizam. Kada bi neko ozbiljan poceo da uvozi ozbiljnu opremu, a ne na seljacki kao ovde (ili poznati Maric, koji price o zastupnistvu moze da prica maloj deci) pa da odvaljuju cene kako im se svidi, mozda bi i imali dobar odnos cena-kvalitet, ovako - mislim da vas i u radnji, kad platite njihove idiotske cene gledaju kao budalu.

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 14 Apr 2008, 17:37

Image

Ewo dokaz da i velikani poput Mastodona nisu uvijek snobovi i da ne znaju koristiti i jeftiniju opremu. Behringer u studiju sa Mastodonom...

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 15 Apr 2008, 11:27

Pardon, i da znaju koristiti Behringer....

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by mr.flash » 15 Apr 2008, 17:20

Kod Beringera je izgleda fora da moze da ti zapadne i piece of junk ili nesto sto stvarno vrhunski radi. Radio sam njihovom opremom u studiju, tj. mixetom i zvucnikom, i mogu reci da oba rade odlicno, sve sto sam snimio na toj mixi je ispalo flawless, a cab nije imao problema da istera moj ton. Razmisljamo da uzememo njihov delay za studio, posto mnogi kazu da je dosta blizak sa DD-3.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 15 Apr 2008, 17:34

A vi imate studio?

Što se Behringerovih delayja tiče, imam jedan u pedal-formi - DD400. Radi sve što i Bossov DD-6, plus što je 24bitan (a ne 8bitan, kao DD-6) i što košta deset puta manje.

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by mr.flash » 16 Apr 2008, 01:31

Rocket Roll wrote:A vi imate studio?

Što se Behringerovih delayja tiče, imam jedan u pedal-formi - DD400. Radi sve što i Bossov DD-6, plus što je 24bitan (a ne 8bitan, kao DD-6) i što košta deset puta manje.
Tako nesto, imali smo prostoriju koja je bila odlicna za snimanje ali jbg. ortak je odlucio da izdaje taj stan. Sada smo nasli prostor koji bi mogao da se iskoristi... U svakom slucaju, nije lose imati par pedala u studiju cisto da se pokrpis, jer nece svako da vuce pedale sa sobom, pa sam overio taj DD400.

User avatar
rodrigues
Posts: 39
Joined: 11 Feb 2008, 00:40
Location: Nord-Pas de Calais
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by rodrigues » 16 Apr 2008, 02:40

Rocket Roll wrote: Radi sve što i Bossov DD-6, plus što je 24bitan (a ne 8bitan, kao DD-6) i što košta deset puta manje.
Mali off topic.
Nadam se da se salis da je Boss-ov DD-6 8-bitan :?: . To bi znacilo da nisu menjali tehnologiju delay-a celih 30 godina (malo mi je tesko da to poverujem :grummel_2: ).

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 16 Apr 2008, 10:36

rodrigues wrote:Nadam se da se salis da je Boss-ov DD-6 8-bitan...
Nisam se šalio, ali možda jesam pogrešio - po ovom tekstu, i DD-6 je 24bitan: http://www.musicgearsource.com/whostheboss.html

w437776
Posts: 331
Joined: 21 May 2008, 16:10

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by w437776 » 22 Aug 2008, 21:51

Kad stizu kod nas?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest