Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 04 Jul 2012, 21:42

Moj voljeni Crunchtone ima preko kilo bez baterije i to je najteža pedala koju sam ja probao.
Koje budale, ne mogu da verujem. Doduše, pedala je sjajna tako da i nije bitno.

Image
By audio2 at 2012-07-04

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by bancika » 04 Jul 2012, 23:42

<bezUvrede>line6 pedale su posle Danelectro najruznije pedale i ne bi ih kupio kolko god da su dobre. Ne znam koje su mi gore, ove male ili one velike kao delay</bezUvrede> Al dobro, kapiram da su drugacije i da ce ljudi ili da ih obozavaju ili mrze...i to je OK :ziveli:

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by umart » 04 Jul 2012, 23:49

i meni su grdne kao grob,ali se ne bih bunio da posjedujem echo park.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Cortex » 05 Jul 2012, 09:06

meni su totalno deseptikoni

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Kill surf city » 05 Jul 2012, 09:28

Ne svidja mi se izgledanje™, ali me to ne bi sprecilo da kupim ako bi mi se svideo zvuk.

Nisam nikad probao na svojoj opremi, pa bih voleo cuti neki koment o bufferima u toj seriji. Jel krse signal ?

Kod bossa me to posebno tisti, al ok, vecini ljudi ne smeta. :bambi:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 05 Jul 2012, 10:02

Koristim Echo Park već dve godine i uvek sam se patio sa tim bufferima, izbacivao pedale, menjao mesta ali sa Echo Parkom baš nije bio nikakav problem nikada, čak mislim da sve bolje radi kada je on u lancu. Pre par meseci sam posle njega stavio Hardwire reverb i sve je i dalje dobro. Tako da što se tiče tih bafera, mislim da je tu sve kako treba i za razliku od Hardwire reverba sa čijim zvukom nisam baš oduševljen, Echo Park mi je pun pogodak. Za te pare (oko 110-120e) to je nešto što mi najbolje leži za to što ja sviram. Držim ga stalno na Tape modu sa uključenim trailsom a ostale potove čačkam po potrebi. Voleo bi da se apgrejdujem jednom na DL-4. Jbg, kada bi imao 350e da odvojim na dilej naravno da bi prešao na nešto drugo... verovatno na T-Rex Replicu.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 05 Jul 2012, 10:05

A da, kako koja pedala izgleda mi je verovatno na poslednjem mestu, prvo gledam kako radi, šta radi, pa onda da li jede signal ili menja nešto pa onda da li je izdržljiva fizički, pouzdana, da li će me izdati u krucijalnom trenutku... pa posle svega toga gledam kako izgleda. I meni je ružna iskreno..

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 05 Jul 2012, 10:07

Još jedan post i prestajem hahaha, izvinjavam se na tripl postu.

Kada sam kupovao Hardwire reverb bio je na nekom popustu i uzeo sam ga za 100e i skapirao posle da je bolje da sam skupio još 30-40 i kupio Verbzillu isto od Line6, mnogo je bolji reverb.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Kill surf city » 05 Jul 2012, 10:26

Hvala na komentaru, ako si zadovoljan kako radi sa tvojim ampom, to mi je dovoljno da cujem. :ziveli:

Uvek mozes prodati hardwire, stekaj se za reverberator. :)

Btw, kad spominjemo ruzne reverbe, mislim da imam pobednika. :mrgreen:


User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by umart » 05 Jul 2012, 10:29

ja bi da ne znam koliko para da imam i da pokupujem i stavim sve dileje koji mi se dopadaju (dsd2,koji imam,re20,ehx mmd) opet drzao echo park samo zbog trailsa.cak se mislim da uzmem behringer klon samo zbog toga.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by bancika » 05 Jul 2012, 10:48

umart wrote:ja bi da ne znam koliko para da imam i da pokupujem i stavim sve dileje koji mi se dopadaju (dsd2,koji imam,re20,ehx mmd) opet drzao echo park samo zbog trailsa.cak se mislim da uzmem behringer klon samo zbog toga.
sta ima sa trailsima?

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by umart » 05 Jul 2012, 11:45

kako mislis?

svidjaju mi se mnogo,plus na echoparku je dobro uradjeno,pored toga sto je inace svaki mod sjajan.odlican dilej,i ona fora sa tap tempom je dobro odradjena,ako se ne nose neke cokuletine.i dm4 je kul,ali mi je echopark zbog pakovanja prakticniji,i zbog napajanja.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by bancika » 05 Jul 2012, 12:04

mislim, jel ima neki specijalni feature za trails ili ti se svidja kako zvuce?

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 05 Jul 2012, 12:14

Da, taj trails radi odlično.

Mislim ne postoji to samo na echo parku, skoro svi skuplji digitalni dilejevi moraju da imaju to. Kada ugasiš analogni dilej on ti tog trenutka prekine i delay koliko god da je dugačak a sa trailsom kada ga ugasiš on ostaje da iscuri do kraja. To ostavlja mogućnost da recimo ako podesiš dilej na neko bolesno vreme, okineš neki ton, ugasiš ga, i taj ton ti je sve vreme u pozadini kao noise, dok ti preko toga sviraš šta god hoćeš ali bez dileja naravno. Meni to najkorisnije dođe u nekim dub delovima gde okinem akord, on odzvanja više puta a preko toga sviram neku temu ili šta već treba. Takođe, u jednoj pesmi imam deo gde teram echo park u bolesnu samooscilaciju ali do određenog brejka na bubnju i tu moram da sviram neki rif, e u tom delu mi odlično dođe što postoji taj trails switch, tu ga ugasim dok dižem oscilaciju jer kada ga ugasim potrebno mi je da mi bude čist signal a da je trails stalno uključen morao bi da ispomeram potove (da smanjim time i repeat rate što za sobom povlači i dodatni zvučni efekat pri tome) i da ga nagazim a nema šanse da to uradim sve odjednom i da sviram taj rif hehehe :)
Dobra je sprava taj dilej ali ima mnogo boljih, za veće pare naravno.
Kill surf city wrote:Uvek mozes prodati hardwire, stekaj se za reverberator. :)
Moram da dođem do te pedale, to je nešto najlepše što sam čuo a posebno mi je drago što sam ga probao sa svojom gitarom i pojačalom i onda znam šta da očekujem, manje-više. Kažeš da je to patentiran digitalni dizajn tako da ne verujem da ima nekih razlika u verzijama, ono starije su bolje i tako te priče.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 05 Jul 2012, 12:16

bancika wrote:mislim, jel ima neki specijalni feature za trails ili ti se svidja kako zvuce?
Jedini special feature je taj što ima switch da se aktivira ili ne, što je korisno, barem meni, objasnio sam i zašto u gornjem postu.
Izuzev toga, najobičniji trails koji radi dobro, to je to.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest