Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by bancika » 05 Jul 2012, 12:23

aha, tako je i na mom TC Nova. Kod hardwire ima isto ali je skriven unutra switch.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by umart » 05 Jul 2012, 12:30

bancika wrote:mislim, jel ima neki specijalni feature za trails ili ti se svidja kako zvuce?
uopsteno dobro zvuci,za te pare kvalitet/ton/opcije nema bolje.plus je kompaktna pedala i ne trazi posebno ili zvjersko napajanje,kao vecina skupljih.a ovo da bi je drzao u bordu koliko god i kakvih dilejeva da imam,to zbog trailsa,ako mi zatreba,mislim da drzim npr dm4 samo zbog trailsa i nije puno prakticno.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Kill surf city » 06 Jul 2012, 02:17

+Hopkins+ wrote:Voleo bi da se apgrejdujem jednom na DL-4.


:!:

Gledao sam i par yt gear tour vidoja gde se rock zvezde™ zale na istu stvar, tipa potrose nekoliko komada tokom turneje, itd. Nemam pojma sta da mislim. :nixweiss:

Ljudi vole zvuk dl4, u to nema sumnje, samo kad se moduju boljim prekidacima, itd.

:arrow: http://www.ilovefuzz.com/viewtopic.php?f=149&t=10497

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by +Hopkins+ » 06 Jul 2012, 08:54

Da čuo sam za sve te probleme, užas. Ne mogu da verujem da ovi slepci iz Line6 dozvoljavaju to sebi. Danilo (mislim da mu je ovde nick rock action) iz Consa mi je pričao da je isto imao problem sa tim napajanjem.
Tačno bi skočio sa mosta kada bi dao 250 eura za pedalu i kada bi krenulo to da mi se dešava.

Sa druge strane veoma bi mi značilo da imam mogućnost menjanja preseta, pa makar 2-3 da imam. Veliki mi je frust što nekada zaboravim da za pesmu promenim seting ili neki put jednostavno ni ne stignem. Looper je isto uber korisna stvar.
Stvarno je veliki rizik kupiti tu pedalu... a šteta jer ima stvarno lep zvuk.

Jel ima još neko sa foruma DL-4 sem Danila? Kakva su još iskustva?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by bancika » 06 Jul 2012, 10:03

+Hopkins+ wrote:Sa druge strane veoma bi mi značilo da imam mogućnost menjanja preseta, pa makar 2-3 da imam. Veliki mi je frust što nekada zaboravim da za pesmu promenim seting ili neki put jednostavno ni ne stignem. Looper je isto uber korisna stvar.
dd-20, digitech timebender, tc nova. Imaju sve sto treba, a ne izgledaju kao iz 50ih i ne raspadaju se :)

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by sl0e » 06 Jul 2012, 10:43

DL4 je odlicna pedala, steta samo sto su prekidaci kriminalni. Ja sam moj primerak sasvim slucajno poneo kada sam isao u Nemacku, tamo sam nasao nekog lika koji mi je zamenio pokvareni prekidac SPST prekidacem za 10 evra. Od tada mi je nazalost riknuo jos jedan, tako da pedala prdi i ceka da zamenim sve switcheve. U principu nije nista skupo, 4e komad, ali je rdjav posao prvo rasklopiti pedalu, a onda kasnije mora i da se secne kuciste kako bi switch pasovao kompletno. Kontam da cimam Savu kada bude bio u diy fazonu posle ispita da mi obavi to ( :mrgreen: :ziveli: ).
E i da, Artist je valjao DL4 za 165e, tako sam ja uzeo moj, kontam najbolja ponuda za delay za te pare.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by ssmc » 06 Jul 2012, 10:48

sl0e wrote: Kontam da cimam Savu kada bude bio u diy fazonu posle ispita da mi obavi to ( :mrgreen: :ziveli: ).
Prošli su mi ispiti, sada mogu da sunetim™ pjedal, i da instaliram novi prekidač :mrgreen:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by sl0e » 06 Jul 2012, 10:51

Hahahahaha, ajd ajd, cucemo se i za to, i za ovaj filter koji sam klepao™ da mi pogledas :ziveli:

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Z*Z*Z » 07 Jul 2012, 21:12

+Hopkins+ wrote:Da čuo sam za sve te probleme, užas. Ne mogu da verujem da ovi slepci iz Line6 dozvoljavaju to sebi. Danilo (mislim da mu je ovde nick rock action) iz Consa mi je pričao da je isto imao problem sa tim napajanjem.
Tačno bi skočio sa mosta kada bi dao 250 eura za pedalu i kada bi krenulo to da mi se dešava.

Sa druge strane veoma bi mi značilo da imam mogućnost menjanja preseta, pa makar 2-3 da imam. Veliki mi je frust što nekada zaboravim da za pesmu promenim seting ili neki put jednostavno ni ne stignem. Looper je isto uber korisna stvar.
Stvarno je veliki rizik kupiti tu pedalu... a šteta jer ima stvarno lep zvuk.

Jel ima još neko sa foruma DL-4 sem Danila? Kakva su još iskustva?
Imam ja Line6 M9 sto mu dodje sve pedale iz XX-4 serije + verbzilla i jos neki efekti...nemam zamerke, sve radi, ali mislim da su prekidaci upgradeovani...

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by BaalBehrit » 11 Jul 2012, 21:29

I ja sam imao problem sa DL4, otišlo je MAX660 kolo, niko od majstora u BGu nije mogao da mi popravi to, i odneo ga u Vrnjačku Banju kod mog majstora za televizor koji prvi put drži (bilo koju) pedalu u rukama i sredio mi za pola sata.


Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Baba Slim » 26 Jul 2012, 15:21

Pozdrav Mato :ziveli: Super oprema, a naročito je dražesno™ to P&K pojačalo... :) :ziveli:

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by mateuspoz » 29 Jul 2012, 02:22

Pozdrav! U pravu si, Peca radi strašne stvari, PiK Audio Swing King je kod mene, obučen u orahovinu, naravno, prednja ploča je na debelom čperu...Imam i Carvin Nomad combo pa se igram i uporedjujem...Veruj mi da me Pecino sve više raduje...imam ga od 2006. i to je beskrajno pouzdano magare sa svim karakteristikama Fenderovih oldtimera, a u sebi nosi Celestion GH12 100, zvučnik koji ga otvara i daje sigurnost na svirci s bendom u klubu ili bilo gde...Imam kupca za pojačalo, ne znam šta da radim, ponuda je baš ok...

Oldtajmer
Posts: 18
Joined: 16 Jan 2012, 02:50

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Oldtajmer » 03 Aug 2012, 23:17

::ranting:: Pozdrav...Evo iscackah i ja jedan sv."gral" na oglasima...(ibanez CP9 made in Japan)...http://imageshack.us/photo/my-images/846/slika1922.jpg/ Kako bese,ima ih jos nekoliko ovde,ili da ga saljem "Gilmoru" na testiranje? :metal:

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 14 Aug 2012, 14:36

Image

Uploaded with ImageShack.us

Tezgario sam skoro celo leto i ova me je kombinacija definitivno usrećila.
Mislim da će ostati neko duže vreme.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest