Quite Shocking Fuzz - build report

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Cortex » 21 Feb 2013, 16:56

razmishljao sam se da li da kachim ishta jer je interesovanje za bilo shta nula, ali ajde, mozhda nekome pomognu moja iskustva u vezi ovoga ili onoga.

dakle, ovaj fuzz je hibrid Univox Superfuzz-a i Joe Davisson Shocktave octave down generator kola. Potove retko oznachavam kad radim za sebe, ali eto levi chickenhead je volume, desni je fuzz. Gornji manji knob je octave down blend, dok je donji Tone kontrola za sueprfuzz.
mrzelo me je da radim bilo kakav finish, bash nisam imao vremena ovhi dana, tako da za sada samo nalepnica. promenicu ovo verovatno kasnije, a ako ne, koga boli kjurac, bitno je da plashim ljude na probi, to je dovoljno.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Shocktave daje izuzetno jaku fuzzy oktavu na dole, mislite na Tom Morell-a i to je od prilike to. Uzmesh telca, stavish na bridge magnet, i cepash, ludilo zvuchi. Snimicu neki klip jer hocu [reda radi ne ochekujem da pobedim] da uchestvujem u madbeanforum takmichenju, a to je jedan od preduslova.
kombinacija superfuzz i shocktave zvuchi veoma zlo, preko blend knob-a mogu da dial-ujem samo superfuzz, debeli superfuzz [samo se nagoveshtava oktava na dole u zvuku], i bilo koji level umixane oktave na dole u zvuku, a skroz na desno je jelte max octave down i glasnija je od superfuzz-a.
Superfuzz sam uradio sa chini mi se BC184L tranzistorima, onim koje sam valjda koristio u Colorsound Overdriver-u, to jest Trobak ih koristi dan danas u Overdriver buildovima, trandzhe nisu valjda mnogo ni bitne, samo da su odredjenog gain-a, tu negde oko 300 hfe, moji su oko 330. Par koji proizvodi oktavu sam upario. Dobio sam iste voltazhe koje su prijavili ljudi koji imaju najbolje zvuchece superfuzzeve i koje na interwebzu vazhe za najbolje voltazhe. Q6 mora da vam bude jako malog hfe-a kako bi se dobilo 5 i vishe volti na kolektoru. Ja sam koristio 2n2369a sa nejgovih 70 hfe i dobio sam oko 5 i neshto volti, ali bi tot rebalo da bude josh vishe mozhda.
Diode koje sam koristio su OA-90, bash kao u originalnom superfuzzu, nashao sam ih na moje ogromno iznenadjenje u Silkenu. Ostale komponente su najobichnije, nothing fancy here, what I had in my bin situacija.

Veoma mi se dopada kako shokantno zvuchi ovaj fuzz, volim jachi superfuzz setting sa oko 70% octave down-a umixovanog, tako uradjeno samo jak signal trigeruje Shocktave da oktavuje, tako da svirka ispod 12-og praga rezultuje octave up tonovima a kako ta vasha melodijska deonica prelazi sa vishih na nizhe pragove [gledano tonalno] onda oktave down jacha, i na kraju je strashno izrazhen u prvih 5 do 7 pragova gitare. Setting u kome je octave down blend otpanjen kao i superfuzz, daje skoro flauta zvuk, bag pipe, ne znam kako da ga nazovem, na vishim tonovima, uhvatim sebe kako se smejem dok sviram od apsurdnosti tona.

Sledeci projekti - tone bender, analog looper, isp decimator g string :ziveli:

P.S. Da, ovo oko fuzz-a je golubiji izmet, tezga na pijaci je bilo jedino mesto gde sam mogoa da uslikam pedalu danas na ovo pasje vreme kako kazhe jedan moj kolega. Zhiveo golubiji izmet u obliku fuzza!

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Nedalm » 21 Feb 2013, 17:29

Opa.
Cortexe, opasno mi se sviđa dizajn :bravo:
Jedva čekam klip, baš si uboo kad mi se pravi octave down, a sviđa mi se taj tvoj opis :D
Kaži mi odakle ti ta fina kutija (5mk?)?
I kakav looper praviš, jel sa onim ISD čipovima

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Cortex » 21 Feb 2013, 17:33

da, sa tim skupim ko djavo chipovima :) nostalgichni looper, vishe je to fazon kasetofon u pedali da budemo iskreni, ali meni je to gotivno, plus vibrato opcija, pitch shifting i tako to, znash vec na shta mislim.
kutija je od nekog lika iz Novog Sad-a apsolutno je predobra, neverovatno jaka i stabilna, brate, rastura. Komil je odneo svoj Fulltone 69 i rekao im da nam naprave iste takve kutije. Jbt bolju kutiju u zhivotu nisam imao. Totalno je vintage i scary teshka :D

User avatar
Tufli
Posts: 411
Joined: 28 Jun 2008, 15:48
Location: Zr
Contact:

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Tufli » 21 Feb 2013, 18:31

Ej, nemoj da mislis da je interesovanje nula. Mene recimo raduje svaki novi projekat i uglavnom pratim sve mada se retko javljam :D .Ekstar mi je ova varijanta , dve pedale u jednoj, blendovane! Superkul! :ziveli:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Milanares » 21 Feb 2013, 18:42

:1:
oću! i luper analogni oću!

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by dweezil » 21 Feb 2013, 19:58

mladicu zasijali ste u punom sjaju, very drazest pickrs indid, boja je bash lijepa, i sve slikice posebno gutts su predivne, ozarili ste nas @Cortexe sve na forumu :bambi: meni izgleda ladno ko neka fabricka pjedala

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by kwiss » 21 Feb 2013, 21:01

Cortex@ sad otvori temu,Cortex hand made pedal,tvoje pedale zaslužuju to :ziveli:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Uncle Moe » 21 Feb 2013, 23:11

dweezil wrote: meni izgleda ladno ko neka fabricka pjedala
:1: I meni isto. I mnogo mi se svidja ovaj jednostavan dizajn, mozda bi cak bilo bolje i bez natpisa iznad. Bombonica.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Cortex » 21 Feb 2013, 23:55

Hvala puno momci! Posebno chika Dweez-u njegovi me postovi uvek lepo nasmeju haha. Vratio se sa probe malopre mrtav sam, ne svira mi se vishe :D Stoga klip sutra. Jbg.
Let there be fuzz.

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Z*Z*Z » 22 Feb 2013, 02:50

Cestitke :ziveli: and would ;-) Octave down je nadam se blizak Neil Young octivider tonu :-) Cekamo zvucni zapis!

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Perce » 22 Feb 2013, 10:11

Ovo izgleda ril najs. Profi da kazem... :)

:ziveli:

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Mugen_Gica » 22 Feb 2013, 17:57

Fuzz izgleda super, mozda si mogao malo vise rasiriti potove, ali to je vec moje misljenje. Shocktave sam napravio prosle godine i bio mi je ok, ali nista preterano impresivno. Pretpostavljam da je u ovoj kombinaciji bolji, tj korisniji. Kad ce ti klipovi?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by Trooper » 22 Feb 2013, 18:14

Cort, ajd ako te ne mrzi na probi utakni bas gitaru, bas me zanima kako taj octave down deo sljaka sa bas gitarom

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by sl0e » 24 Feb 2013, 05:24

Sjajan build :bravo:

Je l' btw mozes share-ovati neki kontakt firme koja pravi kutije?

:ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Quite Shocking Fuzz - build report

Post by komil » 24 Feb 2013, 13:21

Odlično! :bravo: Još samo da čujemo :)
sl0e wrote:Je l' btw mozes share-ovati neki kontakt firme koja pravi kutije?
http://www.planplus.rs/prezentacija/211 ... dnja-elrad

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest