Izbor lampasa - pomoc

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Akordeonista
Posts: 36
Joined: 17 Jun 2008, 00:35

Izbor lampasa - pomoc

Post by Akordeonista » 11 Dec 2013, 21:02

Zelim da kupim pojacalo, uglavnom za svirku po kuci. Sviram za svoju dusu, uglavnom domaci i strani (manje) Pop, narodnjaci... za dusu! :D
Interesuje me lampasko pojacalo koje ima pre svega dobar Clean, nista drugo ne mora da ima ako to radi kako treba! Obzirom da sviram u kuci nije mi potrebna velika snaga i voleo bih da ima bar 10" zvucnik (pozeljno 12")! Budzet je do 200-250e, ne znam ima li sta valjano za te pare?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Trooper » 11 Dec 2013, 22:10

Epiphone Valve Junior, mozda neki od onih malix Vox lampasa (5w cini mi se)... i za taj budzet sumnjam da ima nesto bolje

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Funkomat » 11 Dec 2013, 22:37

Epi Valve Jr i Laney Cub serije su dobre i obe mozes naci za 150e i ispod.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Funkomat » 11 Dec 2013, 22:39


Akordeonista
Posts: 36
Joined: 17 Jun 2008, 00:35

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Akordeonista » 11 Dec 2013, 23:02

Ali je zvucnik 6"... Ne znam kako "izlazi" ton kad se malo odvrne?
Ima li neko iskustva iz prve ruke sa Laney Cube 10, 12 pojacalima, kakav je zvuk?
I kakva su iskustva sa Bugera V5, V22, V55 pojacalima? Znam da su ova dva skuplja ali ako su osetno bolja od ostalih navedenih dodao bih jos malo novca.

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by nesharm » 11 Dec 2013, 23:45

Najbolje u toj klasi je VOC AC4 serija, ali je i najskuplja. Za klasu bolje od Bugere...Laney i Peavey Nano nisu ni prici po zvuku. Pricam naravno za nase trziste, napolju sigurno ima jos nesto cenovno odgovarajuce.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Trzalica » 12 Dec 2013, 00:56

Akordeonista wrote:... Bugera V22,
Ako uspeš da nadješ Bugera V22 za 200-250€, kupuj i RADUJ SE. :metal:
Sve ostale priče tipa: "ovo je za klasu bolje" okači mačku o rep, jer su čiste izmišljotine i najobičniji prepisi tudjih "prepisa", a ne lična iskustva. Trenutno u klasi do 20W čistokrvnih lampaša, Bugera V22 je rame uz rame sa mnogo skupljim modelima iz Fender, Mesa, Vox i Marshall produkcije, naročito po čistom zvuku (a i drive mu nije za bacanje). Da košta 1000€ ovde bi ti preporučivali i šakom i kapom Bugera V22, no samo zato što novo košta oko 300€, svi se kao foliraju :idea:
Svi sude po ceni a ne kvalitetu. Isti je q***c danas, svi "leme" lampe i potenciometre na štampanoj ploči sa tkz. ribon kablovima kao vezom ( i Mesa i Marshall i Fender i Vox, Co.), samim tim, nema tu reči o nekom boljem kvalitetu ovog ili onog lampaša M A L E snage. Može se jedino suditi po overdrive kanalu gde Mesa i Marshall dominiraju, no ako ti je clean kanal bitan, tu možeš mirne duše uzeti V22 i radovati se jer nisi pukao 400€ za Blues Junior ili neki Vox ekvivalent.

P.S. ove "tranzistore" od 5W zaboravi, to ti je moj savet. Jedino ako si pun para i boli te stojko za bačenih 200€ pa želiš eksperimentisati!

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Uncle Moe » 12 Dec 2013, 01:04

Je li razlika izmedju Bugere V22 i V55 samo jacina? Ovu drugu sam probao i drive je bio shit, a clean skroz ok. Cuo sam od jednog prodavca da Bugere imaju los kvalitet izrade i da se kvare posle dve-tri godine. Mada ne mora da znaci jelte

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Trzalica » 12 Dec 2013, 01:11

Uncle Moe wrote:Je li razlika izmedju Bugere V22 i V55 samo jacina? Ovu drugu sam probao i drive je bio shit, a clean skroz ok. Cuo sam od jednog prodavca da Bugere imaju los kvalitet izrade i da se kvare posle dve-tri godine. Mada ne mora da znaci jelte
Nisam probao V55, ali V22 je savršenstvo za blues. Pravi clean zvuk kao kod Fendera i to stoji.
To što si "čuo" da se Bugera "kvari" je REKLA-KAZALA onih koji su pukli 700€ za slična pojačala od 20W i neznajući kako da opravdaju dati novac pljuju po konkurenciji koja može isto da ponudi za 300€.
P.S. i ja sam "čuo" da se Fenderi iz Hot Rod serije >40W snage kvare kao da su kineske igračke sa buvljaka. Pročešljaj net, punu forumi PROBLEMA sa Fender Hot Rod serijama, iako ista pojačala koštaju ~1000€.
Samim tim, isti je to "Q" od kada se sve lemi na PCB-u! :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Funkomat » 12 Dec 2013, 01:14

Akordeonista wrote:Ali je zvucnik 6"... Ne znam kako "izlazi" ton kad se malo odvrne?
Ima li neko iskustva iz prve ruke sa Laney Cube 10, 12 pojacalima, kakav je zvuk?
I kakva su iskustva sa Bugera V5, V22, V55 pojacalima? Znam da su ova dva skuplja ali ako su osetno bolja od ostalih navedenih dodao bih jos malo novca.
Trenutno imam cub 8 kao kucno pojacalo i radi posao veoma fino. Nekad ga sviram na 2x12 ali uglavnom na njegovom zvucniku. Otpanjen na malo preko pola i regulisanje kolicine drajva na gitari. Milina...
Pre njega sam imao Valve Junior-a koji mi je cak i bolji od cub-a ali sve u svemu, mislim da sa tim malim lampasima ne mozes pogresiti, sta god da uzmes.
Jedno vreme se vrteo jedan matori princeton reverb po oglasima za ok pare. Ako naletis na tako nesto... prvo javi meni. :)

Sto se tice ovih preko 20w, to je vec sasvim druga prica i onda to vec nema puno veze sa kucnim pojacalima.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Baba Slim » 12 Dec 2013, 01:32

Svakako ne bih uzeo lampasa od 20W za kucnu svirku, jednostavno nema potrebe - ja pojacalo od 20w koristim za full svirku sa bendom, i smem u stanu da ga pojacam tek-tek da se cuje, jer kad bih pojacao koliko bih trebao da to pojacalo proradi valjano (zbog cega bi ga ti i kupio - zbog adekvatnog zvuka za koji je napravljeno), pojavili bi mi se panduri na vratima u roku od odmah.

Ja sam isto (davno doduse) probao i Laney Cub 8 i Cub 10, i to uopste nije lose. Secam se da je Cub 10 nov bio izpod 200e. To bi ti mozda bilo i najbolje resenje.

EDIT: Evo ga... :ziveli:
http://www.mixmusic-company.com/shop/pr ... aney-cub10

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by bancika » 12 Dec 2013, 01:34

Trzalica wrote: Isti je q***c danas, svi "leme" lampe i potenciometre na štampanoj ploči sa tkz. ribon kablovima kao vezom ( i Mesa i Marshall i Fender i Vox, Co.), samim tim, nema tu reči o nekom boljem kvalitetu ovog ili onog lampaša M A L E snage.
Image

kao reci da su sve moderne gitare iste jer se rade na CNC masinama.

On topic, gledaj sta god ima malo veci zvucnik...'ebes 6", to ko dzepni tranzistor, tanko zvuci, a i imas vise opcija ako zelis da ga upgradeujes za neki bolji model. Najvise ima 12ica, pa 10ki. Od osmica vec ima samo neki krsh da se nadju kod nas koji nisu nista bolji od tih sto su vec u jeftinim pojacalima.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Trzalica » 12 Dec 2013, 02:08

Bože, šta vi pišete??? :shock: :O.o: Kada već vršimo uporedjenja, ja ću biti dosledniji i pokušaću da uporedim ono što se da uporediti - to što vi savetujete čoveka da kupi max. 5W jer mu je navodno 20W previše za stan, je isto kao kada bi ste ubedjivali potencijalnog kupca automobila da nema potrebe za automobilom koji ide preko 120km/h, jer mu dovoljan i auto koji može max. do 50km/h, uz obrazloženje da je na većini puteva u SR 50km/h dozvoljena brzina, i da sve preko toga podleže jedino vožnji po autoputu koja je nepotrebna većini vozača. :hide:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by fattwang » 12 Dec 2013, 03:37

Trzalica wrote:Bože, šta vi pišete??? :shock: :O.o:
Poređenja snage pojačala i maks brzine automobila su više nego besmislena. Ovde se govori o boji i karakteru zvuka a ne o glasnoći.

Evo ja ću biti još drastičniji. Ako želiš da u stanu dobiješ malo prirodnog lampaškg drajva, predlažem ti neki od jednovatnih modela. Najbolje je da bude glava, tj. glavica sa većom kutijom (10" ili 12")
Vox Lil Night Train (VOX NT2H), Blackstar HT-1H (head) ili slično.
Da sam pri lovi, ne bih čekao ni minut za Marshall 50th Anniversary 1 Watt Series:
JTM 1 (1960's sound)
JMP 1 (1970's sound)
JCM 1 (1980's sound)
DSL 1 (1990's sound)
JVM 1 (2000's sound)

Moj favorit:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Izbor lampasa - pomoc

Post by Funkomat » 12 Dec 2013, 09:25

Trzalica wrote:Bože, šta vi pišete??? :shock: :O.o: Kada već vršimo uporedjenja, ja ću biti dosledniji i pokušaću da uporedim ono što se da uporediti - to što vi savetujete čoveka da kupi max. 5W jer mu je navodno 20W previše za stan, je isto kao kada bi ste ubedjivali potencijalnog kupca automobila da nema potrebe za automobilom koji ide preko 120km/h, jer mu dovoljan i auto koji može max. do 50km/h, uz obrazloženje da je na većini puteva u SR 50km/h dozvoljena brzina, i da sve preko toga podleže jedino vožnji po autoputu koja je nepotrebna većini vozača. :hide:
haha koje neverovatno poredjenje

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest