Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
User avatar
parmezan
Posts: 8
Joined: 12 Apr 2014, 00:32

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by parmezan » 12 May 2014, 14:48

Nedavno sam poceo sa gradjenjem lanca. Imam Boss ST-2 powerstack distorziju i Yamaha FL-m10 II flanger. U planu je kupovina Aqua puss analog delay i obezbedjivanje kvalitetnog napajanja.
Image

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 26 May 2014, 10:56

Image

Evo i moje mašinerije. Nema tu ničeg spektakularnog a opet mogu da dobijem koji god ton poželim. :lol:

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by gondi » 27 May 2014, 10:08

Ne mogu da ne napišem, ovo zaista dobro izgleda , mogu da zamislim kako zvuči, to mora da radi ko sablast! :shockkk!:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Baba Slim » 27 May 2014, 10:13

Audio, super je ovo skockano... :) Ako nije problem, daj malo vise detalja, kako izgleda lanac, sta vuces sa Multistompa (npr. samo simulacije ili i efekte?), sta sa Boss-a, i cemu konkretno sluzi mikseta, kako je sve povezano? Verujem da ti mix sluzi da samo posaljes stereo signal citavog lanca u razglas, mozda i za monitoring u slusalicama?

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 27 May 2014, 15:27

Ja sam po prirodi praktičan. Volim da sve bude maksimalno iskorišćeno i zato je taj PB malo nestandaran, iako su moji zahtevi klasični.
Napominjem da se bavim isključivo tezgom . Nema tu nikakve umetnosti. Znam dobro šta je analogna pedala ali to
meni jednostavno komplikuje tezgaroški život koji se sastoji iz proste radnje, spustiš kofere, povežeš 3 kabla . . . brojiš pare :lol:

Boss kao prvi u nizu ima 4 preseta i to : 1.Clean, 2.Chorus, 3.Jak, napucani drive ,4.Mali drive za ritam ili kako vole da ga zovu Crunch
Sve je suvo na njemu, nema gram delay-a, reverba, simulacija pojačala . . .Jedino je uključen u REC OUT mali adapter sa velike na malu
bananu da bi se pokrenula simulacija kabineta. Povezan je mono na Artec EQ koji služi samo kao booster. Malo sam pojačao srednje
i gain i on radi do jaja. Da je ispred ME70 podizao bi mi drive a ne kompletnu jačinu. Meni treba ova druga varijanta tj. da kompletan ton
takav kakav je bude jači za solo i posle da se vrati na normalu. Odlično obavlja taj posao a opredelio sam se za njega zato što je nizak pa
pedalu koja je iznad (Zoom MS 50G) mogu da dohvatim bez ikakvih egzibicija.

Znam da vas najviše zanima 50G, hahaha ! Sjajna, luda, izvanredna spravica. U nju ulazi mono signal iz boostera a izlazi stereo u mixer.
Na njemu je moj lanac koji se sastoji iz: 1.Compressor, 2.Air, 3.Acoustic simulator, 4.Digital delay (diskretni, stereo, mali FB), 5.Spring reverb,
6.Digital delay (jak, mono, veći FB). Pedale u lancu br.1,2,4 i 5 su stalno aktivne i služe za kompletnu sliku gitare. Br.3 se uključuje retko al
tad kad treba radi neopisivo dobro. Pedala br.6 služi za solo i ona je non-stop na ekranu tako da praktično u toku svirke samo njom upravljam tj.
samo nju uključujem i isključujem. Acoustic tražim ručno kad mi treba al to je bukvalno 3 klika kursora ulevo.

Mikser služi da sve ide iz njega. Moj mikrofon uključujem u njega. Ponekad, kad radim "akustiku" tipa ja i pevačica, oba mikrofona idu u nju.
Taj mali Behringer radi odlično i ima lepe efekte za ovo što meni treba. Dešava se, retko doduše, da nemamo dovoljno kanala jer nas je puno.
Onda se taj mali mikser iskoristi i u te svrhe, da spase stvar. Svi imamo velike miksete al zar zbog npr. 2 kanala da kačiš još jedan Powermate?
Na nju još kačim i moj mali Kawai monitor (moja omiljena sprava bez koje ne idem nigde) i na njemu se čuje sve što je na mikseti. Ako je baš
galama, izvadim iz velike misete izlaz pa onda na mom monitoru čujem i sebe i ostatak. Sve u svemu, to radi odlično. ME70 je mnogo dobra pedala,
Artec je super (videćemo kolko može taster da izdrži jer ga gazim sigurno 100-200 puta u toku svirke), a mali Zoom je nešto fantastično.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Baba Slim » 28 May 2014, 09:26

Super setup, praktican a moze jako puno toga da pokrije, uz pametno rasporedjivanje preseta.

Iskreno, ocekivao sam da sa Zooma vuces simulaciju pojacala kao poslednju u lancu, ali posto u tvom lancu od 6 efekata na Zoomu nema simulacije, onda pretpostavljam da Boss ima tu ulogu, sa razlicitim kombinacijama u svakom presetu (preamp sekcija, sa raznim podesavanjima)? Super je takodje ako ti relativno mali broj kombinacija pokriva sve sto ti treba, da ne moras da setas po bankama non-stop.

Ja sam isto jedno kratko vreme koristio Zoom G3 (tako da sam upoznat sa principom rada te njihove novije generacije), ali nisam imao prilike da ga isprobam direkt u razglas sa bendom, i da pri tome koristim simulacije pojacala, da cujem kako radi. Ja sam ga prosto koristio za "sminku" u FX loopu pojacala, i tu je radio i vise nego ok.

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 29 May 2014, 15:39

Ne koristim nikakakve simulacije pojačala jer jednostavno nema potrebe. Sve što treba da se uradi da bi ME70 zvučao sjajno je
da se poveže preko REC OUT izlaza, kada se kači u mikser. Čim gurneš džek automatski se pokreće simulacija pojačala i takav
ton se prosleđuje i na klasične line izlaze. To je ustvari način da tebi kada vežbaš na slušalicama ne bude onako zujavo i trulo
nego da imaš neki "osećaj". Ja sam samo gurnuo adapter sa velike na malu bananu koji tako stoji u njemu i samo služi
da pokrene tu simulaciju. Ljusi svašta experimentišu i zanose se a ustvari najbolje je onako kako kaže fabrika, a fabrika kaže:

Use the ME-70’s stereo REC OUT/PHONES output if you want to listen through headphones, a PA system, a hard disk or
multi-track recorder’s inputs, or any other line-level device.

Use the ME-70’s L(MONO) GUITAR AMP jack if you’re connecting the ME-70 to a mono guitar amp.
If you’re using a stereo guitar amp, connect the amp to the ME-70’s L (MONO) and R GUITAR AMP jacks.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by tommytigh77 » 02 Jun 2014, 19:05

Ja sam ranije imao ME-50 i probao sam u par navrata da koristim njegov Line Out (sa speaker sim-om) direktno u razglas, i to meni nikako nije završavalo posao. Ne znam da li na ME-70 to drugačije radi? Inače je po mom mišljenju ME serija, kad se koristi u kombinaciji sa pojačalom, najbolja varijanta od svih procesora...

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 04 Jun 2014, 14:19

Juče sam na svirci probao simulaciju clean pojačala sa Zoom-a. Stavio sam ga prvog u lancu i zvučalo je sjajno ! Ta pedala definitifno
radi ogroman posao. Acoustic simulator koristim za clean narodnjake, dvojke, old school rumbe 90-ih, starogradske . . . Hambakeri
su sjajni za drive ali clean nema teoretske šanse da bude dovoljno dobar kao singl na Fenderu (ne koristim ga, treba da menjam pragove
pa se patim sa nekom napucanom Yamahom). AIR efekat koji daje prostor (daje joj da diše) je neverovatan. O reverbima i dilejevima
nema smisla ni pisati jer ih ima pun k...c i svaki sami vredi bar po 100 evra, kada bi kupovali pedale tog kvaliteta.

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Lucky82 » 10 Jun 2014, 16:26

Dovoljno za Blues
Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Funkomat » 10 Jun 2014, 17:20

sta ce ti stimer za bluz

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Lucky82 » 10 Jun 2014, 17:52

Funkomat wrote:sta ce ti stimer za bluz
Sluzi i on ponekad :)

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Lucky82 » 10 Jul 2014, 20:28

Mali update. Uz malo cimanja, napravio sam novi pedalboard i dodao u medjuvremenu Hardwire SC-2 i Marjanovo napajanje.
Image

User avatar
Mitar
Posts: 71
Joined: 03 Aug 2012, 11:10
Location: Šabac/Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Mitar » 10 Jul 2014, 23:58

Како си задовољан напајањем? Чујем да их људи хвале, па сам мислио и ја дузмем.

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Lucky82 » 11 Jul 2014, 07:23

Mitar wrote:Како си задовољан напајањем? Чујем да их људи хвале, па сам мислио и ја дузмем.
Napajanje radi posao odlicno. Nema suma i bruma koje sam imao sa jeftinim ispravljacima. Ja sam prezadovoljan.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest