Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 02 Jul 2014, 22:23

Postoji granica dokle je proizvod skup, a preko toga je...preskupo :)

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 03 Jul 2014, 11:46

@hipihill nisam nikad drzao u ruci R7 ni R8 ali ova R9 jesam i sve sto mogu reci je da je gitara za te novce nula, tj potpuno neopravdano kosta koliko kosta niti je sviracki nesto posebno , niti tonski , niti je napravljena nista bolje nego bilo koji gibson iz redovne produkcije i tri puta manje cene, da ne bude da lajem kao obicno evo i babaslim je probao tad kad i ja i imao je veoma slican ako ne i gori utisak od mene

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 04 Jul 2014, 12:20

Gibson LP R serija je nešto najbolje na svetu od LP gitara u serijskoj proizvodnji. To je znači vrh, nema bolje, to ne postoji! Ako zaista nije "napravljena nista bolje nego bilo koji gibson iz redovne produkcije" to je izrazito pohvalano za "redovnu produkciju", znači da i to rade odlično. Nije baš tako. R serija je doterana do savršenstva. Moguće je recimo spustiti žice do neupotrebljivosti, a da nema nikakvog buzza. To govori o izrazito pažljivom doterivanju vrata. Da ne pričam o svemu ostalom potpuno specifičnom, od pažljivog izbora drveta preko nylon nuta do starinskog bridgea i tailpieca, ma kompletnog hardwarea koji se namenski pravi negde u svetu samo za Gibson. Hardware sa CS Gibsona ne možeš da kupiš u slobodnoj prodaji. Najveća razlika je na sceni kada ostali muzičari pored ovakve gitare zvuče kao mali pačići. Ogroman ton, fantastična kontrola tona kako prstima tako i potenciometrima od divnog cleana, do režanja. Treba je svirati pa shvatiti specifičnost. Ja imam R8 i ne pričam napamet. Jedina primedba bi mogla a padne na debljinu vrata, posebno kod R7 koja mnogima ne odgovara, ali na sve se navikne. R9 je tu naravno mnogo bolji. E sada da li je to nekome neisplativo skupo ili nije potpuno je druga stvar. Šteta što ne svirate duvačke instrumente, tek onda bi shvatili šta je zaista skupo!

Akordeonista
Posts: 36
Joined: 17 Jun 2008, 00:35

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Akordeonista » 04 Jul 2014, 13:04

Šteta što ne svirate duvačke instrumente, tek onda bi shvatili šta je zaista skupo!
Zapravo, sve ostale instrumente! Jer, koliko znam svi ostali akusticni instrumenti su skuplji od gitara, tj. retko je naci jeftiniji instrument vrhunske kategorije! Recimo, iole bolja violina (ne vrhunska jer one kostaju mnogo vise) kosta 5 - 6 hiljada eura, o klavirima i da ne pricamo, harmonike baritonke (koje se koriste za srednje skole i akademije) kostaju od 5 do 10 hiljada eura polovne, itd.!
Naravno, cela prica sa cenama drugih instrumenata ne treba da ima veze sa gitarama ali treba imati na umu da svaki vrhunski instrument veoma kosta! E sad, da li je pomenuta gitara vrhunska ili nije i da li vredi toliki novac treba da proceni onaj ko razmislja o kupovini iste! Vrhunski instrumenti su za isto tako vrhunske svirace koji imaju potrebu i umeju da izvuku iz instrumenta ono sto na drugom instrumentu (manjeg kvaliteta) ne mogu da dobiju! Verujem da se razlika izmedju dobrog i vrhunskog instrumenta na klasicnim svirkama koje vecina nas radi (tezge) cuje veoma malo ili nimalo!

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Funkomat » 04 Jul 2014, 13:20

Jebiga kad se ukupan broj muzicara na svetu deli na gitariste i ostale.
Previse se gitara kupuje i prodaje, jasno je da ce biti jeftinije od harfi.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 04 Jul 2014, 13:58

hipihill wrote:Gibson LP R serija je nešto najbolje na svetu od LP gitara u serijskoj proizvodnji. To je znači vrh, nema bolje, to ne postoji! Ako zaista nije "napravljena nista bolje nego bilo koji gibson iz redovne produkcije" to je izrazito pohvalano za "redovnu produkciju", znači da i to rade odlično. Nije baš tako. R serija je doterana do savršenstva. Moguće je recimo spustiti žice do neupotrebljivosti, a da nema nikakvog buzza. To govori o izrazito pažljivom doterivanju vrata. Da ne pričam o svemu ostalom potpuno specifičnom, od pažljivog izbora drveta preko nylon nuta do starinskog bridgea i tailpieca, ma kompletnog hardwarea koji se namenski pravi negde u svetu samo za Gibson. Hardware sa CS Gibsona ne možeš da kupiš u slobodnoj prodaji. Najveća razlika je na sceni kada ostali muzičari pored ovakve gitare zvuče kao mali pačići. Ogroman ton, fantastična kontrola tona kako prstima tako i potenciometrima od divnog cleana, do režanja. Treba je svirati pa shvatiti specifičnost. Ja imam R8 i ne pričam napamet. Jedina primedba bi mogla a padne na debljinu vrata, posebno kod R7 koja mnogima ne odgovara, ali na sve se navikne. R9 je tu naravno mnogo bolji. E sada da li je to nekome neisplativo skupo ili nije potpuno je druga stvar. Šteta što ne svirate duvačke instrumente, tek onda bi shvatili šta je zaista skupo!
Kako tek ti sa R Polovima od 6k evra zvuce pored 'vake gitare?
http://www.finn.no/finn/torget/annonse? ... uery=lenny
(cca 9k)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tommytigh77 » 04 Jul 2014, 16:09

Akordeonista wrote:Zapravo, sve ostale instrumente! Jer, koliko znam svi ostali akusticni instrumenti su skuplji od gitara, tj. retko je naci jeftiniji instrument vrhunske kategorije! Recimo, iole bolja violina (ne vrhunska jer one kostaju mnogo vise) kosta 5 - 6 hiljada eura, o klavirima i da ne pricamo, harmonike baritonke (koje se koriste za srednje skole i akademije) kostaju od 5 do 10 hiljada eura polovne, itd.!
Donekle tačno, ali ne zaboravi da se električna gitara ne uključuje u vazduh. Dakle, uz vrhunsku gitaru je potrebno i vrhunsko pojačalo, a najčešće i vrhunske pedale i kablovi, da bi taj instrument zazvučao onako kako se od njegove cene očekuje. E sad, kad se sve sabere, na kraju to vrlo lako premašuje pomenutih 5 - 6K eura... I ne zaboravi vrhunski K&M stalak za kriglu i pepeljaru...

Akordeonista
Posts: 36
Joined: 17 Jun 2008, 00:35

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Akordeonista » 04 Jul 2014, 16:31

Ima i toga, bez stalka se ne racuna kompletna! :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by mislim_stvarno » 04 Jul 2014, 19:56

http://www.kupujemprodajem.com/Custom-7 ... ilter_id=4

http://www.kupujemprodajem.com/Custom-7 ... ilter_id=4

Lose izgledaju rupe za pickup-e na obe, a prva se cini da je vrat malo nakrivo u odnosu na osu tela...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 04 Jul 2014, 23:38

hipihill wrote:Gibson LP R serija je nešto najbolje na svetu od LP gitara u serijskoj proizvodnji. To je znači vrh, nema bolje, to ne postoji! Ako zaista nije "napravljena nista bolje nego bilo koji gibson iz redovne produkcije" to je izrazito pohvalano za "redovnu produkciju", znači da i to rade odlično. Nije baš tako. R serija je doterana do savršenstva. Moguće je recimo spustiti žice do neupotrebljivosti, a da nema nikakvog buzza. To govori o izrazito pažljivom doterivanju vrata. Da ne pričam o svemu ostalom potpuno specifičnom, od pažljivog izbora drveta preko nylon nuta do starinskog bridgea i tailpieca, ma kompletnog hardwarea koji se namenski pravi negde u svetu samo za Gibson. Hardware sa CS Gibsona ne možeš da kupiš u slobodnoj prodaji. Najveća razlika je na sceni kada ostali muzičari pored ovakve gitare zvuče kao mali pačići. Ogroman ton, fantastična kontrola tona kako prstima tako i potenciometrima od divnog cleana, do režanja. Treba je svirati pa shvatiti specifičnost. Ja imam R8 i ne pričam napamet. Jedina primedba bi mogla a padne na debljinu vrata, posebno kod R7 koja mnogima ne odgovara, ali na sve se navikne. R9 je tu naravno mnogo bolji. E sada da li je to nekome neisplativo skupo ili nije potpuno je druga stvar. Šteta što ne svirate duvačke instrumente, tek onda bi shvatili šta je zaista skupo!

jaooooooo
dje me nadje
ne ne reci nista
moram
aaaaaaaa

brate ako ti ne znas za bolje to ne znaci da ne postoji bo;je. ako ti ke cena definicija kvaliteta, narocito kod mas produkcije , to je vec tvoj problem

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trooper » 05 Jul 2014, 01:35

mislim_stvarno wrote:http://www.kupujemprodajem.com/Custom-7 ... ilter_id=4

http://www.kupujemprodajem.com/Custom-7 ... ilter_id=4

Lose izgledaju rupe za pickup-e na obe, a prva se cini da je vrat malo nakrivo u odnosu na osu tela...
Mislim da mi je na setapu bilo jedno djubre istog proizvodjaca (izgled je bas izmedju ove 2 gitare). Vrat montiran ukrivo, lose rupe za magnete (ispod magneta ubaceni komadici drveta na koje se magneti lepe/kace, izbusio covek baze magneta jer nije bilo mesta za "usi" u rupi. Tremolo ukrivo nasadjen, truss rod NIJE moguce podesavati (ima otvor dole ispod vrata, ali je nemoguce prici istom dok je magnet u gitari, plus nije sa te strane kraj sa maticom tako da i kad se pridje...dzabe. Ne pamtim kad sam nesto bezveznije drzao u rukama

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 05 Jul 2014, 01:52

Joj, secam se jednog nesrecnog sevenstringa njegovog sa oglasa. Nesrecnog izgleda barem, neki 2-tone burst, sa jednim potenciometrom na samoj ivici gitare, i ooogromnim rupcagama za magnete. Da nije to taj sto je bio kod tebe? :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trooper » 05 Jul 2014, 02:46

Image
Igzekli. Mislim da je momak platio istu nekih...250e? :grummel_2:
+ mi se cini da je telo bila neka sperka, ako me pamcenje ne vara.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by mislim_stvarno » 05 Jul 2014, 09:51

na ovoj fotki izgleda jos i ok (ako se izuzme polozaj pota i oblik rupa za magnete - samo toliko :mrgreen: ).

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 05 Jul 2014, 10:11

Vidao sam dosta njegovih radova po oglasima, a i po FB... Necu da gresim dusu, ni jedan nisam probao uzivo jos, i znam momka iz vidjenja, ali nekako mi se cini kao da ni jednu nije uradio od pocetka do kraja kako treba - bar mi se to sa fotografija cini. Ono sto mi je jos gore, eto i na svim ovim slikama, kod vise radova se vide isti detalji, da ih ne nazovem greskama. Ja da se bavim time, i da hocu da pravim gitare, gledao bih barem da napredujem majku mu... Ono, ako na jednoj pogresim rupe za magnete ili ih napravim da su prevelike, pa pazicu sledeci put da to uradim knap. Ovde po ovim slikama kao da uopste ne vidim ama bas nikakvu zelju niti trud za napredovanjem. Kao da lik misli - super je ovako, zezam se, malo pravim, pa kako ispadne, neko ce uzeti za malo para.

Nemam pojma, voleo bih da sednem i popricam sa likom da vidim prosto kakav je njegov stav i razmisljanje vezan za te njegove radove. Ako sam slucajno u pravu i njemu je to sve ok tako, onda nema problema, posmatrati te radove za to sto jesu i kraj price. A ovako, ne znam sta da mislim - jesu li te gitare nesto prosecno, nesto odlicno, nesto sto ima potencijal da nekad bude odlicno, ili prosto najgore sklepano djubre. :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest