Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 06 Jul 2014, 23:33

oko 250 jura?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 06 Jul 2014, 23:56

Yeah, tako nesto su cene na ebay-u, zanima me samo koliko je realno ocekivati (traziti jelte :D) ovde kod nas para... Retke su sprave koliko sam skontao, tesko je proceniti. Drugar neki hoce da proda, btw, pa se sad tako preracunavamo sta i kako.

vojinmaric
Posts: 14
Joined: 06 Jul 2014, 21:13
Location: Bukovac, Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by vojinmaric » 07 Jul 2014, 08:47

Vidim da me ogovarate iza ledja pa rekoh da se ukljucim da ne bude monolog vec konverzacija!

Telo ove gitare je radjeno iz tri dela, sredisnji deo od divlje kruske i divlje tresnje sa strana.
Karakteristike ovih drva mozete naci na internetu.

Vrat je radjen od javora sa uzduznim godovima a fingerboard od prelepog rebrastog javora.
Sipka se doteze(otpusta) sa donje strane vrata kao kod Fenderovih modela gitara, ne znam da li ste bili u prilici da radite setap na takvim instrumentima.
Finis je relick uradjen u 5 slojeva nitro laka.
Pot je namerno staljen gde je stavljen.
Evo i linka kako gitara radi:

http://youtu.be/CKuSCO5pkJY

Rupe za magnete su kopane(moja velika greska) za magnete sa poklopcima koji ne mogu da se nadju u ovoj lepoj drzavi, kao i 70% delova za 7 ili ne daj boze 8-zicane.

Gitare koje napravim uvek mogu da se probaju i pogledaju.
Do sad sam uradio preko 100 tela i dvadesetak vratova za 2god, sto mozete pogledati na mojoj Fb stranici. Verovatno vam je kroz ruke prosla gitara sa mojim telom a da je potpisan neki drugi majstor, jer sam vidjao i tih radova.
Naravno da sam u pocetku imao i dosta promasaja.
Iskreno, nisam od majstora koji savrseno i 100% rade finih jer nisam pristalica fino ispoliranih instrumenata koji ce da krase neciji dom vec sam pristalica instrumenata. To je moje misljenje koje se kosi sam misljenima mnogih muzicara kao i "poznavaoca" instrumenata, sto je po meni Ok jer nismo svi isti, neko voli da jede krastavac nekome se gadi.

Od juce sam na forumu. Za sve sto vas interesuje mozete me direktno i licno pitati.

S' postovanjem

Vojin Maric
https://www.facebook.com/vojin.maric?ref=tn_tnmn

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 07 Jul 2014, 10:32

Pre svega, dobrodosao na M.Forum! :) :ziveli:

Moram reci, steta sto taj nedostatak adekvatnih delova (u ovom slucaju okviri za magnete ucine da na kraju gitara izgleda nedovrseno ili sa greskom u izradi... :?
YT link koji si okacio je private, ne moze da mu se pristupi.

Sve sto su reci uzmi sa rezervom, nemoj da mislis da mi je namera da sad nesto napusavam jer nisam maliciozan ni najmanje, i ipak se, na kraju krajeva, radi o licnom ukusu, kao i uvek. :)

Ne znam ko je birao mesto za switch i za potenciometar na toj gitari (da li si ti kao majstor odredio poziciju, ili narucilac gitare), ali moram primetiti da do sada nisam video da se potenciometar (kada je jedini) montira tako blizu ivice. Kapiram da je cilj verovatno bio da ne smeta pri sviranju (kao sto je recimo za moj ukus to sto je Vol pot na Stratu odmah tik uz bridge magnet jednostavno - preblizu), ali mislim da cemo se sloziti da je to moglo sa estetske strane nekako, "sretnije" da se odradi.

Koliko sam video na par fotografija, rupa za povezivanje elektronike sa zadnje strane gitare ("control cavity") mi izgleda nepotrebno velika. Nekako mi se to cini kao nepotrebno uklanjanje drveta, pogotovo na tom mestu tela koje dosta doprinosi da se izbegne disbalans izmedju tezine vrata i tela ("neck dive"). Da li postoji odredjeni razlog za toliku rupu? Kapiram da mozda treba da postoji mogucnost stavljanja baterije u slucaju ubacivanja aktivne elektronike, ili dodatnih kontrola, potova, ali i pored toga mi izgleda preveliko. Naravno, mozda gresim, jer jednostavno ne znam pravi razlog.

Da li je vrat krivo zasrafljen ili ne, ne bih nagadjao bez da probam gitaru, naravno.

U svakom slucaju, zelim ti prijatan boravak i ucesce u radu Foruma - mozda ne bi bilo lose da otvoris posebnu temu u kojoj bi predstavljao radove iz svoje radionice. :)

I naravno - zelim ti da se dugo i uspesno bavis izradom, da napredujes, i ti svaki rad bude bolji od prethodnog. Kapiram da ce se svi sloziti - sto veca ponuda instrumenata, to bolje. :ziveli:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 07 Jul 2014, 10:49

+1 za Baba Slimov post. Nadam se da ces nas u svojim narednim postovima uveriti da ipak gresimo. Do tad, cekamo da se i Trooper javi, posto je on jedini imao tvoju gitaru u rukama, mi ostali smo na zalost mogli samo da ih gledamo na slikama. Pozdrav i dobrodosao. :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trooper » 07 Jul 2014, 10:55

Dobio sam PP od coveka, pa sam mu tu odgovorio

Al evo, kacim i ovde posto je poruka koju mi je poslao skoro identicna poruci koju mi je poslao. Ako bude smetalo, obrisacu post

Pozdrav
Ovo nije ogovaranje, vec cisto iznosenje misljenja o gitari. Gitara je bila kod mene na setapu, i sve sto sam rekao stoji (osim drveta, nisam prepoznao teksturu da bih zapamtio sta je).
Truss rod nije postavljen kako treba, sa donje strane vrata nije bilo odgovarajuce matice koja bi mogla da se podesi imbus kljucem ili srafcigerom (kao sto je praksa kod fender gitara koje pominjete) vec je matica dovoljno siroka da joj se ne moze prici.
Stavljena je matica poput ove
Image
kojoj se prilazi sa strane, jer je nemoguce bilo kakav okasti kljuc da joj pridje kad je kanal u kom se nalazi milimetar siri od precnika matice. I opet, kanalu nije bio moguc pristup uopste bez vadjenja neck magneta.
Vrat je postavljen ukrivo, tj ugao u odnosu na telo nije idealan.

I da se ne lazemo oko otvora za magnete, ovde je neck magnet tako lose ukopan da je neko (pretpostavljam Vi) odsekao jednu nogu magneta i napravio rupu za sraf na baseplate-u magneta. Pikapovi sa poklopcima (koje mozete kupiti u mitrosu, maricu i mix musicu) su istih dimenzija kao standardni hambakeri, razlika moze da bude maksimum par milimetara.

Ne znam po cemu kvalifikujete finis kao "relic" (pise se relic, ne relick) ali ono sto sam ja video je...aljkav finis. Rupe za elektroniku izgledaju kao da su odokativnom metodom kopane, poklopac za iste se ne uklapa kako treba (pricamo o par milimetara supljina), lepljeni su komadici drveta u koje se poklopac srafi....
Nije mi namera da vredjam bilo koga, ovo sve je komentar na konkretan komad, nisam probao Vase druge gitare, o njima ne mogu da pricam

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by mislim_stvarno » 07 Jul 2014, 11:10

Cisto da skrenem paznju na jednu stvar, vezano za magnete, kako sam ukapirao, rupe su kopane za emg 707 i 81-7, oni su ogromni i nemaju usi, zato su rupe za magnete takve kakve su, naknadno su dodavane usi, i to je problem.

@vojin, dobrodosao.
Ja sam okacio linkove do tvojih gitara, i prokomentarisao rupe za magnete. Nisam odmah skontao da su kopane za aktivne emg. Vidjao sam tvoje gitare samo na kp, uglavnom one swirlovane ibaneze 6zicane, i izgledali su ok, ne znam da li si ih pravio ili samo refinishirao, ali su izgledali ok. Na ovim sedmozicanim su mi rupe delovale ruzno, i to sam iskomentarisao, nadam se da se nisi uvredio, sad, kad razumem zasto su takve, malo drugacije gledam na to.

Nadam se da ces s vremena na vreme na forum postaviti neke svoje radove, da ne bude da si se registrovao samo da se branis losih komentara. Nikome to nije u interesu. Pozdrav

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 07 Jul 2014, 11:11

vidi ovako na ovim fotkama sto je radjeno je stvarno fus i tu nema sta da se prica, svako odbrana za ovaj rad ce majstora samo vise da ukopa i da mu srusi kredibilitet koji nastoji da izgradi kao i svako od nas. Tako da za te stvari koje su vise nego ocigledne ja se ne bih branio nego bi rekao , jeste gresio sam jeo sam ....

Sa druge strane ne treba gresiti dusu video sam od vojina i par radova koji izgledaju jako dobro , doduse ne uzivo, ali se pomak vidi , tako da savet za kolegu, mani se prica i teraj dalje ovde su na forumu i bolji losije prosli

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trooper » 07 Jul 2014, 11:35

E, nadjoh sliku, da ne bude da lazem
Image
Zbog ugla je nemoguce prici kako treba (eventualno napraviti namenski kljuc na foru onog ugaonog 10-13 koji je isao uz jugica), a zbog zategnutosti sipke bilo kakva intervencija klestima je bila jako teska (na kraju sam malo uspeo da pomerim, uz obilno koriscenje wd40).

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 07 Jul 2014, 12:13

vidi trooperu ovda se ne koristi obican nego namenski kljuc takozvana lula to je kljuc za gibson gitare, tako da to sto ti nisi imao alat ne znaci da je on nesto pogresio, ili si mogao da skines vrat i koristis cevasti kljuc, po toj logici posto nemas alat mozes reci da je gibson pogresio na svakoj gitari jer ti ne mozes da pridjes sa okastim kljucem

ajde od sada pre nego sto se neko napadne, bar onaj sto napada neka zna o cemu prica

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Dersu Uzala » 07 Jul 2014, 12:36

majtimika wrote:vidi trooperu ovda se ne koristi obican nego namenski kljuc takozvana lula to je kljuc za gibson gitare, tako da to sto ti nisi imao alat ne znaci da je on nesto pogresio, ili si mogao da skines vrat i koristis cevasti kljuc, po toj logici posto nemas alat mozes reci da je gibson pogresio na svakoj gitari jer ti ne mozes da pridjes sa okastim kljucem

ajde od sada pre nego sto se neko napadne, bar onaj sto napada neka zna o cemu prica
Ne mogu da verujem da to nije skontao, nego me plasi da tu taj 'okasti' kljuc ne mere da pridje as well. Potrebno je malo mesta (pod odredjenim uglom) izmedju navoja i tog drveta na headstoku. Mora da ga poklopi ovaj kljuc sa svih strana ravnomerno.

Image

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Trooper » 07 Jul 2014, 12:44

Ovo sto Dersu kaze, jako je malo prostora izmedju srafa i drveta.
Izvinjavam se ovako javno, mozda i ima kljuc kojim ovo moze da se izvede, meni nije delovalo tako.
Skidanje vrata sam pokusao, nije bilo prostora za cevasti kljuc. Na gibsonima koji su mi prosli kroz ruke (samo par komada) je moglo da se pridje obicnim nastavkom za gedoru

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 07 Jul 2014, 14:04

vojinmaric wrote:Vidim da me ogovarate iza ledja pa rekoh da se ukljucim da ne bude monolog vec konverzacija!

Telo ove gitare je radjeno iz tri dela, sredisnji deo od divlje kruske i divlje tresnje sa strana.
Karakteristike ovih drva mozete naci na internetu.

Vrat je radjen od javora sa uzduznim godovima a fingerboard od prelepog rebrastog javora.
Sipka se doteze(otpusta) sa donje strane vrata kao kod Fenderovih modela gitara, ne znam da li ste bili u prilici da radite setap na takvim instrumentima.
Finis je relick uradjen u 5 slojeva nitro laka.
Pot je namerno staljen gde je stavljen.
Evo i linka kako gitara radi:

http://youtu.be/CKuSCO5pkJY

Rupe za magnete su kopane(moja velika greska) za magnete sa poklopcima koji ne mogu da se nadju u ovoj lepoj drzavi, kao i 70% delova za 7 ili ne daj boze 8-zicane.

Gitare koje napravim uvek mogu da se probaju i pogledaju.
Do sad sam uradio preko 100 tela i dvadesetak vratova za 2god, sto mozete pogledati na mojoj Fb stranici. Verovatno vam je kroz ruke prosla gitara sa mojim telom a da je potpisan neki drugi majstor, jer sam vidjao i tih radova.
Naravno da sam u pocetku imao i dosta promasaja.
Iskreno, nisam od majstora koji savrseno i 100% rade finih jer nisam pristalica fino ispoliranih instrumenata koji ce da krase neciji dom vec sam pristalica instrumenata. To je moje misljenje koje se kosi sam misljenima mnogih muzicara kao i "poznavaoca" instrumenata, sto je po meni Ok jer nismo svi isti, neko voli da jede krastavac nekome se gadi.

Od juce sam na forumu. Za sve sto vas interesuje mozete me direktno i licno pitati.

S' postovanjem

Vojin Maric
https://www.facebook.com/vojin.maric?ref=tn_tnmn
Pozdrav Vojine, i dobro dosao na MF.
Nisam te upoznao niti drzao u ruci neku od tvojih gitara pa samim tim ne mogu da sudim o kvalitetu istih. Ali ono sto me odbija u startu (kao potenciajlog kupca) jeste bas finis gitare. Mislim da bi bilo dobro da poradis na tom poslednjem dragulju koji krunu krasi.

vojinmaric
Posts: 14
Joined: 06 Jul 2014, 21:13
Location: Bukovac, Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by vojinmaric » 07 Jul 2014, 14:10

https://www.youtube.com/watch?v=CKuSCO5 ... If_eeBJr4w

https://www.youtube.com/watch?v=WtQCRR0 ... If_eeBJr4w

https://www.youtube.com/watch?v=0w8v1yi ... If_eeBJr4w

Svako ko je u prolazu kros Novi Sad ili je namerno u Novom Sadu moze doci kod mene na kafu, sok, pivo. I naravno moze probati i videti sta trenutno radim. Ovo su neke od gitara koje sam zavrsio.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 07 Jul 2014, 16:19

Drago mi je da se Vojin registrovao, uživo je veoma kul i gostoprimljiv lik, ovde mu je malo podignut gard zbog okolnosti registrovanja :lol: ali verujem da će se ubrzo opustiti. Sve u svemu, drago mi je da sam ga nagovorio da se registruje, za promenu malo na forumu i da se priča i o temama koje nisu skroz nebulozne :mrgreen:
Čovek inače živi od muzike, tačnije, svog glasa. Ludost.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest