Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 27 Nov 2014, 22:16

tocilj wrote:
boki1978 wrote:S obzirom da GSP 1101 ima milion podesavanja jacine signala i 300 cuda i da sve zavisi kako ga koristis (da li preko miksete, power ampa ili kao efekt procesor na vec postojeci amp), zaista nisam primetio da jede midlove niti da nesto specijalno kvari dinamiku. Sa druge strane on mi je nekako ravan, bez dubine i sirine, jednostavno mi nije legao. Ne znam pedalu koja bar malecno ne uzme signala tj.ne modifikuje ga zavisno od podesavanja na njoj, slicno je i sa tubescreamerima i distorzijama. Konretno, tebi se svidja bas Metal-end pedala a eto, on ne da jede nego ubija signal ampa i tesko ga je zaista podesiti kad imas jedan single-channel Cornford sa boost kanalom. Opet, svi drugacije cujemo a i ukusi su nam razliciti, tako da sve stvari treba uzeti sa rezervom i najbolje je sam probati i odluciti da li ti odgovara, dok smo mi ovde samo da dajemo neke smernice :) Ja cu smelo da napisem, meni Tri-reverb radi bolje od Digitech HW reverba, pa eto, neka tece zivot, primicu kritike sa ponosom :D
Od drugih reverb pedala sto sam cuo, svakako ima boljih ali kostaju mnogo skuplje.

:ziveli:
Prijatelju znam dosta o povezivanju i načinima povezivanja, ne pravim se pametan i ne glumim neko ludilo. Ne pričam o bojenju zvuka nego o jedenju signala. Znaš kako delay ili reverb jedu signal....osjetiš kao lagani pad u voljumu, sabije dinamiku i ubije neke frekvencije gitare....to se naročito osjeti na bilo kom procesoru nižeg ranga tipa: dodaš amp, pa kabinet i to je ok, dodaš reverb, delau i ostao končić od izvornog signala. Kažem šta je pedala koju sam ja imao radila sa zvukom. Možda sam ja potrefio na lošu, možda ja čujem nešto više, možda tražim dlaku u jajetu.....možda. Ali moje je da kažem kakvo iskustvo imam. Da za 40 evra nema bolji reverb to svakako, da ima prijatniju boju od Hardwire reverba i to se slažem, da je na dužim setapima beskoristan, jer mulja i distorzira i to je činjenica. Ja sam kupio na Ebay Hall of fame za 80 evra. Duplo skuplje, ali toliko i vrijedi. Nisam ni sa njim prezadovoljan, ali radi pristojno i ne jede signal:-) Meni neki EHX reverbi prijaju ali nebih baš za dao toliko para za Catedral ili Eventide. Svako ima svoj ukus i zato pedalbordovi i jesu zanimljivi jer su svi različiti i posebni....
Dok se ne uvjerim u suprotno, za mene je taj reverb beskoristan....
A da...GSP1101 ima moj kum koji svira sa mnom:-) Pristojan procesor, bolji od većine ovih Line6 govana i sl. Ima podešavanja, ali to nema veze sa reverbom koji jede signal:-) Jer na reverbima nema nikakvih ekstra podešavanja...kao na Novi npr.
Ako samo mozes da mi kazes, dakle reverb si vezivao na effects loop ako se ne varam na 3 ampa? Posto ovde spominjes procesore, pa se uplasih da ga nisi dodavao na njih :) AKo nije problem da mi kazes na kojim ampovima si cuo sabijanje midlova i da li na cleanu ili na od/dist modu? Cisto me zanima.
Sto se tice HOF pedala ona je fina zbog svojih mogucnosti ali sonicki me je razocarala. Spring reverb je ono sto je meni jako bitno a sonicki je vise nego fake za moj ukus, kratak, jednostavno preslab. Decay dugme kao da vise sluzi za podesavanje delay-a a ne reverba.
Jedino sto me odusevljava kod ove pedale je Toneprint mogucnost sto je zaista sjajna stvar. Lepo je kad mozes da ucitavas razne predefinisane setupe poznatih muzicara ali opet sve mi to lici na procesore.
Kad vec gore spomenusmo Joyo pedale, ova HOF pedala koliko sam video prilicno kratko traje i kvari se. Sve u svemu, kod mene je HOF proveo jedan dan vise nego ovaj kinez kod tebe :D
Last edited by boki1978 on 27 Nov 2014, 22:34, edited 1 time in total.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 27 Nov 2014, 22:22

Audio wrote:Ja sam pre za varijantu da se kupi starija neka japanska sprava koje ljudi sada prodaju za sitne pare nego bilo koji kinez. Evo npr. ja sam za
3000 dinara kupio Zoom 508 i smrzo se kako je dobar delay. Za te pare ne možeš ni poštenog kineza da kupiš a sve i da možeš kupićeš njesra.
Ne znam kolega da li ste videli moju temu, pa da ponovim evo kineskog bb preamp ''smeca'' za 29 EUR... 8)

Image

Ernesto
Posts: 1
Joined: 27 Nov 2014, 22:13

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Ernesto » 27 Nov 2014, 22:23

Pozdrav kolegama i jedno pitanje: da li je neko imao (ili ima) bilo kakvo iskustvo sa git.procesorom KORG PANDORA MINI? Posebno me zanima, ko u Srbiji (a moze i u regiji) kvalitetno reprogamira procesore nakon kvara? Hvala.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 27 Nov 2014, 22:25

A evo i jos jednog i to onog koji rade za Akai sto je kolega vec spomenuo.

Image

ili ovog

Image

ili ovog

Image

Ubice vas predrasude moje drage kolege! :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by tocilj » 28 Nov 2014, 03:34

[/quote]

Ako samo mozes da mi kazes, dakle reverb si vezivao na effects loop ako se ne varam na 3 ampa? Posto ovde spominjes procesore, pa se uplasih da ga nisi dodavao na njih :) AKo nije problem da mi kazes na kojim ampovima si cuo sabijanje midlova i da li na cleanu ili na od/dist modu? Cisto me zanima.
Sto se tice HOF pedala ona je fina zbog svojih mogucnosti ali sonicki me je razocarala. Spring reverb je ono sto je meni jako bitno a sonicki je vise nego fake za moj ukus, kratak, jednostavno preslab. Decay dugme kao da vise sluzi za podesavanje delay-a a ne reverba.
Jedino sto me odusevljava kod ove pedale je Toneprint mogucnost sto je zaista sjajna stvar. Lepo je kad mozes da ucitavas razne predefinisane setupe poznatih muzicara ali opet sve mi to lici na procesore.
Kad vec gore spomenusmo Joyo pedale, ova HOF pedala koliko sam video prilicno kratko traje i kvari se. Sve u svemu, kod mene je HOF proveo jedan dan vise nego ovaj kinez kod tebe :D[/quote]


Probao sam pedalu u 3 pojačala (Bugera 22 ili kako već, Laney lv 300, Fender twin reverb neki iz 67), u dva sam probao da vezujem u loop, nisam probao preko procesora, pošto možda jesam budala ali toliki degenerik nisam...
-Ponavljam ti, ne radi se o midlovima koje dobijaš na pedalama, nego gornjim midlovima od signala same gitarei (što bi braća ameri rekli GLIS ili Spark)...i sve to uopšte nije bitno, da li je klin ili dist, (a vjerujem da svako ko proba novu pedalu proba i na klinu i na distu), da nije radila samo na jednom opet mi se nebi svidjela....
E sad Hof...i sam sam rekao da sam ga ubo jeftino, novog pa nisam mnogo ni razmišljao...i rekao sam da nisam oduševljen pedalom, ali da radi pristojno. Da li se kvari ne znam da ti kažem, meni još nije, ali možda će ;-) E sad sve bi to imalo smisla da nisi spomenuo spring!?! Spring na HOF je potpuno sranje, jer nije spring....ali ako kažeš da na Biyang-u Spring pozicija ima ikakve veze sa springom onda sam stvarno bez veze trošio tastaturu pravdajući se zašto mi se nije svidjela ta pedala...spring na Biyangu jeste lijep, ali nikakve veze sa springom nema. I HOF i TRIverb su digitalne pedale, ja iskreno i ne znam da postoje analogni reverbi u pedali (možda neki butik), samim tim ti taj dio sa procesorima ne kapiram. Jedina razlika je što je HOF to što jeste i što ga mnogi poznati gitaristi koriste....da li ima bolje, ima mnogo bolje... Ja sam u poslednjih godinu dana izmijenjao 25 pedala, uključujući ove što sad imam. I od tih 25, mogu samo za 2 da kažem da su bile loše kao pedale (ne računam to, da li meni leže ili ne, nego maksimalno objektivno) a to je bio taj nesretni Reverb i možda Boss CS-3 jer isključen ima šum:-) Samim tim nema neku funkciju.....
I sad stvarno mislim da počinjemo da smaramo tim reverbom. Mogu i da kažem da je super, briga me....nadam se da će se još neko pojaviti ko ga je probao pa će napisati svoje mišljenje...ajmo dalje po pedalama:-)

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 28 Nov 2014, 08:41

boki1978

Ti bre ovo previše lično shvataš. Ako su ti dobri kinezi i želiš sam sebe da ubeđuješ kako si uradio pravu stvar kupivši neku pedalu
za male pare izvoli, uživaj. Nema potrebe da ubeđuješ bilo koga. Ja znam da sam par kineza probao i svaka je imala neki sitan
problem, dovoljan da je šutnem na KP. Nemam ništa protiv plastičnih pedala, čak ih i volim jer mi olakšaju pedalboard ali imam
protiv tone suck-era i loših konektora, boja koje se lako ogule, potenciometara koji krckaju . . . Čovek lepo objašnjava kako mu
se gube srednji al ga niko ne razume. Ja tačno znam o čemu priča i 100 % je u pravu. Slike koje si postavio otvorenih pedala ama
baš ništa ne znače. Otvori FOX TV i ima da se ukenjaš kako dobro izgleda a ono kinesko sranje koje se sklapa u Srbiji i svaki čas
ide na reklamaciju. Čak i ako nešto piše na komponentama uopšte ne mora da znači da su to prave komponente. Znam, zato što
radim kao serviser za Socomec Sicon i mi serviseri moramo dobro da pazimo kada naručujemo delove za koje nemamo vremena da
čekamo da nam stignu iz predstavništva jer je stvar hitna. Ne kažem da su tvoje pedale loše ali se ne slažem sa generalnim stavom
da je to sve isto, bez obzira gde se pravi. Gitara je sofisticiran instrument i ne trpi loše komponente. Većina pedala utiče na signal
ali neke jednostavno idu iznad praga tolerancije koji je individualan. Meni odmah ubiju attack, nekome sustain, nekome srednje...
Jednostavno, kako ko čuje i doživljava. A neko i ne čuje pa ga baš zabole. Ne postoji za džabe izreka "neznanje je blaženstvo ".

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 28 Nov 2014, 09:16

Audio wrote:boki1978

Ti bre ovo previše lično shvataš. Ako su ti dobri kinezi i želiš sam sebe da ubeđuješ kako si uradio pravu stvar kupivši neku pedalu
za male pare izvoli, uživaj. Nema potrebe da ubeđuješ bilo koga. Ja znam da sam par kineza probao i svaka je imala neki sitan
problem, dovoljan da je šutnem na KP. Nemam ništa protiv plastičnih pedala, čak ih i volim jer mi olakšaju pedalboard ali imam
protiv tone suck-era i loših konektora, boja koje se lako ogule, potenciometara koji krckaju . . . Čovek lepo objašnjava kako mu
se gube srednji al ga niko ne razume. Ja tačno znam o čemu priča i 100 % je u pravu. Slike koje si postavio otvorenih pedala ama
baš ništa ne znače. Otvori FOX TV i ima da se ukenjaš kako dobro izgleda a ono kinesko sranje koje se sklapa u Srbiji i svaki čas
ide na reklamaciju. Čak i ako nešto piše na komponentama uopšte ne mora da znači da su to prave komponente. Znam, zato što
radim kao serviser za Socomec Sicon i mi serviseri moramo dobro da pazimo kada naručujemo delove za koje nemamo vremena da
čekamo da nam stignu iz predstavništva jer je stvar hitna. Ne kažem da su tvoje pedale loše ali se ne slažem sa generalnim stavom
da je to sve isto, bez obzira gde se pravi. Gitara je sofisticiran instrument i ne trpi loše komponente. Većina pedala utiče na signal
ali neke jednostavno idu iznad praga tolerancije koji je individualan. Meni odmah ubiju attack, nekome sustain, nekome srednje...
Jednostavno, kako ko čuje i doživljava. A neko i ne čuje pa ga baš zabole. Ne postoji za džabe izreka "neznanje je blaženstvo ".

Nista nije tu licno sa moje strane, ja sam samo za konkretno. Koje si pedale svirao sa spiska koji sam naveo i sta ti konkretno smeta. Oko toga se i vodi rasprava. A te price oko losih dzekova i izrade stoji mozds za Joyo pedsle ali nikako za Biyang jer znam da u toj manufakturi postoji odlicna kontrola kvaliteta. Zato he kod Biyang pedala zaista mala verovatnoca da dobijes pokvarenu a jos manja da ce ti se raspasti tokom svirke. A sve sam ti odgovorio jer si u istoj temi stavio Zoom... Zaista ako ti je on merilo kvaliteta delaya onda mislim da je svaka rasprava dalje suvisna. I za kraj-ne ubedjujem ja sebe uopste, ja sam samo zadovoljni kupac kao i nekoliko hiljada njih koji su odusevljeni nekim od ovih pedala! I pre svega osoba koja mrzi potcenjivanje drugih i generalizovanje da ako si ti npr.uboo dva losa kineza onda su svi njesra. Nista vise od toga, nikakve licne koristi nemam od kineza. Za ono sto si napisao, neznanje i blazenstvo, ja mogu reci - ne treba nikog potcenjivati pogotovo kada be snamo sa kim se dopisujemo sa druge strane. Zamisli ja da kazem nesto tipa-ako je hiljadu ljudi prezadovoljno pedalom a vas dvojica nistale, onda mora da vi imate neki problem... Ali zaista to ne mislim iako medju tim ljudima ima ozbiljnih gitarista koji imaju vise tezgi nego ceo forum ovde zajedno.

Audio
Posts: 180
Joined: 27 Nov 2010, 10:56

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by Audio » 28 Nov 2014, 09:41

Ako se osećeš prozvanim ne znači da sam te prozvao.Opet lično shvataš to za neznanje i blaženstvo iako nisam tebi uputio.
Verovatno nisi nikad čuo šta Zoom 508 može i kako zvuči. Njega sam samo uzeo kao primer da za sitne pare može da se
kupi nešto starije i dobro. Moram da idem da radim. Nemam baš toliko vremena da se raspravljam po forumima. E sad sam
te prozvao, čisto da razjasnimo.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 28 Nov 2014, 09:43

@tocilj

Kolega, postujem ja vase misljenje i ne zelim da vas odvracam od njega kao sto ni vi moje ne mozete da promenite :-) Kao sto ne mozete ni hiljade ljudi koji koriste ovaj reverb i kunu se u njega da ubedite da be valja, pogotovo sto i njega koristi dosta ozbiljnih gitarista sa ozbiljnim tezgama u sto sam se licno uverio jer sam stupio u kontakt sa njima. Mnogi od njih imaju pedale koje su za bas preskupe a u pb-u pored njih drze tri-reverb. HOF sam samo spomenuo jer mu spring reverb, ako smem da kazem, zvuci kao govno iako je pedala 2 puta skuplja nego ova o kojoj pricamo. Jednostavno je on meni prelazno resenje ka.visoj klasi koje nije nista specijalno donelo i koje sam ja zaobisao. Ocigledno su nam ukusi razliciti i treba to postovati!

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 28 Nov 2014, 09:50

Audio wrote:Ako se osećeš prozvanim ne znači da sam te prozvao.Opet lično shvataš to za neznanje i blaženstvo iako nisam tebi uputio.
Verovatno nisi nikad čuo šta Zoom 508 može i kako zvuči. Njega sam samo uzeo kao primer da za sitne pare može da se
kupi nešto starije i dobro. Moram da idem da radim. Nemam baš toliko vremena da se raspravljam po forumima. E sad sam
te prozvao, čisto da razjasnimo.
Zoom, line 6 i boss procesore sam svaki probao, mnoge posedovao, cak i onaj 1001 :-) I znam kako svaki od njih zvuci :-) I uvek je zoom imao fin delay, ali mi on nije merilo. Cisto sam pitao da li ti je on merilo dobrog delaya a sad si se ti osetio prozvanim. Vidite kolege, kad neko od vas napise ds je.nesto sranje onda je to u redu ali kada neko kaze za neku od vasih aksesoara da mu se mozda ne svidja, onda potezete oruzje. Svi smo mi isti, neko reaguje pre a neko kasnije, ali da prekinemo sa ovim, ja za kraj cu reci da uzivate u onom sto imate i sto vam se svidja, to je najbitnije!

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 28 Nov 2014, 10:23

boki1978 wrote:
Audio wrote:Ako se osećeš prozvanim ne znači da sam te prozvao.Opet lično shvataš to za neznanje i blaženstvo iako nisam tebi uputio.
Verovatno nisi nikad čuo šta Zoom 508 može i kako zvuči. Njega sam samo uzeo kao primer da za sitne pare može da se
kupi nešto starije i dobro. Moram da idem da radim. Nemam baš toliko vremena da se raspravljam po forumima. E sad sam
te prozvao, čisto da razjasnimo.
Zoom, line 6 i boss procesore sam svaki probao, mnoge posedovao, cak i onaj 1001 :-) I znam kako svaki od njih zvuci :-) I uvek je zoom imao fin delay, ali mi on nije merilo. Cisto sam pitao da li ti je on merilo dobrog delaya a sad si se ti osetio prozvanim. Vidite kolege, kad neko od vas napise ds je.nesto sranje onda je to u redu ali kada neko kaze za neku od vasih aksesoara da mu se mozda ne svidja, onda potezete oruzje. Svi smo mi isti, neko reaguje pre a neko kasnije, ali da prekinemo sa ovim, ja za kraj cu reci da uzivate u onom sto imate i sto vam se svidja, to je najbitnije!
Pogresio sam, rec je o zoom procesoru 1010 :) To mi je prvi procesor u zivotu :D Kad mi neko spomene Zoom odmah se setim njega. Zaista je imao fine reverb, chorus i delay efekte, sasvim dobar clean ali je distorzija bila previse plasticna, nazalost. U to vreme sam JH Wah wah kupio licno od Zlatka Manojlovica a uspeli su u cuvenoj radnji Paunovic da mi utrape i kineski Dean :) Sto je najgore, probao sam ga 1:1 sa tada Ibanez RG350 starijom gitarom i nekako mi se vise svideo. Imao je prosecan clean i bolesno dobar dist zvuk :)

Nego, da se vratimo na pedale i efekte. Imam jedno pitanje - koja je verovatnoca i na koji nacin moguce da produva swich pedala koju koristim za boost na Cornfordu?! Naime, ja sam mislio da mi riknjava amp i lampe, cak mi je riknuo osigurac. Kad sam stavio novi, mislio sam da je u pitanje napajanje za efekte, da negde pusta. Desavalo se zaista nesto cudno - smanjuje mi se zvuk pojacala i pojacava sam od sebe, pogotovo na OD i DIST. I onda kad sam iskljucio switcher sve je doslo na svoje. Sta kolege mislite da je, kabl mozda od swich pedale, dzek ili...?! Ili mozda nesto na Cornfordu gde se regulise ova pedala? Kad boostujem preko prekidaca pojacala ovih problema nema...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by hipihill » 28 Nov 2014, 10:35

Imam booster i od klonove poznatih pedala nekoliko meseci i sebe svrstavam u zadovoljne mušterije kineske robe od koje sam dugo bežao. Izgledaju sjajno i rade odlično. Da vas ne lažem, nisu isprobane na svirkama pa ne znam kako bi se pokazale dugoročno, ali za kuću i studio su sigurno dobre. U svakom slučaju isprobano je i bolje rade od svih klonova domaćih "majstora" koji su mi došli do ruku. U ovim pedalama je bolji materijal od onoga koji može da se kupi u našim prodavnicama. Originali su uglavnom u svemu bolji, ali i nekoliko puta skuplji. Sve u svemu koliko para toliko i muzike što znači da svakako vrede uloženo. Cene nisu baš samo 30 e jer treba dodati i pdv koji mene nije zaobišao ni za 10 e vrednu robu. Računajte na 30-35 e minimalnu vrednost najjeftinijih pedala u nabavci.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 28 Nov 2014, 10:46

hipihill wrote:Imam booster i od klonove poznatih pedala nekoliko meseci i sebe svrstavam u zadovoljne mušterije kineske robe od koje sam dugo bežao. Izgledaju sjajno i rade odlično. Da vas ne lažem, nisu isprobane na svirkama pa ne znam kako bi se pokazale dugoročno, ali za kuću i studio su sigurno dobre. U svakom slučaju isprobano je i bolje rade od svih klonova domaćih "majstora" koji su mi došli do ruku. U ovim pedalama je bolji materijal od onoga koji može da se kupi u našim prodavnicama. Originali su uglavnom u svemu bolji, ali i nekoliko puta skuplji. Sve u svemu koliko para toliko i muzike što znači da svakako vrede uloženo. Cene nisu baš samo 30 e jer treba dodati i pdv koji mene nije zaobišao ni za 10 e vrednu robu. Računajte na 30-35 e minimalnu vrednost najjeftinijih pedala u nabavci.
Tebe kolega bas ne vole na carini :-) Samo za par pedala sam platio nesto smesno. Za metal-end mi nisu naplatili carinu iako je jostala 51eur, ali su mi uzeli 700 din za pdv. Ocigledna im je praksa kao i do sada, kako se kome zalomi...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by hipihill » 28 Nov 2014, 11:23

Na ove vrednosti se ne plaća carina, ali pdv se plaća na svaku vrednost pa i na 1 euro. Pdv se obavezno plaća, a kako tebe preskoče zaista ne znam. Jedino ako carinika mrzi da piše deklaraciju, mada ne vidim problem jer sve rade računarom, ne rukom. Iznos pdv-a nije smešan i on je 20% vrednosti robe. Nekada prihvate fakturu, nekada ne, sve je to po zakonu. Ako na 30 e platim 600 din. to je oko 5 e, a to je već gotovo 15% vrednosti robe. To što je 600 dinara nekome smešno, nekome baš i nije. Za te pare mogu da popijem 11 Zaječarskih piva i još da mi ostane kusur :D!

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata

Post by boki1978 » 28 Nov 2014, 12:47

Smesno je 600 dinara ako bi realno trebalo da iznosi bar 10 eur, jer pedala kosta 51 eur. Narucio sam dosad 148 stvari sa Aliexpressa i na mnoge stvari vece vrednosti su naplacivali smesno mali pdv, u vrednosti ne od 20 nego 5-8%. Meni za sjajne kozne auto navlake od 143 eur nisu naplatili carinu i posto su teske jos mi je lik iz postexpressa doneo na gajbu i naplatio 680 dinara! Ja sam zaista bio u zbunu. A desavalo se da na zeninu haljinu od 28 eur naplate 1100 din. jer je neko od zenskih ocigledno bio ljubomoran :-D Tako da nema pravila... Mi smo zemlja Srbija...

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest