Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 26 Apr 2015, 10:53

Debilno je pisati "HITNO" u oglas. Oboris cenu ispod svake trzisne vrednosti i kupac ce doci. Ako ne dodje, oboris jos malo.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by kwiss » 26 Apr 2015, 11:23

Perce wrote:Debilno je pisati "HITNO" u oglas. Oboris cenu ispod svake trzisne vrednosti i kupac ce doci. Ako ne dodje, oboris jos malo.
Zašto bih obarao ispod svake tržišne cene kad sam to kupio,nisam našao na ulici...

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 26 Apr 2015, 11:49

Kakav debilizam;vi meni kes a gitaru probajte u prodavnici(nema covek pare za komplet zica):https://www.kupujemprodajem.com/LH-Squi ... ilter_id=4 :grummel_2: :evil:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 26 Apr 2015, 12:24

kwiss wrote:
Perce wrote:Debilno je pisati "HITNO" u oglas. Oboris cenu ispod svake trzisne vrednosti i kupac ce doci. Ako ne dodje, oboris jos malo.
Zašto bih obarao ispod svake tržišne cene kad sam to kupio,nisam našao na ulici...
Pa hoces pare ranije. Moras da racunas na neki gubitak. Male su sanse da dobijes tacno sta hoces tacno kada hoces. Mozda ako prodajes hendrixovog strata :)

jagoda
Posts: 517
Joined: 30 Jul 2010, 13:09

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by jagoda » 26 Apr 2015, 13:30

tocilj wrote:
jagoda wrote:A sta treba da znaci "hitno" ?
Hitno znači par stvari...prvo da ono što prodaješ daješ ispod uobičajene prodajne cijene jer ti hitno treba novac, drugo, da te ne zanimaju zamjene jer ti treba novac, treće, iskoristi priliku dok mi treba novac i sl.

Ako tako kreneš da preispituješ svaku riječ po oglasima, šta bi po tebi značilo npr. odlično očuvano ili nije iznošeno iz kuće i sl. Kao da se u kući ne može uništiti bilo šta ili koliko je subjektivno to da li je nešto odlično očuvano.

Mada mislim da dobro znaš šta znači hitno samo što voliš da bockaš malo...:-)
Evo da ti kazem sta je hitno:
Hitno je bilo narkomanu u krizi koji mi je ukrao biciklu od 300 evra , da bi je prodao za 10 evra , da bi mogao da kupi dop.
On je rizikovao da izgubi glavu zbog 300 (ili 10) evra , zato sto mu je bilo hitno.
Kad u oglasu napises hitno , za pedalu koja nova kosta 200 evra , a polovna vredi 100-150 , pa ti neko ponudi 80 , to cak i nije tako lose.
Zasto ? Zato sto "hitno" znaci "skinuo sam gace , pa sad vi izvol'te" .
Znas ono , hitno ti treba 100.000 dinara i ti odes u banku i banka ti da , po ceni od 150.000 din. Zasto ?
Zato sto ti je , prijatelju, hitno . A to se placa.
Mislim , svuda osim u komunizmu . Ah da ... ? Komunizam je ukinut ovde pre par decenija .
Mislim , ako niste znali .
Pouka: Ne pisi nikad "hitno" .
Osim kad ti je hitno.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 26 Apr 2015, 13:36

kwiss wrote:
Perce wrote:Debilno je pisati "HITNO" u oglas. Oboris cenu ispod svake trzisne vrednosti i kupac ce doci. Ako ne dodje, oboris jos malo.
Zašto bih obarao ispod svake tržišne cene kad sam to kupio,nisam našao na ulici...
Sada pricamo o "trebaju mi pare hitno"
Ako stavis realnu cenu i hitno u isti oglas, to bas i ne ide jerbo se niko nece sazaliti sto ti je hica i platiti ti punu cenu zato sto ti je, jel, hitno. Koliko brzo ti trebaju pare, toliko spustas cenu. Jednostavno, ljudi ce kupiti nesto dovoljno brzo u zavisnosti koliko te to zaista povoljnije od ostalih ponuda ili realne trzisne vrednosti.

@jagoda
:1:

jagoda
Posts: 517
Joined: 30 Jul 2010, 13:09

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by jagoda » 26 Apr 2015, 13:50

Evo reci mudrog Ramba Amadeusa (pre mnogo godina je on to napisao), obratiti paznju na tacke 8, 9 i 10 na kraju teksta:

http://www.ramboamadeus.com/texts/rasmc ... lizam.html

Kapitalizam je zvanicno poceo! Cestitam!


Trka za polozajem, novcem, nekretninama, uticajem, privilegijama je vec u punom jeku. Dobro dosli u trku!

Cujem oko sebe komentare kako trka nije fer, kako nam jos nije niko objavio start, kako su mnogi vec I stigli na cilj dok pocetak trke uopste nije ni sluzbeno objavljen.

Medjutim, koliko se sjecam, niko nije ni garantovao da ce ponovna prvobitna akumulacija kapitala biti vitesko , fer takmicenje.

Prvoplasirani nisu ni trcali, nego su krijuci otpuzali do cilja. Kad su ga dostigli, pridigli su se, otresli od blata I balege, presvukli, namirisali, neki su se cak I istusirali. Onda su sjeli u lozu za pobjednike cekajuci zasluzene medalje I pocasti.

Zatim su zaostalima u trci postavili prepone, prvo manje, pa sve visocije, da slucajno nebi jos neko tako lako dosao do cilja.

Jer medalja je malo, a trkaca uzasno mnogo.

Naravno, postavljena je I lazna signalizacija, da najnaivniji odlutaju sa staze.

Vremenom, zbog najezde ovih koji pristizu, svi ce postati zadovoljni pozicijom koju su zauzeli, bez obzira koliko je daleko od cilja. Trkaci ce se baviti samo odbranom svog mjesta na stazi. Tako ce se zapravo na najednostavniji nacin odrzavati preko noci uspostavljena sumnjiva hijerarhija.

Prvoplasirani, oni sto su krijuci puzali kroz blato I balegu, bezbjedni su , jer ih drugoplasirani brane od treceplasiranih, a treci od cetvrtih I tako dalje.

Tu su naravno I tzv.”strucnjaci”, koje angazuju prvi, povlaceci ih sa dna staze dozvoljavajuci im da s vremena na vrijeme onjuse slast njihove loze.

Evo nekoliko savjeta, da vam malo olaksa ovu trku.

1. Besplatne informacije su zapravo dezinformacije. Sluze samo zato da vas uspore u trci, I omoguce drugima da vas prestignu. Izbjegavajte besplatne informacije, savjete , reklame, brosure, ankete, svaka ima za cilj da vam uzme lovu I vrati vas malo nazad sa staze.

2. ne zadrzavajte se ispred prepreka. Kad naidjete na prepreku , sklonite se, da neko ne pritrci, skoci vam na glavu , preskoci preponu I odsprinta daleko isprede vas.

3. Sve je kapital. Zdravlje, ljepota , Pamet, Snaga, Brzina. Kombinujte sve raspolozive resurse ako zelite da se priblizite cilju makar za pedalj.

4. ne podcjenjujte one koji su iza vas. Mozda rade za ove ispred vas.

5. Ne zalite se nikome. Uvijek ispadne u pravu onaj koji je blizi cilju. Ako se zalite, to ce se iskoristiti protiv vas.

6. Drugarstvo je stetno. Jedini oblik udruzivanja smije biti akcionarsko drustvo, I to sa preciznom hijerarhijom u odlucivanju. Svaki oblik demokratskog odlucivanja je prespor za ovu trku. Zato su multinacionalne kompanije bogatije od drzava. U njima nema ni “d” od demokratije.

7. Entertainment ne sluzi za “kulturno uzdizanje” kao sto smo navikli, vec za sistematicno zaglupljivanje. Ova trka ne podnosi obrazovane I pristojne. Poslusni tupani najmanje ugrozavaju unaprijed poznati redosled trke.

8. Ne kupujte kad vam treba nego kad je jeftino. Prodajte samo ako ste to isto nasli po povoljnijoj cijeni.

9. trgovinu vjezbajte u kuci, sa najblizima. Tu se greske najmanje placaju. Pocnite sa sitniciama, na primer, Zeno skuvaj mi kafu – a ona – moze, ali…. Ili – zeno, dodji u krevet, moze I to, ali…..

10. Smjeskajte se u svakoj prilici . Mrgudi su losije placeni.

Sretno!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 26 Apr 2015, 19:44

Jbg, nema potrebe da se pise "HITNO!!!" samo spusti cenu i oticice.. :)

Sto kaze moj bivsi poslodavac, kada je upao i finansijske probleme, i nije mogao da isplati plate, kaze: brate, evo stavio sam i auto da prodajem (Audi Q7) ali niko se jos ne javlja... Haha, a stavio neku cenu, najnormlaniju. Ja mislim u sebi, daj meni da prodam da vidis kako ce odma da ode.... :D

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 26 Apr 2015, 23:22

Evo da ti kazem sta je hitno:
Hitno je bilo narkomanu u krizi koji mi je ukrao biciklu od 300 evra , da bi je prodao za 10 evra , da bi mogao da kupi dop.
On je rizikovao da izgubi glavu zbog 300 (ili 10) evra , zato sto mu je bilo hitno.
Kad u oglasu napises hitno , za pedalu koja nova kosta 200 evra , a polovna vredi 100-150 , pa ti neko ponudi 80 , to cak i nije tako lose.
Zasto ? Zato sto "hitno" znaci "skinuo sam gace , pa sad vi izvol'te" .
Znas ono , hitno ti treba 100.000 dinara i ti odes u banku i banka ti da , po ceni od 150.000 din. Zasto ?
Zato sto ti je , prijatelju, hitno . A to se placa.
Mislim , svuda osim u komunizmu . Ah da ... ? Komunizam je ukinut ovde pre par decenija .
Mislim , ako niste znali .
Pouka: Ne pisi nikad "hitno" .
Osim kad ti je hitno.
Ne radi se uopšte o tome da li je njegova ponuda fer ili nije, svako ima pravo da ponudi koliko god hoće i ja da kažem hoću ili neću...znači akcenat nije na ponudjenoj cifri nego na priči koju prosipa, odnosno lažima...mrzi me da kopiram ovde silne konverzacije sa njim gdje se lik gubi izmišljajući sve živo, samo da neko nebi slučajno pomislio da je preprodavac...kao da je biti preprodavac nešto loše. Ja sam imao dosta trgovine sa preprodavcima i sve te trgovine su bile transparentne uz poštovanje. Sve što sam rekao je da se treba paziti od tog lika jer je lažov i koristi priliku za podmetanje....riječ hitno i njegova ponuda je manje bitan dio.

E sada o tom kapitalističkom dijelu...
Taj kapitalizam o kojem pričaš je šuplja priča koja prolazi jedino u ovim našim napaćenim zemljama, a koju plasiraju oni koji ih iskorištavaju i tu istu priču koriste kao alibi kako je to u kapitalizmu normalno....naravno da nije tako. U zapadnoj evropi, kolijevci hladnog kapitalizma prosto nije tako...bio sam, vidio sam. Prava radnika, kupaca i trgovaca su veća nego što su kod nas bila i u komunizmu. Kapitalizam je hladan jer malo broj ljudi živi na račun većine i upravlja tom većinom preko kapitala...na nižem nivou trgovinskih transakcija to o čemu ti pričaš postoji samo kod nas.

Na kraju krajeva, cjelokupna svjetska ekonomija (pa i u trulom kapitaliznu) se zasniva na POVJERENJU. Dakle, neko može da uljepšava ono što prodaje, da ga hvali i ubjeđuje te kako je to dobro, ali ne može da mi prodaje jedno a proda nešto potpuno drugo. Čak ni u okrutnom kapitaliznu to prosto ne prolazi.

I na kraju, ovdje se radilo o ličnim prodajama pedalica, a ne firmi i džakova brašna, ako smo u kapitalizmu sada treba svi da postanemo govna zbog toga? Da li je kapitalizam opravdanje da budeš nečovjek?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 26 Apr 2015, 23:40

bancika wrote:
kwiss wrote:
Perce wrote:Debilno je pisati "HITNO" u oglas. Oboris cenu ispod svake trzisne vrednosti i kupac ce doci. Ako ne dodje, oboris jos malo.
Zašto bih obarao ispod svake tržišne cene kad sam to kupio,nisam našao na ulici...
Pa hoces pare ranije. Moras da racunas na neki gubitak. Male su sanse da dobijes tacno sta hoces tacno kada hoces. Mozda ako prodajes hendrixovog strata :)
Ma ljudi nije akcenat ni na hitno ni na cijeni, nego sam rekao da se treba paziti tog lika jer je muvator kao i taj Izzy iz Beograda. Imam ja više iskustva sa njim...nudio sam i ja njemu neke zamjene, pa se uvrijedio ponudom: Hardwire chorus za Corona chorus uz moju doplatu....kao mani me se, čuj Tc za digitech-a, to je bezobrazna ponuda...a razlika 10-20 evra u cijeni. Zaiim sam prodavao T-rex reptile 2 za 130 evra, nov je skoro 200, nudio mi je 100 evra uz priču kako je ta u artistu 140. Jbg. drugari mi rade u artistu, zeznuo se. Pa je slagao godine (nemam pojma zašto), pa je stalno u priči kako je jedva skupio neku crkavicu pa ako može....ima toga dosta.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 27 Apr 2015, 01:30

tocilj wrote:...
E sada o tom kapitalističkom dijelu...
Taj kapitalizam o kojem pričaš je šuplja priča koja prolazi jedino u ovim našim napaćenim zemljama, a koju plasiraju oni koji ih iskorištavaju i tu istu priču koriste kao alibi kako je to u kapitalizmu normalno....naravno da nije tako. U zapadnoj evropi, kolijevci hladnog kapitalizma prosto nije tako...bio sam, vidio sam. Prava radnika, kupaca i trgovaca su veća nego što su kod nas bila i u komunizmu. Kapitalizam je hladan jer malo broj ljudi živi na račun većine i upravlja tom većinom preko kapitala...na nižem nivou trgovinskih transakcija to o čemu ti pričaš postoji samo kod nas.

Ovo potpisujem. A kako smo se prebacili na hitno, nemam pojma :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 27 Apr 2015, 09:20

tocilj wrote: E sada o tom kapitalističkom dijelu...
Taj kapitalizam o kojem pričaš je šuplja priča koja prolazi jedino u ovim našim napaćenim zemljama, a koju plasiraju oni koji ih iskorištavaju i tu istu priču koriste kao alibi kako je to u kapitalizmu normalno....naravno da nije tako. U zapadnoj evropi, kolijevci hladnog kapitalizma prosto nije tako...bio sam, vidio sam. Prava radnika, kupaca i trgovaca su veća nego što su kod nas bila i u komunizmu. Kapitalizam je hladan jer malo broj ljudi živi na račun većine i upravlja tom većinom preko kapitala...na nižem nivou trgovinskih transakcija to o čemu ti pričaš postoji samo kod nas.
Da, kad neko na zapadu kaze da mu je hitno, svi pojure da mu daju sve ono sto trazi :)

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Karimii » 27 Apr 2015, 11:15

Hvala, Jagoda. :?
Stvarno mislim tako. Jedan Rambo Amadeus, "svestran i neprilagođen filozof Balkanskog tipa" je prilično dobar proteže teme ovog naslova.

Dodao bih dve stvari; taman posla da ima takvih duduka koji ništa ne znaju na tu temu. Uglavnom ne razmišljamo ko nas i kako vuče za nos, eto to je.
Napraviću par kategorija prodavaca. U prvoj kategoriji su svi oni kojima je, bez zablude, stalo da prodaju navedenu stvar iz oglasa. Znajući uličnu vrednost predmeta oni formiraju cenu i samim tim vrše promenu na tržištu. S njima možeš da se dogovoriš u vezi iznosa - a treba da znaš da taj i takav prodavac zna kako bi kupac trebalo da uloži kako trud, tako i materijal da predmet dobije novu upotrebnu - i tržišnu - vrednost i veću apsolutnu cenu.

Kategorija "B" prodavca iz oglasa je neentuzijasta. On i ne zna, da budemo potpuno otvoreni, šta je to što zapravo ima. Njega zanima samo lova a zanosi se kako kod sebe ima predmet od neverovatnog značaja za eventualne kupce. Pošto je izgledno da ti neće dopustiti da mu išta objasniš u vezi sa tržištem i stanju istog, služiće se svakom pričom kako bi opravdao vrednost prodaje a ne predmeta tj. u drugom slučaju - usluge.


Potrebno je dodati i drugu stvar diskusiji, a ona je - vrednost kapitala. Lova, care. Da li je neobično reći kako i kapital ima promenljivu vrednost u Srbiji? Kada pričamo o hardveru ovog ili onog tipa danas, potpuno je jasno šta smo uvezli, koliko je tržište zasićeno i koliko vredi taj uloženi kapital.

Možemo da se podsetimo poslednjeg dela omnibusa "Četiri Sobe"?
Bez filozofije o konačnoj sumi s kojom je "bellboy" izašao iz apartmana, pored procene "da sve ima svoju cenu, pa i ljudi (!?!)", ostalo je da napišem kako je vrlo važno imati jasnu sliku o vrednosti sopstvenog rada. Onog trenutka kada padne odluka da se trud na kraju isplati, vrednost uloženog postaje relativna i, pokazalo se na primeru, prilagodljiva. :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 27 Apr 2015, 15:15

Karimii wrote:Hvala, Jagoda. :?
Stvarno mislim tako. Jedan Rambo Amadeus, "svestran i neprilagođen filozof Balkanskog tipa" je prilično dobar proteže teme ovog naslova.

Dodao bih dve stvari; taman posla da ima takvih duduka koji ništa ne znaju na tu temu. Uglavnom ne razmišljamo ko nas i kako vuče za nos, eto to je.
Napraviću par kategorija prodavaca. U prvoj kategoriji su svi oni kojima je, bez zablude, stalo da prodaju navedenu stvar iz oglasa. Znajući uličnu vrednost predmeta oni formiraju cenu i samim tim vrše promenu na tržištu. S njima možeš da se dogovoriš u vezi iznosa - a treba da znaš da taj i takav prodavac zna kako bi kupac trebalo da uloži kako trud, tako i materijal da predmet dobije novu upotrebnu - i tržišnu - vrednost i veću apsolutnu cenu.

Kategorija "B" prodavca iz oglasa je neentuzijasta. On i ne zna, da budemo potpuno otvoreni, šta je to što zapravo ima. Njega zanima samo lova a zanosi se kako kod sebe ima predmet od neverovatnog značaja za eventualne kupce. Pošto je izgledno da ti neće dopustiti da mu išta objasniš u vezi sa tržištem i stanju istog, služiće se svakom pričom kako bi opravdao vrednost prodaje a ne predmeta tj. u drugom slučaju - usluge.


Potrebno je dodati i drugu stvar diskusiji, a ona je - vrednost kapitala. Lova, care. Da li je neobično reći kako i kapital ima promenljivu vrednost u Srbiji? Kada pričamo o hardveru ovog ili onog tipa danas, potpuno je jasno šta smo uvezli, koliko je tržište zasićeno i koliko vredi taj uloženi kapital.

Možemo da se podsetimo poslednjeg dela omnibusa "Četiri Sobe"?
Bez filozofije o konačnoj sumi s kojom je "bellboy" izašao iz apartmana, pored procene "da sve ima svoju cenu, pa i ljudi (!?!)", ostalo je da napišem kako je vrlo važno imati jasnu sliku o vrednosti sopstvenog rada. Onog trenutka kada padne odluka da se trud na kraju isplati, vrednost uloženog postaje relativna i, pokazalo se na primeru, prilagodljiva. :)

Apsolutno se slažem.....samo bih ja dodao i onu treću kategoriju, to su uglevnom preprodavci koji se bave kalkulacijama...dakle nije važno šta prodaje, mijenja ili kupuje, važno je samo da ima neki ćar od toga, pa makar 10 evra. Ova kategorija ima malo i prve i druge, ali je posebna jer dobro zna vrijednost nečega ali mu je u osnovi samo bitna dobit...da ne trguje pedalama, trgovao bi televizorima, antikvitetima ili ko zna čime još...:-)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 28 Apr 2015, 07:52

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest