OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Historik » 07 Jan 2016, 11:21

hipihill wrote:
tocilj wrote:Ljudi mene stvarno jako zanimaju OD/Dist i (malo manje) Fuzz pedale i iskustvo vezano za njih....hajde da se malo raspravljamo o njima na temi koja se o istim radi, a ne ko je prije rodjen i ciji je veci.

Ima li neko iskustva sa Visual sound pedalama (po novom Truetone)?
Dok se tema ne vrati na pravi kolosek i ne javi neko upućeniji daću ti informaciju iz druge ruke jer ih lično nisam probao. Doznao sam da su jako dobre pa ako ti nešto znači gitarista jednog od najpoznatijih bendova kod nas je probao nešto od toga i jako pozitivno se izrazio, a mislim i da je kupio jednu.
Ja sam nakratko probao onaj Double trouble. U principu to su dva Tube Screamera, ali ima dodatnih tweakova. Pedala je kvalitetno izradjena i zvuci mocno i veoma prirodno. Ne znam kako im se krecu cene ali zvuk i izdrada su stvarno na visokom nivou.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tocilj » 07 Jan 2016, 12:09

Historik wrote:
hipihill wrote:
tocilj wrote:Ljudi mene stvarno jako zanimaju OD/Dist i (malo manje) Fuzz pedale i iskustvo vezano za njih....hajde da se malo raspravljamo o njima na temi koja se o istim radi, a ne ko je prije rodjen i ciji je veci.

Ima li neko iskustva sa Visual sound pedalama (po novom Truetone)?
Dok se tema ne vrati na pravi kolosek i ne javi neko upućeniji daću ti informaciju iz druge ruke jer ih lično nisam probao. Doznao sam da su jako dobre pa ako ti nešto znači gitarista jednog od najpoznatijih bendova kod nas je probao nešto od toga i jako pozitivno se izrazio, a mislim i da je kupio jednu.
Ja sam nakratko probao onaj Double trouble. U principu to su dva Tube Screamera, ali ima dodatnih tweakova. Pedala je kvalitetno izradjena i zvuci mocno i veoma prirodno. Ne znam kako im se krecu cene ali zvuk i izdrada su stvarno na visokom nivou.
Rekoh ranije da sam na slijepo narucio Visual Sound VS XO, treba da mi stigne za koji dan....ucinilo mi se na Youtube da je to OD koji trazim cijeli zivot, tacnije dvije reltivno razlicite, ali kompaktne OD pedale u jednoj...jer sam se oduvijek vise lozio na dist dobijen od 2 OD pedale nego od same Dist pedale. Pa htjedoh da vidim da li je neko mozda probao...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by ssmc » 07 Jan 2016, 17:17

kwiss wrote: Ha,nisi zaboravio :D
Ih, pa kako da zaboravim :D
kwiss wrote: ali sam hteo da ti pokažem kako si ti nekad 'išao' za svakim postom i komentarisao.
Ne sećam se takvog ponašanja, osim slučaja sa tobom kao izuzetak. Uglavnom me mrzi da pišem postove :D
kwiss wrote: Hvala Bogu čopor se raspao a ovi što su ostali nisu više gladni :D
Ovo sa čoporom mi nije jasno. No dobro, ni ne mora :?
kwiss wrote: Bez obzira na sve želim ti da to što sad radiš bude uspešno :ziveli:
Hvala, takođe sve najbolje :ziveli:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by sl0e » 07 Jan 2016, 22:01

@fenderica - Haloperidol still not kicking in? Damn.
@moderacija - budalčina još nije banovana? Šteta, očekivao sam ovakav ishod:



Oz-Fi nema nalog na forumu niti će imati.
Članovi Oz-Fi svojim privatnim nalozima nisu nikada reklamirali (i pominjali) Oz-Fi.
Članovi Oz-Fi nisu nikada postovali postove koje sadrže slike svojih pedala, zvučne ili video zapise, build logove (za razliku od mnogih drugih na ovom forumu).
Oz-Fi je pomenut samo i isključivo u ovoj temi dva puta od strane trećih lica pre nego što je član foruma Fenderica krenuo sa spinovanjem i zamenom teza, a shodno svom uobičajenom maniru za trolovanjem. Član foruma Fenderica nikada u životu nije video, čuo, zgazio ili svirao Oz-Fi pedalu.

Jedini razlog zbog koga su uopšte i ispisani ovi redovi jeste potencijalno indeksiranje postova. Apsolutno ne želim da search bilo kakve vrste odvede u moždani konstrukt osobe sa prazničnim viškom vremena.

Inače, stvarno se nisam zajebavao, očekujem ishod u stilu Donija Donovitza:
Fenderica wrote:Evo, odmah neka me banuju ako ste vi dali neku paru za očuvanje ovog foruma. Ako niste,sramota da vas je, nisu ovde članovi samo vaši poznanici i "kolege" majstori.
sl0e wrote:Moderacija, ne mora besplatna majica, just please oblige the man :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 07 Jan 2016, 22:13

sl0e wrote:
Oz-Fi nema nalog na forumu niti će imati.
Članovi Oz-Fi svojim privatnim nalozima nisu nikada reklamirali (i pominjali) Oz-Fi.
Članovi Oz-Fi nisu nikada postovali postove koje sadrže slike svojih pedala, zvučne ili video zapise, build logove (za razliku od mnogih drugih na ovom forumu).
ne znam šta je OzFi, ali je ovo zgodna prilika da se primeti kako domaćim proizvođačima tih zezalica, pedalica ili čega već - zaista nije lako

S jedne strane, ne mogu da se reklamiraju, jer nemaju masovnu proizvodnju, tržište ih guši kako god okreneš..

S druge strane, ostaje im krug prijatelja, poznanika, preporuka..a svi koji idu na preporuku moraju da neguju nekakvu "političku korektnost" prema drugim proizvođačima, da budu prema svima fini i prijateljski nastrojeni sa poštenim pristupom..a to zahteva dosta strpljenja, samokontrole, sigurnosti, što nije uvek slučaj

Da sam ja proizvođač tih stvari, nisam siguran da bih baš uživao u iščekivanju da me neko preporuči, da se nekome svidi, ili da neko na netu okači moj proizvod, pa da ga označim, tagujem, uz skormnu dozu ponosa...ili da strepim kako će neko shvatiti kako sve te razlike u zvuku i nisu toliko primetne..

Ok je ako to ljudi rade kao hobi, pa ako kane neka kinta dobro jeste, ali ako im je to osnovni izvor prihoda, onda je baš nezgodacija.

Što bi rekao bumbar - mnogo zujanja, malo meda..

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by sl0e » 07 Jan 2016, 22:20

Je l' ti nije problem da lične opservacije, motivacionu analizu iza proizvođača in general i rant svake ostale prirode ostaviš za posebnu temu ili makar momenat kada se reši problem koji je nastao na ovoj temi?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 07 Jan 2016, 22:27

sl0e wrote:Je l' ti nije problem da lične opservacije, motivacionu analizu iza proizvođača in general i rant svake ostale prirode ostaviš za posebnu temu ili makar momenat kada se reši problem koji je nastao na ovoj temi?
zašto? koji problem?

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by sl0e » 07 Jan 2016, 22:35

Pa upravo zato što je pravac teme sa OD/Fuzz/Dist otišao u klevetanje članova foruma posredstvom dežurne budale, a tvoje pisanije iz poslednjeg posta uopšte nema nikakve veze sa temom niti predmetnim konfliktom. Mislim, što se mene tiče, spam away, nemoj misliti da ti zameram bilo šta, nego mi je nekako logično da, ako hoćeš već da poentiraš negde, to učiniš na posebnoj temi koja ima veze sa generalnom poentom koju hoćeš da postigneš.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 07 Jan 2016, 22:38

sl0e wrote:Pa upravo zato što je pravac teme sa OD/Fuzz/Dist otišao u klevetanje članova foruma posredstvom dežurne budale, a tvoje pisanije iz poslednjeg posta uopšte nema nikakve veze sa temom niti predmetnim konfliktom. Mislim, što se mene tiče, spam away, nemoj misliti da ti zameram bilo šta, nego mi je nekako logično da, ako hoćeš već da poentiraš negde, to učiniš na posebnoj temi koja ima veze sa generalnom poentom koju hoćeš da postigneš.
ma ok, nego tema se u jednom trenutku bila razvila u drugom pravcu..domaći proizvođači, kvalitet, prodaja, reklamiranja trte mrte, pa kad videh da si napisao to za ozi fi, reko da malo smirim tenzije i uputim na drugačiji ugao gledanja u smislu kojeg sam opisao.

Kako god..od/fuzz/distrortion..nastavite

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tommytigh77 » 08 Jan 2016, 05:51

Morate da ukapirate, Bugi nema svrhu i poentu zivota izvan foruma. Nego, imam predlog. Umesto da retardirane clanove diskusije foruma pokusavamo da skrajnemo, ajde da otvorimo posebnu temu a njih. Da pokazemo da ih se ne stidimo. Jedna tema o Overdriveu i Fenderici. Da proslavljamo razlike.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 08 Jan 2016, 09:40

tommytigh77 wrote:Morate da ukapirate, Bugi nema svrhu i poentu zivota izvan foruma. Nego, imam predlog. Umesto da retardirane clanove diskusije foruma pokusavamo da skrajnemo, ajde da otvorimo posebnu temu a njih. Da pokazemo da ih se ne stidimo. Jedna tema o Overdriveu i Fenderici. Da proslavljamo razlike.
nekim ljudima je fascinantno koliko neki drugi ljudi imaju vremena, pameti, mogućnosti..jer im je očigledno samima popriličan problem da sastave tri složene rečenice i napišu nešto (a možda i izvlače internet sa bandere na kompjuteru kod komšije ili koriste kompjuter u kakvom Domu kuluture u svom zaseoku..)

Vidiš tommy, ima ljudi koji su elokventni, brze misli, lakog pera. Te ljude prepoznajemo kao forumske zvezde, za razliku od forumskih parazita, koji svoje postojanje duguju formuskim zvezdama uz pomešana osećanja divljenja i mržnje.

Kako bi ti išta napisao da se ne nakačiš na nečije mišljenje ?
Kako bi kao čičak opstao, da te neko ne zakači nogavicom?

No, drag si mi, ne smetaš, a i slažeš mi se uz pertle pa, neka te.

Samo se ponašaj prijateljski i uživaćeš u društvu Overdrajva i sličnih kojima se diviš i koji te inspirišu.

U suprotnom, otrešću te sa nogavice ne kao čičak nego kao slinu

Da li sam bio jasan?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Cope » 08 Jan 2016, 11:38

Overdrive wrote:
tommytigh77 wrote:Morate da ukapirate, Bugi nema svrhu i poentu zivota izvan foruma. Nego, imam predlog. Umesto da retardirane clanove diskusije foruma pokusavamo da skrajnemo, ajde da otvorimo posebnu temu a njih. Da pokazemo da ih se ne stidimo. Jedna tema o Overdriveu i Fenderici. Da proslavljamo razlike.

Vidiš tommy, ima ljudi koji su elokventni, brze misli, lakog pera. Te ljude prepoznajemo kao forumske zvezde, za razliku od forumskih parazita, koji svoje postojanje duguju formuskim zvezdama uz pomešana osećanja divljenja i mržnje.
Što bi neki čoek rekao - po toj logici je i Bora Drljača zvezda... :XD:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 08 Jan 2016, 11:44

Cope wrote: Što bi neki čoek rekao - po toj logici je i Bora Drljača zvezda... :XD:
Zar nije? Zašto nisi spomenuo moje ime? Zato što nisi čuo za njega, nisi čuo za moj bend, nismo poznati. Ali pitaj bilo koga na ulici za Bora Drljača i svi će znati da je to neki narodni pevač.Da Bora Drljača jeste zvezda, živi i zaradjuje od bavljenja muzikom, poznat je u celoj Yu.Koj eo davde sa foruma od vas sadašnjih članova koji ste redovni "zvezda"? Ko je poznat svima? Da odeš na ulicu spomeneš njegovo ime ili ime njegovog benda i da svi znaju o kome je reč?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 08 Jan 2016, 11:49

tommytigh77 wrote:Bugi .
Da nije to ovaj "Bugi": http://www.muzicki-forum.com/forum/sear ... 6&start=30
Sindrom je to neki veći na ovom forumu izgleda nije samo trzalica,ja i overdrive.
tommytigh77 wrote:Očigledno ćemo morati da čekamo
tommytigh77 wrote:pokusavamo da skrajnemo, ajde da otvorimo posebnu temu a njih. Da pokazemo da ih se ne stidimo. Jedna tema o Overdriveu i Fenderici. Da proslavljamo razlike.
Ko to "VI"? Svaki tvoj post piše u množini i govoriš o nekima, stalno neki "VI"? Imate neko udruženje koje deluje zajedno? Ko to "VI"?
Stvarno je u pravu Overdrive kada kaže da si čičak na tudjoj čarapi,jer se samo nakačiš na tudje mišljenje i zoveš neke da ti se pridruže u pljuvanju. Tako ja kapiram to vaše "VI".

Tomice, ako se već nakačiš na nečiji post,daj neki komentar vezan za temu, kao što sam te ja pitao za kablove pa se ne zna više da li je bitna kapacitivnost, fleksibilnost, ili brend na koga se ljudi pale.Znači rasprava o nečemu korisnom, ovo postaje baš smor.
Dajte neku priču vezanu za temu, smoriste bre.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Cope » 08 Jan 2016, 12:08

Fenderica wrote:
Cope wrote: Što bi neki čoek rekao - po toj logici je i Bora Drljača zvezda... :XD:
Zar nije? Zašto nisi spomenuo moje ime? Zato što nisi čuo za njega, nisi čuo za moj bend, nismo poznati. Ali pitaj bilo koga na ulici za Bora Drljača i svi će znati da je to neki narodni pevač.Da Bora Drljača jeste zvezda, živi i zaradjuje od bavljenja muzikom, poznat je u celoj Yu.Koj eo davde sa foruma od vas sadašnjih članova koji ste redovni "zvezda"? Ko je poznat svima? Da odeš na ulicu spomeneš njegovo ime ili ime njegovog benda i da svi znaju o kome je reč?
I po toj tvojoj logici je Stanija zvezda...

Ja smatram da je to vrhunac seljo-primitivizma, a pored toga što dotični "umetnik" ne zna da otpeva tačno skalu dursku ili molsku, okružen je na TV-u orkestrima i mladim ljudima sa muzičkom akademijom koji moraju da sviraju dok govedo riče, jer jadni nemaju drugog posla... Ali to sada nije poenta, već "nečija" logika, ako smem da budem malo ironičan, dozvolićete...

Žive ljudi od raznih stvari na ovom svetu, ali to ne bih dalje da komentarišem...

Nisam ja čuo za mnoge stvari, i ne stidim se da kažem da sam mlad i da puno toga ne znam, i da mnoge stvari neću saznati za kratkoga života,
ali gledam, interesujem se...

Dakle, over drav i distorzije, ispri-ćavam se... Nastavite junački...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest