Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Historik » 25 Sep 2016, 22:07

Srdjan Mitros music wrote: Nasa ponuda na sajtu je nas zeljeni asortiman, katalog nase ponude.
Nasa ponuda na sajtu nije lager lista.
Nas lager je svakodnevno promenjiv i ono sto nije na lageru se ne skida sa sajta.
Roba koja nije na lageru stize prema nasem planu, ostalo se narucuje za poznatog kupca uz avansnu uplatu.
Nasi prodavci su pristojni.
Nismo u mogucnosti da svakom kupcu ispunimo sve zelje.
Odredjene artikle namerno ne izlazemo, jer nismo test room.
Nase cene su "take it or leave it" , i ne zanima nas cena pre transportno-carinskih-poreskih troskova van Srbije.
Nasi kupci su nam lojalni i sve cemo uciniti za njih.
Slažem se da su prodavci pristojni, često i više od toga, mada ima dana kada se ponašaju kao da im je žao što je neko ušao u radnju. Što se cena tiče, to je stvar kupca i take it or leave it pristup je sasvim ok - kada nađem nešto jeftinije na drugm mestu tamo i kupim. Ok je sve napisano u Vašem postu, sem što je uključivanje "željenog asortimana" na sajt kršenje zakona, kao što Vam je Alfonso citirao. Da me ne shvatite pogrešno, u Mitrosu sam ostavio jedno 2.500 evra poslednjih 5-6 godina, znači nemam nikakav predefinisani hejt prema radnji. I posle epizode koju sam opisao u prošlom postu kupio sam jednu pedalu. E sada, ukoliko zaista iskreno želite da poboljšate svoju ponudu i odnos sa kupcima, morate razumeti da se u Srbiji, gde je prosečna plata 350e, instrument od 70.000 dinara ne kupuje bez probe. I inače se ne kupuje bez probe, jer je poznato koliko naše firme izbegavaju zakonske obaveze o povraćaju novca kada je kupac nezadovoljan proizvodom. Naravno da nećete u radnji izlagati Gibson mandolinu od 4000 evra koju verovatno niko nikad nije i neće kupiti u Srbiji, ali nije valjda da smatrate da nego može/želi/treba da Vam avansno uplati pare za istu, a da je nije ni držao u rukama?!
Niste jedina radnja u Srbiji koja ima skupe i relativno ekskluzivne modele. Marićev muzički servis za ozbiljnije kupce organizuje test Music Man gitara u radnji, van radnog vremena. Znači, zainteresovani čovek dođe, ponese svoju opremu i isprobava gitaru cenovnog ranga 1000-3000 evra nekoliko sati pre kupovine, bez obaveze. Osoblje radnje mu je na raspolaganju, sva pojačala i sve ostalo iz radnje mu je na raspolaganju. Da ne govorim o sjajnim iskustvima u Lyra style-u, gde su mi gitare i efekte na revers davali da nosim kući i isprobam, bez obaveze da moram da ih kupim i bez plaćanja nekakve akontacije. Niko ovde ne hejtuje Mitros apriori i iz dosade, ljudi pokušavaju da Vam skrenu pažnju kako da poboljšate nivo usluge koji trenutno nije u skladu sa veličinom firme i ogromnim udelom koji ona ima na tržištu muzičke opreme. Uzgred budi rečeno, velika je šteta što ste ukinuli plaćanje kreditinim karticama na rate bez kamate, za mnoge muzičare ili hobiste u Srbiji to je bio skoro jedini način da dođu do željene opreme. Neka vrsta loyalty programa takođe bi bila više nego dobrodošla, firma koja toliko dugo posluje morala bi da ima svest da je to potrebno i da postoji svugde u svetu.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 25 Sep 2016, 22:44

^ U Srbiji to ide ovako: "Je l' donosi pare? Teraj dok ne crkne, kome ne odgovara nek se snadje drugde"

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by ProfessorBaltazar » 25 Sep 2016, 23:39

Frostensen wrote:^ U Srbiji to ide ovako: "Je l' donosi pare? Teraj dok ne crkne, kome ne odgovara nek se snadje drugde"
:1:

I tako ce i da ide doveka. Dok ne dodje Drug Tito II. :bambi:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 26 Sep 2016, 02:30

Znam samo imam transfer sramote kad citam neke odgovore ovde. Daleko smo mi kao narod od civilizovanog sveta i dalje..

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rockatansky » 26 Sep 2016, 08:21

OK ali realno, zamislite da svako ko hoce moze da proba gitaru/pojacalo i drugo koliko hoce na sta bi to licilo... :XD: :mrgreen:

Treba lepo uvesti 100 dinara probanje (po instrumentu ili kategoriji ili na sat nebitno), pa ko hoce neka isprobava koliko hoce. U slucaju da kupi nesto od probanih stvari, ne naplacuje se. :twisted:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by nebojsak » 26 Sep 2016, 10:07

Rockatansky wrote:OK ali realno, zamislite da svako ko hoce moze da proba gitaru/pojacalo i drugo koliko hoce na sta bi to licilo... :XD: :mrgreen:
Na probanje obuće, odeće ili automobila. Žasu :grummel_2:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 26 Sep 2016, 10:12

Evo zamisljam, a u pauzi citam da u skandianvskim zemljama sad i ministri idu biciklom na posao, dok su mene ranih nultih godina na 2 fakulteta ubedjivali kako to tako ne treba i gledali ko idiota. Sta vise, domar zgrade jednog od fakulteta mi je bukvalno rekla - "Zamisli kad bi svi dolazili biciklom na fakultet". E pa evo, sad zamisljam kako bi bilo da taj i ostale svoje idiotluke preselim u jednu od tih zemalja gde necu morati da imam pecat i 3 odobrenja za sve sto hocu da uradim i da mi se nabija osecaj krivice kao da neko meni cini uslugu sto sam ja dosao da kupim nesto kod njih.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by alfonso » 26 Sep 2016, 10:35

Pa ljudi moji. Ne moraju oni da pustaju ljude da probaju opremu, zato ce ljudi otici negde drugde i pljuvati po njima. Statistika kaze da nezadovoljan kupac odvede 7 potencijalnih, a jedan zadovoljan dovede mbogo manje

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by komil » 26 Sep 2016, 10:54

Frostensen wrote:Znam samo imam transfer sramote kad citam neke odgovore ovde. Daleko smo mi kao narod od civilizovanog sveta i dalje..
:1:

nebojsak wrote:Na probanje obuće, odeće ili automobila. Žasu :grummel_2:
Da znaš da sam ja za :D Realno, ja probam garderobu i obuću samo kada sam se odlučio za kupovinu, zato što me kupovina i probanje toga neverovatno smara. Odgovaralo bi mi da to nije probao svaki slučajni prolaznik.

U NS Mitrosu daju ljudima da probaju instrumente i opremu, bar ja nisam nikada čuo da je neko od mojih poznanika tu naišao na problem, a promenilo se prodavaca ohoho. Pretpostavljam da je stvar u tome da ima ljudi kojima ne dozvoljavaju, verovatno neke predrasude pri prvom pogledu na čoveka. Mogu da zamislim da tu bude i neprijatnih situacija.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by ProfessorBaltazar » 26 Sep 2016, 11:34

Ne pamtim kad sam 'probao obucu ili odecu'. Nit rastem nit se smanjujem. Znam koji mi brojevi obuce i odece odgovaraju. Kupujem obucu online zaboga. Vec deceniju sigurno. I odecu od pre vise godina. Ne mos to da omane, to je sve sumljivo samo Srbinu. Radio sam svojevremeno za neku firmu ciji je klijent bila izvikana firma za prodaju sportske obuce i cipela koja je jos pre desetak godina uzimala milion dolara dnevno samo preko online servisa a imali su radnje u svakom molu. 365 miliona godisnje. Samo online. Pre desetak godina. I danas imaju oko 3000 radnji sirom sveta al ponajvise domace.

Eo sad sam naso, 2015. su im online sales preko 941 milijuncica tolarjev godisnje. Al ipak ima vise ljudi koji moraju da probaju. Ukupni sales za 2015. su im 7.41 bilijuncica pa ko ume da oduzima jel.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Tenji » 26 Sep 2016, 12:04

Masivni offtopic - Hm, moguce da je to onda objasnjenje kako narod dovlaci tone i tone odece od "preko" i puni second hand shopove, buvljake, najlon pijace i ostalo sa robom sa koje u dosta slucajeva nisu ni etikete skinute. Tek svake pete pantalone koje probam mi stoje normalno. Bez obzira na to sto znam svoj broj. Mada mozda je i problem to sto imam veliko dupe, ko zna. :D

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by alfonso » 26 Sep 2016, 12:28

I ja kupujem majce bez probe. Ali patike i kapute ne.
Ali mislim da je nemoguce poredjenje izmedju garderobe (koja se relativno brzo menja) i muzickog instrumenta. Mislim,uzecu patike. Ne svide mi se. Iznosacu ih i kupicu druge. Uzecu gitaru od 1000+ evra. Nece da mi se svidi. Ozlazim u crnoj hronici kako sam digao ruku na sebe :)
I nije ovde stvar u probanju. Malo smo zamenili teze. Stvar je u tome da oni imaju na sajtu proizvod,a da ga nemaju u radnji nego samo po porudzbini uz depozit moze da se dobije. Po nekoj logici,to je isto kao da sam narucis sa nekog sajta. U tom slucaju njima radnja nije ni potrebna,vec samo sajt
Stvar koja meni ovde ide na zivce je ovaj lik iz mitrosa sto se javlja ovde i samo se zakopava jos vise

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by tocilj » 26 Sep 2016, 13:56

Jedna zanimljivost. U Mitrosu (Beogradskom) sam prije 6-7 mjeseci kupio pedalu DV Mark Tubemarker. To je bio poslednji komad, koji je stajao u radnji od 2010 godine (piše na pedali)...... I s vremena na vrijeme bacim pogled, usput, a pedala još uvijek stoji u ponudi. Bilo bi super da je istina čak i to da može po narudžbi, ali nije, zato što se pedala već neko vrijeme ne proizvodi.
Ne znam zašto je toliki problem održavati sajt i kome je to u cilju uopšte ali ajde.....

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/913 ... BE-MARKER/

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by RadeRas » 26 Sep 2016, 14:07

ProfessorBaltazar wrote:
RadeRas wrote: E to da vidi neko normalan u svetu, ne bi poverovao iz prve da je istina haha
E'o ja sam kol'ko-tol'ko normalan, u svetu sam, al' verujem bez problema.
haha .. :ziveli: :bravo:

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by ocelot » 26 Sep 2016, 14:10

onda Mitros ni za Srpske standarde nije nikakav, od ostalih domaćih sajtova koje koristim (bilo da su vezani za muzičke instumente ili ne) i mnogo manjih firmi odmah sutradan znam i da li ima robe i kada stiže i koliko plaćam itd. (iako kod većine postoji takozvana "lista želja" na sajtu)

ovo ignorisanje online kupovine me definitivno odvlači od buduće saradnje, a jedino pozitivno je to što svom sestriću mogu da dam da se malo igra na sajtu pošto je svaka porudžbina fiktivna
Historik wrote:U Bg radnji kad sam pitao reakcija kao da sam trazio karburator za FAP kamion.
ovo je klasika.. zanimljivo je kako su lenji da održavaju sajt, a nisu lenji da na proizvode koje nikad nisu ni imali redovno menjaju sniženja

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest