Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 22 Apr 2017, 03:19

tocilj wrote:
21 Apr 2017, 18:03
Nemam pojma, ja sam imao Ms-70 cdr i obožavao sam efekte sa njega ali me izluđivalo visokofrekventno zujanje-pištanje....najmanje sa baterijama, ali ga je bilo i tako. Čak ga čujem i na youtube snimcima. Zato te i pitah, ništa zlonamjerno.
Iskreno, imam Zooma 70CDR već dosta dugo, i sviram ga live na ne znam već koliko svirki (sa sve daisy chain napajanjem sa gomilom drugih pedala, dakle najgore moguće :lol: ) i ništa od tih stvari se ne čuje.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 22 Apr 2017, 18:18

Baba Slim wrote:
22 Apr 2017, 03:19
tocilj wrote:
21 Apr 2017, 18:03
Nemam pojma, ja sam imao Ms-70 cdr i obožavao sam efekte sa njega ali me izluđivalo visokofrekventno zujanje-pištanje....najmanje sa baterijama, ali ga je bilo i tako. Čak ga čujem i na youtube snimcima. Zato te i pitah, ništa zlonamjerno.
Iskreno, imam Zooma 70CDR već dosta dugo, i sviram ga live na ne znam već koliko svirki (sa sve daisy chain napajanjem sa gomilom drugih pedala, dakle najgore moguće :lol: ) i ništa od tih stvari se ne čuje.
Baš čudno...probao sam ga sa raznim napajanjima i baterijama i uvijek je bilo toga, nekad manje, nekad više....jedino sam povezao da je pištanje bilo jače sa povećavnjem procesorske snage, valjda kada su mu neki efekti zahtjevniji, ili ih staviš više u lanac.....ko zna šta je. Ali gledah po forumima i youtube i čuo sam dosta istih iskustava....

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by hipihill » 22 Apr 2017, 19:30

Imao sam problem laganog pistanja sa Boss looperom. Na kraju sam shvatio da toga nema sa originalnim Boss i Vodoolab napajanjima, a ima sa nekim coperskim (DC Brick). Takodje je bilo problema kod koriscenja tkzv. usmerenog kabla. Taj problem se resava okretanjem kabla ili ubacivanjem klasicnog. Ocigledno se radi o petlji mase.Sada sam zaboravio u kojim kombinacijama sam imao, a u kojima nisam taj propblem, ali kod mene je looper bio "glavni krivac".

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 22 Apr 2017, 20:26

hipihill wrote:
22 Apr 2017, 19:30
Imao sam problem laganog pistanja sa Boss looperom. Na kraju sam shvatio da toga nema sa originalnim Boss i Vodoolab napajanjima, a ima sa nekim coperskim (DC Brick). Takodje je bilo problema kod koriscenja tkzv. usmerenog kabla. Taj problem se resava okretanjem kabla ili ubacivanjem klasicnog. Ocigledno se radi o petlji mase.Sada sam zaboravio u kojim kombinacijama sam imao, a u kojima nisam taj propblem, ali kod mene je looper bio "glavni krivac".
Vjerovatno je tako nešto.....u svakom slučaju super pedala/procesor.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by hipihill » 23 Apr 2017, 12:13

Taj Zoom nikada nisam ni video izbliza niti probao. Medjutim, da li se zujanje javlja i kada je solo pedala? Malo sam zaboravio, ali cinimi se da kod Bossa je zujanja bilo samo u kombinaciji sa drugim pedalama. Dao si mi zisku pa ako budem imao vremena probacu popodne.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 23 Apr 2017, 17:45

hipihill wrote:
23 Apr 2017, 12:13
Taj Zoom nikada nisam ni video izbliza niti probao. Medjutim, da li se zujanje javlja i kada je solo pedala? Malo sam zaboravio, ali cinimi se da kod Bossa je zujanja bilo samo u kombinaciji sa drugim pedalama. Dao si mi zisku pa ako budem imao vremena probacu popodne.
Kao da postoji to pištanje/zujanje svakako....kada je sama pedala i koristiš recimo samo korus to se i ne čuje gotovo, ali uz druge pedale se već više čuje, pa ako koristiš reverb i korus istovremeno onda se još više čuje......i tako.

Čak sam bio skontao da se frekvencija zujanja razlikuje u zavisnosti od efekta koji koristiš. Procesor pišti, e sad zašto, koliko i u odnosu na koja napajanja, to nisam siguran. Nije to ništa strašno toliko....ali dovoljno da se zapitaš šta će se desiti kada budeš svirao u nekom lokalu sa lošom strujom, uzemljenjem i sl.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 23 Apr 2017, 20:10

tocilj wrote:
22 Apr 2017, 18:18
Spoiler:
Baba Slim wrote:
22 Apr 2017, 03:19
tocilj wrote:
21 Apr 2017, 18:03
Nemam pojma, ja sam imao Ms-70 cdr i obožavao sam efekte sa njega ali me izluđivalo visokofrekventno zujanje-pištanje....najmanje sa baterijama, ali ga je bilo i tako. Čak ga čujem i na youtube snimcima. Zato te i pitah, ništa zlonamjerno.
Iskreno, imam Zooma 70CDR već dosta dugo, i sviram ga live na ne znam već koliko svirki (sa sve daisy chain napajanjem sa gomilom drugih pedala, dakle najgore moguće :lol: ) i ništa od tih stvari se ne čuje.
Baš čudno...probao sam ga sa raznim napajanjima i baterijama i uvijek je bilo toga, nekad manje, nekad više....jedino sam povezao da je pištanje bilo jače sa povećavnjem procesorske snage, valjda kada su mu neki efekti zahtjevniji, ili ih staviš više u lanac.....ko zna šta je. Ali gledah po forumima i youtube i čuo sam dosta istih iskustava....
Moram da se ispravim, jer se ispostavilo da si u pravu. Elem, zezao sam se nešto i svirao u stanu stereo setup sa dva Kjuba, i povezan je bio Dark Matter, pa Ibanez CS9, pa Zoom 70CDR, Boss RV-6, (sve preko napajanja koje inače koristim tipa switching adapter, plus daisy chain), Tenji došao da proba Dark matter, i dok sam šaltao kroz presete koje imam na Zoomu, dođem do preseta sa flangerom, i boga mi, na koje iznenađenje, zapišti i to junački, u kombinaciji sa uključenim Dark Matterom.

Ne znam šta do ovoga dovodi, onda sam probao i da stavim Blues Driver isto u lanac, i kad se pojača gain na bilo kojem od drajvova, flanger-pištanje pravi žurku.

Tako da, potvrđujem navedeno. Nisam isprobavao kako je kad se Zoom stavi na poseban adapter ili baterije.

I, koliko primećujem, flanger je jedini efekat na Zoomu u kombinaciji sa kojim nastaje karambol. Ostalo, sve šljaka 10/10.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 23 Apr 2017, 21:01

Baba Slim wrote:
23 Apr 2017, 20:10
tocilj wrote:
22 Apr 2017, 18:18
Spoiler:
Baba Slim wrote:
22 Apr 2017, 03:19


Iskreno, imam Zooma 70CDR već dosta dugo, i sviram ga live na ne znam već koliko svirki (sa sve daisy chain napajanjem sa gomilom drugih pedala, dakle najgore moguće :lol: ) i ništa od tih stvari se ne čuje.
Baš čudno...probao sam ga sa raznim napajanjima i baterijama i uvijek je bilo toga, nekad manje, nekad više....jedino sam povezao da je pištanje bilo jače sa povećavnjem procesorske snage, valjda kada su mu neki efekti zahtjevniji, ili ih staviš više u lanac.....ko zna šta je. Ali gledah po forumima i youtube i čuo sam dosta istih iskustava....
Moram da se ispravim, jer se ispostavilo da si u pravu. Elem, zezao sam se nešto i svirao u stanu stereo setup sa dva Kjuba, i povezan je bio Dark Matter, pa Ibanez CS9, pa Zoom 70CDR, Boss RV-6, (sve preko napajanja koje inače koristim tipa switching adapter, plus daisy chain), Tenji došao da proba Dark matter, i dok sam šaltao kroz presete koje imam na Zoomu, dođem do preseta sa flangerom, i boga mi, na koje iznenađenje, zapišti i to junački, u kombinaciji sa uključenim Dark Matterom.

Ne znam šta do ovoga dovodi, onda sam probao i da stavim Blues Driver isto u lanac, i kad se pojača gain na bilo kojem od drajvova, flanger-pištanje pravi žurku.

Tako da, potvrđujem navedeno. Nisam isprobavao kako je kad se Zoom stavi na poseban adapter ili baterije.

I, koliko primećujem, flanger je jedini efekat na Zoomu u kombinaciji sa kojim nastaje karambol. Ostalo, sve šljaka 10/10.
Kod tebe ima i Boss, koji imaju baš vesele bafere, šta god da ima zujanja/pištanja, sa Šefom će biti još gore. Ali nebitno, očigledno treba ugatati dobro napajanje.
Kad si već kod tamne materije...
Davno sam imao Dark Matter i baš sam volio tu pedalu...ovih dana me nešto opsijeda misao da bih volio ponovo da je prosviram. Uzeo sam MXR badass modified OD, i baš sam zadovoljan...u kombinaciji sa onom mojom DV Mark tubemarker i Soul Food, sve što želim od OD zvuka imam....samo mi ponekad fali malo dista koji može da se bustuje. U mitrosu probao malo Xvive Golden Brownie i baš se iznenadio kako dobro radi....kupim ga i donesem kući, a on na krv i nož sa ostalim OD pedalama. Mrzim kada se to desi, da imam 3-4 OD pedale, sve rade dobro za sebe, a ni jedna u paru. Elem. onda mi pade na pamet Dark Matter ili EHX Glove, to je otprilike nešto što bi mi leglo, ako me intuicija ne vara.....Brownie ode na KP.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 23 Apr 2017, 21:14

Samo da se kratko vratim na Zoom priču: sve mi radi kako treba, u kojoj god kombinaciji, i sa Bossovima, i sa daisyjem i napajanjem takvim kakvo imam - samo i jedino flanger na Zoomu kad se ukljuci u kombinaciji sa jačim drajvom napravi pičvajz. Srećom pa mi taj efekat nikad ni ne treba, a za ovo ostalo, mogu slobodno da kažem nakon sad već dužeg vremena korišćenja Zooma u svim bendovskim kombinacijama da mi je postao veoma bitan, da ne kažem neizostavan deo postavke.

Što se Crne Matere tiče, ja ga recimo nikad ne bih okarakterisao kao dist, već u najboljem slučaju jači OD. No nebitno, zdrav je karakter, lepo se čuje u bendu naročito kad se pojačalo malo nagazi, i odlično se stackuje sa drugim OD kad se povežu ispred njega. Pošto znaš o kakvoj pedali se radi, i ako ne ganjaš suludi gain, ništa osim tople preporuke s moje strane.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 23 Apr 2017, 21:42

Baba Slim wrote:
23 Apr 2017, 21:14
Samo da se kratko vratim na Zoom priču: sve mi radi kako treba, u kojoj god kombinaciji, i sa Bossovima, i sa daisyjem i napajanjem takvim kakvo imam - samo i jedino flanger na Zoomu kad se ukljuci u kombinaciji sa jačim drajvom napravi pičvajz. Srećom pa mi taj efekat nikad ni ne treba, a za ovo ostalo, mogu slobodno da kažem nakon sad već dužeg vremena korišćenja Zooma u svim bendovskim kombinacijama da mi je postao veoma bitan, da ne kažem neizostavan deo postavke.

Što se Crne Matere tiče, ja ga recimo nikad ne bih okarakterisao kao dist, već u najboljem slučaju jači OD. No nebitno, zdrav je karakter, lepo se čuje u bendu naročito kad se pojačalo malo nagazi, i odlično se stackuje sa drugim OD kad se povežu ispred njega. Pošto znaš o kakvoj pedali se radi, i ako ne ganjaš suludi gain, ništa osim tople preporuke s moje strane.
Ma imam ja ogroman gain sa Brownie, ali mi to trenutno ne treba....nešto me više loži da stakujem u poslednje vrijeme, nego da koristim jednu dist pedalu. Da, u pravu si Dark nije klasično dist, više OD...ali nešto slično kao i OCD, obavlja dobro obije funkcije. Meni to u principu uz neku skrimeroliku pedalu zvuči kao drajv kanal od pojačala i to je to. Neutralno i radi posao.

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Lucky82 » 23 Apr 2017, 23:37

Drugari, imam jedan pravljeni pedalboard viska koji skuplja prasinu.
Ako nekome treba neka javi na PP i njegov je.
Kako izgleda mozete videti ovde
http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... &start=150
Pedale naravno ne idu uz board :D :D :D
:ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by hipihill » 24 Apr 2017, 19:09

tocilj wrote:
23 Apr 2017, 17:45
hipihill wrote:
23 Apr 2017, 12:13
Taj Zoom nikada nisam ni video izbliza niti probao. Medjutim, da li se zujanje javlja i kada je solo pedala? Malo sam zaboravio, ali cinimi se da kod Bossa je zujanja bilo samo u kombinaciji sa drugim pedalama. Dao si mi zisku pa ako budem imao vremena probacu popodne.
Kao da postoji to pištanje/zujanje svakako....kada je sama pedala i koristiš recimo samo korus to se i ne čuje gotovo, ali uz druge pedale se već više čuje, pa ako koristiš reverb i korus istovremeno onda se još više čuje......i tako.

Čak sam bio skontao da se frekvencija zujanja razlikuje u zavisnosti od efekta koji koristiš. Procesor pišti, e sad zašto, koliko i u odnosu na koja napajanja, to nisam siguran. Nije to ništa strašno toliko....ali dovoljno da se zapitaš šta će se desiti kada budeš svirao u nekom lokalu sa lošom strujom, uzemljenjem i sl.
Pobao sam Boss looper u svim kombinacijama i kada je solo tih je i na DC Bricku, ali cim se doda Druga Boss pedala cuje se pistanje, a sa drugom digitalnom (TC El.), srugim kablovima itd. cuje se clock. Ipak je znaci pedala problem. To naravno smeta jedino u sobi i potpunoj tisini.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 24 Apr 2017, 23:41

hipihill wrote:
24 Apr 2017, 19:09
tocilj wrote:
23 Apr 2017, 17:45
hipihill wrote:
23 Apr 2017, 12:13
Taj Zoom nikada nisam ni video izbliza niti probao. Medjutim, da li se zujanje javlja i kada je solo pedala? Malo sam zaboravio, ali cinimi se da kod Bossa je zujanja bilo samo u kombinaciji sa drugim pedalama. Dao si mi zisku pa ako budem imao vremena probacu popodne.
Kao da postoji to pištanje/zujanje svakako....kada je sama pedala i koristiš recimo samo korus to se i ne čuje gotovo, ali uz druge pedale se već više čuje, pa ako koristiš reverb i korus istovremeno onda se još više čuje......i tako.

Čak sam bio skontao da se frekvencija zujanja razlikuje u zavisnosti od efekta koji koristiš. Procesor pišti, e sad zašto, koliko i u odnosu na koja napajanja, to nisam siguran. Nije to ništa strašno toliko....ali dovoljno da se zapitaš šta će se desiti kada budeš svirao u nekom lokalu sa lošom strujom, uzemljenjem i sl.
Pobao sam Boss looper u svim kombinacijama i kada je solo tih je i na DC Bricku, ali cim se doda Druga Boss pedala cuje se pistanje, a sa drugom digitalnom (TC El.), srugim kablovima itd. cuje se clock. Ipak je znaci pedala problem. To naravno smeta jedino u sobi i potpunoj tisini.
Dao si mi potvrdu za stav koji imam o Boss pedalama. Gomila Boss pedala ima fantastičan zvuk, ali toliko problema prave sa tim baferima da sam ih zamrzio. Bukvalno mi se događalo više puta, da kada izvadim Boss-ovu pedalu iz pedalboarda, sve progleda...naročito su problematične njihove digitalije. I EHX digitalije znaju da prave probleme, a i kod MXR-a ima toga dosta.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by pisac » 25 Apr 2017, 10:27

Mozda je problem sa Boss pedalama u napajanju.One dobro funkcionisu ili sa baterijama,ili sa specificnim Boss adapterima,Boss PSA 230S Power Supply.Sa nekim drugim ispravljacima ima problema.To su moja iskustva.Inace i ja mislim kao Tocilj,Boss su generalno dobre pedale,zbog mnogih karakteristika.Cak,kad se covek navikne na njih,sjajne pedale.Opet kazem-po mom misljenju,klasika .A nekom se pak ne svidjaju,stvar iskustava i ukusa.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 25 Apr 2017, 11:25

nikad nisam imao noise ni sa jednom boss ili EHX pedalom.

ne znam sta koristite od napajanja ali precesto srecem ljude koji koriste neka totalna sranja ili neke "firme" koje su jos i dobro platili a zujanja i problema koliko volis.

visual sound one spot kosta 17-20 evra ne secam se vise i njime napajam 10 pedala od kojih su pola digitalnih, ukljucujuci i boss i ehx i moje DIY pedale koje imaju interno dizanje na 18V i vuku preko 100mAh, znaci stvarno svacega ima tu sto vuce struju i sve radi savrseno i tiho.

imam i voodoo vibe pedal power 2 plus i iste pedale su do skoro bile na njemu sa izolovanim izlazima itd itd, i po prelasku na one spot nisam primetio ama nikakavu razliku u povecanju noise-a.

boss i ehx imaju perfektno resene power sekcije, izvinite ali problem je u vama :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest