Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 26 Apr 2017, 09:54

RadeRas wrote:
26 Apr 2017, 09:44
E to sam video i ja. Ranije sam pljuvao kineze da ne izdaju looper recimo, ali evo demantovali su me. Mislim se da li da isti luper naručim sa alija ili da čekam konkurenciju pa da cena padne na 30 dolara hehe. :ziveli:
:lol:

https://www.youtube.com/watch?v=pZtJo11l_Lg

Evo, ja imam ovaj looper. Zvucno je odlican i platio sam ga oko 50-ak dolara.

http://www.ebay.com/itm/Moda-Rowin-Loop ... SwOgdYps0h

Ono sto je zanimljivo je da se identican looper prodaje pod imenom Donner i da kosta 80$. :facepalm:

https://www.donnerdeal.com/collections/ ... op-station

Ima samo jedan problem a to je da je stigao neispravan, tacnije ponasa se kao da ne postoji usb prikljucak, jednostavno ga ne prepoznaje komp uopste :(

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by clapton » 26 Apr 2017, 11:39

Mislim da taj USB port stavljaju samo radi ukrasa jer još nisam cuo da nekom radi. :) Ne radi ni na Ammoon (koji cu vjerovatno da uzmem) ali ne treba mi to nista.

Sto se tiče dobrih kineskih klonova - fuzz je najjednostavnija pedala za napravit pa evo svaki koji sam cuo zvuči ko koorac...

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 26 Apr 2017, 11:56

Pa sad druze, ima masa poznatih brendova koji imaju krajnje ruzne fuzz zvukove za mene, poput Boss-a :lol:
Danas ima toliko razlicitih fuzz pedala, bilo germanijumskih, silicijumskih...da zaista svako moze da bira. No mislim, mozda i gresim, da ne moze bas dobar fuzz da se napravi za 15-ak $ ili manje koliko se podrazumeva fabricka cena za Kinu.

A i dosta je stvar ukusa. Ja imam original Pharaoh fuzz i nekad me smori zvuk na odredjenim podesavanjima a nekad se razgalim kao dete :lol:

Za USB port, hvala sto si mi rekao. Vidis, ispao sam budala verujuci da USB kabl salju jer u stvari on radi :XD:

:ziveli:

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by groove » 26 Apr 2017, 12:39

Ja imam Fame looper i USB radi sasvim normalno..pozz

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 26 Apr 2017, 14:19

clapton wrote:
26 Apr 2017, 11:39
Ne radi ni na Ammoon (koji cu vjerovatno da uzmem) ali ne treba mi to nista.
Radi na Ammoon, provereno. Samo treba imati softver.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 26 Apr 2017, 15:26

Nisam pretpostavio da ovaj luper košta svega 33 dolara: Ammoon AP-09 :O.o:
Pričate o njemu, da li ga neko poseduje, koji su utisci, jel radi bar?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 26 Apr 2017, 16:02

Da li je neko od vas probao Blugov AMP1 uživo?

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 26 Apr 2017, 16:28

Gde druze da probamo kad mislim da ni kod koga nisam video u Srbiji.
Mozda vi putnici sto cesce skitate po svetu imate vece sanse! :lol: :ziveli:

>>The reverb is the only digital part of the signal path - the preamp is analogue solid-state, firing into a sub-miniature twin triode valve, which in turn drives the 100-watt class D output stage.<<

Znaci, prevedeno na srpski, ovo je D-klase snagas sa nano-lampom. :D Ono sto je nezgodno je sto kad lampa rikne,a desice se jednog dana, po recima autora se mora odlemiti i zalemiti nova.
Lampa je zalemljena direktno na plocu. Navodno je zbog toga i zbog same snizene voltaze daleko efikasnija. Ostavljam vecim znalcima da to prokomentarisu. :D

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 26 Apr 2017, 16:31

MIKI-DJORDJE wrote:
26 Apr 2017, 02:57
wait the minute ili ti pa čekaj... Thomas Blug ili ti Švabo koji je spomenut sada to pretpojačalo ok dole se nadovezah...nego pa on sviri Vintage JHS Wilkinson (350-450e) gitare i Kineske pedale , sa onim matorim Fenderom se slika da ne bude rika ali Vintage-a vuče svuda dobro skoro svuda, Fender se vadi po većim svirkama...

Kina se ne može izbeći https://www.youtube.com/watch?v=G8g56r-5Dzw sve u svemu opake gitare, dobro one su kanda Korea tako da je zaključak Azija se ne može izbeći https://www.youtube.com/watch?v=Nq-sV0Iyxv4

bez da uvredim ikoga bilo koji Vintage ili gitare od domaćih pameti koji su tipa barem 2 puta skuplje , uvek u pola dana i noći biram Vintage bez da trepnem . Isto važi i za pedale, jer ti koji sebe nazivaju ''Autorima''' bi trebali da naprave nešto unikatno što gitarista zahteva, a ne da skidaju šeme sa neta i kao nešto je stvorio. Ako se na takav način postaje 'autor'' onda sam ja profesor intergalaktičkih letova brzinom svetlosti. U tom slučaju bolje kupiti Aziju uvek, moje mišljenje.

Što se tiče pre ampa, waza craft BOOS koji svi hvale drug je pokazivao na NAMM jeste sve to lepo i jeste kao ti šaltaš te tone capsule, i svi od Steve Vai-a preko Forda, Eric Jhonsona se slikaju i dižu ga u nebo ali nešto nisam čuo ni video da su se odrekli stare opreme
https://www.youtube.com/watch?v=dz9y8yCLYWQ

nije pre amp jel u klasičnom smislu ali ideja je da se kroji ton...

Randall je to po meni uradio daleko bolje jeste starije rešenje ali za mene bolje u svakom pogledu radi se o Lynch box-u imaš sada već dobrano preko 20 modula i lepo krojiš zvuk https://www.youtube.com/watch?v=TX7gNBEAZEo

Sam signal Analog VS Digital, tu su knjige napisale ali se svodi na prosto đaba i najbolja analogna oprema kada se snima na kompijuteru , znači signal je već prešao u 0 i 1 tj digitalan je koliko god čudno to zvučalo u suštini je tako. Za dalja pojašnjanja pitati nekog OK studenta Elktronike on će to bolje objasniti.

Ne zato jer sam ljubitelj GL ali kada sam čuo zadnji album KXM oduševio sam se zvukom, posle je bilo jasno jer je rađen u starom studiju
kreće na 1 minut i 54 sekunde, studio je iz 70ih i po njihovim rečima proizvele su 4 ovakve ''konzole''

https://www.youtube.com/watch?v=1C4DCUG3rh4

Sve u svemu trenutno najbolji trio na svetu , nema veze jel neko voli jazz, bluez a ovo je jelte Heavy no moci rasturaju prava super grupa
PS
Jedna zanimljivost oko digitalnog zvuka, Steve Stevens Billy Idol gitarista ako je kome lakše je koristio kompijutere negde krajem 80ih, digatalizovao se...svi su ga ''dočekali na nož'', lik je ladno rekao kako je to budućnost, 20 godina posle masa ljudi snima na kompu. :ziveli:

Miki, pročitaj bar specifikacije onoga što komentarišeš, pa onda komentariši švabu.
Ne radi se ni o kakvom preampu, nego kompletnom SS ampu (ima i neku lampu u power sekciji) od 100 vati. Nije niko skidao i prodavao muda za bubrege nego je prva i jedinstvena sprava tog tipa, što bi se reklo original.

Drugo...po tebi neko ko drži piceriju ne smije da jede ćevape okolo. Niko nije ni tvrdio da će Amp1 zamijeniti lampaško pojačalo, ili čak da zvuči bolje, nego prosto da je savršen amp za putovanja i leteće svirke, bez puno troškova.
Treće...ne pravi on kineske pedale, nego pravi Xvive kao njegov model, odnosno liniju pedala. Potpuno različita vrsta ugovora. Uzgred odlične pedalice, i po zvuku i po kvalitetu dosta iznad njihovih tipičnih pedala, pa i mooer-a.

Ja nisam probao taj amp, nemam pojma kako stvarno zvuči, ali vidim da ga dosta poznatih likova sve više koriste, tako da vjerovatno vrijedi. Ja bih da imam love svakako prije dao šansu tako nečemu, nego Fractal-u ili Kemperu, jer po klipovima mogu da čujem razliku izmedju analognog i digitalnog.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 26 Apr 2017, 16:33

tocilj wrote:
26 Apr 2017, 16:31
MIKI-DJORDJE wrote:
26 Apr 2017, 02:57
wait the minute ili ti pa čekaj... Thomas Blug ili ti Švabo koji je spomenut sada to pretpojačalo ok dole se nadovezah...nego pa on sviri Vintage JHS Wilkinson (350-450e) gitare i Kineske pedale , sa onim matorim Fenderom se slika da ne bude rika ali Vintage-a vuče svuda dobro skoro svuda, Fender se vadi po većim svirkama...

Kina se ne može izbeći https://www.youtube.com/watch?v=G8g56r-5Dzw sve u svemu opake gitare, dobro one su kanda Korea tako da je zaključak Azija se ne može izbeći https://www.youtube.com/watch?v=Nq-sV0Iyxv4

bez da uvredim ikoga bilo koji Vintage ili gitare od domaćih pameti koji su tipa barem 2 puta skuplje , uvek u pola dana i noći biram Vintage bez da trepnem . Isto važi i za pedale, jer ti koji sebe nazivaju ''Autorima''' bi trebali da naprave nešto unikatno što gitarista zahteva, a ne da skidaju šeme sa neta i kao nešto je stvorio. Ako se na takav način postaje 'autor'' onda sam ja profesor intergalaktičkih letova brzinom svetlosti. U tom slučaju bolje kupiti Aziju uvek, moje mišljenje.

Što se tiče pre ampa, waza craft BOOS koji svi hvale drug je pokazivao na NAMM jeste sve to lepo i jeste kao ti šaltaš te tone capsule, i svi od Steve Vai-a preko Forda, Eric Jhonsona se slikaju i dižu ga u nebo ali nešto nisam čuo ni video da su se odrekli stare opreme
https://www.youtube.com/watch?v=dz9y8yCLYWQ

nije pre amp jel u klasičnom smislu ali ideja je da se kroji ton...

Randall je to po meni uradio daleko bolje jeste starije rešenje ali za mene bolje u svakom pogledu radi se o Lynch box-u imaš sada već dobrano preko 20 modula i lepo krojiš zvuk https://www.youtube.com/watch?v=TX7gNBEAZEo

Sam signal Analog VS Digital, tu su knjige napisale ali se svodi na prosto đaba i najbolja analogna oprema kada se snima na kompijuteru , znači signal je već prešao u 0 i 1 tj digitalan je koliko god čudno to zvučalo u suštini je tako. Za dalja pojašnjanja pitati nekog OK studenta Elktronike on će to bolje objasniti.

Ne zato jer sam ljubitelj GL ali kada sam čuo zadnji album KXM oduševio sam se zvukom, posle je bilo jasno jer je rađen u starom studiju
kreće na 1 minut i 54 sekunde, studio je iz 70ih i po njihovim rečima proizvele su 4 ovakve ''konzole''

https://www.youtube.com/watch?v=1C4DCUG3rh4

Sve u svemu trenutno najbolji trio na svetu , nema veze jel neko voli jazz, bluez a ovo je jelte Heavy no moci rasturaju prava super grupa
PS
Jedna zanimljivost oko digitalnog zvuka, Steve Stevens Billy Idol gitarista ako je kome lakše je koristio kompijutere negde krajem 80ih, digatalizovao se...svi su ga ''dočekali na nož'', lik je ladno rekao kako je to budućnost, 20 godina posle masa ljudi snima na kompu. :ziveli:

Miki, pročitaj bar specifikacije onoga što komentarišeš, pa onda komentariši švabu.
Ne radi se ni o kakvom preampu, nego kompletnom SS ampu (ima i neku lampu u power sekciji) od 100 vati. Nije niko skidao i prodavao muda za bubrege nego je prva i jedinstvena sprava tog tipa, što bi se reklo original.

Drugo...po tebi neko ko drži piceriju ne smije da jede ćevape okolo. Niko nije ni tvrdio da će Amp1 zamijeniti lampaško pojačalo, ili čak da zvuči bolje, nego prosto da je savršen amp za putovanja i leteće svirke, bez puno troškova.
Treće...ne pravi on kineske pedale, nego pravi Xvive kao njegov model, odnosno liniju pedala. Potpuno različita vrsta ugovora. Uzgred odlične pedalice, i po zvuku i po kvalitetu dosta iznad njihovih tipičnih pedala, pa i mooer-a.

Ja nisam probao taj amp, nemam pojma kako stvarno zvuči, ali vidim da ga dosta poznatih likova sve više koriste, tako da vjerovatno vrijedi. Ja bih da imam love svakako prije dao šansu tako nečemu, nego Fractal-u ili Kemperu, jer po klipovima mogu da čujem razliku izmedju analognog i digitalnog.
Kolega, ako sudite po klipovima sa YT sta je analognije a sta digitalnije, ne znam sta da vam kazem. Dodjite uzivo pa cete i vi verovatno uci u onih 95% koji su culi lampasa kad sam im pustao Kemper profil :D
Nazalost, sve se svodi na cuo sam, pricaju, rekli su, vidim, ne vidim.
Kao kad bih ja rekao, ferari je super ali mi je Lamborgini analogicniji, lepse mi motor zvuci na snimcima.

Ajde sada redom da pitam - koliko vas je probalo uzivo ili u studiju Kemper, Axe FXII, Waza, Blue1 amp. Koliko vas je njih poredilo sa pravim lampasima ili onim sa nanotube i slicnim tehnologijama? Dajte vise da ne pricamo gluposti ali zaista.
Boli mene uvo da li se nekom svidja Kemper ili ne, ali da me ubedjujete sta je analognije na YT klipovima a pritom pustate zvuk preko PC zvucnika i to kompresovane snimke, zaista mislim da nema smisla.
Last edited by boki1978 on 26 Apr 2017, 16:39, edited 1 time in total.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 26 Apr 2017, 16:38

boki1978 wrote:
26 Apr 2017, 16:28
Gde druze da probamo kad mislim da ni kod koga nisam video u Srbiji.
Mozda vi putnici sto cesce skitate po svetu imate vece sanse! :lol: :ziveli:

>>The reverb is the only digital part of the signal path - the preamp is analogue solid-state, firing into a sub-miniature twin triode valve, which in turn drives the 100-watt class D output stage.<<

Znaci, prevedeno na srpski, ovo je D-klase snagas sa nano-lampom. :D Ono sto je nezgodno je sto kad lampa rikne,a desice se jednog dana, po recima autora se mora odlemiti i zalemiti nova.
Lampa je zalemljena direktno na plocu. Navodno je zbog toga i zbog same snizene voltaze daleko efikasnija. Ostavljam vecim znalcima da to prokomentarisu. :D
Mnogi se, uključujući i mene, bave u glavi istim tim pitanjem, vezano za lampu :-D
Fakat je, da on, bar na youtube, što može da se čuje, meni zvuči jako dobro, bolje od većine tih substrata što godinama izbacuju. A za svoje mogućnosti i veličinu, cijena i nije nešto prevelika 699 evra. Neko plati za Helix 1500....zujalica obična.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 26 Apr 2017, 16:42

tocilj wrote:
26 Apr 2017, 16:38
boki1978 wrote:
26 Apr 2017, 16:28
Gde druze da probamo kad mislim da ni kod koga nisam video u Srbiji.
Mozda vi putnici sto cesce skitate po svetu imate vece sanse! :lol: :ziveli:

>>The reverb is the only digital part of the signal path - the preamp is analogue solid-state, firing into a sub-miniature twin triode valve, which in turn drives the 100-watt class D output stage.<<

Znaci, prevedeno na srpski, ovo je D-klase snagas sa nano-lampom. :D Ono sto je nezgodno je sto kad lampa rikne,a desice se jednog dana, po recima autora se mora odlemiti i zalemiti nova.
Lampa je zalemljena direktno na plocu. Navodno je zbog toga i zbog same snizene voltaze daleko efikasnija. Ostavljam vecim znalcima da to prokomentarisu. :D
Mnogi se, uključujući i mene, bave u glavi istim tim pitanjem, vezano za lampu :-D
Fakat je, da on, bar na youtube, što može da se čuje, meni zvuči jako dobro, bolje od većine tih substrata što godinama izbacuju. A za svoje mogućnosti i veličinu, cijena i nije nešto prevelika 699 evra. Neko plati za Helix 1500....zujalica obična.
Mozda gresim kolega, ali mislim kao i pre sto je pisao kolega Bancika, da je tu lampa vise zbog "estetike" i samog osecaja da svirate nesto analogno nego sto joj je realna upotrebna vrednost. Da je umesto nje dosao neki cip kao resenje, a moglo je bez problema, onda ne bi bilo vise analogno.

Sto se cene tice ona je 700 EU, oduzmete jos malo ako imate na Thomannu ali onda dodate 10% carinu i 20% pdv pa je mnogo bliza hiljadarci ako ne i preko.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 26 Apr 2017, 16:48

Kolega, ako sudite po klipovima sa YT sta je analognije a sta digitalnije, ne znam sta da vam kazem. Dodjite uzivo pa cete i vi verovatno uci u onih 95% koji su culi lampasa kad sam im pustao Kemper profil :D
Nazalost, sve se svodi na cuo sam, pricaju, rekli su, vidim, ne vidim.
Kao kad bih ja rekao, ferari je super ali mi je Lamborgini analogicniji, lepse mi motor zvuci na snimcima.

Ajde sada redom da pitam - koliko vas je probalo uzivo ili u studiju Kemper, Axe FXII, Waza, Blue1 amp. Koliko vas je njih poredilo sa pravim lampasima ili onim sa nanotube i slicnim tehnologijama? Dajte vise da ne pricamo gluposti ali zaista.
Boli mene uvo da li se nekom svidja Kemper ili ne, ali da me ubedjujete sta je analognije na YT klipovima a pritom pustate zvuk preko PC zvucnika i to kompresovane snimke, zaista mislim da nema smisla.
[/quote]

Jbg. u specifikacijama piše da je analogno, ako lažu onda sam konj, šta da ti kažem. Meni tako i zvuči...u glavnom nepogrješivo pogadjam, odnosno čujem razliku,
Drugar mi ima kempera i kod njega sam malo slušao...ono što sam čuo nije to, TO. Ne kažem da zvuči loše i ne kažem da nema boljih preseta ili profila, samo mogu da potvrdim da to što sam čuo, nije to. Vjerovatno neke Hi-gain profile nebih nikad prepoznao, jer je to po meni dosta jednostavnije simulirati, ali običan brejk na pojačalu nije živ. Generalno većunom Hi-gain gitaristi i prelaze na te sprave...

http://www.bluguitar.com/english/AMP1.html

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 26 Apr 2017, 17:06

A jel si slusao isto to profilisano pojacalo snimljeno preko mikrofona i kartice i poredio sa istim setupom snimljenim i profilisanim preko Kempera? To me zanima! :) To je jedan jedini pravi test sto se tice zvuka Kempera na albumima i u studijima, prava 1:1 komparacija.

Ja sam 3 lampasa profilisao a dovoljno je da kazem da su se vase kolege skroz pogubile kad sam im pustao snimljene wav fajlove.
Last edited by boki1978 on 26 Apr 2017, 17:11, edited 1 time in total.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 26 Apr 2017, 17:10

boki1978 wrote:
26 Apr 2017, 17:06
A jel si slusao isto to profilisano pojacalo snimljeno preko mikrofona i kartice i poredio sa istim setupom snimljenim i profilisanim preko Kempera? To me zanima! :) To je jedan jedini pravi test sto se tice zvuka Kempera na albumima i u studijima, prava 1:1 komparacija.
Nisam, samo sam slušao ta silna poređenja po netu.
Mislim da generalno zvuk i nije toliki problem kod tih sprava, nego osjećaj dok sviraš i način na koji ton prati prste....moguće da sve nisam čuo i moguće je da promijenim mišljenje, ali dok ne čujem ono je takvo, kakvo mi je iskustvo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest