Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 10 Apr 2017, 00:56

narucio sam steel block i rucicu od Engleza pa javljam utiske kada stignu :ziveli:

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Lucky82 » 10 Apr 2017, 20:34

Cortex wrote:
10 Apr 2017, 00:56
narucio sam steel block i rucicu od Engleza pa javljam utiske kada stignu :ziveli:
I ja planiram da porucim taj blok. Cekam da cujem utiske, da li zaista vredi te novce.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 28 Apr 2017, 11:39

Aj ovde da pitam, ne mogu da nadjem adekvatniju temu. Treba da idem iduće nedelje na koncert Steve Gadd Band u Italiju, idemo kolima, pa hoću da ponesem gitaru da mi se potpiše Landau. Je l' moram da vadim ata karnet za nju?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 28 Apr 2017, 16:43

Lucky82 wrote:
10 Apr 2017, 20:34
Cortex wrote:
10 Apr 2017, 00:56
narucio sam steel block i rucicu od Engleza pa javljam utiske kada stignu :ziveli:
I ja planiram da porucim taj blok. Cekam da cujem utiske, da li zaista vredi te novce.
Stigo block jutros. Uradjen je super, medjutim mislio sam da ce razlika u tezini biti znatna u odnosu na ovaj Fenderov block sa american standard tremolo-a ali nije uopste, mozda je 50gr tezi. Ovih dana sam svasta menjao na gitari, magnete, debljinu zica, akciju, eto i taj block, tako da za to koliko se odrazio na ton instrumenta ne mogu da kazem nista ali definitivno nije ton otisao na losije :)
Uzeo sam i rucicu, ona je uradjena super, vrlo lako se srafi za sam blok i ostaje na mestu, generalno mi je feel koriscenja tremolo-a sada mnogo drazi i sve nekako lepse radi i deluje robusnije i svakako je poboljsanje - sad govorim o utisku koji nema veze sa tonalnim karakteristikama gitare vec samo tom nekom osecaju pri koriscenju necega, ma kog predmeta... Jednostavno sve to sada deluje kao da je na mestu i cvrsce ali ne teze za koriscenje, vec bas naprotiv lepse tremolo klizi lepse ga kontrolisem. Razlika nije dan i noc, a tonalno tek mislim da nije, ali ipak sam na kraju zadovoljan i vredelo je uzeti :ziveli:

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Lucky82 » 28 Apr 2017, 18:36

Cortex wrote:
28 Apr 2017, 16:43
Lucky82 wrote:
10 Apr 2017, 20:34
Cortex wrote:
10 Apr 2017, 00:56
narucio sam steel block i rucicu od Engleza pa javljam utiske kada stignu :ziveli:
I ja planiram da porucim taj blok. Cekam da cujem utiske, da li zaista vredi te novce.
Stigo block jutros. Uradjen je super, medjutim mislio sam da ce razlika u tezini biti znatna u odnosu na ovaj Fenderov block sa american standard tremolo-a ali nije uopste, mozda je 50gr tezi. Ovih dana sam svasta menjao na gitari, magnete, debljinu zica, akciju, eto i taj block, tako da za to koliko se odrazio na ton instrumenta ne mogu da kazem nista ali definitivno nije ton otisao na losije :)
Uzeo sam i rucicu, ona je uradjena super, vrlo lako se srafi za sam blok i ostaje na mestu, generalno mi je feel koriscenja tremolo-a sada mnogo drazi i sve nekako lepse radi i deluje robusnije i svakako je poboljsanje - sad govorim o utisku koji nema veze sa tonalnim karakteristikama gitare vec samo tom nekom osecaju pri koriscenju necega, ma kog predmeta... Jednostavno sve to sada deluje kao da je na mestu i cvrsce ali ne teze za koriscenje, vec bas naprotiv lepse tremolo klizi lepse ga kontrolisem. Razlika nije dan i noc, a tonalno tek mislim da nije, ali ipak sam na kraju zadovoljan i vredelo je uzeti :ziveli:
Bitno je da se vidi i oseti poboljsanje, bilo kakvo.
Hvala za ovaj mini review :ziveli: , sada definitivno porucujem :D

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 28 Apr 2017, 22:31

tommytigh77 wrote:
28 Apr 2017, 11:39
Aj ovde da pitam, ne mogu da nadjem adekvatniju temu. Treba da idem iduće nedelje na koncert Steve Gadd Band u Italiju, idemo kolima, pa hoću da ponesem gitaru da mi se potpiše Landau. Je l' moram da vadim ata karnet za nju?
Nisam skoro izlazio napolje pa ne znam da li se nesto promenilo, ali ata karnet ti je komplikovan jer moras u komoru po njega i interesantan je ako ide grupa pa ima mnogo opreme za prijavu. Uvek se na granici popunjavala deklaracija koja se overi, po povtratku carinik uporedi papir sa stvarnim stanjem (ako ga ne mrzi), pocepa papir i to je bilo to. Najbolje posle praznika okreni upravu carina pa ces dobiti obavestenje iz prve ruke.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 29 Apr 2017, 13:50

Hvala, na kraju sam rešio da se ne cimam oko toga, poslušaću savet druga Gagija, rasklopiću gitaru i poneću samo vrat. Ionako se Majk potpisuje na poledjini headstocka, a biće mi tako i lakše da unesem tamo u salu.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by kwiss » 29 Apr 2017, 15:44

tommytigh77 wrote:
29 Apr 2017, 13:50
Hvala, na kraju sam rešio da se ne cimam oko toga, poslušaću savet druga Gagija, rasklopiću gitaru i poneću samo vrat. Ionako se Majk potpisuje na poledjini headstocka, a biće mi tako i lakše da unesem tamo u salu.
Teško da ćeš vrat uneti u salu.Na mnogo koncerata sam bio da obezbeđenje nije dozvoljavalo unošenje metalnog novca...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 29 Apr 2017, 15:57

Odnesi samo pickguard brate. Ili iza onu plocicu koja stoji preko federa (koju si verovatno skinuo, al mozda nisi).

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ProfessorBaltazar » 29 Apr 2017, 20:19

tommytigh77 wrote:
29 Apr 2017, 13:50
Hvala, na kraju sam rešio da se ne cimam oko toga, poslušaću savet druga Gagija, rasklopiću gitaru i poneću samo vrat. Ionako se Majk potpisuje na poledjini headstocka, a biće mi tako i lakše da unesem tamo u salu.
ne znam kako to ide u Italiji, mozda mozes posle svirke da uneses, ne znam kad je prijem za fanove. Al ako ima nekih problema, reci im da pored toga sto si veliki ljubitelj Majka, veliki si i prijatelj njegovog kuma "Z"-ja. Krleta. :ziveli:

Ostale detalje mogu privatno da ti posaljem.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Baba Slim » 01 May 2017, 08:07

tommytigh77 wrote:
07 Apr 2017, 17:21
Što se tiče bloka i labave ručice, prelistaj temu par strana unazad, detaljno smo pisali o tome, ja naročito, pa da se ne ponavljam. Nadam se da ćeš naći par korisnih informacija. Što se štima tiče i Drop D i tako toga, moguće je i na stratu, evo Baba Slim je na ovom novom Tomišić stratu ubacio neki gedžet (zaboravio sam kako se zove, nije Tremol-no), i probao sam, radi savršeno, preštimaš gitaru kako hoćeš, i dalje štimuje a tremolo i dalje može da se koristi. Raspitaj se kod njega, šteta što nije napomenuo kad je predstavljao gitaru. Ustvari, otkud znam, možda nije trebalo ovo da pominjem, male tajne velikih majstora i tako to... :D
Budala sam što nisam napomenuo u predstavljanju gitare jer je genijalna stvar zapravo, nikakva tajna, ni slučajno. :)

Radi se o sledećem:

https://m.thomann.de/gb/goeldo_backbox.htm

Inače, sinoć mi puče tanka e na svirci, i zbog ovog mehanizma koji se odupire promeni balansa između tenzije žica i federa spojenih za blok tremola, gitara se nija raštimala, ceo blok sam odsvirao bez problema. Što se mene tiče, topla preporuka za ovaj mehanizam. ;)

EDIT: Baš ovog puta sam sa klavijaturistom i bubnjarem išao preko kopnene granice sa Mađarskom jer sam imao let iz Pešte, i nije mi trebao ata carnet, nosio sam gitaru u koferu i gomilu pedala, samo se na granici u kancelariji carine ispuni carinski list, oni to overe i pečatiraju, i taj papir moraš imati sa sobom pri povratku u zemlju, kao dokaz da si gitaru izneo i sad je vraćaš, tj. nisi je kupio van. Sekund posla, nikakav problem. Nadam se da je ista priča na hrvatskoj (ili bilo kojoj drugoj) granici, tj ne vidim razlog da bude drugačije.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 01 May 2017, 12:47

Hvala, matori, to me je zanimalo. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Baba Slim » 01 May 2017, 14:50

Nema šta buraz :) :ziveli:

Ali, da sam na tvom mestu, našao bih telefonski broj graničnog prelaza preko kojeg planiraš da pređeš, i direkt pitaš tamo šta i kako (tako sam ja zvao Horgoš i direkt pitao, žena bila veoma ljubazna), ne bi me iznenadilo da u ovoj kaubojštini koju neki nazivaju država ne važe na svim prelazima jedna ista pravila.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 03 May 2017, 21:08

Baba Slim wrote:
01 May 2017, 08:07
tommytigh77 wrote:
07 Apr 2017, 17:21
Što se tiče bloka i labave ručice, prelistaj temu par strana unazad, detaljno smo pisali o tome, ja naročito, pa da se ne ponavljam. Nadam se da ćeš naći par korisnih informacija. Što se štima tiče i Drop D i tako toga, moguće je i na stratu, evo Baba Slim je na ovom novom Tomišić stratu ubacio neki gedžet (zaboravio sam kako se zove, nije Tremol-no), i probao sam, radi savršeno, preštimaš gitaru kako hoćeš, i dalje štimuje a tremolo i dalje može da se koristi. Raspitaj se kod njega, šteta što nije napomenuo kad je predstavljao gitaru. Ustvari, otkud znam, možda nije trebalo ovo da pominjem, male tajne velikih majstora i tako to... :D
Budala sam što nisam napomenuo u predstavljanju gitare jer je genijalna stvar zapravo, nikakva tajna, ni slučajno. :)

Radi se o sledećem:

https://m.thomann.de/gb/goeldo_backbox.htm

Inače, sinoć mi puče tanka e na svirci, i zbog ovog mehanizma koji se odupire promeni balansa između tenzije žica i federa spojenih za blok tremola, gitara se nija raštimala, ceo blok sam odsvirao bez problema. Što se mene tiče, topla preporuka za ovaj mehanizam. ;)
Evo ja sam ovo malopre instalirao na gitaru i proveo jedno 2 sata svirajuci i podesavajuci spravu i tremolo je toliko tvrd za koriscenje kada je ovo na gitari da bih radije da sviram bez njega. Izvadio sam iz gitare i nesto ne planiram da ga vracam. Ok, prestimavanje u drop D je do jaja i to radi lepo ali koriscenje tremoloa postaje pretesko za moj ukus, a ja jos imam na gitari samo dve opruge.

Ako odlucim da imam mogucnost da se prestimavam u drop D radije cu da zategnem tremolo i polozim na telo gitare nego da floatujem ako ce nesto da mi se odupire dizanju tremolo-a na gore i cini celu stvar neudobnom za koriscenje. Verujem da je tvoje iskustvo drugacije, Baba Slim, ali moje je ovakvo. Jebote kad dizem rucicu na gore imam utisak da cu vrat gitare iz lezista da pomerim koliku silu moram da upotrebim. Jebes ti ovo :D Kad mogu bogotac, Landau, Verheyen, bez ovoga, mogu i ja. Dovoljno dobro ostaje u stimu i bez Goldo-a, meni je ovaj experiment bio pokusaj da zadrzim taj Verheyen setup ali da mogu i u drop D lagano, ali ne svidja mi se kako ovo radi uopste.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by board index » 24 May 2017, 16:09

Baba Slim wrote:
01 May 2017, 14:50
Nema šta buraz :) :ziveli:

Ali, da sam na tvom mestu, našao bih telefonski broj graničnog prelaza preko kojeg planiraš da pređeš, i direkt pitaš tamo šta i kako (tako sam ja zvao Horgoš i direkt pitao, žena bila veoma ljubazna), ne bi me iznenadilo da u ovoj kaubojštini koju neki nazivaju država ne važe na svim prelazima jedna ista pravila.
Cisto ovako jedno moje iskustvo od pre mesec dana, mozda nekome koristi. Ne zivim u srbiji vec nekoliko godina, i odjavio sam se (u sta vise i nisam siguran, da li su me odjavili i ako sam sve regularno obavio...). Kupio ovde gde zivim Ibaneza pre 3 godine i ponesem ga sa sobom kada sam dolazio. Na aerodromu samo sto mi nisu naplatili porez!!! Gitara kupljena van, zivim van, poneo da je sviram i vracam sa sobom, na svu srecu carinica je bila veoma ljubazna, normalna, pa sam pronasao nacin kako da dokazem da je kupljena pre nekoliko godina i da je vracam sa sobom, jer u drugoj zemlji bas i nece da daju bilo kakvu potvrdu da iznosite. Naravno, nisam ni porez bio vratio na tu gitaru prilikom kupovine, niti bilo sta, jer ni ne mogu na kraju krajeva.

Sve u svemu, receno mi je da sledeci put eto... odem da prijavim, pa da objasnim situaciju... sto znaci ako naletim na ko zna koga, ima da mi naplate porez na nesto na sta se ne naplacuje!

Na konto toga kakva je kaubojstina kod nas.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest