Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 29 Apr 2017, 15:19

Koji si ti gear frick ... :D
Kako se ponaša FatBoy u poredjenju sa Fulltone modelom?

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 29 Apr 2017, 15:24

Ja sam malko bolestan covek, vi to morate da razumete. Jbg, sa hifi bolestine sam se presaltao na muzicku :D
Ovo nece biti konacan zbir mojih gitara sto je najtuznije,a zena me, barem za sada, razume jer i ona svira klavir :)
:ziveli:

Image

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 29 Apr 2017, 15:28

RadeRas wrote:
29 Apr 2017, 15:19
Koji si ti gear frick ... :D
Kako se ponaša FatBoy u poredjenju sa Fulltone modelom?
Jel smem da kazem? :lol:

Prvi put kad sam slusao Fatboya sam tripovao da ima jedan kanal vise jer sam bio mrtav umoran. I bas zvao Nemanju da mu kazem da mi se taj kanal najvise svidja. Nisam ni izvalio da sam svirao blago distorziran Cornford :lol:
A to je bio naravno bypass :lol:
Elem, fino radi da ne gresim dusu, to je vise pojacan mod Fdrive 2 koji je radio Peca, ima vise gaina, mada mi je Pecin fantatsicno transparentan na slabijem gainu.
Odlican je FB kao pedala koje ce se koristiti za svirke tamo gde ne poznajete ampove i ne znate sta vas ceka i za tako nesto je zakon.
Sa druge strane, ako imate vec dobar OD na ampu, nema potrebe za njim.

:ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 29 Apr 2017, 15:37

Jedno od najinteresantnijih poredjenja pedala mi je bilo ovo. Dobrano sam se namucio. Posle je u pricu uleteo i onaj Flashback sa PB ortaka pa sam spavao u delay snovima kao dileja :D

Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 29 Apr 2017, 16:51

boki1978 wrote:
29 Apr 2017, 15:37
Jedno od najinteresantnijih poredjenja pedala mi je bilo ovo. Dobrano sam se namucio. Posle je u pricu uleteo i onaj Flashback sa PB ortaka pa sam spavao u delay snovima kao dileja :D

Image
uf ovde se ne bih žalio da imam bilo koju od ove dve :D

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by veljapa » 29 Apr 2017, 17:35

https://www.kupujemprodajem.com/Fender- ... -oglas.htm

Onaj prosli sto je prodavao fat 50 ih jos prodaje, a ovaj je jos optimisticniji.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 29 Apr 2017, 17:46

Nestade taj sa fat50s a ovaj ga bas pretera. I jedni i drugi na netu polovni najjeftiniji su 126+15$, znaci 131$+13$=144$+20%144=144+29=173$. To je negde oko 150-155 eur grubo. Tako da ne znam sta nasi ocekuju, da neko ovde pokloni komplet fat50s za 90 eur? :)
Inace, tesko je naci fat50s u necku jer ga koriste za gilmour kombinaciju sa cs69 u middle-u i ssl5 pa je skuplji :)

Nego druze, dokle su stigli lutijerski radovi? ;) :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by clapton » 29 Apr 2017, 18:53

boki1978 wrote:
29 Apr 2017, 14:50
Sto se Movalla tice (Tone City im je ssetrinska firma), meni se svidja Centaur klon Minotaur kojeg je sada dosta teze naci po svetu a i kolegi Claptonu sam prodao jedan, ne znam da li mu se dopada.

:ziveli:
da, Minotaura je tesko naci ali Tone City Bad Horse je indenticna pedala koliko sam shvatio.

ma onaj drugar imao nekih problema pa sam je tek skoro uzeo, isprobao je pola sata kod drugara na novo-kupljenom Bejsmenu i ostala mi tamo. tek treba da je isprobam kako valja. mada sam odma primjetio da nema izrazen onaj 'mid hump' kao sto imaju Klon i TS, a tome sam se nadao. ali nema veze, imace sta da se stack-uje. :)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 29 Apr 2017, 19:33

ssmc wrote:
29 Apr 2017, 11:15
ProfessorBaltazar wrote:
29 Apr 2017, 10:52
Spoiler:
Image
Pazi kacam znao da ćeš okačiti ovo :lol:
"Stanislave, znam te, znas me!"

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 29 Apr 2017, 19:35

boki1978 wrote:
29 Apr 2017, 11:18
ProfessorBaltazar wrote:
29 Apr 2017, 10:52
Image
+H3000, H8000... :bow: :kokice: :ziveli:
:1:

Al to su 3x-4x skuplje sprave od 2290. A imaju i mnogo vise funkcija. Different beast alltogether.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Apr 2017, 21:22

Najluđe je to što su jedni od najboljih vintage magneta sva 3 singla bila pri 60E novi, uzeo poznanik na moj predlog nije se pronašao u njima ali lik koji ih kupio od njega i još jedan koji naručio isto su oduševljeni...Drugi komplet se vukao za smešnih 40e :D sva 3 singla, vruhunski magneti, žica, jezgra itd...Ali ih je poreklo iz Azije ''klalo'', za mene su iznad od ovih što ih ''luthieri'' prave kod nas barem ono što sam probao...Magneti nisu neka nauka zaista u smislu svako malo snalžljiviji može sebi domotati, odmotati tj prepraviti postojeci magnet. Tako se zalomilo da mi je omiljeni par hambakera keramički, naravno volim sve Alnico takođe, aktivni prosto nisu za mene, ima starih EMG setova koji mi se dopadaju...

Sve u svemu tražiti 200e za Fender magnete mi je nekako daleko od realnosti, kapirao bih da su sa neke matore gitare pa hajd...

Debelog 2 OD sam probao, nije za mene...znam da ga neki cene, oni koje ja poznajem nisu bili zainteresovani za istu pedalu. Komentare ću izostaviti :D

Riverb sa dalekog istoka Biyang sam hvalio pre par nedelja ovde takođe najbolje nešto što sam probao, pored njihovog ili ti AKAI OD-a te dve pedale sigurno neću nikada prodati, u stvari OD mi se toliko dopada da imam 3 :D :bambi: . Da ne bude zablude da samo volim Kinesko imam i pri zapadne tipa erine ball wah, gull wah t rex , mxr novi kompresor koji je odličan, CH7 digitech koji je jedina pri multi digitalna pedala koju posedujem - pedala u klasičnom smislu ne kao whammy koju isto volim mada je glomazna za ono šta mi pruža zauizima dosta mesta na bordu... itd da ne nabrajam...Ali Kineze obožavam :ziveli: ima da istetoviram kineza koji lemi na podlaktici :D

fino štivo što je podelio Fattwang, čitao sam pre par god slično nešto tipping point koja obrađuje do nekle slično ili ti sigurno srodnu tematiku.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 29 Apr 2017, 22:10

boki1978 wrote:
29 Apr 2017, 15:28
RadeRas wrote:
29 Apr 2017, 15:19
Koji si ti gear frick ... :D
Kako se ponaša FatBoy u poredjenju sa Fulltone modelom?
Jel smem da kazem? :lol:

Prvi put kad sam slusao Fatboya sam tripovao da ima jedan kanal vise jer sam bio mrtav umoran. I bas zvao Nemanju da mu kazem da mi se taj kanal najvise svidja. Nisam ni izvalio da sam svirao blago distorziran Cornford :lol:
A to je bio naravno bypass :lol:
Elem, fino radi da ne gresim dusu, to je vise pojacan mod Fdrive 2 koji je radio Peca, ima vise gaina, mada mi je Pecin fantatsicno transparentan na slabijem gainu.
Odlican je FB kao pedala koje ce se koristiti za svirke tamo gde ne poznajete ampove i ne znate sta vas ceka i za tako nesto je zakon.
Sa druge strane, ako imate vec dobar OD na ampu, nema potrebe za njim.

:ziveli:
Možda upadam kao padobranac. ali nisam baš najbolje skontao o kakvom se Fulldrive radi..... Po meni Fat Boy i Fulldrive nemaju nikakve veze po karakteru zvuka. Fulldrive je TS tip pedale, a Fat Boy koliko sam čuo Blues braker...ovo je pouzdana ali neprovjerena informacija.
Slažem se, Fat Boy je odlična pedala za leteće svirke, uvijek i na svakom pojačalu zvuči dobro. Nikad nije savršena, ali zvuči jako dobro za rock svirku i bustovana TS tipom pedale.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 30 Apr 2017, 01:50

Kreten, htjedoh reći Blues driver, a ne Blues braker.....

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 03 May 2017, 09:51

Samo ću na sekund da se vratim na prethodnu raspravu oko Blugovog AMP1...

Pitao sam da li je neko probao, pošto mi se čini da su učesnici rasprave poprilično čvrsti u nekim svojim utiscima šta valja, šta ne valja u vezi ove sprave, pa nisam znao da li je to samo na osnovu yt, ili ličnog iskustva.

E sad, pošto izgleda niko nije ni video uživo spravu, samim tim ni probao, dozvolite da sa vama podelim koji utisak sa ovogodišnjeg MusikMessea, gde sam to probao pojačalo u kombinaciji sa njegovim kabinetom (mislim da sam probao sa manjim, ne sećam se). Imajte na umu da nisam baš mogao da panjim, svirao sam u početku tiho i zatim malo pojačao, i nisam sad mogao pola sata sa drndam jer je bila gužva na štandu. Probao sam sa njegovim Blug Stratocasterom koji je odlična gitara.

Prvo, izrada je veoma čvrsta, naročito mislim na tastere/footswitcheve. Odaje utisak da bi se moglo skakati po tome i opet ništa ne bi bilo, deluje čvrsto, kompaktno, utegnuto, spremno za primenu u pedalboarsu..

Sam taj prednji panel je jasan za upotrebu i tu nema šta dalje da se priča. Sa leve strane postoje kontrole tona i volumena za svaki kanal, i koliko sam po forumima čitao, neki ljudi su se žalili da ovi mali potovi (koji u suštini treba da budu "namestiš i ne diraš") prestaju da rade, krckaju pri okretanju itd, i da su im iz firme na upit mušterija odgovorili da je bio neki problem u izradi i da navodno početkom ove godine rešavaju taj problem.

E sad, zvuk... Po meni odličan. Klin kanal ima hedruma koliko hoćeš, a u kombinaciji sa boostom daje onaj prljavi klin. Svaki kanal ima svoju priču i veoma je upotrebljiv, plus sto sa boostom odlično reaguje, dobija gaina i malo volume-a. Sve se to da podesiti valjda, da li je boost generalno vol boost ili gain boost, ali kako god, zvuči dobro.

Cela sprava reaguje ODLIČNO na volume pot gitare, raščišćavanje do klina dobro radi. Sprava je izuzetno dinamična, od laganog tek tek pipkanja žica pa kad se malo jače udari bukvalno ide od klina do gaina, na istom zvuku bez pipanja bilo čega.
Kanali pokrivaju bukvalno teritoriju od surovog klina do velikog gaina, i za riff i za lead. Generalni utisak mi je da je sve mega-upotrebljivo, i da je to tim zvuka koji izlazi u bendu, zdrav, krupan, vozi te da ga sviraš.

E sad, neko može i ne mora da voli kako taj njegov ugrađeni cab sim zvuči (za one koji ne znaju, Thomas Blug je u saradnji sa H&K razvio sve iteracije Red Boxa), ali recimo, ja imam Palmera i mogao bih da ga spojim na speaker out i iz toga u razglas i ćao.

Kasnije sam prosao pored štanda kad su neka dva lika svirali uz matrice, i zvuk je kidao kako je zvučao sa raglasa.

Demoi na YT - neki mogu da dočaraju zvuk, neki baš i ne. Ja znam da sam nekim demoima bio oduševljen a od nekih skenjan. Ali, mimo samog zvuka, ovo je jedna od onih sprava koja ne može baš verno biti predstavljena baš zbog izostanka tog direktnog osećaja sviranja i interakcije, koju ne možete steći preko ekrana. Meni lično taj osećaj sviranja sprave ama baš ni po čemu nije manjkav, tako da celu tu priču analogno/digitalno, za i protiv kombinacije sub mini lampe i d-class amp-a u ovom slučaju, možemo komotno da skrajnemo sa strane, jer su očigledno nesto uradili kako treba.

Takođe, ono što je meni bitno, ne mora da se kupuje onaj dodatni kontroler da bih imao mogućnost koriščenja svih kanala, dovoljan je dupli footswitch koji je standardan i može da se koristi sa ostalim pojačalima i TRS kabelom - AMP1 omogućava korišćenje klina i sva tri drive kanala, kao i nezavisno korišćenje boosta sa svim tim, samo uz dodatak tog duplog footswitcha koji ću sam da napravim.

Jednostavno, brojna dobra i promišljena rešenja su spakovana u ovaj komad opreme.

Summa summarum - prodao sam sva tri pojačala koja sam u međuvremenu nagomilao, i ostavio samo kabinet, i planiram na leto da uzmem AMP1, jer je samo 1.2kg, menjao bi mi sve drive&boost pedale koje trenutno imam, spakovao bih ga na board sa ostalim pedalama ispred njega i u fx loopu ono što treba i ćao. Kompaktno, profi rešenje spremno za nošenje bilo gde, bilo kojim prevozom.

Pozzz svima. :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 03 May 2017, 17:23

Dolijao si 'tico. Citav epski post kao opravdanje za licnu gestu. Kupovine. Svasta. Kome ti moras da se opravdavas sta ces da kupis. :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest