Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 03 May 2017, 19:28

Promašio si poentu, bojim se. Pravdanje je poslednja stvar na umu, iskreno. :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 03 May 2017, 21:22

Ovaj Amp1 je Pedala simulator pojačala tako? Staviš na pedalbord i nosiš na svirku samo pedalbord i gitaru. Dobra stvar za lokalne svirke samo tako jer ne nosiš masivnu opremu u tesan klub a zvukčina lampaša iz te male kutijice. Mada je dilema jebena da li dati 650 evra za ovu kutijicu ili za bilo koje strava pojačalo odličnom stanju.
Kolika je razlika izmedju ove sprave koja glumi pojačalo i starih dobrih procesora sa sličnim simulacijama kabineta i takvih stvari?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 03 May 2017, 21:24

Hvala ti Baba na iscrpnoj recenziji....uši su mi se već navike na youtube, da na osnovu par recenzija mogu da čujem dosta toga. Nešto mi je govorilo da se ta sprava dosta razlikuje od ovih uber skupih procesora, a stvarno bih volio da je to pravac razvoja gitarskih ampova, a ne simuliranje i podražavanje...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 03 May 2017, 21:27

RadeRas wrote:
03 May 2017, 21:22
Ovaj Amp1 je Pedala simulator pojačala tako? Staviš na pedalbord i nosiš na svirku samo pedalbord i gitaru. Dobra stvar za lokalne svirke samo tako jer ne nosiš masivnu opremu u tesan klub a zvukčina lampaša iz te male kutijice. Mada je dilema jebena da li dati 650 evra za ovu kutijicu ili za bilo koje strava pojačalo odličnom stanju.
Kolika je razlika izmedju ove sprave koja glumi pojačalo i starih dobrih procesora sa sličnim simulacijama kabineta i takvih stvari?
Ta mala spravica jeste pojačalo, ne glumi ga...i nema nikakve veze sa procesorom, zato je meni i zapala za oko. Ja bih to gledao kao drugi, odnosno treći tip pojačala...tipa imaš lampu, imaš SS i imaš ovo, kako god da ga nazoveš :-D

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 03 May 2017, 21:36

tocilj wrote:
03 May 2017, 21:27
Ta mala spravica jeste pojačalo, ne glumi ga...i nema nikakve veze sa procesorom, zato je meni i zapala za oko. Ja bih to gledao kao drugi, odnosno treći tip pojačala...tipa imaš lampu, imaš SS i imaš ovo, kako god da ga nazoveš :-D
Aha, nije znači neki unapredjeni procesor kao što sam mislio. Lično mislim da je cena malo preterana. Kada bi bila pristojna, nešto oko 250 evra pa da se uzme. Mnogo ispada 650 evra za to kada se ima za te pare pravo i dobro pojačalo. Jest da oni barataju nekim vatima od stotke i da su smislili neko novo "pojačalo" u veličini gitarske pedale, ali treba da to zaživi. Šta kažete?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 03 May 2017, 22:17

RadeRas wrote:
03 May 2017, 21:22
Mada je dilema jebena da li dati 650 evra za ovu kutijicu ili za bilo koje strava pojačalo odličnom stanju.
Bas tako, ako ti bas bas treba nesto prenosivo onda ok, a ako ne... Ja sam uvek za old skul. :) Ali dobro mozda ja nisam merodavan, ne seljakam se svaki vikend negde pa mi nije dosadilo da teglim opremu...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 03 May 2017, 22:37

Voleo bih da vidim kako je iskoriscena ova lampa. Malo mi je smesno kako predstavljaju submini lampe kao novitet. Imam punu kutiju raznih modela jos od 50ih godina pa nadalje, nikako da napravim nesto do kraja sa njima. Stvarno su dobre, duncan je koristio zapadne verzije u onim preampovima, zvex nano amp koristi isto zapadne i kosta oko 500$ iako ne nudi ni pola mogucnosti ovog novog.

Jeste mozda previse para za prosecnog srbina ali to nema neko bitnije znacenje u sirem smislu stvari.

Bas mi skoro pade na pamet to oko relativiteta vrednosti naspram standarda. Bio sam par dana na Malti oko praznika i svako vece sam u prolazu slusao ulicnog sviraca koji cepa Ibanez prestige od 1000 i kusur evra :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 03 May 2017, 22:40

Pa ono, ja bih volio da mogu da imam svoje pojačalo na bordu...bila proba, snimanje ili svirka nosiš ga u rancu. E sad da li to stvarno može zamijeniti pojačalo, bilo bi dobro da može.
Sprava je jedinstvena i prilično (par godina) nova....cijena i nije pretjerana (naravno da nemam love za njega ni pojma), ako se uzme u obzir da Helix košta 1500 ili tako neke digitalne sprave. U stvari on košta kao i druga dobra pojačala, a da li je ono dovoljno dobro, nemam pojma.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by clapton » 03 May 2017, 23:30

rece li Blug da neki Mejerov gitarista koristi AMP1 za ovogodisnju turneju?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 04 May 2017, 03:25

Ovako...

Prvo, nema na čemu, drago mi je da su ove informacije nekome od koristi, zato i jesam napisao. :ziveli:

Drugo, tocilj je u pravu da ovo JESTE pojačalo a ne simulacija. Kao što je mogao da sazna bilo ko ko se iole informisao o spravi, sve je analogno osim reverba. Pcb ploča je četvoroslojna i u ovoj spravi se nalazi preko 900 komponenata (Blug rekao u intervjuu).

Drugo, cena nije mala, ali mislim da je ok, obzirom da je ovo četvorokanalno pojačalo od 100w, plus FX loop (možete da birate da li je serijski ili paralelni), plus noise gate plus boost, plus reverb, plus cab sim. Takođe uzeti u obzir da ti drive, reverb i boost pedale pored ovoga bukvalno skoro ne trebaju. Ja sam dvokanalnu lampašku glavu platio skoro 700e (sa žičanim reverbom i fx loopom, tešku skoro 15kg), tako da ovo što ovaj amp nudi za te pare, nije uopšte velika cena. Naročito što sam srećom trenutno u poziciji da kupim online polovnu spravu pa da mi se isporuči direkt na adresu, što možda i uradim dok sam van Srbije.

Mislim da je ovo sveukupno dobra sprava, a za posao koji trenutno radim je odlična i zato želim da je uzmem i vidim šta će i kako raditi s njom u predstojećem periodu. :)

Mogu samo da vam kažem - kad uzmem, dobrodošli ste da probate ako ćete da se iscimate da dođete do NSa. ;)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by alfonso » 04 May 2017, 07:14

Baba, mislim da ces morati rezervacije za probanje sprave da previs :XD:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 04 May 2017, 15:02

Haha, pa pazi, najmanji je problem da iznajmimo termin u nekom studiju, skupimo se svi, ponesemo koje pivo i gomilu pedala i gitara, ko šta želi da proba u kombinaciji sa spravom, i udri 4 sata, možda i sa sve snimanjem. :)

To bi bilo možda i najbolje, jer nismo pravili okupljanje članova nekoliko godina, i bukvalno od tada je dosta novih ljudi došlo na forum koji su aktivni članovi, pa eto, prilika da se ubije jedno popodne. ;)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 04 May 2017, 16:18

I'm in. :D

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by muki17 » 04 May 2017, 17:38

Baba,cestitke.Mozda nekolicini tvoj izbor nije najracionalniji,ali sudeci po tvojim potrebama,ne vidim bolju alternativu u slicnom
cenovnom rangu.

Licno,nisam imao ni gram iskustva sa Amp1,i sumnjam da cu ga u skorije vreme posedovati,tako da ,recimo da kazem da si obavezan da ispratis to sa nekim detaljnijim review-om :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 04 May 2017, 19:02

Kad ga uzmem, naravno, napisaću utiske. A ako se budemo skupili, onda će i ostali moći da prenesu svoje, kakvi god bili, dobri ili loši. ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest