Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 04 May 2017, 22:19

Ovaj je zaj.... i onog Tatu iz Aranđelovca :-D

http://www.kupujemprodajem.com/Custom-S ... lter_id=18

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by apollomusicservice » 04 May 2017, 22:21

bancika wrote:
03 May 2017, 22:37
Voleo bih da vidim kako je iskoriscena ova lampa. Malo mi je smesno kako predstavljaju submini lampe kao novitet. Imam punu kutiju raznih modela jos od 50ih godina pa nadalje, nikako da napravim nesto do kraja sa njima. Stvarno su dobre, duncan je koristio zapadne verzije u onim preampovima, zvex nano amp koristi isto zapadne i kosta oko 500$ iako ne nudi ni pola mogucnosti ovog novog.
Izlazni stepen je tranzistorski pojacavac u D klasi sa lampom u pred stepenu. Standardna konfiguracija ali sa dobrim marketingom stara ruska inovacija nano lampe postala je nesto novo.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 04 May 2017, 22:24

Samo jedna ideja... Zar ne bi bilo lose za potrebe da imas malo i prenosivo pojacalo neko kao onaj Orange Micro Teror, ili ima ono Laney pojacalo (ne secam se oznake) spakovano u kuticiju, definitivno prenosivo, ima sve zive prikljucke na sebi a i dalje je sto posto ful lampas?

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by apollomusicservice » 04 May 2017, 22:27

Rockatansky wrote:
04 May 2017, 22:24
Samo jedna ideja... Zar ne bi bilo lose za potrebe da imas malo i prenosivo pojacalo neko kao onaj Orange Micro Teror, ili ima ono Laney pojacalo (ne secam se oznake) spakovano u kuticiju, definitivno prenosivo, ima sve zive prikljucke na sebi a i dalje je sto posto ful lampas?
Orange Micro Terror nema lampu u izlazu vec integrisano kolo a model Tiny Terror je full lampas sa EL84 lampom u izlazu.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 04 May 2017, 23:07

OK kontate sta sam hteo da kazem, ima ponuda pojacala - glava koje su definitivno prenosive a lampasi su (znamo to je ipak najbolji zvuk :mrgreen: ) pa mislim nije losa alternativa tom pojacali u obliku pedale...

Koja bas kosta... :)

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by apollomusicservice » 04 May 2017, 23:16

Rockatansky wrote:
04 May 2017, 23:07
OK kontate sta sam hteo da kazem, ima ponuda pojacala - glava koje su definitivno prenosive a lampasi su (znamo to je ipak najbolji zvuk :mrgreen: ) pa mislim nije losa alternativa tom pojacali u obliku pedale...

Koja bas kosta... :)
Da razumemo se ali ja bas i nisam za varijantu da je po difoltu nesto sto ima lampu u izlazu bolje pojacalo. Mnoga lampaska pojacala sa "skracenom" varijantom izlaznog transformatora sigurno ne mogu biti predstavnici lampaskog zvuka tako da u takvoj nekoj kategoriji tranzistorska pojacala bolje rade. Medjutim ovde se radi o 100W pa je nemoguce praviti poredjenje sa nekim malim lampasima i njihovim zvukom.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by clapton » 04 May 2017, 23:49

tocilj wrote:
04 May 2017, 22:19
Ovaj je zaj.... i onog Tatu iz Aranđelovca :-D

http://www.kupujemprodajem.com/Custom-S ... lter_id=18
cuveni vintage Biyang. :lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 05 May 2017, 00:15

apollomusicservice wrote:
04 May 2017, 23:16

Mnoga lampaska pojacala sa "skracenom" varijantom izlaznog transformatora sigurno ne mogu biti predstavnici lampaskog zvuka tako da u takvoj nekoj kategoriji tranzistorska pojacala bolje rade.
Sta mu dodje to sa skracenim trafoom? Nisam se sretao, makar ne pod tim terminom.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 05 May 2017, 09:00

Rockatansky wrote:
04 May 2017, 23:07
OK kontate sta sam hteo da kazem, ima ponuda pojacala - glava koje su definitivno prenosive a lampasi su (znamo to je ipak najbolji zvuk :mrgreen: ) pa mislim nije losa alternativa tom pojacali u obliku pedale...

Koja bas kosta... :)
Imao sam male lampaše (do 20w, 1x12 kombo), i to je sve ok, ali, kad dođeš do momenta da se pakuješ za let avionom, sve to pada u vodu.

Nemam ništa prostiv setupa koji trenutno imam i koji sam na kraju krajeva dugo koristio po klupskim svirkama u Srbiji i van (regularni lanac pedala, na kraju Joyo American Sound pa u razglas, a iz pretposlednje pedale splitovani signal ide u neozvučeni amp na bini samo zarad monitoringa), ali cilj je da se malo priča unapredi.

Ovde sad listam oglase i može da se nađe Blug za 400+ do oko 510e polovan, što je možda jaka cena za polovnu spravu ali opet je manje od 650, a to je onda mnogo dobar dil za to što dobiješ, po meni bar.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by apollomusicservice » 05 May 2017, 09:59

bancika wrote:
05 May 2017, 00:15
apollomusicservice wrote:
04 May 2017, 23:16

Mnoga lampaska pojacala sa "skracenom" varijantom izlaznog transformatora sigurno ne mogu biti predstavnici lampaskog zvuka tako da u takvoj nekoj kategoriji tranzistorska pojacala bolje rade.
Sta mu dodje to sa skracenim trafoom? Nisam se sretao, makar ne pod tim terminom.
Kada smo motali transformatore jedan od parametara koji znatno utice na debljinu zice i broj zavoja je donja granicna frekvencija kao i projektovana struja kroz trafo tj. izlaznu lampu (koja je zavisila od rezima rada lampe). To je narocito bilo primenjivano kod AM modulacije i CW predajnika tj. nije bila potrebna propusnost u nizem frekventnom audio opsegu te stoga sam taj trafo za EL84 je bio dosta manji nego kada sam ga radio za audio reprodukciju. Taj "skraceni" momenat se ovde odnosi na donju granicnu frekvenciju samog pojacivaca i mnogi proizvodjaci ugradjuju takve izlazne transformatore a posle recimo nude upgrade kitove sa boljim transformatorom koji bi u stvari trebao biti standardna ugradnja. Cak i stari lampaski radio aparati su imali dosta bolji izlazni transformator za npr. EL84 izlaznu lampu (cak ih i uporedite vizuelno po velicini) nego neki mnogi danasnji proizvodjaci malih gitarskih pojacala.

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 05 May 2017, 20:22

Hteo bih da kupim ovu gitaru:https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha- ... =#photoBig odavno je jurim ali mi jedan detalj neda mira;ova gitara ima inleje na fingerbordu a ovaj model se proizvodi bez doticnih?!Da li neko ima ideju o cemu se zapravo radi?Mozda su stavljeni naknadno?Fejk?Nesto trece?Pitacu i prodavaca na kraju ali bih prvo zeleo ako je moguce da cujem neko misljene i ovde. :bow:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 05 May 2017, 21:15

OVCA wrote:
05 May 2017, 20:22
Hteo bih da kupim ovu gitaru:https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha- ... =#photoBig odavno je jurim ali mi jedan detalj neda mira;ova gitara ima inleje na fingerbordu a ovaj model se proizvodi bez doticnih?!Da li neko ima ideju o cemu se zapravo radi?Mozda su stavljeni naknadno?Fejk?Nesto trece?Pitacu i prodavaca na kraju ali bih prvo zeleo ako je moguce da cujem neko misljene i ovde. :bow:
Nema nidje na internetu taj model koji ima fretboard sa "dot markers" (sa strane su). A ni pickup selector switch na originalu nije toggle switch nego 3 way rotary switch with LED indicator. :kokice:

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 06 May 2017, 07:21

Hvala druze na odgovoru,nije ni vazno,oglas vise nije aktivan.

User avatar
LifelessDead
Posts: 672
Joined: 22 Nov 2007, 16:26
Location: Pančevo

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by LifelessDead » 07 May 2017, 10:46

http://www.kupujemprodajem.com/Feder-Te ... ilter_id=4

Vidi, ovog telca pre par dana neki lik iz Bg-a prodavao za 320eur, a bas hteo da uzmem, kad ono ... otisla ... i evo je ponovo :D

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 07 May 2017, 13:50

LifelessDead wrote:
07 May 2017, 10:46
http://www.kupujemprodajem.com/Feder-Te ... ilter_id=4

Vidi, ovog telca pre par dana neki lik iz Bg-a prodavao za 320eur, a bas hteo da uzmem, kad ono ... otisla ... i evo je ponovo :D
jebiga, ko rano rani ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest