Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 24 Aug 2017, 09:27

Tenji wrote:
24 Aug 2017, 00:21
Onaj sa oglasa i ovaj sto je komil okacio sa alija definitivno nisu isti
To je bila ilustracija, jedna poenta je da kad otkucaš Silverburst Les Paul na Aliju iskoči jako mnogo toga (uopšte i nije retka kombinacija u Kini, a kod Gibsona jeste). Neki detalji gitare su malo sumnjivi i sa ovih slika...

Čovek nema papire za ovaj Gibson iz oglasa, što je u ovom slučaju baš neobično. Želje u Custom Shopu koštaju poprilično (mnogo više od ovoga što on traži za gtr), ako neko ne čuva Gibson sertifikat iz ponosa, onda ga bar čuva jer je to baš interesantan detalj i informacija (kome detalji nisu bitni, ne bi ni otišao u Custom Shop)....

Mada, život ume i da demantuje :)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 24 Aug 2017, 10:57

Da je sumnjiva situacija - jeste, tu nema dileme. Uzimati takvu gitaru bez papira je suludo, pa makar i sve izgledalo kako treba. Mada sta je problem i papire falsifikovati... Ma, prostora za paranoju koliko hoces. :D

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 24 Aug 2017, 15:32

http://www.kupujemprodajem.com/Fender-S ... -oglas.htm

O čemu se ovde radi? Maska je budževina, a šta je sa ostatkom?

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by NikolaGerza » 25 Aug 2017, 13:16

Ja mislim da maska nije budzevina, al zato floyd jeste.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 25 Aug 2017, 15:05

Možda je zbog njega sečena, vidi se da je loše oblikovana na tom mestu oko floyd-a. I telo je sumnjivo, donji deo maske ne prati konturu tela, nije podjednak razmak dužinom maske.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by umart » 27 Aug 2017, 02:04

edit: ne videh ovu prepisku oko strata,moje pisanije se odnosi na kosooke gibsone:

nema tu neke filozofije,sto se tice gibaja gledajte bridz a pojnajvise stud-ove,kod amera moraju biti colovski i znacajno manji,a ako se pojavi kraljina koja ce pokusati kosookog da poturi kao pravog uz pricu 'e,ja im'o kuci bolan gotohov pravi majke mi,te uzek busilicu i prosirih rupe za studove,pravo sam to odradio majkemi' skontacete ga na nauticku milju.kontrasmer nema sanse da se odradi da se ne primeti,razlika je milimetar u precniku,mora se videti lepak ili smesa drveta i lepka ili kako je vec budzenoi bice kupusarija i razlika u visini bridza od oko milimetar dva...

a kad svane dan kad kinezi predju na colovski hardver (koji prave juzno-korejci baj d vej) bice spasavaj se ko moze.na srecu jos nije a kad ce ne znamo.mada realno to tada bice im gitare kvalitete ki ove iz nesvila pa ce mu dodje na isto...u sustini svi mi ce se vracamo na matore gitare samo zavisno od generacije u kojoj smo rasli,evo meni raspali edge III bolji od ovog novog iako znam da nije i nema logike da bude...nostalgija je cudna rabota.

u sustini jedino ima poente dati lovu na kalamazoo kojeg nikad nece kinezi moci da iskopiraju iz hiljadu i jednog razloga...okej,ima u osamdesetim par modela da se uzme ali to kinezi ne kopiraju.

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Gosa » 27 Aug 2017, 07:54

Prodavao pianoforte za oko 150e, sada drugi lik za 250e xD
https://m.kupujemprodajem.com/Fenix-499 ... 3813112620

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 27 Aug 2017, 08:09

Ах, класика, Тигар Гага :)

Мада ни Пианофорте није цвећка, нашао сам ја код њега гомилу бесмислено прецењене робе, а уме и да слаже код спецификација.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Aug 2017, 16:58

više mrzim mislim mrzim gadi me se pijani forte od ovog Tigra, ali uh počinje i on da mi biva fuj..nisam znao da je pakšu takav....mada sam naslućivao, valjada je manje eksponiran sa oglasima pa manje bode oči..ko zna,.........
FR od tog Fenixa je kod mene, to nije pravi njen već šugava kopija sa Alija tzv neka imitacija speed loader-a, naravno ni njen original nije pravi ali za ovo je Spejs Šatl , bridž magnet je Boga pitaj koje smeće...boja nije njena...tako da je to ono kalasičan primer part castera smećara koga neko želi da predstavi kao nešto super....
slažem se da je lepotica dana, i to lepotica kičerica gornje deponije .
Šta je sledće? da neko izlepi gitaru onim nalepnicama sa Čvaraka, ''Čvarak caster clasa II '' :wallbash_2:
Ima ona izreka političari su onakvi kakave taj narod zaslužuje tj većina, a isto važi i za trgovce u to sam se uverio..ljudi ih brane pa molim lepo zaslužuju ih. Mislim na te koji ih brane...Moj je pricip da gledam ocene i kada vidim da je neko od ološa nekome dao ocenu taj od mene neće dobiti ništa....Moje pare moje pravo da radim sa njima šta želim...

tako kada iskopaju neki krš sa početka 90ih i žele da ga predtsave kao nešto super pre mi je išlo na nerve, sada iskreno se samo smejem :XD: :bambi:

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Gosa » 27 Aug 2017, 21:33

Da li je ovo stvarno Charvel ili je teska zajebancija?

https://m.kupujemprodajem.com/Charvel-M ... 3862290653

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Aug 2017, 00:04

Gosa wrote:
27 Aug 2017, 21:33
Da li je ovo stvarno Charvel ili je teska zajebancija?

https://m.kupujemprodajem.com/Charvel-M ... 3862290653
to su velike prepravke čak i da jeste (vrat mi se u opšte ne uklapa) , tako da se imho zaista ne isplati to kupovati sve da ti je da i 150evra...jel realno šta dobijaš? možda telo je pravo, vrat ok možda jer ja ne znam jel ona pucala gore, lomila se pa je zato popravljana i ono najvažnije pa ko bi skidao natpis? ...ovih magneta imaš svuda...a svirana je dobrano...jedino za neki projekat, ali realno ti danas za 250 stvarno možeš naći dobru gitaru polovnu, ne mora kod nas...gledaj po Nemačkoj do recimo 200e i da ti je donesu ovi ako voliš 80s ima svašta da se nađe tipa high end washburna dok je radio grover Jackson sa sve koferom očuvani za tu lovu, Imaš čak i Charvele kojima ništa pipnuto nije model 3-4 za te pare.....

Sve i da jeste tačna ta priča pa koja je to radnja ako nema dokumenta daj barem ime...A ne London i ti sada trebaš ono kao ''jao UK, London''...Iskreno ja čim vidim da mi kreću sa tim stranim zemljama ''doneo drug iz Nemačke kupljena tu i tu plaćena jako puno...Donela Ujna iz Švedske unikatna....'' sve to lepo pa ako imaju tako jake veze neka je prodaju tamo preko :) :bambi: a ti što kupuju skupo pa kao doneli ovde za manje para, čekaj šta su oni deda mrazovi? Crveni krst? Meni su tako šuplje priče...ako kupujem gitaru mene zanima stanje a odakle je i ko doneo zaista nije važno - samo da nije kradeno.

Mi smo postali otpad svakakvo smeće donose.....A na žalost ono što je vredelo je odneto u toku raka i nakon njega za sitnu lovu........ . To je nezgodno kod prepravljanih gitara sve i da je ne znam koliko skupa bila kao nova jednom iskasapljena ona nema više vrednost da je čuvaš, da ne spominjemo ako pokušaš sutra da je prodaš....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Aug 2017, 00:25

npr za tu lovu ovo je daleko bolji izbor+ novo nije iz 80ih ali je ala 80te, verujem da je možeš dovuću u Srbiju do max 300e, a polovne ne znam pošto su..mada sigurno ok cena može da se nađe..imaš Wilkinson tremolo dobar 2 high output magneta ok čivije jumbo pragove prava rok mašina i da nije nešto preterano nabrijana...https://www.amazon.co.uk/dp/B011LCU4O2/ref=dp_cerb_1

ili Harli B. i uzmeš šta ti treba da je nadogradiš ja recimo tako radim za sebe trenutno projekat..i veruj izađe strava gitarčina jer ja ako idem da kupim gitaru u ok stanju sa pravim ili dobrim FR meni treba soma evra, ako bi hteo da mi prave ovde to je tek lutrija i ne dolazi u obzir što se mene tiče....a ovako uzmem gitaru 150e uzmem FR za isto toliko i vozi, magnete mogu i el da menjam posle ako zaželim sve u svemu za nekih pri 350e dobiješ babaroga gitaru...Na ovom Vintage ništa ne bih ni dirao nema šta da se čačka..Ako me ima nervira ja to skinem i napišem svoje inicijale i ćao...

a kada naiđe stvarno ok gitara iz 80ih u pristojnom stanju za pristojnu lovu sigurno ću biti zainteresovan....nije sve iz 80ih super..Ja otvoreno kažem da su danas bolje gitare više dobijaš za manje para.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Aug 2017, 14:44

''IBANEZ, što oštrom oku poznavaoca neće promaći i ako je neko u želji da postavi Fender logo, originalan izbrisao.'' :) :) pa ono jeste logično jer Ibanez je totalno nepoznat brend.... :bambi: i nakan svog kopanja po ovoj kopiji sledi
''Originalno stanje! '' :bambi: , viši nivo hipnoze https://www.kupujemprodajem.com/JV-Laws ... -oglas.htm

Iskreno da li bi ovo kupili za soma evra? https://www.kupujemprodajem.com/Ilianni ... ilter_id=4

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 29 Aug 2017, 15:52

MIKI-DJORDJE wrote:
29 Aug 2017, 14:44
Iskreno da li bi ovo kupili za soma evra? https://www.kupujemprodajem.com/Ilianni ... ilter_id=4
Ovako sa slika ne vidim sto ne bi, izgleda vrh. A ako radi kao sto izgleda, onda je 2-3-4 puta jeftinija od onoga sto nude slicne male proizvodnje u EU/USA.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 29 Aug 2017, 16:04

ta cena je otprilike ok za novi instrument koji porucujes sebi po svojim zeljama (samo mislim da je opet malo previse posto je obicna fiksna kobilica)...ali kao polovni instrument koji je pravljen po tudjoj narudzbini, bice srecan da izvuce pola od ovoga sto trazi. 1200 je vec rang nekog muscimana, a tu nema greske, sto bi neko rizikovao.

Ovaj je dobar od istog prodavca https://www.kupujemprodajem.com/DELAY-C ... id=1452953
zamena za ocuvane kozne bisage za motor, finske\norveske radijatore, novi ext. HDD ili za originalni muski parfem

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest