Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 04 Nov 2017, 15:37

nenadg wrote:
04 Nov 2017, 14:24
Ajd fenderaši pomagajte,.. . vredi li ovaj LG Legacy Tribute u smislu kad se poredi sa USA standard Stratocasterom istih karakresttika (SSS, ash), mada sam na YT našao da je ovaj model napravljhen od johe. Da li je ovo uopšte USA made gitara?

https://www.kupujemprodajem.com/G-L-Tri ... -oglas.htm


Zar ne piše na glavi da je Indonezija?

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nenadg » 04 Nov 2017, 17:54

Nisam obratio paznju.

Hvala

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Marens » 04 Nov 2017, 18:50

MIKI-DJORDJE wrote:
30 Oct 2017, 04:25
strašno, stvarno mi se gade ..da ja sam video sa slomljenim vratom tipa ''sitnica ko ume da popravi'' msm..a koliko je platio El Degasa ako znaš? ofrlje ne mora tačno...naravno kakve crne 1960te...ma čim tako dele oglase ili ne vidiš druge...hmmm...ima još rekordera ja znam za giare stare 4 godine na Kp sad ću ti naći čekaj ☺
U poslednje vreme sve više primećujem oglase tog lika. Da ne ulazim u to koliko ne podnosim preprodavce... Elem, i sam sam video tu Harley Benton sa slomljenom glavom. Da li je moguće da je ovo ta? Ovog puta skuplje nego nova i sa zakrpljenom i u crno prefarbanom naprslinom... https://www.kupujemprodajem.com/LP-Harl ... =140505027

UPDATE: upravo na FB profilu drugara (pravi gitare) videh rečenog HB. SLomljena glava i sad zalepljena. Nigde u oglasu se to ne spominje.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 04 Nov 2017, 22:10

Marens wrote:
04 Nov 2017, 18:50
UPDATE: upravo na FB profilu drugara (pravi gitare) videh rečenog HB. SLomljena glava i sad zalepljena. Nigde u oglasu se to ne spominje.
Daj link na slike pa ću prijaviti oglas.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 04 Nov 2017, 23:40

Ok, iskočilo i meni na fejsbuku. Vojin Marić je stavio slike danas.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 05 Nov 2017, 00:31

Au covece da ne verujes... :|

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 05 Nov 2017, 10:08

U principu,lomljen,pa repariran vrat ili glava ne oznacava realno nista fatalno kod elektricne gitare i ne utice na kvalitet zvuka,pod uslovom da je odradjeno korektno.Kod akusticnih i klasicnih gitara je druga prica.Dobar majstor za te popravke daje neogranicenu garanciju,jer zna da korektno odradjeno,to ne predstavlja problem u buducnosti.Koliko se takvih gitara valja niko zivi ne zna.I ruku na srce,ko ce bre da ti kupi gitaru ako spomenes da je lomljen vrat ili glava?!U Srbiji,niko!Oces,neces,moras da precutis.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 05 Nov 2017, 10:36

Primoran da laze? Jbg sad, uticalo na zvuk ili ne, zajeb je. Ako si slomio gitaru i hoces da prodas, moras da racunas na gubitak. Niko te nije terao da je slomis. Kao sto izbegavas havarisana kola, kako god da su popravljena. Nema opravdanja za obmanu.

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 05 Nov 2017, 10:44

Upravo to sam hteo da kazem;realno obmana ne postoji,osim u slucaju kada je prodavac nerealan i kada je intervenciju odradio"maestro"Maric' i slicni :mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 05 Nov 2017, 11:08

Zvucalo je kao da ga branis sto nije pomenuo da je slomljen vrat. Ako je tako, to jeste obmana.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 05 Nov 2017, 11:22

Naravno da je obmana - prevara jer roba ima skrivenu manu koju prodavac precutkuje. To je dovoljan razlog za raskid bilo kog ugovora i naknadu eventualne stete. Necu da ulazim u pricu da li lomljeni vrat utice na zvuk ili ne, ali je to mana koja bitno utice na trgovacku vrednost gitare. Ja sam prodao gotovo nov Gibson Les Paul Standard za samo 800 e jer je vrat lomljen i nista nisam sakrivao vec kao takvu i prodavao.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Nov 2017, 16:21

Ne bih se kladio da ne utiče, može i ne mora, nekad ubije dobru gitaru a nekad ne. Ali se mora reći imho..Nego nije tema ... Gade mi se iskreno, ovaj što ladno laže ili da budemo tačni prećutkuje pa moguće ako bi se neko zaleteao bilo bi ''nisi pitao'' bla bla bla...A ovaj drugi '' Ja radim svoj posao'' jao kako naivno, ako ne osuđuješ prevaru pa ti učestvuješ u istoj jer je draže uzeti tih 10ak evra i ok posao mu je ali ako već neko pomene da je gitara na oglasima pa msm.... jel loše reći ''Jeste ja sam radio, da nije fer prodavati kao novu'' ...Nego bilo je već pomena o mnogima ko šta kako i zašto....
Malo kupaca čita ovde zamerke, realno nisu čuli za temu..Kada bi ljudi znali manje bi bilo žrtava...
..Kada neko ko je odvajao mesecima pare kupi tako šta, pa kada provali a recimo malo je više impulsivan i pravdoljubiv - ili roditelj koji je kupio detetu naravno da se može zaštitnički ponašati - te kada mu razbije tu kantu o glavu onda im neće ponovo pasti na pamet, bar neko vreme...
Gnušam se nasilja i svim srcem sam za pravnu državu rad i red, ali kada te ne štite institucije, kada te neko zezne pa šta da radiš? moraš da tražiš nazad pare, ovo gitara o glavu je figurativno da se ne primi neko :bambi: . Moj stav je mrzim prevarante i sitne duše i to se ne sme opraštati , jer oni zato to i rade jer narod trpi-tj žrtva.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Nov 2017, 16:25

[/quote]

U poslednje vreme sve više primećujem oglase tog lika. Da ne ulazim u to koliko ne podnosim preprodavce... Elem, i sam sam video tu Harley Benton sa slomljenom glavom. Da li je moguće da je ovo ta? Ovog puta skuplje nego nova i sa zakrpljenom i u crno prefarbanom naprslinom... https://www.kupujemprodajem.com/LP-Harl ... =140505027

UPDATE: upravo na FB profilu drugara (pravi gitare) videh rečenog HB. SLomljena glava i sad zalepljena. Nigde u oglasu se to ne spominje.
[/quote]

Dobro je što si video i podelio, ako svi ćutimo onda ne velja...Najgore je kada ''dobar čovek ćuti i ne reaguje'' , hvala Bogu ili ko god da vodi ovaj Univrsum da nas ima koji se gnušaju prevara i drago mi je da su i ostali komentarisali...Ovako barem znam da ima nekih 10 ak ljudi kojima bih verovao na ne viđeno i to je super...Ima ih i više ali eto možda nisu komentarisali, barem se nadam da ih ima...sve najbolje :ziveli: PS i ja često primetim kod prijatelja gtare na servisima tipa brušeni pragovi, popravke a kada pitam na Kp ''sve je fabrički, ništa pipnuto, nova'' ...čast izuzecima.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 05 Nov 2017, 22:39

Mislim da je ovaj malo preterao sa cenom, ali dobro, može se cenjkati:

Image

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nenadg » 06 Nov 2017, 22:10

Ima pozitivnu ocenu od prethodnog kupca . . . .desni bubreg :hide:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest