Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Hot Rod
Posts: 1
Joined: 09 Nov 2017, 07:13

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Hot Rod » 09 Nov 2017, 10:12

Pozdrav kolegama muzičarima :) , ako neko može da pomogne u vezi sa gitarom sa sledećeg linka
https://www.kupujemprodajem.com/Fender- ... =140505027
Povremeno se pojavi na oglasima pa nestane, gitara deluje maltene novo i nesvirano iako je iz 2009. god, pa ako je neko od forumaša bio vlasnik ili ima bilo kakvu informaciju u vezi sa njom bio bih veoma zahvalan.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 10 Nov 2017, 13:22

Lucky82 wrote:
08 Nov 2017, 19:12
Eh, da je taj prodavac jedini.
Mnogo je oglasa gde se nesto precuti, ili jos gore, predmet neva veze sa onim sto prodavac tvrdi.
https://www.kupujemprodajem.com/Vrat-Fe ... =140505148
https://www.kupujemprodajem.com/Strat-B ... =140505148
Recimo, ako ovaj set neko kupi za projekat, mislio bih da ima vrat sa E serije fendera i telo od Classic Vibe Squier-a, a zapravo bi imao ko ce ga znati sta.
I prvi, i drugi oglas nude stvar koja nema veze sa onim sto prodavci tvrde.
Položaj dve srednje rupe za šrafove poklopca opruga za tremolo na telu sa prvog oglasa govore više od hiljadu reči. :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Nov 2017, 14:45

Mare prevara i onaj Pavle kako li se zove već, taj Mare je bio Ronaldinjo, a sad vrte imena stalno....ovi Bimi kad zakači onu lutku neku joj tuga..a vazda ima neke rekte gitare koje je sklepao Boga pitaj ko, mene je lagao za neku kao iz USA nalepnca šau mau doneta ko zna kad pustih da se vozi čovek...

To je ekipa, Mare, Pavao, Pjani Forte, Ovaj neki što dovlači iz Swice kao stalno zaboravih mu ime, ovaj Zvonko, i ima neki iz NS-a , mada ima tu još tih igrača...kada čovek počne da gleda ocene ko je koga ocenjivao e onda se tu nekako povata to vrzino kolo, svi oni ti sarađuju, imaš da je neko davao i po 7-8 poz ocena...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Nov 2017, 15:05

zašto ste nasrnuli na ovog poštenog Čoeka :bambi:
https://www.kupujemprodajem.com/84944-2 ... -ocene.htm
ocena dole negativna i komentar tj odgovor je divan, može se uraditi monodrama....

''.Ja nažalost nemogu ovu ocenu sam ukloniti niti sam dejstvovati protiv ovakvih dečaka,koji su nadobudni i nadasve besni pa pokušavaju na svaku da sapletu.'' :XD: :metal:

''Dakle ljudi svi ostali,zanemarite ovog dečaka i njegovu negativnu ocenu meni'' naravno zanemarićemo :XD:
''A nadležne molim da uklonite ovu ocenu jer nisam prevario nikoga a po najmanje ovog dečaka.'' ih ma kakvi evo oglas već pomenuti i dalje stoji


https://www.kupujemprodajem.com/LP-Harl ... =153816952

Gitara je savršena i skroz ok zvuči za svaku paru koju sam napisao.

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by mali virtuoz » 11 Nov 2017, 09:43

http://www.ibanezmall.com/index.php?mai ... ts_id=9356

Da li je neko kupovao na ovom sajtu? Kakva su iskustva?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 11 Nov 2017, 10:17

Sve to sto izlazi na fb po smesnim cenama su naravno prevare. Ne nasedaj.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Nov 2017, 13:04

ja nisam niti bih se usudio pre nego li bi dobrano izguglao i proverio..Sajt mi deluje indijanski, za crni petak ok znam šta je, ali na home pageu kažu da proizvode sad jesu to kopije ili prave ne znam...Kapiram da je moguće da sam kontraktovani proizvođač proda gitare neke po znatno nižim cenama...imaš temu ''naručivanje iz inostranstva'' pa pitaj eventualno, sve ostalo solo istraži....Ja naručujem sa e-bay-ja ali mi to donesu, ili thoman ili musicstore , i tako pri EU radnje...ostalo se kockam sa Kinezima na Ali sajtu ali treba istraživanje, gledanje ocena, dobro pogledati šta su napisali itd..jer često prodaju žlj kopiju ili igra reči pa sad ko nasedne...Ali ima i prodavaca koji zaista prodaju odlične stvari iz Koreje i Kine i sl. ali kažem treba znati...i ne može čovek očekivati Di Marzio, SD, EMG npr magnete po 30e ili gitare...ali može se naći isti kvalitet ili sličan nekad i bolji samo je obično no name....tako da lutrija je i nije baš jednostavno......u smilsu ne možeš verovati napisanom tako lako. srećno.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 11 Nov 2017, 13:13

ovo nije lutrija nego prevara :) Izbacuju ti na fb reklame za marke za koje inace pretrazujes po netu. Bio je isti takav sajt za epiphone, pa za ibanez, pa mi je izaso jos neki. To rade vec par meseci, a "black friday" su ubacili ne bi li jos malo navukli naivne. Do skoro im je u about bilo prekopirano sve sa sajta neke prodavnice iz UK, sad vidim izbacili.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 11 Nov 2017, 13:27

Scamcina je, moze se lako proveriti na netu, nema tu neke velike filozofije.

mali virtuoz
Posts: 32
Joined: 19 Aug 2014, 22:00
Location: Mladenovac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by mali virtuoz » 11 Nov 2017, 13:36

bancika wrote:
11 Nov 2017, 10:17
Sve to sto izlazi na fb po smesnim cenama su naravno prevare. Ne nasedaj.
Slažem se....prevera 100%.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 11 Nov 2017, 15:39

Nažalost ima ovde ljudi koji su taj sajt proverili na svojoj koži. Prevara naravno.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Nov 2017, 21:44

Ja sam kazao ako naručuje sa Alija da je lutrija, i da i tamo vodi računa te da treba puno iskustva... Za ovo sam jasno kazao da gugla, a za te teme za od preko da ima tema :D LM ovo je realno mogao i sam da proveri...danas je barem to lako, tek kad su počele slične zezalice tamo početkom 2000ih vezano za Srbiju te da su i nas počeli da ''pecaju'' preko neta beše malo teže da se proveri...ali isto se moglo, danas je zaista lako preko guglisima.... ukusa ime ibanezmall i tres enter i opsa sa tra la la :bambi:
izašlo je na stotine upozorenja da je prevarisimo....

ono ni ja ljude ne razumem, pa prevaranti su svuda isti kao i ovi naši na KP što gde god da ne zna odaklen je oni zviz Japan i USA, samo naši deru i sa cenom :D doduše dobiješ neku letvu a ovi nedaju ništa ali manje platiš :) te dođe na sito .....
Čekaj ko još može da očekuje da gitaru od soma evera dobije po 7 puta nižoj ceni? hadje da je slomljen vrat, izudarana, ogrebana ša i tada je 7 puta niža cena malo ne realna jer hardver valjda nešto vredi.... svedoci smo da takve opravljene dolaze kod nas....ili sa Alija naruče EMG aktivne iz aviona se vidi da je falš i plate 30ak E za komplet pa čekaj šta očekuju? ili ovi stranci što imaju više mogućnosti naručuju kopije Gibsona, ESPija Boga pitaj čega i stigne gitara sasvim solidna ok hardver nije taj, nekad je i pristojan, nekad čak i wilkinson i slično - i onda kukaju ''nije original FR, nije orginal nosless pickup, preko bajdinga ovde ima mrlja, pragovi su oštri na ivicama'' :D :bambi: pa čekaj ako je sve to očekivao oriđinale sa koferom i još pod konac sređenu za 200 i frtalj Evara - definitvno su sami krivi.... Što ne daje za pravo ovim prevarantima da varaju...

Najgore u svemu tome je to što kada se nekome kod nas žuri i ljudi u žurbi stave nisku cenu, narod se plaši da kupi ''ma prevara'' al zato ti isti preprodavci poentiraju i kupe i još tako nisku cenu dotuku...to je filosofija teška, nisu prevaranti glupi, samo su kvarni i nemoralni imho.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Nov 2017, 22:10

ja progamerski ninja nisam, ali sam neki hajd pri advanced user kućnog Pc-ija, ima puno lepih programa da se ljudi zaštite od tih pop upova, fishing-a, imaju i lepi sajtovi za proveru scam sjatova...ja sam koristio dugo ghostery on doduše izbaci sve one koji prikupljaju podatke, ili bilo koji add takvog tipa puno ih zaista ima i naravno free su...što reče iznad sugrađanin sve što klikćeš vazda neko prati i uvek se izbacuju stvari za koje si pokazao interesovanje...ali eto može da se spreči........Na kraju nije loše uopšte što si pitao videće još neko pa neće platiti skupo.... :ziveli: :bambi: :metal:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 11 Nov 2017, 23:17

Govoreci o dezinformacijama...

https://www.kupujemprodajem.com/Ploca-z ... -oglas.htm

Alnico... :)

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 12 Nov 2017, 20:07

Ovo mi danas upade u oci:Image tri gitare sa skoro istovetnim cenama... :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest