Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 25 Nov 2017, 12:16

Uncle Moe wrote:
20 Nov 2017, 13:46
au

ovo ko da mikidjordje valja
? ne kapiram...Ja ne valjam gitare,a da je moje napisao bih ovako nešto - iskreno ne samo pod ovim već i pod onim što traže soma i kusur za letve.

''divni rad od čuvenog Bosanskog javora sušenog u dvorištu pored svinjca , telo je od ''orasa'' isto sušeno u avliji tretirano kokošijom kakom što poboljšava zvuk... Top od Johe sa obližnjeg stovarišta za građu...Pragovi čuveni Boston šugavac , sa Sintoms je skuplje......Sve to natopljeno sas nitro lakom jerbo poliuretan uništava sound ovako specifične tarabetine, radem i sa šelakom al skuplje...Nut je od kravljih kostiju koje sam dobio skoro za DŽ u lokalnoj mesari, skuvao lično ja...galofak i sterodi kojima je krava tretirana daju spec ''vintež'' zvuk...Hardver bem li ga koji je al je original....Moje gitare sviraju sve moj do mojega - pogledati slike ( zizi iz Benda ''riknula gamad'', Stanko Vaćaroš gitaroš ''Uzavrela Suzzy i vitezovi'' i sve ostale face te legende folka , roka i zelenih pašnjaka ) . Ako i Vi želite da imate đitru rađenu samo za Vas a daleko daleko daleko iznad zlih fabričkih javite se,pridružite se gomili ostalih koje sam zavrnuo'' :bambi:

Realno kada svi prave i valjaju pa šta neka ga još jedan :) , možda je šansa ove zemlje.............

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by veljapa » 27 Nov 2017, 09:55

https://www.kupujemprodajem.com/Musicma ... -oglas.htm

Mislim da ovi imaju solid state preamp. Svirao sam jedno skoro i dobro je pojacalo, klin i pedala, dve. ... bas sam lep lead tone namestio. Posle sam gledao kakve su cene. Mislim da je realna vrednost ovog pojacala oko 400e, mada se cene krecu recimo od 400-600. Medjutim u tom cenovnom rangu ima boljih pojacala, a za 900e da ne pricam.

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 27 Nov 2017, 16:59

veljapa wrote:
27 Nov 2017, 09:55
https://www.kupujemprodajem.com/Musicma ... -oglas.htm

Mislim da ovi imaju solid state preamp. Svirao sam jedno skoro i dobro je pojacalo, klin i pedala, dve. ... bas sam lep lead tone namestio. Posle sam gledao kakve su cene. Mislim da je realna vrednost ovog pojacala oko 400e, mada se cene krecu recimo od 400-600. Medjutim u tom cenovnom rangu ima boljih pojacala, a za 900e da ne pricam.
Sta od lampaskih pojacala moze da se kupi za 400 a da zvuci kao pomenuto?

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by veljapa » 27 Nov 2017, 19:24

Ovo nije lampasko pojacalo, nije mu lampasko predpojacalo. Odustajem od recenice "... u tom cenovnom rangu ... ". Ne mogu sad nesto da se naprezem oko nekog objasnjavanja. Stvarno ima dosta pojacala od 400 - 600e ... Pregovarao sam da kupim P&K combo pojacala (jedano pa za par meseci drugo) za 450e i 550e u skorije vreme, a to je druga planeta za mene. Jesu manje snage ali meni je to sto je ovaj MusicMan 100ka umanjujuca okolnost. Bugera infinium V55, v22, ac15, classic 30, classic 50. Svirao sam MMa, lepo radi ali taman za tu klasu 400-600e. Drajv je smesan ... ali ajde to je stvar ukusa i potrebe.

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nenadg » 27 Nov 2017, 22:04

https://www.kupujemprodajem.com/Novi-ko ... -oglas.htm

Ово је кофер . . . .Е животе. . . животићу.

А ја сам за 5000 динара прошле године продао Епифонов кофер за ЕлПија. Није имао ни платно ни сторопор,а ни сунђер у средини. Кофер.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Nov 2017, 02:57

Pojačala do 400e polovnih a i novih zavisno od brenda i snage ima puno....Ja sam u par navrata barem nabrojao par komada ovde i u drugim temama...Kupovina bilo čega od tih domaćih kvazi majstora je bacanje para...Dati toliku lovu da ti neko zalemi po šemi sa neta je suludo...Daleko je bolje kupiti DIY Kit i uraditi sam, em ćeš imati bolje komponente barem u nekom procentu em će koštati realno.....

Oni koji imaju znanje ne radi kao ti ''profi'' ..Nekada je ova zemlja imala udruženja, časopise razne za uradi sam, e sada su neki koji nisu ni hobisti namirisali lovu i to je to....

Nemamo ni jednog školovanog luthiera...Oni koji su školovani za elektroniku tipa srednja obično ljudi drže servise za TV i sl ili pak rade nešto komplikovanije... To je surova realnost...

Point to point pojačala, pedale se smatraju najjednostavnijim i baš se predlažu početnicima...Član sam dve FB grupe pa vidim da ljudi koji nikad nisu držali lemilicu uzimaju DIY KIT i urade jer uz KIT dobiješ i objašnjenje.......
Isto važi i za pedale...Kada vidiš one ''žice'' svuda po pločici da ga tako krtsim to je najprostije moguće i svako to može....PCB je komplikovaniji zahteva više preciznosti ali zati i pruža konstatnost sa kvalitetom...

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 28 Nov 2017, 09:42

Evo ja bih kupio bluz juniora (ako nekom padne na pamet da ga "da" za 400e).On sigurno bolje "radi" od MM sa EV zvucnikom.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by veljapa » 28 Nov 2017, 12:58

Imas onog za 450e na KP vec 2.5 meseca. Pitaj ga, sklonio je da je cena fiksna. Sigurno ima malo lufta.
Ili pozuri uzmi MMa za 900 dok ne ode :cao: .

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 28 Nov 2017, 19:15

Ponudicu za MM 450e,mozda pristane

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Nov 2017, 21:48

MM inače košta manje više toliko i preko .... od nekih 500 njak e pa naviše zavisno od stanja..ima ih i za manje naravno... Nisam ga svirao da bih znao , jesam manje al da li su slični nije ni važno....ali Juniora jesam i on je stvarno izvikano pojačalo..Radi ono ali to je bio mali amp namenjem za skromno sviranje, čak ima i mane...ono svako ima neku manu...Sa ovom zadnjom Trojkom Fend. BJ III su bar tako kažu otklonili neke nedostatke...

Nov FBJ je 600e tako da daš 400e za 2nd hand je previše...Bolje onda uzmi novo ako ti je gušat baš njega da imaš....Najbolje su kupovine kada cena ode bar 50% od nove stvari, ovako kada je na nekih 30% bolje novo...Barem ja tako radim...Pogledaj preko ili daj oglas ovde...
Imaš bugere, Randalle, Carte , Jet City, Ashdown, wangs, Black star, Leany itd realno da biraš za nova te snage do pri 400e..............
a ako ti neko soli pamet ''mora blues junior, najbolji je, mora strat, mora gibson mora bla bla'' ništa ne mora :D


User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 30 Nov 2017, 15:29

Da je lutijer otišao na nekoliko časova OTO-a za vreme socijalizma, možda bi bolje pogodio konturu glave. "Blajznuo" mu pos'o :XD:

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 30 Nov 2017, 16:57

Zato mu idu od ruke autografi i pecati :mrgreen:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Dec 2017, 04:38

Driver wrote:
30 Nov 2017, 15:29
Da je lutijer otišao na nekoliko časova OTO-a za vreme socijalizma, možda bi bolje pogodio konturu glave. "Blajznuo" mu pos'o :XD:
Momak je baš naivan..šraf mu O☺blajznuo a ja ne znam da uradim jao jao...i zato daje vrat koji košta 250e za 40e :D , kako to da se nije setio da plati majstora i eto neka ga proda...Taj šraf mora da se vadi spec alatkom, da se narreže sa te strane pa izvuče..a s'obzirom da mu je ''oblaznuo'' to su garant navoji na šipki uništeni, znači možda i šipka mora nova...Veroravno je kao Sivonja pritezao da ga ispravi pa nije šraf pukao već prosvirao... Zaista u vremenu kada imaš nove vratove da biraš za od 50 do 100e kome treba taj krš.... Jeste Japanski kao što smo Amerika

Ne kapiram kao su prevarili tolike ljude i nikom ništa, da li ljudi olako opraštaju šta li je? Diler Č Mare a vidim i drži časove gitare, malo akordi malo časovi muljanja...
Kako stvari stoje više se Japanskih gitara napravilo u Srbiji nego li u Japanu :lol:

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Marens » 01 Dec 2017, 13:40

Evo ga još jedan diler "ozbiljnih" instrumenata. Dragan iz Beograda. Ne znam da li se već pojavljivao u ovoj temi. Za "Suhr" nigde nije napisao da je kopija, a o Fenderima da ne pričam...

https://www.kupujemprodajem.com/Suhr-Pr ... ilter_id=4

https://www.kupujemprodajem.com/Telecas ... ilter_id=4

https://www.kupujemprodajem.com/-Fender ... ilter_id=4

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest