Digitech RP 500

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 15:37

Roland Oliver wrote:Na YouTube je neki lik uporedjivao DigtechRP500 vs Line6 XT live, pa poslusajte razliku Digitech zvuci mnogo krupnije i masnije!!!
Nije rp 500 nego 1000

http://www.youtube.com/watch?v=r0AewtKV ... re=related

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 15:46

johnny_b_good wrote:Pridruzujem se za koji mesec sa RP255 :cao: :)
Javi kakvi su utisci! :kokice:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 28 Aug 2010, 16:21

Potpuno si u pravu vezano za korg. Zastareo je, ali meni se jos uvek ne odvaja od njega, ali moracu... :D

evo kako radi 355, i on ima a/b switching, i stompbox mod, samo sto za razliku od 500 nema da ukljucuje compresor i reverb, ali ima da se pali od, chorus/fx i delay...

Mislim da cu to, osim ako ne naletim na oglasima na 500...


Hvala na pomoci, ako uzmem javicu utiske... :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Digitech RP 500

Post by cccira » 28 Aug 2010, 17:42

@Mislim_stvarno: kupis ovo
http://line6.com/m9/
i bog da te vidi :ziveli:

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Digitech RP 500

Post by xspaceman » 28 Aug 2010, 17:52

cccira wrote:@Mislim_stvarno: kupis ovo
http://line6.com/m9/
i bog da te vidi :ziveli:
a moze i M13! :ziveli:

User avatar
Joey Sartiani
Posts: 148
Joined: 06 Aug 2010, 22:39

Re: Digitech RP 500

Post by Joey Sartiani » 28 Aug 2010, 18:05

Ja imam rp 250 i ono tooootalno sam zadovoljan procesorom za malu kinticu.......Inace ja ga uzeo maltene kad je izasao i sta taj procesor sve pruza to je nemoguce.....

E sad mislim da i rp 500 ima isti zvuk samo malo vise opcija, pedalica tj footswitch-eva i neke jos tu bespotrebne efekte.....

Sve u svemu mnooogo potcenjena firma a dobijas mnogo za kintu koju dajes....

Najzesce je sto im kinta urnebesno brzo pada tako da budale prodaju polovne procesore mesec dana stare jer ga mrzelo da se bakce da namesta boje pa mislio da ne valja....I prodaje ga za neku smesnu cifru....

Jel ima rp500 i dalje ono dugmence MIX/AMP - koliko je to dobra stvar kad nemas pojacalo proc pod misku i na svirku pritisnes MIX i u kutije direktno....A kad si na pojacalu sviras na AMP ali i kad pritisnes MIX isto je ok stim sto dobijes malo drugaciji zvuk tj boju pa ispadne da imas duplo vise boja nego sto nudi procesor......

==============

Bio sam skro da probam boss gt10 i yebe mi sve ali bre meni ono zvuci nekako kao kanta....Mnooogo sinteticki.....A svi pticaju jao boss jao boss jao gt10 i ja ocekivao ne znam sta ali sam se mnooogo razocarao.......Ladno mi se vise svidja ovaj moj rp250.....A rp500 ima vise opcija ali ne verujem sad da je nesto bolji zvuk....Sve su to iste emulacije samo dodaju malo vise efekata vise opcija neki kabinet amp emulaciju vise i to je to...

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 18:19

Tako je 250 i 500 isto zvuce. Ima dume mix/amp , odlicna fora. to ima i line6 pod 2.0 , za Boss ne znam ali sto se tice tona i meni boss-ovi procesori zvuce sinteticki!

User avatar
Joey Sartiani
Posts: 148
Joined: 06 Aug 2010, 22:39

Re: Digitech RP 500

Post by Joey Sartiani » 28 Aug 2010, 19:32

Roland Oliver wrote:Tako je 250 i 500 isto zvuce. Ima dume mix/amp , odlicna fora. to ima i line6 pod 2.0 , za Boss ne znam ali sto se tice tona i meni boss-ovi procesori zvuce sinteticki!

Hvala Bogu znaci ipak nisam lud :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Znas ja imam mnooogo jednu opasnu boljku psiholosku......Kao klinac sam prvu elektricnu kupio jedno tesko sra nj e od gitare kojoj se iskrivio vrat vrat nije kotirao,magneti brujali i od tada me uhvatila neka panika da sve sto ja odaberem i kupim ima neku falinku i ne valja za nista......

Cak i kad cijem da prelepo zvuci ja se tripujem "Ma to si se ti istripovao a ustvari nista ne valja"......

Tako sam isto mislio i za ovaj moj proc, a Boss mi je bio ono san snova.....I odem ja pobam ono bre zgrozi mi se.......Ladno sam pitao prodavca Je li jel ovo pokvareni ili sta.......

A ovamo mnooooogi hvale taj Boss GT 10 kao to je vrh ponude medju procesorima.......A vecina pljuje zoom i digitech.....E sad ja ne razumem?? Ni zoom nije vise kao sto je bio...Imam zoom a2 akusticni procesor tj procesor za akusticnu gitaru I OOOODLICAN JE.....YEBE KEVIU KOLIKO JE DOBAR I KAKAV MI ZVUK DAJE.....A opet probao sam i Bossov AD bla bla ne znam oznaku isto procesor za akusticne gitare onaj braon koji je oko 300 evra i on mi isto zvucao sra nj e ovaj moj zoom ga jede a dorucak

User avatar
Joey Sartiani
Posts: 148
Joined: 06 Aug 2010, 22:39

Re: Digitech RP 500

Post by Joey Sartiani » 28 Aug 2010, 19:34

Zaboravih,za sve koji planiraju da kupe neki od rp proc, KUPUJTE SAMO MADE IN USA NIKAKO KINA!!!!!!!!

Moj je USA i jedan lik se sat vremena iscudjavao kako mi tako lepo zvuci u odnosu na njegov kineski........Hahahah

To kinezi kad sklapaju oni gladni pa pola delova pojedu sto treba da se zaleme hahahahahaha

Zato posle zvuci sra nj e

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 28 Aug 2010, 20:12

Roland Oliver wrote:Tako je 250 i 500 isto zvuce.
Zar ne bi trebalo da je na 500 bar malo poboljsan kvalitet efekata i simulacija pojacala, ipak je novija generacija?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 28 Aug 2010, 20:20

cccira wrote:@Mislim_stvarno: kupis ovo
http://line6.com/m9/
i bog da te vidi :ziveli:
ih da imam te pare, ja bi bio bogat co'ek :mrgreen:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by dejankuki » 28 Aug 2010, 22:16

Hey ljudi...

Dakle prvo da kazem da SVE, ali sve opcije koje ima 500 ima i 155, 255, 355.. samo sto su neke dostupne samo preko X-edit softvera..
npr, neke parametre za EQ i modulation efekte je moguce srediti samo preko X-edita, dakle postoji opcija.. ili dodatna podesavanja za kompresor.. na primer..

Drugo, koliko ja znam... i kontam, vrrrlo vrlo retko neko pali i gasi reverb za vreme svirke. Obicno je upaljen sve vreme.. il' na pojacalu, il' pedala... tako da.. razmisljao sam.. pa meni tako on/off prekidac za reverb i ne treba mnogo...

Farbe su na 155, 255 i 355 poboljsane u odnosu na 150, 250, 350 i dodato je malkice vise efekata/pojacala/mogucnosti.. malkice, ali sasvim dovoljno da kazu da su ga "kompletno redizajnirali"... i tako da opravdaju pocetno visu cenu u odnosu na starije modele.. bla-bla-truc..

Ah, da.. svi ovi procesori, dakle 155, 255, 355, 500, 1000 imaju JEDAN DNA2 chip u sebi. sto ide u prilog tvrdnji da bi trebalo da zvuce prilicno isto.. tj. ako ne i potpuno isto... naravno, i stariji modeli 150, 250, 350 su imali DNA2 chipove.. ali rekoh vec, malkice su poboljsali ove X55 serije i sada su to "über" procesori.. jedino ovaj 1101 ima dva DNA2 chipa... ali i cena mu je.. u skladu..

inace, slazem se u jednom, a to sam nekoliko puta napomenuo, rp-50, 70, 90 i sve ispod 155/150 su naravno slabiji modeli.. namerno.. jer zna se ko kosi, a ko vodu nosi... (ko vozi traktor, a ko otvara kaiju) tj. koji su procesori perjanice.. a ovi slabiji su i najavljevani kao 'best buy beginner processors' bla-bla-bla..


sto se tice GT6, GT8, i GT10 nisu ni toliko plasticni koliko je filozofija Bossa za te procesore da oni treba da idu u pojacala i to prilicno clean... nemojmo da gresimo dusu, svi zajedno.. nisu to losi procesori.. samo su drugaciji..

Ja sam vec negde rekao da nikako ne volim Korga... mada, umeju to ljudi i da nameste lepo... skidam im kapu.. Meni su odvratni.. (zna mislim-stvarno.. vec smo pricali o tome)... ali stvarno.. mislim_stvarno..;) ....

danas sam bas bio i prvi put probao 355icu.. i veoma mi se svidja.. ajde da kazem, malkice sam se raspametio. Korg vs. RP... nebo i zemlja... a secas li se kada sam rekao za Zoomove... ove serije G2.1.. 7.1 i 9.1.. to vise nije onaj stari zoom.. dakle, nove stvari su kudikamo bolje i naprednije.. ali.. ALI me nervira kod zooma sto u istom modulu imas i pojacala i dist efekte... a ja bih da na vec driveovano pojacalo da dodam pedalu i da ga boostujem.. na Zoomu, Korgu .. to ne mogu... Na GTu mogu... i na RP seriji mogu.. ali opet meni je GT beZpotrebno prenatrpan dugmicima i efektima.. i cudima a nisu se setili da stave prosti XLR izlaz... tek su na 10ki stavili USB.. i tako to.. Na savet idi u prodavnicu i probaj RP na tvojoj opremi.. suporedi sa korgom... 70% farbi na rpu neces morati da pipnes.. jer su sasvim OK i svirka-ready...

Eto... malo o RP-seriji

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 29 Aug 2010, 14:16

mislim_stvarno wrote:
Roland Oliver wrote:Tako je 250 i 500 isto zvuce.
Zar ne bi trebalo da je na 500 bar malo poboljsan kvalitet efekata i simulacija pojacala, ipak je novija generacija?
Verovato ima vise efekata,ali ne mogu nisa datvrdim nisam proba0 255!!!

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 29 Aug 2010, 14:33

Joey Sartiani wrote:Zaboravih,za sve koji planiraju da kupe neki od rp proc, KUPUJTE SAMO MADE IN USA NIKAKO KINA!!!!!!!!

Moj je USA i jedan lik se sat vremena iscudjavao kako mi tako lepo zvuci u odnosu na njegov kineski........Hahahah

To kinezi kad sklapaju oni gladni pa pola delova pojedu sto treba da se zaleme hahahahahaha

Zato posle zvuci sra nj e
Pravo da ti kazem, kako vreme ide kad vidim da na nekom proizvodu pise Kina ja se zaradujem, jer je bolje nego da pise Malezija ili Indonezija ili Uzbekistan. To sto pise USA nista ne znaci. Imao sam ranije Fender Hot Rod Deluxe i na njemu pisalo Made in USA, a kad sam ga otvorio na trafoima je pisalo made in Mexico a na stampanoj ploci u pojacalu su bili neki chipovi na kojima je pisalo OMRON made in China. I po cemu je sad to Americko pojacalo? :shock:

Ljudi, sve fabrike su preseljene u kinu zbog jeftine radne snage samo sto pomenute firme pa izmedju ostalih i Digitech imaju svoju kontrolu kvaliteta i stoje iza svog imena!

Imao sam istovremeno Japanski i Tajvanski Boss ds1, ma potpuno isto rade to su predrasude!!! Ne treba se opterecivati cinjenica je da je svemu pao kvalitet, jer brzo se zivi. Vise se ne kupUju stvari da ti traju sto godina,kupis auto ,televizor ili bilo sta koristis par godina pa u reciklazu i kupuje se novo...... 8)

User avatar
Joey Sartiani
Posts: 148
Joined: 06 Aug 2010, 22:39

Re: Digitech RP 500

Post by Joey Sartiani » 29 Aug 2010, 15:07

Nazalost Roland tako je sto se tice pada kvaliteta..Sve je gore i gore.....A posebno me nerviraju ova reizdanja svega i svacega i ove kao low badzet signature gitare poznatih gitarista a veze nemaju sa njegovima.......

Ne znam ti kako hoces ali ja Kinu i kineze mrzim..Pa kupi gace u kineskoh Hiaj haj hoh prodavnici ima da ti se pocepaju 2put da prdnes.....

A ono jeste dzabe ako pise made in usa a delovi unutra sklapani u kini i sl........Najbolje je kad bi pisalo made and crafted in USA.....E to je onda prava stvar....

Veruj mi nije predrasuda Kinezi sve rade ofrlje a ovi su toooooolio spustili kriterijum da maltene "kontrola" kvaliteta je ono cisto na papiru......

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest