Pedala za metal

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 23 Oct 2006, 17:42

Na kraju sam se iznervirao i kupio Boss MT-2, i naravno, odusevljen sam :shred: :metal: !

Nadam se da ce ova tema biti od koristi buducim citaocima, dosta stvari je spomenuto ovde :) .

User avatar
Jackson
Posts: 216
Joined: 03 Mar 2007, 18:09
Location: Somewhere Around Nothing

Post by Jackson » 10 May 2007, 15:27

Cao ljudi, evo mene opet posle duzeg vremena sa jednim pitanjem. Nedavno sam snimio u Mitrosu Digitheckove distorzione pedale pa me zanima sta mislite o njima i koju od njih bi mi savetovali da uzmem s obzorom da imaju poprilicno siroku ponudu... Inace treba mi za metal muziku...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 10 May 2007, 15:59

Death Metal - ok je i nije skupa. Ako odvrnes high potenciometar ume da para usi vise nego ostale pedale. Distorziju ne mozes smanjiti...a i zasto bi :) .

Metal Master - skuplja je 20-30 evra od death metala ali mozes vise razlicitih zvukova da izvuces. Meni se nije dopala u odnosu na boss mt2 ali ne mora da znaci da se tebi nece svideti.

archcarcass
Posts: 20
Joined: 07 May 2007, 00:33

Post by archcarcass » 10 May 2007, 17:38

Predlozio bi ti Rocktron Metal Planet, jako mi se svidela i cim budem imao para kupicu je...
Vrlo je mala razlika u zvuku od Metal Zone-a. Metal Zone ima samo malcice agresivniju distorziju kad se pojaca do kraja. Ali zato Metal Planet ima manji sum kad se pojaca do kraja i lepsi i jaci signal. Kutija je isto dobra, i mislim da je jaca.
Jos jedna stvar koja ide u prilog Metal Planetu je - mnogo je jeftinija od MT-2!
Znaci kupujem cim skupim love! :D

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 10 May 2007, 21:08

Probao sam metal planet i mogu samo da kažem da sam bio :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Nisam mogao da verujem šta izlazi iz nje.... veeeeeelika količina distorzije ali lepo definisana, kontrolisana, može se lepo ukrotiti i može i da vrišti a može i da peva. Što se tiče poređenja sa MT-2, pored prednosti u ceni prednost je još i to što ju je mnogo lakše "ukrotiti".

Ko bude imao prilike da isproba, trebalo bi da proba još jedan proizvod iz game Rocktrona - Silver Dragon. U dve reči se može opisati - FENOMENALNA DISTORZIJA!!! Ne bih ništa više govorio o njoj.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 10 May 2007, 21:28

Covek je pitao za digitech...ali dobro :)
Nego jel video, ili jos bolje probao neko ovo:

http://www.damagecontrolusa.com/dmz.htm

Image

http://www.damagecontrolusa.com/slm.htm

Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 11 May 2007, 00:32

Video ja, a probao - ne u ovom životu.

Kako bi mogle da zvuče pedale koje koštaju $200+? Za pedalu je to "Rols Rojs cena".

Primećujem da se Harmony Central komentatori baš i ne lože na Demonizera, navodno nema baš metal zvuk. Fender ekipa je u "eeeh..." fazonu - čak i u vezi sa pseudo-vintage pedalama iste firme - kažu da strašno kompresuju i da je cena preterana. Ali kod tako skupih a opskurnih stvari nikada ne znaš dok ne probaš - da li oni koji ih hvale to rade jer su u njih skrkali veliku kintu, ili oni koji ih kude zapravo zavide onima koji imaju para, dok ostali koji takve stvari samo "bocnu u prolazu" misle "da je ovo dobra pedala, svirao bi je moj idol... odoh da po xyz-ti put probam tu Zakk Wylde distorziju, mora da je dobra kada na njoj stoji njegovo ime a proizvođač je MXR Dunlop..."

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 May 2007, 00:37

Jbt ovaj demonizer izgleda mnogo cyber. Čitao sam o njima onomad u Sound & music magazinu i delovalo je kao otprilike "bog sišao s neba a on koristi Damage Control". Prosto mi malo neverovatno da su baš tako loše ali opet... ne bi bio prvi put da je nešto pompezno najavljeno a ispalo sranje.

Za sada, neću ništa da komentarišem... Sačekaću da ih dobiju u Artistu pa ću da probam i da kažem svoja iskustva. Ne bih pre vremena da grešim dušu niti kasnije da se blamiram.

User avatar
Jackson
Posts: 216
Joined: 03 Mar 2007, 18:09
Location: Somewhere Around Nothing

Post by Jackson » 11 May 2007, 15:03

Ok, a sta mislite od takodje Digitechovoj pedali DF7, tj distortion factory? Ima selektor 7 vrsta distorzija i 3*2 potenciometra za namestanje zvuka... Jel neko probao?

User avatar
Jackson
Posts: 216
Joined: 03 Mar 2007, 18:09
Location: Somewhere Around Nothing

Post by Jackson » 12 May 2007, 14:53

Zaboravite na prethodno pitanje, probao sam pedalu, po mom misljenju obicna igracka. Distorzije koje se nalaze u njoj se nikako ne mogu porediti sa oroginalnim tube screamerom ili MT2 (mada nisam preveliki ljubitelj navedenog) E sad jako mi se svidja signature pedala Scotta Iana iz Antraxa, super zvuk, neunistivo kuciste, jedina zamerka je nedostatak pojedinih kontrola npr: ne poseduje gain i mid kontrole, a taj nedostatak sam uocio na dosta pedala.... ne znam zasto proizvodjaci to izostavljaju??

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 13 May 2007, 01:00

Evo lepog linka za Damage Control Demonizer - video od par minuta, QuickTime format, 22 Mb: http://www.gearwire.com/media/damage-co ... onizer.mov

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 13 May 2007, 20:30

ROGER MAYER - MONGOOSE FUZZ
sledeca pedala u mom rigu.

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 14 May 2007, 00:43

Da li je neko probao SANS AMP GT2 ?
Meni zvuci extra(ovi sample-ovi): http://www.tech21nyc.com/gt2.html

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 14 May 2007, 01:56

OK zvuci,
ali uzmi u obzir da je to ta pedala + Effects: Subtle 360-millisecond stereo delay on lead track... EQ:+5dB 80Hz low shelving on rhythm

i sigurno nesto studijskog kompresovanja i dodatne sminke. aovaj sempl i nije bas najpouzdaniji pokazatelj kvaliteta same pedale. sto ne znaci da je ona samim tim i losa. ali, ja je nisam svirao, pa ne znam tacno....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest