Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by vg78 » 04 Jan 2008, 22:15

E jebiga. Ipak cemo morati gladovati neko vreme, da bi smo kupili pristojnu MesaBoogie glavu. :mrgreen:
Jeste da su skupe, ali ja sviram na marshallu od 25 godina...
Realno, da li vi mislite da ce ove Bugere raditi u 2033?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 04 Jan 2008, 22:25

Realno? Ne znam, čekam da zavirim u njih pa da mogu objektivnije da procenim.

Ne znam što se ljudi toliko žale na Behringer? Nijedna njihova stvar mi nije crkla (kuc-kuc, knock on wood), a imam ih poprilično i većina radi non-stop.

(Mada nikad nisam imao Bugera zvučnike... imam samo MS40 monitorčiće što se Behringerovih zvučnika tiče.)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Sava » 05 Jan 2008, 10:23

Rocket Roll wrote: Ne znam što se ljudi toliko žale na Behringer? Nijedna njihova stvar mi nije crkla (kuc-kuc, knock on wood), a imam ih poprilično i većina radi non-stop.
A gde ti je tu statusni simbol? Kako može da valja nešto što košta 15 E, ajde molim te.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 05 Jan 2008, 14:22

Ah, svakako! Molim za oproštaj! :D Potpuno sam zaboravio na ovu klasu ljudi:

->Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)<-.

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 05 Jan 2008, 20:50

Vecina kutija Beringerovih koje pucaju kao da su od stakla su bilo koliko ja znam uglavnom oni zvucnici na bass kutijama od 4x10 sto su se odljepljivale jer se nisu usviravale.... naravno da nisu kvalitetne kao Messe i ostale 3,4 puta skuplje kutije, ali nisu toliko losije koliko su jeftijije. Losije su samo malo i to za to "usviravanje" sto na skupim stvarcicamo mozes odmah da ih rokas do daske, iako ja ni to ne praktikujem sa najskupljim stvarima.
Naime, te jeftinije kutije je uvijek dobro usviravati na pocetku tako sto cete membrane "omeksavati " laganom svirkom, na 3, pa 4, 5,6.... tek poslije 20 ak sati svirke na kutijama da ih mozete "odpanjiti" do maximuma... tada ce raditi fenomenalno!
Ja imam iskustvo sa gitarskom kutijom BG 412F koja je ostala neunistiva!!!! Nalazi se u vjezbaoni i nema sta se ne kaci na nju..... razni otpori, razne snage od 80-400W ... em sto je iznosana, izlupana, izudarana... radila na + 40 celzijusa i na - 10, radi u vjezbaoni u kojoj katkad vlaznost zraka dostize nevjerovatne razine da se voda slijeva niz zidove.... struja za napajanje je izyzetno nekvalitetna... pored signala pojacala na zvucnicima mozete citi raznorazne kucanske aparete kuce iznad ...

Daklem i ja se slazem za ove snobove, zaista postoje ..... ja bih vrlo rado bio Bugera Artist :)

User avatar
TSM
Posts: 39
Joined: 25 Nov 2007, 12:05
Location: Banjaluka

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by TSM » 06 Jan 2008, 16:44

Molotov wrote:Vecina kutija Beringerovih koje pucaju kao da su od stakla su bilo koliko ja znam uglavnom oni zvucnici na bass kutijama od 4x10 sto su se odljepljivale jer se nisu usviravale.... naravno da nisu kvalitetne kao Messe i ostale 3,4 puta skuplje kutije, ali nisu toliko losije koliko su jeftijije. Losije su samo malo i to za to "usviravanje" sto na skupim stvarcicamo mozes odmah da ih rokas do daske, iako ja ni to ne praktikujem sa najskupljim stvarima.
Naime, te jeftinije kutije je uvijek dobro usviravati na pocetku tako sto cete membrane "omeksavati " laganom svirkom, na 3, pa 4, 5,6.... tek poslije 20 ak sati svirke na kutijama da ih mozete "odpanjiti" do maximuma... tada ce raditi fenomenalno!
Ja imam iskustvo sa gitarskom kutijom BG 412F koja je ostala neunistiva!!!! Nalazi se u vjezbaoni i nema sta se ne kaci na nju..... razni otpori, razne snage od 80-400W ... em sto je iznosana, izlupana, izudarana... radila na + 40 celzijusa i na - 10, radi u vjezbaoni u kojoj katkad vlaznost zraka dostize nevjerovatne razine da se voda slijeva niz zidove.... struja za napajanje je izyzetno nekvalitetna... pored signala pojacala na zvucnicima mozete citi raznorazne kucanske aparete kuce iznad ...
...i zvuk joj je ko prdež teletabisa.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 24 Jan 2008, 01:41

Apdejt, apdejt - stigao prvi kontingent u prodavnice, cene (svugde osim u Srbiji!) odlične:

http://www.samash.com/catalog/search.as ... andID=2293

6260 Head - 400 dolara
333 Head - 450 dolara
6262 Head - 450 dolara
333XL Head - 450 dolara

6260 212 - 500 dolara
333 212 - 550 dolara
6262 212 - 550 dolara
333XL 212 - 600 dolara

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 02 Feb 2008, 00:32

Znaci kod nas duple cijene.... ako ne i vise...



User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Molotov » 04 Feb 2008, 00:01

Provjerio u Artistu Banjaluka .... DOLAZE!!!


User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Rocket Roll » 05 Feb 2008, 01:51

Počinju da stižu u prodavnice... Izveštaj jednog vlasnika radnje sa HCUF:

I got in the first shipment of Bugeras today. We got the 6260 and 6262 heads and combos. The first thing I noticed was that the packaging is much nicer than anything I have seen from Behringer. MUCH NICER. The 6262 is the only amp I have spent a bit of time with, so that is the one I will give a quick review of.
The amp has some very cool features. It comes with a 4 button footswitch( clean. lead, reverb, and FX loop). It also has a bias select right on the top of he chassis by the tubes. Selectable between 6L6s and EL34s. It has a bias adjustment pot and a bias test on the chassis as well. All in all, the build quality seems a lot better and a lot sturdier than their Behr counterparts.

It is a 2 channel amp with full EQ on each channel and separate Reverb & Presence controls for each channel. The clean channel is my favorite channel on the amp. With the gain dimed on the clean channel you can get a really really nice blues tone. The Crunch section of the Clean channel is very similar to a 5150, shitloads of gain. Plenty to do metal on the Crunch channel.

The Lead channel has more gain than I could ever want, also, very similar to the 5150, except I severely prefer the sound of the gain on the Bugera compared to the 5150. IMO, the 5150 at low volumes sounds like there is a ball of fizz on the high end. This amp doesnt have that. With the gain on about 11 o clock, I could NAIL Lamb Of Gods guitar tone, to a T in my opinion. Im sure a lot of people will read this and think" There is no way a Bugera sounds like LOG's tone". I disagree. The gain is just as intense as a 5150, but a lot tighter a more focused. I would compare the gain on these amps closer to a JSX than a 5150.

The only two downers I have found with this amp so far are that:
1) On the lead and crunch channels, the gain control goes from off to intense. With the gain set at 0, the amp is off. With the gain at 1, its gettin heavy, no in between. It does respond pretty well to your guitars volume though.
2) When powering the amp down, it makes a pretty loud pop and fizz. It sounds like the caps discharge all at once , in a matter of about 1 second.

All in all, I think these amps are going to be VERY VERY popular with the metal guys. And actually, I would be totally comfortable playing the blues with a 6262. Its not a classic rock and roll sounding amp though. As soon as I figure out a painless way to throw some clips up with my mac, Ill get em up.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Funkomat » 05 Feb 2008, 02:09

Dovro zvuci...
To sto kaze covek behringer radi tako sranje pakovanja. Kad vidim onako upakovanu pedalu na kraj pameti mi nije da pomislim na ozbiljnu spravu. Tako se pakuju igracke a ne pedale... :grummel_2:
Ne da je pakovanje bitno ili bilo sta ali drago mi da su ga popravili. :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Bugera Pojačala - Behringer Otima Mušterije Mesa BoogiejU!

Post by Sava » 05 Feb 2008, 09:33

Funkomat wrote:Dovro zvuci...
To sto kaze covek behringer radi tako sranje pakovanja. Kad vidim onako upakovanu pedalu na kraj pameti mi nije da pomislim na ozbiljnu spravu. Tako se pakuju igracke a ne pedale... :grummel_2:
Ne da je pakovanje bitno ili bilo sta ali drago mi da su ga popravili. :)
Pa i cena pedale je kao i cena igračke na pijaci!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest