Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by komil » 27 Dec 2016, 01:06

Kao što rekoh, razumem ja da postoje različite potrebe, razmišljanja itd. Ne sporim ništa, samo sam hteo da podvučem da je sve (ko u životu) stvar balansa i negde stvarno treba podvlačiti crtu. Hipotetički, dati 300 jura za pedalu (uz kupoprodavanje 3-4 slične usput) koja će pomoći da se zvuči ok na pojačalu od tržišne vrednosti 30 jura (jer lokali imaju to) je meni blesavo. Znam da nošenje ume nekome biti bitan faktor. Postoje i malecka (pa i manja) pojačala, koja se ozvuče jednim mikrofonom. Nije kao nositi pedalu, ali i to je tema za razmišljanje, ima i to dosta svojih prednosti. Glavna prednost je da ti ton ne zavisi od pojačala lokala.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by tocilj » 27 Dec 2016, 01:16

komil wrote:Kao što rekoh, razumem ja da postoje različite potrebe, razmišljanja itd. Ne sporim ništa, samo sam hteo da podvučem da je sve (ko u životu) stvar balansa i negde stvarno treba podvlačiti crtu. Hipotetički, dati 300 jura za pedalu (uz kupoprodavanje 3-4 slične usput) koja će pomoći da se zvuči ok na pojačalu od tržišne vrednosti 30 jura (jer lokali imaju to) je meni blesavo. Znam da nošenje ume nekome biti bitan faktor. Postoje i malecka (pa i manja) pojačala, koja se ozvuče jednim mikrofonom. Nije kao nositi pedalu, ali i to je tema za razmišljanje, ima i to dosta svojih prednosti. Glavna prednost je da ti ton ne zavisi od pojačala lokala.
Ma imam ja uvijek pojačalo za svirku, ali kada uzmem u obzir probe i sve svirke, koristi mi 40% vremena. Naravno da nebih dao 300 evra za pedalu, nebih ni 200 (ako nije nešto 3 u jedan).
Ipak pričamo o pedalama koje platim max 150 evra. I računaj da sa nekom pedalicom od 100-120 evra (recimo OCD), i nekim osrednjim Lenijem možeš da zvučiš mnogo bolje nego sa pojačalom slične vrijednosti. Ali opet ponavnjam sve je to u prstima.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 13 Mar 2017, 21:19

Image

Za sada ovako, videćemo da li će biti nekih izmena. :)

Sony wireless -> TU-3 -> Carl Martin 2Wah -> Small Stone -> Alexandar FX RC Booster (Baba Slim Booster) -> BD-2 -> Rowin Fuzz (Big Muff kopija) -> Dark Matter -> PS-6 -> Alexandar FX 3-u-1 (CE-2 -> AMZ mosfet boost -> Deep blue delay) -> Zoom MS70-CDR -> RV-6 & exp pedala -> Digitech Jamman Express XT stereo looper.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 13 Mar 2017, 21:52

Ko Bog.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 13 Mar 2017, 22:01

Evo i mene, nisam davno

Image

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Mar 2017, 22:04

Baba Slim wrote:
13 Mar 2017, 21:19
Image

Za sada ovako, videćemo da li će biti nekih izmena. :)

Sony wireless -> TU-3 -> Carl Martin 2Wah -> Small Stone -> Alexandar FX RC Booster (Baba Slim Booster) -> BD-2 -> Rowin Fuzz (Big Muff kopija) -> Dark Matter -> PS-6 -> Alexandar FX 3-u-1 (CE-2 -> AMZ mosfet boost -> Deep blue delay) -> Zoom MS70-CDR -> RV-6 & exp pedala -> Digitech Jamman Express XT stereo looper.
Vrlo interesantan pedalboard. Kakva su iskustva sa Sony-jevim bezicnim sistemom a narocito sa cable simulatorom, koliko je ta simulacija verna?

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Mar 2017, 22:17

Cortex wrote:
13 Mar 2017, 22:01
Evo i mene, nisam davno

Image
Dobar pedalboard, da li su to Evidence kablici?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 13 Mar 2017, 22:23

Jesu, da. Divni su... U jednom momentu sam imao manji bord pa sam ih kupio dovoljno za 10 pedala... medjutim u medjuvremenu sam...

Da.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Mar 2017, 22:29

Cortex wrote:
13 Mar 2017, 22:23
Jesu, da. Divni su... U jednom momentu sam imao manji bord pa sam ih kupio dovoljno za 10 pedala... medjutim u medjuvremenu sam...

Da.
To nema kod nas da se kupi

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 13 Mar 2017, 22:31

imao sam pomoc prijatelja

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by apollomusicservice » 13 Mar 2017, 22:46

Pravo je cudo kako se do sada nije pojavio neki kineski pandam ovim kablovima.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by RadeRas » 14 Mar 2017, 11:02

Cortex wrote:
13 Mar 2017, 22:01
Evo i mene, nisam davno

Image
Meni se mnogo svidja ovaj tvoj ručni rad dole u desnom uglu, ali ne mogu da nadjem temu sa većom slikom gde si to pokazao. Hteo sam da pokažem jednom prijatelju. Jel nije frka da postaviš veću sliku pedale u lepoj rezoluciji? Zanima nas da li je graviran metal ili laserska plastika preko kutije. Nešto bi radili za sebe na taj fazon. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Baba Slim » 14 Mar 2017, 11:04

Cortex wrote:
13 Mar 2017, 21:52
Ko Bog.
Hvala matori. :) Samo da kažem, opet, oduševljen sam estetikom tvojih pravljenih pedala, razvaljuješ. :ziveli: I lepo je videti da ti board više nije ni izdaleka u onakvom haosu kao ranije, respekt. :bravo: :lol:
apollomusicservice wrote:
13 Mar 2017, 22:04
Vrlo interesantan pedalboard. Kakva su iskustva sa Sony-jevim bezicnim sistemom a narocito sa cable simulatorom, koliko je ta simulacija verna?
Zahvaljujem. :) Što se Sony-ja tiče, ja sam prezadovoljan - prilično jeftin digitalni sistem (oko 180e bio na Thomannu dok su ga imali u zalihama) domet odličan, konstrukcija transmitera metalna, kopča metalna, ne mrda nigde. Reciever je namenjen za stavljanje u pedalboard što meni posebno odgovara, ima main out, tuner out koji je uvek aktivan čak i kad se mutira transmiter što je odlično, i balansirani xlr out.

Što se simulacije dužine kabela tiče, ja sam pokušao da nađem podešavanje koje je najbliže mom kabelu od 3m koji sam do tada koristio i koji uvek pored sebe na svirci držim kao backup, ako nešto pođe kako ne treba (da samo skinem wireless i da se direkt kabelom ubodem u štimer). Po meni, najbliže tome zvuči podešavanje na "dužinu kabela" od 5m na recieveru. Čak bih rekao da na tom podešavanju wireless radi za zeru bistrije, ali iskreno, od kako sam podesio, više nisam ni proveravao, tako da to tako stoji od kako sam kupio sistem. Naravno, kako se više povećava vrednost, to je zvuk mutniji, a sad, koliko je to zapravo verno pravim fizičkim kablovima, nisam upoređivao različita podešavanja naspram pravih fizičkih kablova odgovarajućih dužina. Našao sam ono što meni zvuči isto/slično onome što koristim, i što se mene tiče, to je to. :)

Inače, na ovaj wireless sam naleteo slučajno, pretražujući Thomann da vidim kakvih opcija ima na raspolaganju. I naletim na ime na koje baš i nismo navikli u tom svetu - Sony. Izguglam malo, i naletim na prave pravcate hvalospeve na talkbass forumu, gde ga ljudi porede sa mnooogo skupljim i ozbiljnijim sistemima. Ono što je basistima na forumu bitno je da nema nikakvog odsecanja niskih frekvencija, i da je latencija zanemarljiva - ja je ne osećam dok sviram, osećaj je poprilično neposredan. Razmotrim, izvagam, i odlučim da kupim, jer je na Thomannu tada već duže vreme imao neobično nisku cenu od oko 180e, dok je svuda u svetu oglašavan na 400$. Uopšte mi nije jasno zašto je na Thomannu toliko jeftin bio, ali nije ni bitno. :)

Sve u svemu, ja ga koristim u svakoj prilici, nebitno da li je klupska svirka ili bilo šta drugo, fenomenalno je kad ti se kabel ne mota oko nogu. Nebitno je da li imaš pola kvadratnog metra bine na raspolaganju ili prostor za trčanje, jednostavno, sloboda koju wireless pruža trenutno ne bih menjao ni za šta. Od mene, sve preporuke za ovaj sistem.

https://pro.sony.com/bbsc/ssr/product-DWZB30GB/

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by Cortex » 14 Mar 2017, 11:10

aha, evo - https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59281D1A
ovo je nesto kao inox valjda, uzimam najjeftiniju varijantu (i dalje nije jeftina), ali je kul sto ti oni i iseku rupe za potove i LED-ove i drugo sta zelis, a ima i samolepivu pozadinu koja jako dobro drzi, i cela plocica je izdrzljiva, nista sto sam radio nije ni mrdnulo vremenom. radjeno je u radnji/firmi Gravex preko puta trga Nikole Pasica u Beogradu. posaljes im EPS fajl mejlom i odes da pokupis plocicu.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Predstavite Vaš Lanac Gitarskih Efekata 2

Post by RadeRas » 14 Mar 2017, 12:24

Cortex wrote:
14 Mar 2017, 11:10
aha, evo - https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59281D1A
ovo je nesto kao inox valjda, uzimam najjeftiniju varijantu (i dalje nije jeftina), ali je kul sto ti oni i iseku rupe za potove i LED-ove i drugo sta zelis, a ima i samolepivu pozadinu koja jako dobro drzi, i cela plocica je izdrzljiva, nista sto sam radio nije ni mrdnulo vremenom. radjeno je u radnji/firmi Gravex preko puta trga Nikole Pasica u Beogradu. posaljes im EPS fajl mejlom i odes da pokupis plocicu.
E super hvala ti. Meni su u štampariji preporučili dvoslojnu (dvobojnu) plastiku koja je imitacija inoxa takva sivkasta sa crnom pozadinom kada se odštampa. Ali ipak je ovo gvozdje zato i tako dobro izgleda. Ovaj kaže kod nas da ne može laserom da štampa na inoxu jbg. Mora ipak BG. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest