Da li je moguce povezati pedalu i zvucnik bez pojacala?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Da li je moguce povezati pedalu i zvucnik bez pojacala?

Post by Dersu Uzala » 26 Dec 2010, 16:24

Marshall je za mene ono sto vi zovete Palma/Pink/Turbo folk i to (iako nisam to vido glavom i bradom). Fender, Boogie, VHT, Dumble, Gibson, Ampeg, Rivera, Bogner, Bad Cat i 99% ostalih firmi su osnovali inzenjeri koji su i smislili uredjaje te firme. A ova smradina i 'ratni profiter' Jim Marshall ko zaba, vido da se konji potkivaju pa i on digo nogu. I hate all things Marshall. Can't stand them. :bambi:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Da li je moguce povezati pedalu i zvucnik bez pojacala?

Post by guv'nor » 26 Dec 2010, 16:33

Ima poente, ali vidiš da ih je svesno ili ne, usr'o neki sound koji se ljudima dopada već godinama.
Kao kada bi sada ja napravio Telecastera od kruške, šljive i kestena i kao to napravi neki bum u svetu. Nisam ja kriv. :mrgreen:
Dersu Uzala wrote:A to je nauka za sebe.
Vi'š to mi je uvek bilo ober interesantno, jedina pojačala, koja kada se otvore ne liče na pojačala, su Boogie. Znaš ono standardno, ploča pa sve naređano u pravoj liniji, ko Fender, Marshall, Hiwatt i sl. Kad ono:
http://www.freewebs.com/nsscustom/recto ... inside.jpg
http://ultrasonicburn.com/markiic+/imag ... de_big.jpg
http://zitek.republika.pl/lonestar.jpg

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Da li je moguce povezati pedalu i zvucnik bez pojacala?

Post by Dersu Uzala » 26 Dec 2010, 16:45

guv'nor wrote:Ima poente, ali vidiš da ih je svesno ili ne, usr'o neki sound koji se ljudima dopada već godinama.
I to je posebna prica. Usralo ih je sto su engleski muzicari totalno krivo shvatili kako Americki muzicari to rade, objasnili Marshallu sta hoce, ovaj im to napravio (sa kriticnim izmenama usled nedostatka americkih delova) and the rest is history.
guv'nor wrote: i'š to mi je uvek bilo ober interesantno, jedina pojačala, koja kada se otvore ne liče na pojačala, su Boogie. Znaš ono standardno, ploča pa sve naređano u pravoj liniji, ko Fender, Marshall, Hiwatt i sl. Kad ono:
Danas ih stancuju ko PC-je, nekad su radili stampane ploce drukcije. Boogie je prvi shvatio (kad je u pitanju PCB dizajn) da je raspored vodova a ne samo komponenti kritican za THD i IMD (harmonicna i intermodulaciona izoblicenja). A to pojacalu daje zvuk. If you can master that, you can master everything. Naravno, na kraju su skontali da nije bas svaki vod niti komponenta kriticna, pa je zgodnije stancovati pod konac gde mozes. Sve se da kompenzovati postavkom par komponenti i kriticnih vodova. Kako? Zini da ti cika Randall kaze. Zato niko nema Boogie sound, a svi bi ga hteli evo vec 30 godina. Zakljucno sa Bugerom. Ljudi se tripuju da su uber kvalitetne komponente kljucne. Jesu, ali dok serem. Dovoljno je samo da budu 'a ok' komponente, da rade na deklarisanoj toleranciji koja se onda uzme u vid kad se projektuje kolo, mnogo veci rezultati se postizu pravilnim dizjniranjem kola, ukljucujuci i stampu i postavku (placement).

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Da li je moguce povezati pedalu i zvucnik bez pojacala?

Post by vasko » 26 Dec 2010, 17:24

ovaj mark iznutra izgleda ko rumunski televizor :S


mali predah od tehnickih polemika:

Image

dersu el su ovake americke pirgave?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Da li je moguce povezati pedalu i zvucnik bez pojacala?

Post by Dersu Uzala » 26 Dec 2010, 17:33

Pun ti ih je Facebook americanki pa vidi sam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest