OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 04 Jan 2016, 13:49

Fenderica wrote:komil,baba slim, jesite li vi neko od ovih klonera samo pod drugim nadimkom?
Jesmo, kako si nas samo ostroumno provalio, STA CEMO SAAAD? :XD: :XD: Hvala ti, iskreno si me nasmejao, pa ovo je prosto fenomenalno. DAJ JOS. :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 13:54

Baba Slim wrote:@komil: Ma, shvataju sigurno, a to mislim jer ipak volim da verujem da niko ne moze biti ovoliki kreten. :lol: Vec duze vreme svojim izjavama samo gomilaju razloge za totalno ignorisanje, jer razum nezbezno pada pred ovolikim idiotizmima, koji su, nadam se, produkt puke dosade a ne iskrenih stavova. Ranije nisam mogao da razumem kakvi su to ljudi, kakav mentalni sklop treba da imas da pises ovakva bezuma iracionalna sranja, ali ovo je vec preslo granice apsurda i sad je samo smesno & tuzno u isto vreme. :lol:

Opletite junaci za sve pare, sto cesce i sto glasnije, pa neka je zabavno da puca. :ziveli:
Potpuno si u pravu. Samo što je problem kada konstantno budalisanje jednog-dva čoveka zagadi 95% prostora, ubilo je sve totalno. Forum ko forum, niti je previše bitno, ali do skora je imao i nekog smisla.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 13:56

Overdrive wrote:jbt pa ja sam prvi sa ovog foruma (a možda i u Srbiji) kupio 5 kineskih jeftinih a odličnih pedala..
A ja sam dva puta piškio od jutros. Šta ćeš sad?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 13:58

komil wrote:
Potpuno si u pravu. Samo što je problem kada konstantno budalisanje jednog-dva čoveka zagadi 95% prostora, ubilo je sve totalno. Forum ko forum, niti je previše bitno, ali do skora je imao i nekog smisla.
Pa otvorite vaš privatni forum gde ćete svi vi "graditelji" pedal majstori, gitar majstori, magnetmotači, da boravite i tamo zamajavajte sami sebe. Eto vam ideja: "FORUM SRPSKIH GRADITELJA MUZIČKIH INSTRUMENATA"!

Ovo je otvoren forum i vidi se iz aviona da se sve pretvorilo u navlačenje članova na kupovinu nekih domaćih radova. Pljuje se sve fabričko, samo klonovi valjaju, i to ovi domaći, ako neko i spomene nešto standardno od opreme biva ismejan .Ajd u kurach i vi, smoriste.
Možda su ljudi zbog vas i napustili forum, zapitajte se. :idea:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 13:59

nemam ništa protiv ljudi koji prave pedale, pojačala, gitare..naprotiv

Cenim to i sve je to super

Ali se ovde oseća neka napetost tih istih ljudi (ne svih dabome, neki rade opušteno i ne bakću se mnogo ovuda)

Kao da predosećaju da će svako ko se odluči na custom made gitaru ili pedalu isl, prvo malo pročeščjati muzičke forume, iskustva kupaca itd

Pa im je u skladu sa tim veoma stalo da imaju dobre reference, kao što im je i stalo da im niko ne baca ljagu na njihove rukotovrine.

Neki, iza čijih proizvoda stoje zadovoljni kupci i koji imaju posla - nemaju problem

Neki, naročito oni koji nemaju posla (a neka se sami zapitaju zbog čega je to tako) - imaju problem i..njihove frustracije se osećaju i ovde, a verovatno i kod kuće, na ulici, u kafiću, krevetu, liftu.. :)

Relax ljudi, kad neko ima dobru energiju, čoveku je draže da potroši neki evro upravo na njegove proizvode, nego na proizvode nekoga ko kupti od jeda.

Imajte to u vidu.

Lično poznajem npr Pecu, i čovek može da služi kao primer ovde svim majstorima i po ponašanju, i po energiji i odnosu prema ljudima a i po reputaciji sa onim što radi. Prema tome, čuvajte se generalizacija jer kao što ima Majstora i "majstora", tako ima i Ljudi i "ljudi"

:deda:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 14:01

komil wrote:
Overdrive wrote:jbt pa ja sam prvi sa ovog foruma (a možda i u Srbiji) kupio 5 kineskih jeftinih a odličnih pedala..
A ja sam dva puta piškio od jutros. Šta ćeš sad?
dva puta?!
oces da kazes da osim sto u glavi imas dva klikela imas i dva bublega..?
blavo za tebe baticeee! :lol:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 14:02

Overdrive wrote:
Fenderica wrote: Logično je da svako želi jeftinije, i da želi da ga ne namagarče, i time nema ikakvih razloga da brani skuplje domaće klonove i njihove proizvodjače.
jbt pa ja sam prvi sa ovog foruma (a možda i u Srbiji) kupio 5 kineskih jeftinih a odličnih pedala..

a sad mi neki komil khenja o masovnoj kineskoj proizvodnji i klikerima :lol:
Ali vidiš da si zato trn u oku ovih kojima to smeta. Jbg.
Ja nabavim OCD Fulltone v4 za 90 evra, kažem da je to cena i opet mi neko kaže da je to 3.5x skuplje od klona koji košta 70 evra. Pa ko je ovde lud jbt.
Eto u šta se pretvorio forum - u oglase ovih kućnih majstora.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 14:05

Overdrive wrote:nemam ništa protiv ljudi koji prave pedale, pojačala, gitare..naprotiv

Cenim to i sve je to super
.

Neki, iza čijih proizvoda stoje zadovoljni kupci i koji imaju posla - nemaju problem

:
Recimo Oliver Isailović - OLY Music. Niko ga nije spomenuo a njegove pedale rabe poznati mainstream gitaristi. Primer lika koji mozda i vredi. Mirko Tasić, kome nije od mainstream muzičara sredjivao gitare a nema ga ovde na forumu već otišao kod ustaša. Jbg.toliko vredimo mi srbi izgleda.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 14:07

Fenderica wrote:
Eto u šta se pretvorio forum - u oglase ovih kućnih majstora.
pa tačno će da me nateraju da krenem da pravim i ja te pedale !

imam neke od starog bicikla..kapiram da samo malo treba da se utegnu..hm..

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 14:10

Fenderica wrote:
komil wrote:
Potpuno si u pravu. Samo što je problem kada konstantno budalisanje jednog-dva čoveka zagadi 95% prostora, ubilo je sve totalno. Forum ko forum, niti je previše bitno, ali do skora je imao i nekog smisla.
Pa otvorite vaš privatni forum gde ćete svi vi "graditelji" pedal majstori, gitar majstori, magnetmotači, da boravite i tamo zamajavajte sami sebe. Eto vam ideja: "FORUM SRPSKIH GRADITELJA MUZIČKIH INSTRUMENATA"!

Ovo je otvoren forum i vidi se iz aviona da se sve pretvorilo u navlačenje članova na kupovinu nekih domaćih radova. Pljuje se sve fabričko, samo klonovi valjaju, i to ovi domaći, ako neko i spomene nešto standardno od opreme biva ismejan .Ajd u kurach i vi, smoriste.
Možda su ljudi zbog vas i napustili forum, zapitajte se. :idea:
Teorije zavere i paranoja, poslednje utočište glupih ljudi. Udri po nečemu suludom. Ne bato, ima vas samo oko dvojica na forumu koji zagovarate ovde bezumlje i otprilike svi ostali vam to govore. To je istina.
Što se mene tiče, nisam nikada u životu prodavao nijedan svoj graditeljski poduhvat (niti sam graditelj). Paranoja te udarila.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Baba Slim » 04 Jan 2016, 14:10

Koja paranoja, ovo je genijalno. :lol: Btw, 3.5x razlika u ceni se odnosila na novu OCD pedalu, i ti to dobro znas, nego volis da menjas teze i izvrces tudje reci vise nego 'leba da jedes. :ziveli:

J*bo klonove, na kraju krajeva totalno je nebitna prica ko ce sta da kupi, ali ovo kenjanje po SVEMU bez zadrske i bilo kakvih agrumenata i napadanje drugih je epskih razmera. Nekad mi je prosto drago sto sve ostaje u arhivi bez mogucnosti brisanja.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 14:15

komil wrote: ima vas samo oko dvojica na forumu koji zagovarate ovde bezumlje i otprilike svi ostali vam to govore. To je istina.
ja misim da si ti mitrosov agent i čistač pragova na mitros gitarama.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 14:15

Baba Slim wrote:Koja paranoja, ovo je genijalno. :lol: Btw, 3.5x razlika u ceni se odnosila na novu OCD pedalu, i ti to dobro znas, nego volis da menjas teze i izvrces tudje reci vise nego 'leba da jedes. :ziveli:

J*bo klonove, na kraju krajeva totalno je nebitna prica ko ce sta da kupi, ali ovo kenjanje po SVEMU bez zadrske i bilo kakvih agrumenata i napadanje drugih je epskih razmera. Nekad mi je prosto drago sto sve ostaje u arhivi bez mogucnosti brisanja.
Pričao sam o polovnim a ne novim.
komil wrote:
Teorije zavere i paranoja, poslednje utočište glupih ljudi. Udri po nečemu suludom. Ne bato, ima vas samo oko dvojica na forumu koji zagovarate ovde bezumlje i otprilike svi ostali vam to govore. To je istina.
Što se mene tiče, nisam nikada u životu prodavao nijedan svoj graditeljski poduhvat (niti sam graditelj). Paranoja te udarila.
Jel da? Zar nisam pročitao listajući teme da si ti neki vrsni "motač" magneta i da su te mnogi preporučivali? Ne, nisi ti ovde radi zarade, maltretiraš se za dž. i braniš neke skupe domaće klonove zato što voliš da plaćaš više? Jaooo stvarno je teorija zavere. :mrgreen:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by komil » 04 Jan 2016, 14:16

Fenderica wrote:Recimo Oliver Isailović - OLY Music. Niko ga nije spomenuo a njegove pedale rabe poznati mainstream gitaristi. Primer lika koji mozda i vredi. Mirko Tasić, kome nije od mainstream muzičara sredjivao gitare a nema ga ovde na forumu već otišao kod ustaša. Jbg.toliko vredimo mi srbi izgleda.
Preterao sam kada sam rekao da je teorija zavere poslednje utočište, ipak je huškanje na nacionalnu netrpeljivost poslednje utočište.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 04 Jan 2016, 14:18

komil wrote:
Fenderica wrote:Recimo Oliver Isailović - OLY Music. Niko ga nije spomenuo a njegove pedale rabe poznati mainstream gitaristi. Primer lika koji mozda i vredi. Mirko Tasić, kome nije od mainstream muzičara sredjivao gitare a nema ga ovde na forumu već otišao kod ustaša. Jbg.toliko vredimo mi srbi izgleda.
Preterao sam kada sam rekao da je teorija zavere poslednje utočište, ipak je huškanje na nacionalnu netrpeljivost poslednje utočište.
Jbg. da su tebi potamanili rodjake tamo devedestih i da kada pročitaš njihov forum GLAZBENI na kome često proklinju onoga ko se i druži sa srbima, što ne bih i ja pljuvao njih? Mora da su fini ljudi? Idi kod njih malo pa se družite i motajte magnete zajedno. Ja nemam gde i da hoću, sve nam oteli.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest