Preporuka za opremu na putu

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by bancika » 30 Sep 2016, 11:39

tako nesto sam mislio. Imam scarlett solo i radi dobro na intel compovima, sa AMD malo slabije. Steinberg bi trebalo da je dobar al ga nisam probao. Za behringer ne znam nista. Uglavnom je sa jeftinijim interfacima problem sa driverima, napisani su ocajno, bagiraju, rade nestabilno i slicno.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by brankisha » 30 Sep 2016, 12:19

Scarlett mi je i ortak preporucio. Nebitno da li je jedan ulaz ili dva. A tako nam se i pesma zvala :mrgreen:
On ima neki svoj software? Meni je bitno samo da radi, da ne trandrcem gutaricu na suvo. Prvo sam bio ushicen zbog iste, pa onda bias ne radi, daj guitar rig, opet isto. Pa onda daj asio sigurno je do toga, a ono isto njesra. A na poslu bas imam te kablove fabricke, veliki cek za gitaru sa jedne i mali sa druge strane, kacimo na audio technika radio. Poludeh. Samo cekam da sednem i lepo odsviram malko.
Nemas iskustva sa line6 interfejsima?
Hvala "imenjace".

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by bancika » 30 Sep 2016, 12:28

scarlett ima svoje ASIO drivere. Nisu nista posebno, ali rade na intelu. Cuo sam da zeza na AMD. Vidim sad da su izbacili neku novu verziju, 2nd generation Scarlett Solo, moguce je da su ispravili te probleme koje su imali ranije.

Ne znam, imam neku averziju prema line6, nikad im nisam dao sansu. Uvek su mi delovali precenjeno, a ne previse dobro. Hardverski mi cak i behringer deluje bolje :)

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by brankisha » 30 Sep 2016, 12:35

Mislim da ce ovo pasti, taman da kompenzujem razliku u ceni za gitaru https://www.amazon.ca/gp/aw/d/B01E6T56C ... ref=plSrch :cry: :cry:

Imam ja u Srbiji Line6 spider III pojacalo, mogu ti reci da je odlicno. Imaju odlican clean i crunch, meni distorzija pored toga i nije trebala.
Od berindzera bugera je sjajna, imao prilike da koristim, eno kod drugara vec 4-5 godina, jos ni lampu nije promenio na glavi. Oni su ok ali ima kvalitet izrade nekad nije na nivou. Doduse kum je imao bas pojacalo njihovo, sad mu je 14 godina, nema gde nije noseno, ko ga nije koristio i eno ga jos radi. Riknuo mi bio osigurac, promenio mu i to je to.

Inace ono gore imenjace sam pomenuo jer me zovu bancula, a to ti je nesto slicno.

CountDuckula
Posts: 29
Joined: 05 Dec 2012, 00:14

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by CountDuckula » 30 Sep 2016, 15:05

Razgledajuci slicne stvari (planiram da kupim sve ovo s tim sto mi budzet nije ogranicen), naleteo sam na Yamaha AG03. Cini mi se da nije lose resenje. Negde sam procitao da ima kristalno cist signal do compa.
Evo i kako radi sa gitarom (gledaj od 4:25 negde):
https://www.youtube.com/watch?v=rn2LrVPJHTs

Inace razmatram kupovinu GT-001. Koristio sam GT-100 do pre neki dan, ali mi ne treba nesto sto cu da gazim, vec da stoji na stolu.
Btw. koristim iMac.
Mozda sam te samo zbunio, ali i mene zanima misljenje ucesnika u ovoj temi.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by tocilj » 30 Sep 2016, 23:10

Imao/probao sam 5 kartica...lexicon alpha, m-audio, presonus, yamaha thr10 o kojoj sam vec pisao I sada imam scarlet 2.......iskreno meni je to manje-vise sve jedno te isto. Ako ne racunam kvalitet izrade ostalo je zanemarljivo. Jedino je lexicon imao losiji izlaz za slusalice....

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by brankisha » 01 Oct 2016, 01:21

A ovo https://www.long-mcquade.com/65556/Pro_ ... erface.htm

Kaze mi drugar, bas se bavi produkcijom i zvukom, da je ovo bolje od Focusrite-a.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by Uncle Moe » 01 Oct 2016, 10:40

Ne verujem da je bolje od Focusrite dok ne vidim na sajtu datum kad je izasao poslednji driver ili driver update (za Win 10).

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by brankisha » 01 Oct 2016, 11:12

Decko se ozbiljno snimanjem i produkcijom. Znam da je probao dosta stvari. Realne meni ce i focusrite zavrsiti posao. Ali ako je razlika u 40-50$ onda vredi za bolji proizvod dodati pa da ga imam na duze staze.
Steinberg ima ime i software iza sebe. Mislim da je ovo steinberg-yamaha kombinacija.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by tocilj » 01 Oct 2016, 14:30

Po svim ocjenama po netu, scarlett spada u sam vrh kucnih interfejsa....medjutim mislim da se Steinberg ne pravi u kini za razliku od Focusrite. Sa sigurnoscu znam da Steinberg nudi vise bita i cuo sam slicne pohvale. Opet, kako radi kartica vise zavisi od sistema, hardvera i uopšte kompa nego od same kartice. Teško je uopšte napaviti idealno okruženje da bi se dvije kartice uporedile, osim po kvalitetu izrade i opcijama koje nude. Onaj ko planira da snima na 48 bita i sl. Vjerovatno ce to da gleda....ali taj ima neku opasnu masinu od kompa. Sa druge strane na 24/48000 optimumu, po meni to sve radi isto ili jako slicno. Jer je veca sansa da cujes razliku u kablu kojim sve to spajas, nego u njima samima.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by brankisha » 01 Oct 2016, 22:10

Jedina stvar sto mi je on rekao je da scarlett ima navodno vece kasnjenje od steinberga.

E sad bem li ga. Ovde u radnji je razlika 40$, sto sa jedne strane nije mnogo.
Dogovorio sam bend sa nekom ekipicom.

Ne znam ni sam sta da radim. Jedina prednost steinberga su dva ulaza, pa u slucaju da jedan zakuca imas drugi.

Vasa preporuka koji? Kazem tih 40$ nije problem

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by tocilj » 01 Oct 2016, 22:21

brankisha wrote:Jedina stvar sto mi je on rekao je da scarlett ima navodno vece kasnjenje od steinberga.

E sad bem li ga. Ovde u radnji je razlika 40$, sto sa jedne strane nije mnogo.
Dogovorio sam bend sa nekom ekipicom.

Ne znam ni sam sta da radim. Jedina prednost steinberga su dva ulaza, pa u slucaju da jedan zakuca imas drugi.

Vasa preporuka koji? Kazem tih 40$ nije problem
Kašnjenje je vezano za kompijuter a ne za interface...ja Scarlett mogu da spustim na 1 ms, (u prevodu nema kašnjenja), ali drajveri prepoznaju konfiguraciju i samim tim se prolagodjavaju tome.
Što je bolji računar to je manje problema sa bilo kojim interfejsom.

Ja bih iskreno uzeo bilo koji interface sa dva ulaza (ko zna, možda zatreba, a i u slučaju da jedan zakaže :-)...ja imam Scarlett 2 i dobro radi, ali pošto Steinberg sa 2 ulaza košta jeftinije, njega preporučujem.....jer garantujem ti da je to sve isto.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by bancika » 01 Oct 2016, 22:32

I kojo god interface i comp da imas, verovatno treba da se poradi na optimizaciji. Ima puno na netu o tome, googlaj optimize windows for real time audio. USB nije bas idealan za real time i zna da zeza...cesto je neophodno ugasiti neke windows servise, antivirus i sve sto moze da konkurise za resurse.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by brankisha » 02 Oct 2016, 00:56

Resena dilema. Uzeo sam steinberg. Vise zbog softwera, daju Cubase uz njega, a ako budem hteo profi Cubase (koji mi nikad nece trebati) treba platiti 10$.

Focusrite sa dva ulaza je bio skuplji. Solo je 149, Steinberg 199, a Scarlett sa 2 je 220.
Kaze mi prodavac da je sve u principu isto. On ima neku makinu od 1400$ kaze nema razlike u kvalitetu izrade. Sve su sitnice ali ne vrede toliko para.
Kaze jedina prednost scarletta je sto moze bolje da suszbije sum, pogotovo kod mikrofona moze da pegla dobro, mozda bolje nego steinberg.

Sad ostaje samo da se zagreju prsti i guj'ca :mrgreen:

Hvala vam jos jednom na savetima.

Naravno, ako neko ima slicnih dilema nek slobodno nastavi temu.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Preporuka za opremu na putu

Post by RadeRas » 02 Oct 2016, 11:00

Koji prosek računar treba imati da bi ta externa zvučna sa ovim gitarskim i mikrofonskim priključcima trebala da radi lepo bez zezanja? Unapred znam da Intel i7 + 16GB RAM sigurno radi dobro, ali da moram da biram izmedju odabrao bih za te pare Marshall JVM. :lol: To mislim da nije ni poenta za kućno zezanje, ne treba za studijske potrebe. Iskreno me zanima jer bih ovako dosta toga mogao lepo da snimim :) Ima kod nas za 110 evra Scarlett druge generacije, ja imam AMD komp. To zajedno ne radi kako treba?
https://www.kupujemprodajem.com/Focusri ... -oglas.htm

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest