Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 01 Jun 2015, 10:21

pa i nije puno to za dobar delay. Po opcijama je otprilike kao i DD-7 koji kosta vise. Ja sam ga ozbiljno razmatrao kad sam uzimao delay, da nisam uzeo TC Nova Repeater po super ceni, trazio bih voxa.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 01 Jun 2015, 13:16

Iskreno, da treba da uzmem tako nesto, radije bih uzeo Zoom MS-70CDR: http://www.zoom.co.jp/products/ms-70cdr

Ima milion modulacija (od kojih dobar deo radi odlicno, najvise mislim na choruse i tremolo, phaseri i flangeri mi nisu nesto), ali zato dilejeva koliko hoces, i revrba takodje (plus i Shimmer i Space Hole i slicni algoritmi iskopirani od drugih proizvodjaca), za nesto malo manje od 12000, novo u Artistu, video prosle nedelje. Pa samo zbog Shimmera da ga uzmem pa bi mi bilo ok, jer nema dobar shimmer za te pare. A plus sto mozes da pravis nekoliko efekata vezanih serijski po presetu. Imam Zoom MS-50G, i apsolutno sam zadovoljan, ta pedala mi zavrsava jako puno toga i ima fenomenalnu upotrebnu vrednost.


User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 01 Jun 2015, 13:24

deluje cool, nije bilo toga u moje vreme :) nego, pitam se nesto, sto stavljaju uopste reverse delay, nikad u zivotu nisam cuo neko da ga koristi :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Baba Slim » 01 Jun 2015, 13:40

Uuuu, ima nekih jako lepih upotreba, verovao ili ne... Recimo, sviras solo, i ukljucis Reverse delay ali 100% wet. :D

Ili, prekopirao sam podesavanje jednog preseta sa demoa za TC Triple Delay, u kojem je prvi u nizu reverse, pa ide tube delay valjda pa jos neki analogni, namesteni na specifican nacin sa time subdivision podelama - stvori se jako lep ambijentalni tepih ispod toga sto sviras... Spojicu kad me ne bude mrzelo pa cu snimiti par kratkih zapisa da cujes. ;)

Premotati na 0:53.


Dobra stvar kod Zooma je sto mozes po presetu nekoliko efekata da spojis u lanac, redosledom kojim hoces (maksimalno 6, i to samo ako nisu neki zahtevni algoritmi u pitanju). Ja sam recimo u jednom presetu spojio Line selector na pocetku lanca (super fora, jer njime mozes da bajpasujes ceo signal, odn kao da si iskljucio citav preset), pa zatim 3 razlicita delay-a, i na kraju reverb, i sve sljaka super. Ali recimo ne znam koliko bi bili zahtevni shimmer, space hole i njima slicni algoritmi, garant ne moze pored njih jos nekih 5 da se nagura, sto mi i ne bi bilo toliko bitno, iskreno. Ali mi je MS-70CRD svakako na listi kupovine, nekad.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nemanjavelimirovic » 02 Jun 2015, 17:04

https://www.kupujemprodajem.com/Gibson- ... ilter_id=4 :ma bravo:
Ne znam o cemu se radi, pitao sam lika jel to klon, ako nije onda je neka muljava.

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rocker. » 02 Jun 2015, 18:24

Vidiš da se učlanio danas na KP, sve je jasno, neka prevara jeste.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 02 Jun 2015, 19:02

Mozda je izosdtavio jednu nulu? :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Dushan S » 03 Jun 2015, 22:28

Neću nikoga da imenujem, linkujem oglas, ali mislim da bi nekima od vas moglo biti jako korisno da nešto vide, čisto da znate da postoje fake DiMarzio magneti u prometu i kod nas, kao i kako izgledaju. Imate na donjem linku jednu temu koju sam otvorio na Seymour Duncan forumu.

Posebno je interesantno da nisam mogao da dobijem nikakav pametan rezultat putem google-a, kao i da sam pitao par bitnih ljudi sa ovih prostora kojima je kroz ruke prošlo mnogo magneta, ali niko nije mogao da mi odgovori sa tačnom informacijom. Na forumima su takođe bili nesigurni. Odgovor sam tek dobio od same DiMarzio podrške. Pa kao što rekoh, može nekom biti korisno, da ne otvaram sad odvojenu temu, kome treba nek pročita i pogleda slike:

http://www.seymourduncan.com/forum/show ... ng-pickups

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 04 Jun 2015, 09:53

Bilo je pitanje vremena kada ce magneti doci na red. Ovde je bas ocigledno cini mi se. Kitajci obozavaju ove sive kablice :) A i font je pogresan i deluje kao da su slova izgravirana. Kod dmz su utisnuta. Deluje nekako cheapo.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Funkomat » 04 Jun 2015, 17:07

o cemu pricate vi

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Dushan S » 06 Jun 2015, 23:38

bancika wrote:Bilo je pitanje vremena kada ce magneti doci na red. Ovde je bas ocigledno cini mi se. Kitajci obozavaju ove sive kablice :) A i font je pogresan i deluje kao da su slova izgravirana. Kod dmz su utisnuta. Deluje nekako cheapo.
A interesantno mi je da uopšte nisam na netu mogao da nađem druge ovakve kopije, mislio sam da ću naleteti na oglas na alibabi "Genuine DiMarzio, 12.55$", ali nema slika sličnih magneta nigde ili ih ja baš nisam izbunario.


User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 07 Jun 2015, 23:37

O boze.......

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 07 Jun 2015, 23:53

Ima dokonih ljudi! :XD: :hide:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest