Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 15 Jul 2015, 21:52

Kristijan wrote:Иге ниге нибод нибец, нге ге на ноши. Ниподипин каузално. Ако си разумео - добро је. Ако ниси, онда не вреди да ти се објашњава.
Debilski je tekst ali nije los za komunikaciju,pomaze i relaksira,ili mozda samo ne razumem pa mislim da je debilno?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 15 Jul 2015, 21:55

Ето теме за размишљање :)

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 15 Jul 2015, 21:58

:D
Kristijan wrote:Ето теме за размишљање :)


User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Perce » 16 Jul 2015, 23:36

U klasi Suhr i Tom Andreson...
Ajd vazi :) :ziveli:
Kristijan wrote:Иге ниге нибод нибец, нге ге на ноши. Ниподипин каузално. Ако си разумео - добро је. Ако ниси, онда не вреди да ти се објашњава.
Ne razumem i ne zelim da mi se objasni :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 16 Jul 2015, 23:53

Одличан приступ :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 17 Jul 2015, 01:23

Cudan vrat, nema podesavanje kod glave nego "nazad" odakle li je to?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 17 Jul 2015, 07:59

Заправо и није чудан, то је нешто што се виђа све чешће и има разне предности. Прво, да би се направила шупљина за штеловање на глави то изискује да се релативно танак материјал на споју врата и главе додатно ослаби. Код овакве главе, која је у Фендер фазону, то и није тако озбиљно изражено, али код глава које су под углом у односу на врат то јесте проблематично. Друго, колико је мени познато, шипка која има могућност двосмерног штеловања не може да се намести тако да се дотеже и отпушта кроз рупу на споју врата и главе, него мора да се штелује на крају врата. Мислим да је једини разлог зашто се на гитарама запатио онај систем штеловања на глави тај што је магнет који је код врата најчешће сувише близу врата. Погледај бас гитаре, безмало све се штелују на крају врата, будући да немају магнет који стоји толико близу, па има места да се лако приђе кључем.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 17 Jul 2015, 08:06

Kristijan wrote:Друго, колико је мени познато, шипка која има могућност двосмерног штеловања не може да се намести тако да се дотеже и отпушта кроз рупу на споју врата и главе, него мора да се штелује на крају врата.
Netačno!

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by majtimika » 17 Jul 2015, 08:16

tacno, tj netacno , moze da se namesti da se steluje kod glave ali ne sa tradicionalnim prilazom kako je kod strata ili telca tj , estetski mora da izgleda malo drugacije, a realno ako se vec ide na tradicionalno, do kraja sezdesetih su se svi fenderi stelovali kod tela

a realno sto se tice gitare, ne vidim u cemu je problem, to je rad Maric Vojina koji je takodje clan foruma, mozda je opis malo pompezan ali realno zasto da ne, Super strat je termin koji se korusti odavno za strata sa humovima i modernijim tremolo sistemom a ne hvaljenje instruumenta

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rocker. » 17 Jul 2015, 14:06

Koliko realno vredi ova gitara?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 17 Jul 2015, 14:33

Па то је врло тешко да се каже. Нико од нас није имао прилике да свира ту гитару па је тешко да се да било какав суд. А и каквог год да је квалитета гитара она на крају вреди онолико колико за њу постоји интересовање. Ако је гитара добро направљена ја не сматрам да је 650 евра непристојна понуда. Шта више, мишљења сам да ручно прављена гитара треба да кошта осетно више него серијски рађен инструмент. Да ли је мајстор довољно на гласу да може да извуче ту вишу цену - то је већ неко сасвим друго питање. Мислим да су сви мајстори на почетку осуђени на то да им се инструменти продају испод цене, али то све може да се преокрене.

Мени се чини да је у реду да цена гитаре представља збир цене свог уложеног материјала плус број радних сати.За некога ко прави музичке инструменте, па чак и у Србији, радни сат по мени не треба да кошта испод 7 евра, а пожељно је да кошта и више. Само то је моја идеја о томе колико треба да се вреднује нечије умеће и труд, што наравно не мора да има било какве везе са тиме колико тржиште може да поднесе. Лепо је да се размишља о томе да мајстор неће увек да ради на црно у свом подруму, и ако цене формира мекше онда никад неће моћи да послује легално и да плати све дажбине легалног пословања. Наравно да у овом нашем хаотичном друштву то звучи као некакав утопистички приступ, али и то је један од могућих погледа на ствар.

Шта знам, познајем баш огроман број људи који сматрају да толике паре не треба да се дају на инструмент који је рад слабо познатог мајстора кад за те паре може да се купи Фендер. Ја се с тим не слажем. Између осталог и због тога нико не може да ти каже реалну вредност гитаре.

Успут, да ли неко може да ми наведе неки модел гитаре где постоји шипка која се подешава у оба смера, а да се подешавање врши код споја главе и тела? Нисам то имао прилике да видим уживо.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 17 Jul 2015, 14:49

Kristijan wrote:Заправо и није чудан, то је нешто што се виђа све чешће и има разне предности. Прво, да би се направила шупљина за штеловање на глави то изискује да се релативно танак материјал на споју врата и главе додатно ослаби. Код овакве главе, која је у Фендер фазону, то и није тако озбиљно изражено, али код глава које су под углом у односу на врат то јесте проблематично. Друго, колико је мени познато, шипка која има могућност двосмерног штеловања не може да се намести тако да се дотеже и отпушта кроз рупу на споју врата и главе, него мора да се штелује на крају врата. Мислим да је једини разлог зашто се на гитарама запатио онај систем штеловања на глави тај што је магнет који је код врата најчешће сувише близу врата. Погледај бас гитаре, безмало све се штелују на крају врата, будући да немају магнет који стоји толико близу, па има места да се лако приђе кључем.
Ma jasno je meni da je tako mnogo lakse za proizvodnju, i tako to, nego nisam navikao da tako rade ljudi koji prave rucno.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Kristijan » 17 Jul 2015, 15:28

Па ја не мислим да је тако лакше за производњу.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Funkomat » 17 Jul 2015, 15:43

Ma isti tuks gde ce stajati. Kod glave je malo pristupacnije za podesavanje ali sipka se podesava toliko retko da nije ni bitno.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest