Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by RadeRas » 11 Jun 2017, 18:07

ProfessorBaltazar wrote:
11 Jun 2017, 17:55
Tenji wrote:
11 Jun 2017, 17:10
Vidis kako pedala moze da izgleda kao da je od drveta a da ne izaziva gag refleks.
Od njegove umetnosti ti se povraca? :bambi:
Ma to naš drug Tanji svršava od zavisti, ali ne zna to da pokaže! :bambi:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tocilj » 11 Jun 2017, 19:22

MIKI-DJORDJE wrote:
11 Jun 2017, 10:51
Sa Donnerom je slicno kao sa alijem, samo sto sam od njih sve dobio u roku od 15 dana. Oni salju Singapur post-om, koji je iz nekog razloga mnogo brzi i pouzdaniji od China i Hong kong posta. Uzimao sam od njih 4 stvari...sve preporuke.
Hvala, znači ako je ispod 50$ možda i prođem bez carine . Ovo sa Sigpurom mi je igrom slučaja jasno, viđao sam puno aviona singapusrke avio kompanije i to u poređenju sa skoro svima razbijali su ih sa novim avionima, prvi airbus A380 koji sam video je bio Singapurski, pa kontam da ti česti letovi imaju uticaj. sigurno ću nešto uzeti. pre su imali veći izbor, ali dobro važno je da brzo stigne i da su cene pristojne
Ne, koliko god da kosta kada narucujes, zamolis ih da napisu manju vrijednost na paketu...doner je meni dva puta bez pitanja pisao manju vrijednost. Ali bolje pitati....

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 11 Jun 2017, 19:29

Ma neces platiti carinu na tu vrednost vec porez. Carina je inace 10%, a porez 20%. Porez se placa i na vrednost od 1 euro, ali to je cista lutrija - nedavno mi je stigao paket sa Banzaia i posteno sam platio porez, malo pre toga paket iz Kine sa robom vece vrednosti i nisam platio nista.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by RadeRas » 11 Jun 2017, 19:51

hipihill wrote:
11 Jun 2017, 19:29
Ma neces platiti carinu na tu vrednost vec porez. Carina je inace 10%, a porez 20%. Porez se placa i na vrednost od 1 euro, ali to je cista lutrija - nedavno mi je stigao paket sa Banzaia i posteno sam platio porez, malo pre toga paket iz Kine sa robom vece vrednosti i nisam platio nista.
Da, nije fora u limitu od 50 evra. Jebiga, porez ti švabe na Banzai odbiju kada kupiš robu, al ga platiš našima, tako da si ti na nuli ako pogledaš cene sa porezom na Banzai. :)
Jbg. što se tiče Kine valjda i ovi naši znaju da kinezi ne odbijaju njihov "pdv" pa nam valjda i zato ne naplaćuju isti taj porez, odakle znam, ali isto iskustvo delim. Iz Kine roba veće vrednosti i nije bilo poreza, ali sa Banzai mi ne promiče.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Rockatansky » 12 Jun 2017, 00:01

RadeRas wrote:
11 Jun 2017, 18:07
ProfessorBaltazar wrote:
11 Jun 2017, 17:55
Tenji wrote:
11 Jun 2017, 17:10
Vidis kako pedala moze da izgleda kao da je od drveta a da ne izaziva gag refleks.
Od njegove umetnosti ti se povraca? :bambi:
Ma to naš drug Tanji svršava od zavisti, ali ne zna to da pokaže! :bambi:
Meni su tvoje pedale gotivne skroz ;) :ziveli:
hipihill wrote:
11 Jun 2017, 19:29
Ma neces platiti carinu na tu vrednost vec porez. Carina je inace 10%, a porez 20%. Porez se placa i na vrednost od 1 euro, ali to je cista lutrija - nedavno mi je stigao paket sa Banzaia i posteno sam platio porez, malo pre toga paket iz Kine sa robom vece vrednosti i nisam platio nista.
Nema logike u tome, ka niucemu u nasoj drzavi, ali izgleda da imas veliske sanse da ti ne naplate nista kada stize robva iz Kina, a ako je opd negde drugde onda deru..
MOje iskustvo....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Jun 2017, 06:44

[/quote]

Ne, koliko god da kosta kada narucujes, zamolis ih da napisu manju vrijednost na paketu...doner je meni dva puta bez pitanja pisao manju vrijednost. Ali bolje pitati....
[/quote]

ok , pitaću to mi nije problem

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Jun 2017, 06:47

[/quote]

Imaš i Kokko Vibe za 30e. Vjerovatno dosta sličan ovom Nux.
[/quote]

možda je i ista ali nisam siguran, negde piše da je to to...znam za kokko, razvaljuju sa cenom i kvalitetom. Proverio sam nije ista kokko je što i nux univibe , a ovo to isto sve ali plus još jedna mogućnost (šaltaš pritiskom univibe, ili vibtaro i menjaš tempo), sve u svemu za tu lovu bruka

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tocilj » 12 Jun 2017, 10:45

MIKI-DJORDJE wrote:
12 Jun 2017, 06:47
Imaš i Kokko Vibe za 30e. Vjerovatno dosta sličan ovom Nux.
[/quote]

možda je i ista ali nisam siguran, negde piše da je to to...znam za kokko, razvaljuju sa cenom i kvalitetom. Proverio sam nije ista kokko je što i nux univibe , a ovo to isto sve ali plus još jedna mogućnost (šaltaš pritiskom univibe, ili vibtaro i menjaš tempo), sve u svemu za tu lovu bruka
[/quote]
Kokko su milion posto Nux pedale...kao sto je Rowin Mooer I Tomsline.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 12 Jun 2017, 11:56

pisac wrote:
11 Jun 2017, 16:55
RadeRas wrote:
11 Jun 2017, 12:54
Svira li neko nešto dobro ovih dana osim tih kineskih igračkica u zadnje vreme koje simuliraju gitarske pedale? :D

Meni je ovaj Mad Professor Simble u užem krugu za kupovinu jedne dobre i zanimljive overdrive pedale. Vredelo bi se malo sa njime pozabaviti, mislim da je to jedini novitet vredan pažnje nakon OCD, Zendrive, i ostalih derivata i tako. :ziveli:
Keeley Dirt Red Overdrive,Seymor Duncan 805,Way Huge Green Rhino,Catalinbread dirty little secret,MXR M77 Custom Badass Modified O.D...da,Mad Professor je uzbudljiva pedala,takodje.
Koliko sam ukapirao, reče čovek da ga zanimaju noviteti, a ne derivati. Pola pedala koje si naveo su Tubescreameri... Meni je od pedala u zadnje vreme interesantna ona Xotic Soul Driven, za neku teritoriju izmedju overdrivea i distorzije, mogla bi biti zanimljiva alternativa za Maxon SD-9. Mada ima posebna tema za ovo, al' 'ajde.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by veljapa » 12 Jun 2017, 14:37

clapton wrote:
08 Jun 2017, 16:21
veljapa wrote:
08 Jun 2017, 14:51
Jel salje Banzai mail kad je poslao robu? Ili samo ona prva dva: "Order receipt #XXXXX" i "Payment received for your order #XXXXX" ?
salje. sjutra ocekuj: ''Your order has been completed and shipped successfully''.
Tek za 2-3 dana ce njima da stigne magnet pa ce onda da mi posalju. Dakle proslo 7,8 ili 9 dana nisu mi jos poslali. Trgovci i novci.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Jun 2017, 16:54

Kokko su milion posto Nux pedale...kao sto je Rowin Mooer I Tomsline.
Nisam fino napisao, nedostaje mi zarez pa čudno zvuči, sve gledam da skraćujem pa bude nedorečeno...Da znam da ih ribrendiraju , i da je kokko nux tj bive je univibe, ali ova zadnja serija gde je ovaj monterey nju još nisu stigli barem ja nisam video, ali moguće da će ubrzo...a meni se ona sviđa zbog opcije menjanja tempa prekidačem i praktično su 2 pedale za hendrix svirku stavili u jednu...trenutno je 60 ak $ pa ću sačekati malo da prođe furija, a moguće već i da je istrčala pod drugim imenom.

za tomsline sam se zeznuo učinilo mi se čim su izašle da su ok zbog one fore sa šipkom + zvuk, bile su sve ispod 20$ i to dobrano tipa 15 $...čim se malo koja firmica od njih probije menjaju cene. Sada sam baš bio na mooer sajtu i dva baš ultra poznata metal lika su im endorseri, super..vremena se menjaju...
Uzeću nešto od rowina sigurno, iste te pedale su i u musicstore pod fame imenom mislim da baš mooer ribrendiraju i oni. Ove time mašine tzv što imaju nabudženije dileje to mi je zanimljivo prilično i ako nisam ljubitelj digitalnih, ali ima dobre forice i korisno je. Ne znam do kada će sa ovim trendom smanjivanja, moje su većinom sve ''glomazne''. doduše i ove male moram da razdvojim na pristojnu udaljenost jer bih inače zgazio greškom 2 prekidača. Nano pedale mi baš deluju krhko, mada je varka... Od svega mi se samo Vah nije dopao- veličina, ni jedan mini nema veze koja firma. Suviše mi je to maleno, jeste simpatično i super je kada čovek putuje štediš prostor a i manje maltretiranje sa koferima.
Tvoj pedalbord to si pravio ili kupio na KP? liči mi na ove što ih jedan momak iz niša pravi pa zato pitam. hvala pozdrav.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by pisac » 12 Jun 2017, 18:45

tommytigh77 wrote:
12 Jun 2017, 11:56
pisac wrote:
11 Jun 2017, 16:55
RadeRas wrote:
11 Jun 2017, 12:54
Svira li neko nešto dobro ovih dana osim tih kineskih igračkica u zadnje vreme koje simuliraju gitarske pedale? :D

Meni je ovaj Mad Professor Simble u užem krugu za kupovinu jedne dobre i zanimljive overdrive pedale. Vredelo bi se malo sa njime pozabaviti, mislim da je to jedini novitet vredan pažnje nakon OCD, Zendrive, i ostalih derivata i tako. :ziveli:
Keeley Dirt Red Overdrive,Seymor Duncan 805,Way Huge Green Rhino,Catalinbread dirty little secret,MXR M77 Custom Badass Modified O.D...da,Mad Professor je uzbudljiva pedala,takodje.
Koliko sam ukapirao, reče čovek da ga zanimaju noviteti, a ne derivati. Pola pedala koje si naveo su Tubescreameri... .
Izvini Tommy molim te,samo sam hteo da kazem da su te pedale( za mene )pravi dobri noviteti,posebno Keeley Red Dirt Ovedrive(cetiri moda rada)i Way Huge-nebitno ciji su to ,,derivati''...nadam se da ces mi oprostiti,nisam pazio sta pisem.Jeste,jeste,u pravu si,to nisu noviteti,to su derivati,mozda cak kopije.Plagijati.Da bi pedala bila novitet,mora da ima nesto novo-logicno,pa da...ime samo kaze... :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 12 Jun 2017, 23:32

Opušteno, druže, nema potrebe za tolikim izvinjavanjem, nisi mi pregazio kera. Samo sam napomenuo da je nesporazum u pitanju. Inače sve pedale koje si naveo su dojajne, mene najviše kopka Green Rhino kao alternativa/nadogradnja za TS, vidim da je trenutno Majki Lendau cepa, a sve što je Lendauovsko, nije mi strano.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tocilj » 13 Jun 2017, 02:09

tommytigh77 wrote:
12 Jun 2017, 23:32
Opušteno, druže, nema potrebe za tolikim izvinjavanjem, nisi mi pregazio kera. Samo sam napomenuo da je nesporazum u pitanju. Inače sve pedale koje si naveo su dojajne, mene najviše kopka Green Rhino kao alternativa/nadogradnja za TS, vidim da je trenutno Majki Lendau cepa, a sve što je Lendauovsko, nije mi strano.
Ja bih da potvrdim MXR M77 Custom Badass Modified O.D. je fantastičan TS, vjerovatno jedan od najboljih koje sam probao...svidja mi se jer je veoma detaljna i sve može da se doda i oduzme vezano za frekvenciju. Imao sam dosta pedala TS tipa, ali ova mi je baš legla. Green rhino je super pedala, ali mislim da je MXR malo detaljnija po pitanju mogućnosti, zvuk je sličan.
Cmat mods Signa je takođe odličan TS klon/mod.....
Takođe maštam o Red Dirth....ali mi se posebno sviđa kako zvuči T-rex-ova Diva drive, po meni zvuči savršeno.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Jun 2017, 02:55

pa ako ti je to logika onda noviteta nema već skoro 40 godina. Simpatična mi je podela na ''prave dobre'' i valjda ''ne prave loše/ ne dobre'' :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest