Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 05 Oct 2016, 18:35

pisac wrote:Moram da pitam ljude ovde sta misle.
Dakle,kad je rec o Fenderu,na primer,mozete li zamisliti situaciju da prodavac pre prodaje Fendera,recimo amerikanca,izvadi magnete i turi neke leve,sa Squier-a,ili tako nesto...recimo da je cena tih magneta oko 150-200 evra,znaci dobar je odma za dve stoje...a kupac je gadno ostecen.I prevaren.
Kakva je verovatnoca da se to moze desiti,i kakva verovatnoca da to kupac primeti(ako primeti),da proveri...cak,ne mora Fender,moze bilo koja gitara koja ima respektivnu reputaciju magneta(Gibson Burstbucker,PAF,498,,PRS,Ibanez skuplji modeli)...sta mislite,lako izvodljivo,ili ne?
Konkretno za poturanje Squier magneta kao magneta sa Fender Amerikanca, pet minuta istraživanja na internetu smanjuje na nulu mogućnost da te neko zezne za to. Generalno, jeste malo problematično što na oglasima ima partscastera, ako neko nema iskustva može se prevariti, a takve oni i love.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by pisac » 05 Oct 2016, 18:55

Mislio sam,na prvi pogled nemoguce je videti takvu vrstu prevare.Na Fenderu,Gibsonu,ili necem slicnom,znaci gitari od 600-800-1000-...i vise evra.
Profesionalac ce primetiti da nesto nije u redu,po zvuku mozda,posle nekog vremena,recimo;a pocetnik,ili gitarista koji svira trenutno samo u sobi,na malom pojacalu i maloj snazi,na nekom privremenom tranzistorcu,mozda ne moze tako lako i brzo primetiti da je zaheban...i samo otvaranje gitare i vadjenje magneta nece dati rezultata.
Za nekog ko zna da barata lemilicom,to je ocas posla,zar ne?
Teoretski,takva vrsta prevare nije teska i komplikovana.Prakticno,ne znam...Fender Texas Special,Custom Shop,ili Gibson Burstbucker,zamenjeni nekim jeftinijim,a naplaceni papreno...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 05 Oct 2016, 19:43

Nesto mislim, takvi magneti sa po izgledu razlikuju jedni od drugih, pa ako zadignes masku i pogledas, mozes videti bar da li deluju sumnjivo...
Ako ne po zvuku.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by kwiss » 05 Oct 2016, 20:04

pisac wrote:Mislio sam,na prvi pogled nemoguce je videti takvu vrstu prevare.Na Fenderu,Gibsonu,ili necem slicnom,znaci gitari od 600-800-1000-...i vise evra.
Profesionalac ce primetiti da nesto nije u redu,po zvuku mozda,posle nekog vremena,recimo;a pocetnik,ili gitarista koji svira trenutno samo u sobi,na malom pojacalu i maloj snazi,na nekom privremenom tranzistorcu,mozda ne moze tako lako i brzo primetiti da je zaheban...i samo otvaranje gitare i vadjenje magneta nece dati rezultata.
Za nekog ko zna da barata lemilicom,to je ocas posla,zar ne?
Teoretski,takva vrsta prevare nije teska i komplikovana.Prakticno,ne znam...Fender Texas Special,Custom Shop,ili Gibson Burstbucker,zamenjeni nekim jeftinijim,a naplaceni papreno...
http://www.ebay.com/itm/G-M-62z-Alnico- ... 2185799049
Koliko ljudi će znati da ovo nisu originalni magneti?Ko se još poigra sa sito štampom eto custom shop...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 05 Oct 2016, 22:30

pisac wrote:Mislio sam,na prvi pogled nemoguce je videti takvu vrstu prevare.Na Fenderu,Gibsonu,ili necem slicnom,znaci gitari od 600-800-1000-...i vise evra.
Profesionalac ce primetiti da nesto nije u redu,po zvuku mozda,posle nekog vremena,recimo;a pocetnik,ili gitarista koji svira trenutno samo u sobi,na malom pojacalu i maloj snazi,na nekom privremenom tranzistorcu,mozda ne moze tako lako i brzo primetiti da je zaheban...i samo otvaranje gitare i vadjenje magneta nece dati rezultata.
Za nekog ko zna da barata lemilicom,to je ocas posla,zar ne?
Teoretski,takva vrsta prevare nije teska i komplikovana.Prakticno,ne znam...Fender Texas Special,Custom Shop,ili Gibson Burstbucker,zamenjeni nekim jeftinijim,a naplaceni papreno...
Zavisi na koji nivo prevare misliš. Mojoj mami bi prodali Roostera kao američkog Fendera. Mnogima bi prodali Squier-a kao am Fendera. Što se magneta tiče, Squier magneti se mogu prepoznati i spolja, ne samo iznutra. Ovi ostali što spominješ su inače samo neke varijacije standardnih Fender, tako da se u principu prepoznaju najviše po nalepnicama, koje i nisu pravljene da se tek tako štampaju na štampaču.... Sve u svemu, lažnjaci su obično takvi da onaj ko se razume vidi iz prve, a onaj ko se ne razume, jbg, može mu se prodati i Rooster.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 05 Oct 2016, 22:39

Ove VM (Vojin Marić) gitare nešto prečesto imaju lažni hardver i lažne magnete.

https://www.kupujemprodajem.com/MV-501- ... -oglas.htm
Kaže Željko, "Hardver: Gotoh" a hardver je kineski (Boston mu je brend kada se kupuje u radnji kod nas)
Bila je i neka relicovana VM Stratocaster gitara, sa navodno Tex Mex magnetima. Magneti su bili zapravo Boston.

Zapravo sve VM gitare koje su trenutno na oglasima nemaju ispravno napisano koji je hardver.
Ova sada gde piše da su magneti Shaller: nisu Shaller magneti:
https://www.kupujemprodajem.com/big-pho ... 2430-2.htm

Gle ovo, četvrta slika:
https://www.kupujemprodajem.com/MV-7-zi ... _id=143887
znači, one jeftine kineske činije, kakav Gotoh.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tommytigh77 » 06 Oct 2016, 11:20

Ne verujem da bi neko ko ima originalnog Fendera sa dobrim magnetima radio takvo što, jer je ćar sitan, a rizik veliki. Pritom je za bilo koji set sa strata nemoguće dobiti pomenutih 150-200 eura. Texas Special set možda ode za 120 zato što ljudi zbog marketinga religiozno vole Custom Shop, i to je to. S druge strane, ove likove što budže leševe od gitara ili prodaju falš Fendere je nemoguće ukinuti, bar ne sve dok u Srbistanu ima ljudi koji bi da im na Roosteru stoji Fender nalepnica iako i oni sami i svi koji se iole razumeju znaju da je u pitanju Rooster. Vole ljudi da za 200 eura imaju oridjinal Fender Custom Shop sa sve Nojzless magnetima, kao da onu debelu tetku što kiti pevača zabole za to.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 06 Oct 2016, 21:16

https://reverb.com/uk/item/526454-1959- ... nger-burst

Jbt, nahraniš pola gladne Afrike ovim što traže za gitaru.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 06 Oct 2016, 23:43

Budalastine.

1) Ili imas 470 i kusur iljada funti viska sa kojim bas ne znas sta ces, vec imas kuce na Tahitiju i Baliju i sire, jahtice i slicno pa stvarno nisi pametan sta bi vise kupio a gitaru od 470k funti nemas pa aj i to da skines sa liste, a ko zna, mozda i zatreba jednog dana kad poletarac napuni 15 godina i resi da cviri djitru u lokalnom country-club bendu;

2) Ili si lujka koja kapira da je to investicija i da ce cena skociti whopping 30k na 500 iljade funti (ili milion!) pa si jopet dokazao svetu, zeni, deci, komsijama i likovima iz country-cluba kako si jebeni bizMismen.

3) Nema trece :grummel_2: .

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 07 Oct 2016, 09:00

koliko bi ovaj amp izaso para da stigne do kuce?
http://www.ebay.com/itm/Peavey-6505-Com ... Sw5ClXxyvp

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 07 Oct 2016, 09:37

Previse..zar nisu reklamirali u artistu da IH daju povoljno?

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 07 Oct 2016, 09:43

bancika wrote:Previse..zar nisu reklamirali u artistu da IH daju povoljno?
Znaš li možda koliko naši naplaćuju carinu? Valjda je carina mala ali PDV i da li tu uračunavaju i težinu pošiljke, te stvari? Zanima i mene jer ima povoljnih stvari.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 07 Oct 2016, 09:55

bancika wrote:Previse..zar nisu reklamirali u artistu da IH daju povoljno?
reklamirali su ih skoro i opet su bili skuplji od Mitrosa

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 07 Oct 2016, 10:32

uneo sam iz zaebancije na USPS tu tezinu i dimenzije. Oni nece ni da prihvate paket preko 30kg, ali i ako stavim da je tezina 30kg traze mi za postarinu $1,027.30 :)

@rade, pisalo se o tome nasiroko na temi o porucivanju iz inostranstva.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 07 Oct 2016, 11:13

bancika wrote:uneo sam iz zaebancije na USPS tu tezinu i dimenzije. Oni nece ni da prihvate paket preko 30kg, ali i ako stavim da je tezina 30kg traze mi za postarinu $1,027.30 :)

@rade, pisalo se o tome nasiroko na temi o porucivanju iz inostranstva.
pa tezi kargo verovatno samo brodom,tesko avionom da moze

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest