Michael Landau and his style&sound

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 14 Jul 2012, 02:04

Mnogo je dobar Renegade Creation, danima se trujem, ali mi je ipak omiljeni Landau-ov band Raging Honkies... Kad odvrnem ''The Sun'', komšiji sa sprata iznad otpada kreč s plafona. :) A pišem noću zato što je po ovoj vrućini prijatnije tad biti za kompjuterom - a i ne moram da ustajem rano. Ne zavisim od dayjob varijanti, tj. bavim se isključivo muzikom, koja se obično svira uveče, pa mi je zbog bioritma isplativije da budem noćobdija, ili što bi Donald Fagen rekao, Nightfly. A zašto ti, kolega, pišeš u vreme večere? :)))

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 14 Jul 2012, 10:43

Honkies su strava, u to vreme 90-tjh sam slušao bendove iz Sijetla, nisam imao pojma ( ::ranting:: ) da postoji Majkl i da ima svoju viziju te muzike ali pod jakim uticajem Hendriksa, The Sun je epic moment, jedna od pesama koja njega predstavlja najmonumentalnije, mada i ovaj solo u "Can´t buy my way home" je :bow: , ekstrakt miksa sastojaka 70-tih, i po tonu i po sviranju.



Ne zavisim od dayjob varijanti, tj. bavim se isključivo muzikom, koja se obično svira uveče, pa mi je zbog bioritma isplativije da budem noćobdija, ili što bi Donald Fagen rekao, Nightfly. A zašto ti, kolega, pišeš u vreme večere?
To je ok, ako si navikao na takav raspored naravno, kapiram da mnogi muzičari ne funkcionišu minimum do podne, ja sam stalan prvosmenaš, osim vikendom kad ne radim, sviranje mi je hobi a pišem u doba večere zato što ne večeram :mrgreen: .
:ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by guv'nor » 15 Jul 2012, 15:20

Gagi wrote:
Ovo je ooooodlicno, hvala cika Gagi! :bow: :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 16 Jul 2012, 11:32

The pleasure is all mine :D
:ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 22 Jul 2012, 02:17

"Hey jakeddy, when you say "off" do mean turning it counter-clockwise all the way? And if so, why?

R
Yes, on most pedals this would be too dark but not on the stock Maxon. To me this is where this pedal sounds the best, still plenty of highs just no ice picks in the ears. Also drive on half and volume on 3/4. If you use a volume pedal after the SD9 you can do several things, with the pedal on full up and the guitar on about 7-8 you get a very good TS9 type of blues tone and with the guitar craked and the volume pedal backed off a little you get some great AC/DC type tones. What you achieve is they can both be at volumes you can use. It's like having more than one gain pedal. This isn't my idea, it came from Mike Landau."

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 22 Jul 2012, 21:15

Image
Image

Konačno ga nađoh, kakav album, pravi gitarski, les paul i tele na jednom kanalu, strat na drugom, baš kao u stara vremena, mnoštvo gitarskih efekata, zrelo i ubedljivo sviranje i jedan od malobrojnih albuma koji nije podlegao modernim neukusnim produkcijskim i aranžmanskim šminkanjima, oseća se vintage vibe a sa dozom modernog šmeka, upečatljiv utisak autorstva i ličnog pečata pojedinaca u svakom rifu,
ipak ima nade za originalnost, prekaljenost starih majstora izgužvanih lica i masnih proređenih kosa prosto kipti iz svakog tona..


@tommytigh77 šta kažeš? Favoriti?

I ostali naravno komentarišite ako slušate.

Haters gonna..... avoid :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 22 Jul 2012, 21:24

Na to cu obratiti pazhnju chim pre!


Inache reshio sam da napravim sd9 da vidim kako ce da mi legne. Taman da je koristim u mini oardu koji je u planu sa ostalim charobnim maxonima ahhh

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 22 Jul 2012, 21:43

:bambi: samo napred, baš me interesuje poređenje sa TS9 ili 808, a tvoji rivjuovi su vrlo elaborantni :wink:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 26 Jul 2012, 03:20

Gagi, Renegade Creation je bomba od albuma, mislim da samim tim što sam na ovom topicu nema potrebe da dodatno objašnjavam zbog čega mi se toliko svidja. :))) Sve pesme su odlične, a zasad mi je favorit ''High and Low''. Kad sam pre par meseci ušao na mikelandau.com, pesma me bacila sa stolice i nikako da mi izadje iz ušiju. Sve u svemu, bolji album nisam čuo od ''Tore Down House'' (Scott Henderson, naravno) i ''The Calling'' (zadnji album od Aquarium Rescue Unit).
P.S. U vezi onog novog Mike-ovog Vertex pedalboarda - skinuo je onaj žuti fuzz i vratio SD-9. :)

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 26 Jul 2012, 12:29

"Renegade Creation" VRH od albuma,u poslednje vreme nisam nista bolje cuo na tu temu!!!Bas su majstori ali stvarno!!!

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 26 Jul 2012, 13:07

tommy dobar izbor, meni su u uvo ušle još sa onog kocerta što si postavio "Bullet" i "On A Mountain", mada je i "Nazareth" ono, komotno pesma godine. Mnogo je dobro što se Majk i Roben prepliću i kao autori, ono što je baš odličan fazon je da Majk svira solo deonice u Robenovoj pesmi i obratno, to daje vrlo upečatljiv osećaj, zato kažem da je njihov međusobni svirački odnos tako živ i nadmudrivački a opet u ravnoteži.
E da, bio si u pravu kad si rekao da se stalno vraća staroj gospođi SD-9ci, posle kratkih avantura sa raznoraznim Fuzz šiparicama :lol: .

Coco u pravu si, pozdrav! :D :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 26 Jul 2012, 13:19

a ***** napravicu taj sd-9 bash da vidimo kakav je, imam i jrc4558 pri sebi i sve shto treba, samo me brine to shto nema mid hump kao TS, mada ponegde sam i prochitao da kad mu srolash gain i tone dobije se neshto shto je tog tipa, kao TS 9. ja ne volim scoopovan ton pa se samo zato razmishljam jbg, ali nije teshko da se napravi tako da ocu. stavljam ga u kutiju zajedno sa jednim delayom pa kontam da ce biti super spravica.

sad sam malo slushao renegade creation na tjubu i jako mi se dopada, moram da kupim album. bash slusham jbt, pljunuti ton imaju kad je saturisani solo u pitanju i landau i scott, tj veoma je blizu ton i jednog i drugog. Tommy rekao si da si imao jedno vreme SD-9, da li joj fali mid-a?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Baba Slim » 26 Jul 2012, 13:41

Meni recimo baš taj mid-hump ide na živce. :) Ajd kad napraviš, javi utiske, onako detaljno kako umeš... :) Naravno očekujemo detaljan izveštaj, sa sve slikama i snimkom (ako bude moguće). :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 26 Jul 2012, 17:40

Cortex wrote:Tommy rekao si da si imao jedno vreme SD-9, da li joj fali mid-a?
Cortex, još uvek imam SD-9, tek sam ga pre par meseci i nabavio, ne verujem da ću se odvajati od njega. Nažalost, nemam nikakav Tubescreamer pri ruci da bih mogao da napravim direktno poredjenje, ali evo kako otprilike zvuči na mom prdavcu od Roland Cube-a:

http://soundcloud.com/tommy-tigh/maxon- ... distortion

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 27 Jul 2012, 07:34

Au Tommy mogu ti reci da zvuchi odlichno. Hvala!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest