Maxles pedale handmade

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 11 Oct 2011, 00:19

maksabass wrote:Kod vas u Vojvodini osim sto je losa voda -neguje se zica sto mi je posebno drago-Od tambure preko gitare do basa.Ovde dole na jugu su bas ti instrumenti tj.instumentalisti na tim instrumentima(ubih se od pianja :facepalm: ) dosta deficitarni- pa nije ni cudo sto me bas iz Vojvodine i kontaktiraju ljudi tj likovi :D
Pozdrav
hehe, kod nas vise gaje ovakav zvuk

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 11 Oct 2011, 00:28

Jes bre tako je orijental.Pa blago si ga ovima sa severa oni su manje bili pod Turcima nego mi-a ovi preko Dunava nisu ni bili :D

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 11 Oct 2011, 00:31

Nego da se vratimo pedalama.Sta mislite o ovoj pedali
[img][IMG]http://i1110.photobucket.com/albums/h45 ... 000280.jpg[/img][/img]

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 11 Oct 2011, 00:47

lepo izgleda. Ja izbegavam da koristim imena firmi i modela na svojim. Nekako mi je sta znam...lame. Sama ideja me podsecana kineske replike rolex satova i gucci torbi. Znam da u tvom slucaju nije kartonska pedala koja ce da crkne sutra, ali u nekim ljudima budi odbojnost :)
Ok je da bude nesto sto ce asocirati od cega je potekla ideja. Recimo stavis "maxles rebelion" ili nesto tako sa sinonimom za riot, svi ce znati sta je a opet je tvoje.
Samo moja 2 centa

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 11 Oct 2011, 01:10

I meni se tako cinilo ,medjutim na osnovu mog (skromnog) iskustva cini mi se (mozda nisam u pravu) da se ovde gitaristi ipak pale na imena.Imao sam jedan stvarno redak sucaj da covek koji mi je narucio da mu napravim pedalu rekao sledece.Nije bitno dal ce da se cuje kao original-niti da izgleda bice mi mnogo draze da imam nesto sto drugi nemaju-pa makar po cenu da to upste ne lici po zvuku na tu pedalu.Radilo se zapravo o jednoj pedali koju sam prvi put pravio pa nisam bio siguran sta ce ispasti.Medjutim ispalo je kako treba -bili smo zadovoljni obojica :D
Ja sam postavio ovaj post u nadi da cu sa Vama doci do nekog zakljucka sto se tice mojih pedala-i dobio sam komentare -po meni nije lose -mora jos da se radi.
Pa me zbog toga i interesuju komentari na ovu po meni dosta vernu kopiju ove pedale

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Maxles pedale handmade

Post by Kristijan » 11 Oct 2011, 06:41

Ja sigurno ne bih voleo da se na nešto što je ručni rad stavlja bilo šta što asocira na proizvod koji je sišao sa proizvodne trake neke velike firme. Ručni rad je ručni rad, i treba to da se poštuje i da se vidi. Nikad nisam kapirao to što ljudi ne koriste priliku da kod majstora dobiju custom rad, nego se nadaju da će ipak možda da dobiju nešto što nepažljivom posmatraču deluje kao serijska proizvodnja. To vezivanje za zvučna imena mi je prilično snobovski.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 11 Oct 2011, 09:53

svejedno koliko je verna kopija, i dalje nije suhr pa je na vise nivoa pogresno da to pise :) A sto se tice paljenja na imena, to stoji, zato sam predlozio one asocijacije. Skapirace sta je, a opet se ne osecas kao neki kinez koji klonira firmirane stvari :)
Recimo kao klonovi gitara. Moze da bude podjednako dobra ali nikad ne bih kupio gitaru koja se predstavlja da je nesto sto nije, kao ovo recimo Image

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 11 Oct 2011, 10:36

Verujte da mi je i meni mnogo draze da stvim svoj potpis na necemu sto sam ja radio -pogotovo kad se radi o nekim spravama gde iz pocetka nije islo kako treba-jer ima dosta sema po kojima se moze raditi ali dosta njih treba detaljno prostudirati,otkloniti greske ,nadograditi ih,zameniti neke komponente ako ovde iste nisu dostupne i tako to-al se zaiteresovani uvek pitaju sta je to ,cega je klon,na sta lici i tako to.A vi onda krenete u pricu i objasnjavanje ...
I zakljucak?
A tesko je skoro nemoguce stvoriti neki novi brend -pogotovo ovde u ili iz Srbije.Mada vidim da je nekim ljudima sa kojima sam kontaktirao veoma drago da neko iz Srbije pravi tako nesto po pristojnim cenama.
Meni je i bila zamisao da priustim sebi a i drugima neke peddale koje su dosta skupe po nekim pristojnim cenama.Svi smo mi kad smo bili mladji zudeli za dobrom opremom-u nedostatku novca.Slicno je i sad ,cene su dosta nize i mnogo toga je dostupno po radnjama,al PONOVO SE NAMA PARA.Kvalitet delova je takodje po meni zadovoljavajuci.To su obicno delovi iz nasih radnji -sad dal su kineski,nemacki ili japanski -cena sve govori.Uvek biram onu sredinu da nije mnogo skupo a zadovoljava uslove.Ja se rukovodim time da nista nije vecno.Jer i kad platite mercedesa 30 000 evra i on posle nekog vremena mora na sevis.Sve sto se amortizuje kad -tad mora na sevis.A odrzavanje mojih pedala nije skupo-samo nemojte kako neko rece -skakati po njima.
Eto dobio sam kritike sto se tice dizajna i vec radim na tome,al niko ovde nije pitao za zvuk ili bar na kom principu su radjene.Evo do kraja nedelje idem kod druga da odradimo neki snimak pa cu Vam postaviti i neke snimke.
Uzdravlje da se pije pivo i sviraju gitare :cao:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 11 Oct 2011, 10:59

slazem se sa svim, samo to nije razlog da se koristi tudj brend. I oni su krenuli od nule i morali da izgrade ime kao ti :)
:ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Maxles pedale handmade

Post by komil » 11 Oct 2011, 11:33

Ako već pitaš za komentare: vrlo očigledno je POTPUNO odsustvo opisa. I ovde i na oglasima imaš samo slike a u ovom slučaju slika govori ne 1000 već samo jednu-dve reči (npr. reč "plava", "žuta"...). Veruj mi da ako napišeš za svaku pedalu po dve strane teksta - povećaćeš prodaju bar za 50%. Pri tome mislim da iskren i direktan tekst PRIČU o tome kako si došao do te pedale, zbog čega je zanimljiva itd. Npr. i priča o neuspešnim pokušajima pre ovog itd. Sve je to nešto što bi mnogo ljudi pročitalo.
maksabass wrote:Verujte da mi je i meni mnogo draze da stvim svoj potpis na necemu sto sam ja radio -pogotovo kad se radi o nekim spravama gde iz pocetka nije islo kako treba-jer ima dosta sema po kojima se moze raditi ali dosta njih treba detaljno prostudirati,otkloniti greske ,nadograditi ih,zameniti neke komponente ako ovde iste nisu dostupne i tako to-al se zaiteresovani uvek pitaju sta je to ,cega je klon,na sta lici i tako to.A vi onda krenete u pricu i objasnjavanje ...
I zakljucak?
maksabass wrote: A tesko je skoro nemoguce stvoriti neki novi brend -pogotovo ovde u ili iz Srbije.
Potpuno se ne slažem sa ovim! "Skoro nemoguće" su veoma teške reči. A da stvar bude čudnija ti si upravo krenuo tim putem, pišeš na mnogim pedalama samo svoj brend.
maksabass wrote: Meni je i bila zamisao da priustim sebi a i drugima neke peddale koje su dosta skupe po nekim pristojnim cenama.Svi smo mi kad smo bili mladji zudeli za dobrom opremom-u nedostatku novca.
Ovo ti je najbitnija poslovna odluka sada, zato bi trebao oko toga još da poradiš i razmisliš. Od toga sve zavisi. Moraš biti svestan da je ovo što si ti napisao potpuno drugačije od onoga kako to funkcioniše u svetu. U svetu je poenta ručnog rada pedala da sve bude kvalitetnije i malo prilagođenije nekim specifičnijim potrebama (u odnosu na original). U tom smislu je očekivano da to košta više, a ne manje nego original.

A ti si krenuo od toga da hoćeš da tvoj proizvod košta jeftinije. Moraš biti svestan da ćeš zbog toga imati i problema. Prvo, psihološki, ako nešto košta malo, malo se i ceni. Ja kad odem u radnju i vidim tri hleba, sa tri cene, ja obično nemam pojma koji je bolji. Kupim onaj srednji (ili ponekad skuplji), uvek mi glupo da kupim najjeftiniji. Pričam o odluci na mah, i da kada neko nije potpuno informisan, sama cena je jednostavno nešto čime se rukovodi.. Drugi problem tvoje odluke je: namerno privlačiš kupca koji nema para. Taj koji nema para će se cenjkati i smetaće mu tvoja marža, ma kolika ona bila. Takođe, zahtevaće od tebe uslugu na nerealno visokom nivou, maltene da mu dođeš kući i pokažeš svoju pedalu jer je on kupac. Drugim rečima, ako ti je osnovna stvar na koju privlačiš ljude cena - dobićeš i neke pacijente. Treći razlog, ako ti je cena mala, često ćeš morati praviti kompromise po pitanju kvaliteta. Onda često ni sam nećeš 100% verovati u svoj proizvod, pa ćeš teže ubediti i nekog drugog da je to odlično.

Što se tiče toga da ljudi nemaju para - pa neki imaju para, takvih je dosta manje ali ti i nisi fabrika koja ide na masovnost. U svakom slučaju, lakše je uzeti pare od nekog ko ih ima nego od nekog ko ih nema ;) Veruj mi, u praksi je tako. Čak i onaj koji ima malo para će lakše dati pare za nešto što smatra da je vrhunsko, nego dati malo para za nešto što je onako, odimidođimi, neka sredina itd. Kad bismo napravili anketu, verujem da bi najsiromašniji ovde žudeli za najskupljim instrumentima, čak iako ih nisu uživo ni videli. To je prirodno. Jedan deo poželjnosti Gibson gitare je da (na zapadu) moraš da se malo pomučiš da ga zaradiš. Ako si se pomučio da ga zaradiš, više ćeš ga i ceniti.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 11 Oct 2011, 11:42

hehe, lepo receno. Poslovni model behringera bez masovne proizvodnje se tesko isplati.

User avatar
LifelessDead
Posts: 672
Joined: 22 Nov 2007, 16:26
Location: Pančevo

Re: Maxles pedale handmade

Post by LifelessDead » 11 Oct 2011, 11:51

Komile svaka ti je na mestu :ziveli: Ja cu radije da stekam pare i godinu dana pa da kupim pravu stvar nego da kupim nesto cime necu biti u potpunosti zadovoljan. Nikad mi nista nije bilo skupo ako sam sa time bio zadovoljan, generalno, koja god roba da je u pitanju. Lepo kaze ona poslovica: "Bogat covek kupuje jednom, siromasan vise puta". Kupis pravu stvar i zavrsio si posao za ceo zivot, nemas vise da se cimas.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Maxles pedale handmade

Post by Cortex » 11 Oct 2011, 12:13

Makso, koliko ja kontam ti si lepo uochio da prosechan Srbin ima 50 eventualno 60 evra da da za pedalu i po tim cenama svoje pedale i pravish. to je taman neka cena na kojoj se pali ratio u prosechnog gitariste entuzijaste na kojoj kazhe hej bre pa da li je moguce da fulltone ocd koji koshta 3 puta vishe od toga bude i tri puta bolji? ma daaaj ajde neka bude i primetno bolji, ali tri puta gori klon niti zvuchi kao original, ne izgleda ni priblizhno tako, niti je chak priblizhno pouzdan kao original tipa stalno krchi, krckaju jackovi, deshavaju se druge anomalije s vremena na vreme i sl.
npr, mozhe se reci da je Nux chorus tri puta gori od H&K Rotosphere u nekim chorusoidnim setinzima, ali da je maxin ocd klon tri puta gori od originala, pa jasno je da je to smeshna tvdnja.
svako sa malo mozga mozhe da skonta da su te sheme toliko male, da kloniranje nije bez razloga legalno, i da su sheme za sve pedale i te kako poznate i proverene.
medjutim prosechni tezgar u srbalja, chesto je u fazonu "ma Fender brate! sve ostalo je go qratz" i takvom choveku nikada necesh prodati klon bilo chega ili ne daj bozhe handmade gitaru. dzhabe su sve tvoje priche od dve strane texta u kojima objashnjavash da su tvoji kondenzatori odlezhali u hladnjachi punoj papirnatog ulja ispod Shvarcvalda 30 godina, da je to zaboravljena poshiljka upucena lichno roger mayeru da ih stavi u Hendrixove pedale, sve je to dzhabe. Fender brate. Sve ostalo je go *****. onda imamo situaciju da takav neki chovek zaista svira taj svoj boss ds-1 i svira ga profi svaki dan satima, i onda ti kao entuzijasta dodjesh sa svojim ocd klonom, zasvirate i ti i tezgarosh, on zvuchi deset puta bolje. zashto? jer se bavio muzikom, sviranjem, a nije razmishljao mnogo o tome kakvi su kondenzatori u njegovoj pedali, shto entuzijasta jeste, i na kraju nije ni stigao da svira. u srbalja, brendovima se bezuslovno veruje. kako ti nekome da objasnish da taj njegov fender ima najgoru kontrolu kvaliteta u poznatom univerzumu, i da dobar majstor mozhe da ti napravi fenomenalnu gitaru za delic tih para, gde tachno znash od koliko delova je telo, vrat, sve.

moje iskustvo pri prodaji pedala preko oglasa je upravo to, nash chovek ima 50e, eventualno 60. i to za original! o klonovima da ne prichamo.
e sad...ti makso lepo da nahvatash Najdu, ili Tochka, ili ne znam...Vlatka, pa da on prosvira tvoj booster, sve se to lepo snimi profesionalno, i napucash zhvaku o tim komponentama koje koristish, kako je sve to custom izrada do poslednjeg detalja, i tek onda MOZHDA prodash neku svoju original pedalu [razume se da bi to bio neki overdrive npr koji odstupa od Ts-a 3%]. dok u Americi svaki papan iz blink 182 mozhe da posluzhi u tu svrhu, kao kod nas tochak, vlatko, ili ne znam ko. fale nam osobe od muzichkog autoriteta, kvalitetni autori, na posletku - scena.

u mom board-u je od 10 pedala 6 klonova, ok jedna je moj kao neki dizajn. i uvek pre nego shto pomislim da bih mogao neki elktrolit da zamenim tantalom i da cu mozhda tad bolje da zvuchim, ja pomislim, jbg Marko, nisi dovoljno vezhbao.

IMHO, sve shto radish radish za sad kako treba, chuli smo da to odlichno zvuchi, cene su ti jedine razumne sa ovim stepenom promocije i imajuci u vidu sredinu u kojoj se nalazish i pokushavash da prodash svoj rad, na dizajnu bi mogao malo da poradish istina, ali iskreno, nema to nikakve veze sa zvukom zar ne...a to je ono shto mi kao jurimo svi. da li mislim da mozhesh neshto da zaradish u ovoj sferi, ili da ne daj bozhe izdrzhavash porodicu, ili eto makar da zaradish mesechno toliko da odvedesh jednom nedeljno porodicu u restoran, ne, ne mislim.

za Dr boogey-a ovde u beogradu meni je trazheno 150e, na kraju sam ga platio 100e, a danas mogu sam da ga napravim za 30.
Imao sam NEVEROVATNU srecu da ga prodam za 90e jedom dechku koji se odushevio pedalom. MI Audio Crunchbox klon sam prodao za 40e pre nedelju dana i skakao sam od srece kad ga je dechko kupio.

potom sam kupio od banchike sa foruma njegov 69 boutique fuzz face (fulltone 69 klon) za shezdesetak evra, a to sam uradio jer je on vec u svojoj temi otvorenoj o toj pedali meni uspeo da je "proda" ako me razumesh. otvori tu temu pa vidi shta je on tu uradio. kvalitetne komponente, vrhunska i krajnje originalna izrada, svidja mi se shto je i kucihte ostalo prazno pa mogu da ga ukrasim i ja kako budem zheleo.
mogao sam i ja da napravim tu pedalu. ali njegovu sam pozhelo da kupim. eto, uchi od banchike :)
mogu i tranzistori da se nadju, hell ja sam iz UK dobio jedan tranzisotr OC-44 CV7003 i platio sam ga 10e [dodushe, savrshen je] a znamo koliko koshta jedan 2n3904 npr, 7 dinara.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 11 Oct 2011, 12:48

ja mu nisam dobar uzor, da radim to za pare crko bih od gladi :) Sve sto sam napravio inicijalno namenim sebi i koristim najbolje moguce delove. Pa onda kad zavrsim nekad procenim da nece biti koristi od toga i prodam ga odmah kao novo (tako sam napravio phase 90 sa EVH modom i prodao u USA jer sam ga ukljucio jednom i video da mi ne treba, a radi super to sto treba) ili ga koristim neko vreme pre nego sto mi padne na pamet nova ideja i prodam ga kao polovno (Dr Boogey npr, on je isto u USA). U oba slucaja sam srecan ako povratim ulozeno za delove, vreme je svakako baceno. Kada bih gledao da napravim neku zaradu niko ovde ne bi kupio jer bi bilo preskupo za nase standarde. I da, najlakse sam prodao najskuplju spravu koje sam oglasio. Onog malog trainwrecka. Mislim i to je jeftino kad se uzme u obzir da je sve u njemu kvalitetno, ali sam srecan sto sam bez cenkanja i razvlacenja uspeo da naplatim delove i malo truda. Tako da ima istine u tome da se skuplje prodaje lakse.
:ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Maxles pedale handmade

Post by sinisake » 11 Oct 2011, 15:31

a nije razmishljao mnogo o tome kakvi su kondenzatori u njegovoj pedali, shto entuzijasta jeste, i na kraju nije ni stigao da svira.
Ja znam bar dvojicu entuzijasta (samo sa foruma!) koji o tome ne razmisljaju. :)

Makso, samo pravi pedaline, dobre su ti cijene, meci sto kvalitetnije delove, a trudi se da uzmes ba 30 jura po pedali (sto ponekad verovatno nije lako), i samo... uredno, da ne bude krckanja i tako toga...
Dizajn ce se popraviti vremenom (meni to nije bitno - nekom jeste), a vremenom ces verovatno doci i do faze da zesce modifikujes odredjene sheme i napravis nesto novo, svoje. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest