Kupujete li Reverb pedale

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by komil » 01 Jan 2016, 23:58

tommytigh77 wrote:Pederice, raspitaj se malo bolje pa onda jaši. Ustvari, nemoj. Sladje je ovako kad javno pokazuješ kolika si predubedjena zatucana magarčina koja dolazi na forum isključivo da bi prosipao svoje ničim utemeljeno mišljenje i smatrao idiotima sve one koji se ne slažu s tvojim suludim stavovima. Pa ako ti većina foruma ćuti zato što je ''uzaludno raspravljati se sa budalom jer te spusti na svoj nivo i dobije na iskustvo'', ja neću, veruj mi. Postoji razlog zašto te pola foruma zeza da si Trzalica, ali ako nisi dosad ukapirao zašto, da ti dočaram: postojao je neki delija sa tim nickom koji se po nivou drkadžijstva i govnarstva mogao meriti jedino s tobom. Na kraju je otišao ili je banovan, svejedno. Kad smo kod toga, znaš šta mi je smešno? Likovi poput tebe se stalno žale na nekakvo ''jednoumlje'' na MF, ali je zapravo to jednoumlje ništa drugo do dobri, stari zdrav razum. Kad na utakmici nabiješ krampone nekome u koleno, sudija te nije poslao napolje zato što postoji neka tajna zavera izmedju igrača, već zato što si idiot kojem nije mesto na terenu. Isto važi i za mene, ja sve ovo pišem čak i po cenu da popijem ban, ali mi je muka da gledam kako se pristojan svet polako udaljava ili apstinira od pisanja na forumu zbog neodgojenih magaraca poput tebe (a i mene u ovom slučaju).
Inače, Mini HOF funkcioniše JEDINO uz pomoć Toneprintova, tj. nema svoje fabričke presete kao veće TC pedale, dakle moraš da učitaš Toneprint preko kompa da bi pedala funkcionisala. U prevodu, te tvoje ''ozbiljne muzičare'' zapravo ne boli patka da se zajebavaju sa kompjuterima, već ljudi koriste blagodeti trenutno dostupne tehnologije, kao što je oduvek i bio slučaj.
Ovo je inače poslednji put da sam odvojio vreme na tebe, tako da nadalje i ubuduće odjebi od mene.
:1: plus jedan
Ko nije primetio, u poslednih mesec dana i manje, oteraše oko dve Drkalice i ono malo ljudi sa foruma.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by clapton » 02 Jan 2016, 03:04

tommytigh77 wrote:Pazi, ako ganjaš neki specifičan zvuk reverba, onda sad sa besplatnim editorom za toneprintove ja ne bih puno razmišljao. Umesto da gataš u pasulj da li će da ti se svidi zvuk neke pedale ili ne, ovde imaš priliku da sam namestiš zvuk kakav hoćeš do najsitnijih detalja. Ja sebi pravim printove za Flashback i prezadovoljan sam kako to funkcioniše. Naravno, ograničeno njegovim dsp dometima. Trakaški eho naprimer ne zvuči uverljivo kao El Capistan, ali mu je zato cena daleko uverljivija. :)
S druge strane, ja nisam toliko zaludjen za neki specifičan reverb, ali mi se ne svidja stock spring reverb na PC30. Verovatno ću u dogledno doba uzeti MOD reverb koji mi se po snimcima mnogo više svidja od Accutronicsa ili šta već ubacuju stock unutra. Plus što je prava stvar, a dosta jeftinije od pedale (mislim da košta tu negde oko 25-30 eura). Još jedna stvar za razmotriti za ostale koji imaju spring reverb na pojačalima.
ma da imam na pojacalu onaj spring, ne bih ni razmisljao o kupovini.

sta je MOD reverb? onaj tank koji su ubaci u pojacalo (guglao sam) ili je to neka pedala za koju jos nisam cuo? :)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by ssmc » 02 Jan 2016, 03:40

Ne piše ni MT više tamo. Pretpostavljam da su isti razlozi u pitanju.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Historik » 02 Jan 2016, 10:40

ssmc wrote:Ne piše ni MT više tamo. Pretpostavljam da su isti razlozi u pitanju.
Pa nisu bas. U pitanju je veliko pickaranje, jer ga je jedan lik, po svemu sudeci, opravdano optuzio da mu je upropastio Gibsona poslatog na servis. Suocen sa fotografijama i uverljivim optuzbama, Mirko, koga inace jako postujem, nije se poneo bas gospodski, nego je coveka ispsovao i svasta je tu bilo. Znam da je taj thread ima vise destina stranica i da je bila totalna ludnica.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by hipihill » 02 Jan 2016, 10:54

tocilj wrote:Ja sam imao Hall of Fame standardni...odlican reverb, ali mislim da je malo previkan, cuo sam i bolje reverbe, nekako je uvijek malo mracan,
Isto mislim i za Flashnback.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 02 Jan 2016, 13:23

fattwang wrote:
Fenderica wrote: Kako se zove taj HR forum? Kada je tamo Mirko Tasić, onda mora da ima i pametnih tema.
Ko bi rekao, zove se "Glazbeni forum".
Što te on interesuje? Taske je predstavnik "hand made" zajednice.
Pazi kada sam taj forum i čitao i nisam primetio da se o njemu priča. Hvala na informaciji. :ziveli: Inače, Taske je majstor svog zanata, njega preporučuju veliki muzičari a ne amateri.
Last edited by Fenderica on 02 Jan 2016, 13:36, edited 1 time in total.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 02 Jan 2016, 13:30

komil wrote: Ko nije primetio, u poslednih mesec dana i manje, oteraše oko dve Drkalice i ono malo ljudi sa foruma.
Ja se izvinjavam, a kako ja ili mi (verovatno misliš na trzalica, overdrive i ko zna koga još..) da se ponašamo ovde da vas navodno ne oteramo sa foruma? Jedino ako želiš da aminujemo sve što vi napišete a nikako da se usprotivimo nekim normalnim i razumnim pitanjem? Tada bi bili srećni jer bi vaša bila zadnja?
Pa kakav bi to forum onda bio? Jednoumlje? Daj ne zezaj, ja postavljam pitanja jer me nešto interesuje, pretpostavljam da FORUM i tome služi, ako vi smatrate da su glupa, zaobidjite ih ili odgovorite lepo da ja vidim da su glupa, pa da ih preformulišem. Ovde je Tomcia popizdeo zato što sam napisao komentar u vezi HOF pedale? Pa šta sam ja tu loše napisao? Nisam aminovao njegove stavove? I zbog toga je on uvredjen i napušta forum? Božeee mili ko danas gostuje po forumima. :grummel_2:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 02 Jan 2016, 13:44

Hoće li neko da mi objasni šta je napisao ovaj živčani:
tommytigh77 wrote:
Inače, Mini HOF funkcioniše JEDINO uz pomoć Toneprintova, tj. nema svoje fabričke presete
Jer ako je neko pre njega rekao da MINI verzija NEMA preseta jer nema Toneprintova:
tocilj wrote:HOF je mini verzija, tako da bez tone printa nema preseta:-)
onda kako to da i Mini verzija ima Toneprint opciju kao i standardna verzija?
:kokice:

wlajo
Posts: 10
Joined: 15 Apr 2010, 13:59

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by wlajo » 02 Jan 2016, 14:19

Problem je sto nemoze da se izbegne post gde nisi ili niste negde nesto napisali(Fenderica i slicni).
U 80% postova su stvarno pitanja i komentari postavljeni tako da cekate da neko nesto napise pa da ospete (Najcesce bez nekih argumenata)
@ Fenderice jesi svestan sta napisa ovo poslednje o toneprintu?!??!?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 02 Jan 2016, 14:21

wlajo wrote: @ Fenderice jesi svestan sta napisa ovo poslednje o toneprintu?!??!?
NISAM, zato sam i postavio PITANJE. Shvataš, da sam svestan i da zNAM razliku izmedju HOF mini i standardne hall of fame pedale, onda ne bih ni pitao. Jel to vama stvarno veliki problem na ovom forumu da ljudima odgovorite a ne da se kurčite da ste neko i nešto?

Shvatio sam do sad da je Toneprint neki softver koji na PC-u služi da preko njega ubacuješ u pedalu boje po tvojoj želji (preseti). Ali, mini HOF nema tu opciju samo standardna verzija. E pa nije mi jasno, jer je onaj živčani napisao da i mini HOF ima tu mogućnost. Pa sada, Tocilj piše jedno Tomica drugo, i Wlajo umesto da mi odgovoriš AKO ZNAŠ, ti samo provociraš bzveze.analiziraš mene i ostale čije pisanje ti se ne svidja kao da si forumski psiholog i kao da ti je to dužnost. Ajd bre u ***** ako ti nije do odgovaranja, Po čemu ste vi bolji od mene na ovom forumu kada se tako ponašate?

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by zwelj » 02 Jan 2016, 14:40

Fenderica wrote: Tocilj piše jedno Tomica drugo
Ako malo pazljivije ispratis logiku ta dva iskaza, videces da nisu protivrecni i da zapravo govore isto :ziveli:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Fenderica » 02 Jan 2016, 14:50

zwelj wrote:
Fenderica wrote: Tocilj piše jedno Tomica drugo
Ako malo pazljivije ispratis logiku ta dva iskaza, videces da nisu protivrecni i da zapravo govore isto :ziveli:
Shvatio sam, uz upotrebu gugla: http://www.tcelectronic.com/toneprint/
To ste mogli i na početku da napišete da se shvati o kojoj opciji se radi, a ne misle ljudi da su se svi rodili naučeni pa pizde ako nekome nešto nije jasno.
:ziveli:

wlajo
Posts: 10
Joined: 15 Apr 2010, 13:59

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by wlajo » 02 Jan 2016, 15:03

Fenderica wrote:
wlajo wrote: @ Fenderice jesi svestan sta napisa ovo poslednje o toneprintu?!??!?
NISAM, zato sam i postavio PITANJE. Shvataš, da sam svestan i da zNAM razliku izmedju HOF mini i standardne hall of fame pedale, onda ne bih ni pitao. Jel to vama stvarno veliki problem na ovom forumu da ljudima odgovorite a ne da se kurčite da ste neko i nešto?

Shvatio sam do sad da je Toneprint neki softver koji na PC-u služi da preko njega ubacuješ u pedalu boje po tvojoj želji (preseti). Ali, mini HOF nema tu opciju samo standardna verzija. E pa nije mi jasno, jer je onaj živčani napisao da i mini HOF ima tu mogućnost. Pa sada, Tocilj piše jedno Tomica drugo, i Wlajo umesto da mi odgovoriš AKO ZNAŠ, ti samo provociraš bzveze.analiziraš mene i ostale čije pisanje ti se ne svidja kao da si forumski psiholog i kao da ti je to dužnost. Ajd bre u ***** ako ti nije do odgovaranja, Po čemu ste vi bolji od mene na ovom forumu kada se tako ponašate?
ma ne analiziram ja nikoga.
Jednostavno nemogu da izbegnem vase postove, posto ste na svakoj temi nesto komentarisali.
POzdrav i :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Overdrive » 02 Jan 2016, 15:21

wlajo wrote:
ma ne analiziram ja nikoga.
Jednostavno nemogu da izbegnem vase postove, posto ste na svakoj temi nesto komentarisali.
POzdrav i :ziveli:
nemogu se piše odvojeno "ne mogu"

tako da ako imaš nešto protiv da neko nešto napiše na svakoj temi, onda obrazloži tu svoju potrebu.
Ja sam inače za to da svako piše na svakoj temi i da vrca od ideja.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by ssmc » 02 Jan 2016, 17:44

Historik wrote:
ssmc wrote:Ne piše ni MT više tamo. Pretpostavljam da su isti razlozi u pitanju.
Pa nisu bas. U pitanju je veliko pickaranje, jer ga je jedan lik, po svemu sudeci, opravdano optuzio da mu je upropastio Gibsona poslatog na servis. Suocen sa fotografijama i uverljivim optuzbama, Mirko, koga inace jako postujem, nije se poneo bas gospodski, nego je coveka ispsovao i svasta je tu bilo. Znam da je taj thread ima vise destina stranica i da je bila totalna ludnica.
Uh, to sam propustio izgleda, ali sam bio pre koji mesec tamo, kačio delay i malo cunjao i video da nije neko raspoloženje tj. da je stanje slično ovom ovde. Neko je čak i izneo takav utisak na jednoj od tema.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest