Maxles pedale handmade

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 11 Oct 2011, 16:33

:D Da,da to sam upravo i zeleo da cujem ...O mnogim stvarima koje ste pisali (i gde ste potpuno u pravu-svako na svoj nacin)sam znao ili razmisljao i pre ove teme.Ali mi je bilo stalo do toga da cujem i druge sta imaju da kazu na ovu temu.To mi dosta znaci.Neki se mozda bave ovim poslom mnogo duze nego ja,i imaju veceg iskustva ili staza i cenim to.
Sa jednom stavkom sam veoma zadovoljan-bez da pravim poredjenje medju muzicarima-u 80% slucajeva moje pedale su u rukama ljudi koji dobro vladaju svojim instrumentom-i sto mi je posebna cast i jos veca motivacija da zadjem dublje u sve ovo.,bez obzira sto sam u pocetku svog rada razmisljao na pocetnike,koji su itekako vazni u mom dosadasnjem radu.Slazem se da mnogi i nece biti zadovoljni mojim radom-sto je sasvim normalno .A ja cu sa uzivanjem da nastavim ovu pricu zarad svih onih koji su simpatizeri DIY

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Maxles pedale handmade

Post by umart » 13 Oct 2011, 03:36

e brale mogu li ja da te pitam nesto?ovako,jel moguce da se socini jedna pedalina vrste svicer fazona kastum?elem,meni treba nestandardni a/b box,da u stvari pod A ide input pa jedan loop koji bi mogao da se gasi on/off svicom i posebnim A outputom za pojacalo,dakle da sa tim on/off svicom gasim i palim taj loop tj da kad je upaljen signal ide u input pa kroz taj loop pa na output A,a kada je ugasen ide input,zaobilazi vacijeli loop i ide direkt na out A, a da B ide isto input pa direkt u output B?

da probam jos da pojasnim:gitara-input-kanal A-loop(sa on/off svicem)-output A i gitara- kanal B - output B.nozni sviceri A/B i A loop on/off.input,loop A send,loop A return,output A i output B.

ne znam dal sam ista uspio da objasnim,al'nema veze.

ideja je da iskoristim high i low sens inpute u pojacalu (nesto na foru 2204ke marshalinja)tj da napravim kao 2 ustvari 3 satro kanala tj gejn stejdza.da ide gitara-input tog kastum svicera a u loopu fazon gejt,od i ostalo sto ide ispred pojacala,i onda kad zgazim kanal A imam sve te popaljenje zajebancije end sit,utulim taj loop na kanalu A i imam lijep cisti input djitre u pojacalo tj taj marsalov kranc,i kad zgazim na B imam instant prelazenje na taj "klin".

jel'ovo uopste moguce?i da,kad bi svi ti bajpasovi mogli da bidnu kao chru tj da se sto manje signala izgubi u putesetviju?i da ide na klasicni 9v bosoliki input da ja to sve lijepo ponapajam dejzi cejnovanjem?

ja se unaprijed izvinjavam na ovom mom postu,kasno je a ja sam stvarno pokusao da sto bolje objasnim tacno sta sam zamislio.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Maxles pedale handmade

Post by sirac-šunka » 13 Oct 2011, 09:15

Ne znam da li te je iko razumeo, ali evo ti ovdi imaš četiri ulaza-četiri izlaza i još svašta nešto, pa radi šta oćeš :D

Image

Image

Radial JX44 Air Control™ guitar signal manager

Manages 4 guitars and 6 amps at once
100% discreet Class-A buffered for natural tone
Transformer isolated to eliminate ground loops
Built-in direct box and signal re-amplifier
Two effects loops – local and long haul
Remote control footswitch for guitars and amps
Four programmable ‘scenes’ for amps & effects



http://www.radialeng.com/re-jx44.htm

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 13 Oct 2011, 12:18

U nedostatku vremena nism se dovoljno informisao bas o ovakvoj spravi.Ja sam nesto drugo mislio da napravim sto je jednostavnije i n a njemu postoji IN,OUT.FX SEND,FX RET.
TO bi islo ovako IN-git,OUT -amp(prekidac iskljucen),IN-git-FX SENG,FX RET,OUT-amp(prekidac uklj) Tako da se pravi true bypass izmedju tih pedala koje to nemaju i pojacala.Dakle da pedale ne jedu ton kad se svira samo pojacalo.
To je nesto na principu pedale EH KILL SWITCH.Ima i drugih resenja sa recimo A+B+A/B ,gde bi sa 2ili 3 footswich prekidaca po zelji uklj.ili isklj.svaki od FX pozelji.
Ako te bilo sta zanima od takvih sprava mogu ti pomoci :D

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Maxles pedale handmade

Post by Bozha » 13 Oct 2011, 12:40

Uzeo bih ga samo zbog "panic" dugmeta!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 13 Oct 2011, 13:31

jel to kao panic dugme u kolima?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 13 Oct 2011, 14:58

Black&Yellow
Image

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Maxles pedale handmade

Post by Hotstepper » 13 Oct 2011, 15:39

Savrsheno... Samo to furaj nema greshke.
(Inache, vidi se markbass uticaj :wink: )

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Maxles pedale handmade

Post by Bozha » 14 Oct 2011, 08:53

Hotstepper wrote:(Inache, vidi se markbass uticaj :wink: )
Jok mark... http://www.tech21nyc.com/products/sansa ... verdi.html . Pridruzujem se misljenju da je trulo pisati tudje ime na svoj proizvod.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Maxles pedale handmade

Post by umart » 14 Oct 2011, 17:50

znaci da se ne trudim da jos pokusam da dodatno pojasnim ili nacrtam to sto zelim jer svakako ne mozes/neces da napravis?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 14 Oct 2011, 18:16

umart wrote:znaci da se ne trudim da jos pokusam da dodatno pojasnim ili nacrtam to sto zelim jer svakako ne mozes/neces da napravis?
pa dobro kako ti kazes ::ranting::

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Maxles pedale handmade

Post by umart » 14 Oct 2011, 20:06

pazi,ne zelim da te vrijedjam,samo me zanima dal',ako uspijem da objasnim da valja,je moguce da se ova naprava napravi.nema potrebe za ljutnjom i sl.,da mislim da sam vjestiji/pametniji i sl ili bi sam pravio ili bi smarao drugog majstora. :)

ovako,pola onog sto meni treba vec ima u boss psm5:
[imghttp://www.bossarea.com/images/PSM5.jpg][/img]
ono sto meni jos treba jeste i B kanal bez loopa.to mu dodje kao dvije psm5ice samo sto ova druga nema loop i dijeli input sa prvom.i treba mi switch izmedju A/B kanala i svic za on/off loop-a na A kanalu.i ne trebaju mi nikakvi dc outi.

evo kako sam ja to zamislio,bar graficki:
Image
znam da nemam pojma,a narocito u paintu,al'koliko toliko predstavlja moju ideju,bar dje bi in/outi trebali da budu.ovi voljumi su cisto opcioni,nisu obavezni.

nadam se da sam sad bar zeru jasniji. :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 15 Oct 2011, 00:39

Da ti odgovorim sto pre da se uopste ne ljutim druze :D ma kako zvucao moj odgovor,samo nisam imao dovoljno vremena da razmotrim to sto si zeleo pa mi bilo lakse da ti tako odgovorim.Ucinilo mi se da si nekako odustao -pa reko sto i ja da se smaram sa tim ako to vec nekom ne treba.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 15 Oct 2011, 01:16

Evo kako sam ja to zamislio.Radilo bi ovako i trebalo bi da je u redu.
Zanci jedan IN,koji bi slao signal u A ili B out,i na sve to dodati FX LOOP i slati u out A ili B.Da li je to to? :D
Image

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 15 Oct 2011, 01:34

Moze i ovako da se poveze.Mozda se moze jos nesto uraditi ali ne mogu sad da razmisljam -idem da spavam
:zzz: Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest