Kupujete li Reverb pedale

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 02 Jan 2016, 20:20

Fenderica wrote:
zwelj wrote:
Fenderica wrote: Tocilj piše jedno Tomica drugo
Ako malo pazljivije ispratis logiku ta dva iskaza, videces da nisu protivrecni i da zapravo govore isto :ziveli:
Shvatio sam, uz upotrebu gugla: http://www.tcelectronic.com/toneprint/
To ste mogli i na početku da napišete da se shvati o kojoj opciji se radi, a ne misle ljudi da su se svi rodili naučeni pa pizde ako nekome nešto nije jasno.
:ziveli:

Izvini ako nisam bio jasan, mada procitah ponovo sta sam napisao i mislim da jesam....mozda je problem ijekavica :-D

Znaci mini ima samo tone print a maxi to isto + 3 pota i fabricke presete, ako neces da se zajebavas sa softverom. To je to...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 02 Jan 2016, 20:25

hipihill wrote:
tocilj wrote:Ja sam imao Hall of Fame standardni...odlican reverb, ali mislim da je malo previkan, cuo sam i bolje reverbe, nekako je uvijek malo mracan,
Isto mislim i za Flashnback.
Ja nisam od Delay pedala nikada probao nista bolje od T-rex pedala....nekako puna soba zvuka, posebno Reptile 2. Replica je malo izvan moje kupovne moci:-)
Flashback mi zvuci kao igracka naspram toga, mada nisam neka picajzla po pitanju delay pedala, sve to radi posao...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tommytigh77 » 04 Jan 2016, 15:23

clapton wrote:sta je MOD reverb? onaj tank koji su ubaci u pojacalo (guglao sam) ili je to neka pedala za koju jos nisam cuo? :)
Da, MOD je reverb tank, kutija sa spiralom koja je zamena za fabričke spring reverbe u pojačalima. Malo je drugačiji konstrukcijski od novih Accutronicsa i po snimcima mi se mnogo više dopada. Ima tamniji, midlast ton, a manje shimmera, i ne secka već je upeglaniji, više radi kao hall reverb.

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by ocelot » 18 Mar 2016, 13:32

Ima li gde kod nas da se kupi EHX Cathedral, a da nije Mitros sa onom astronomskom cenom? Ili da je tražim u komšiluku?

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 18 Mar 2016, 16:54

ocelot wrote:Ima li gde kod nas da se kupi EHX Cathedral, a da nije Mitros sa onom astronomskom cenom? Ili da je tražim u komšiluku?
Koliko sam ja vidio i u Thomann-u je sada cijena astronomska....podigli su cijene znacajno.


Nego da li je neko probao ili ima EHX Holy Grail plus?! Kakva su iskustva...narucio sam jedan u nadi da ce da mi radi bolje od HOF mini pedale.

Imao sam i HOF i HOF mini, mislim da su ozbiljno precijenjene pedale...ako je namjestis za clean, na distu ne valja, ako je namjestis na distu, na klinu je premalo....posebno na distu mi uvijek mulja....

Nekada davno sam imao na nekoliko dana EHX Holy Stain i taj reverb mi se bas svidio, nekako je bio prirodan kao sa pojacala....e sad se nadam da je Holy Grail plus bar slican...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Cortex » 18 Mar 2016, 17:30

Ja sam bio reverb freak nekada, ali sam se brzo opametio kada sam video koliko te boutique pedale nemaju veze s vezom kad sviras s bendom. Boss reverbi su keva za sviranje u bendu. Kakav crni HOF...

Uzeh bas Boss RV6 ovih dana, videcu kako se uporedjuje sa RV5 kad stigne.

A za sta ti treba Cathedral? Po mom secanju to je najhladniji i najgadniji reverb koji sam ikada probao.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 18 Mar 2016, 17:56

Cortex wrote:Ja sam bio reverb freak nekada, ali sam se brzo opametio kada sam video koliko te boutique pedale nemaju veze s vezom kad sviras s bendom. Boss reverbi su keva za sviranje u bendu. Kakav crni HOF...

Uzeh bas Boss RV6 ovih dana, videcu kako se uporedjuje sa RV5 kad stigne.

A za sta ti treba Cathedral? Po mom secanju to je najhladniji i najgadniji reverb koji sam ikada probao.

Mislim da je reverb kao i vecina efekata stvar preferencije i potrebe....da imam love i nacin kako da dodjem do njih Wet i Keeley Aurora su najbolji reverbi po meni....ali cemo ipak da se zadrzimo na sirotinji:-)

Tebi Boss super a meni ne lezi nikako, suvise zvuci ravno i sterilno...Catedral nisam probao....nebih da komentarisem.

Znam bar 3 covjeka koji su presli sa RV5 na HOF i kunu se da im duplo bolje radi........ja nisam imao Boss, ali sam probao i nisam bio odusevljen.
Vecina gitarista trazi dobar Spring....ja mrzim spring u svim varijantama, pa cak i na najboljim pojacalima.....tako da je to stvarno tesko procijeniti i preporuciti.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Cortex » 18 Mar 2016, 18:19

Ja imam i Subdecay Spring Theory koji mi je prelep stvarno, i kul kul svakom svoje samo ti cepaj i pronadji svoj ton naravno :ziveli: ali samo prokomentarisah da mi je cathedral bas uzasno metalan i sterilan, deset puta vise nego Boss.
Samo nek je reverba.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by hipihill » 18 Mar 2016, 21:16

Probao sam Digitech RV-7 (u sobi) i jako mi se dopao.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by clapton » 18 Mar 2016, 21:19

Ja sam u listu zelja upisao: Hardwire RV-7.

Je li ga probao ko? Na yt je fenomenalan. :)

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by ocelot » 18 Mar 2016, 22:10

Cortex wrote:Ja sam bio reverb freak nekada, ali sam se brzo opametio kada sam video koliko te boutique pedale nemaju veze s vezom kad sviras s bendom. Boss reverbi su keva za sviranje u bendu. Kakav crni HOF...

Uzeh bas Boss RV6 ovih dana, videcu kako se uporedjuje sa RV5 kad stigne.

A za sta ti treba Cathedral? Po mom secanju to je najhladniji i najgadniji reverb koji sam ikada probao.
pročitao sam negde da si se razočarao u pedalu... meni se sviđa kako zvuči, u početku mi se činilo da ima previše opcija za moj ukus, ali mi je sada to taman. Recimo da me kod nekih odličnih, a povoljnijih pedala odbija kada dry/wet mix nije kako treba... Polara je neviđena pedala, ali ne ide skroz u wet, uvek je prisutan dry signal, dok pa na reverse opciji ne može ni malo dry :?

ovo bi mi bio drugi reverb u bordu i išao bi nakon drajva (pošto bi drugi išao ispred), u prevodu, naginjem ka tom noise shoegaze-u u sviranju

tocilj wrote:
Koliko sam ja vidio i u Thomann-u je sada cijena astronomska....podigli su cijene znacajno.


Nego da li je neko probao ili ima EHX Holy Grail plus?! Kakva su iskustva...narucio sam jedan u nadi da ce da mi radi bolje od HOF mini pedale.

Imao sam i HOF i HOF mini, mislim da su ozbiljno precijenjene pedale...ako je namjestis za clean, na distu ne valja, ako je namjestis na distu, na klinu je premalo....posebno na distu mi uvijek mulja....

Nekada davno sam imao na nekoliko dana EHX Holy Stain i taj reverb mi se bas svidio, nekako je bio prirodan kao sa pojacala....e sad se nadam da je Holy Grail plus bar slican...
Mitros i dalje dere u odnosu na Thomann :mrgreen:

ja sam se često razmišljao oko tih Holy Gral Plus i Max kada je izašao nakon njega... nervira me što na oba ne odustaju od onog njihovog flerba (jest da ga ima i na katerdrali, ali je neprimetan u onoj listi)
čini mi se da su te pedale više mini-cathedral varijanta nego što su nabudženi Holy Grail (koji je po meni precenjen kao i HF)... i dalje sam neodlučan po pitanju da li bi nabavljao neka od ta dva

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Cortex » 18 Mar 2016, 23:10

aha, jasno jasno. strava, raduje me da jos neko koristi verb pre prljavstine, ja sam to provalio prekasno ali sam se zaradovao za sve propustene godine kad sam jednom probao...

isprobavao sam i ja digitech rv7 i mogu reci da je sjajan. Decay mu je kratak verovatno kraci nego i kod boss-a, ali je sound odlican. Cak i spring verb radi prelepo, bolje nego kod boss-a a plate mod je predivan. Svi modovi jako lepo rade i zvuk je bas prodoran i kvalitetan, odlicna pedala.

ono zasto sam ja od jednom tako naglo prigrlio boss rv seriju je ta gustina tog reverba njihovog (najvise mislim na modulated, ali i ostale), ima neki synth kvalitet, definitivno zvuci krajnje vestacki, kao efekat, a ne simulacija, ali kad jednom to probas sa bendom nekako nema vise nazad. sve zavisi za sta ti verb treba, ako ces svirati u bendu gde ce biti i drugih kordalnih instrumenata i gde prste cinele na bubnju, Boss je maltene jedina opcija koja ce lepo da probija kroz mix. ako imas neki drugi sviracki aranzman, tipa tisi bubanj + clean bass, ili pak sviras solo, onda jbg moze da posluzi bilo sta, onda se ide na one varijante da je sto nadrkaniji reverb sa sto vise opcija haha. :ziveli:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by tocilj » 19 Mar 2016, 00:21

Ja ne znam kako vi, ali ja sve ljude koji vole reverbe dijelim na one koji vole svijetle i tamne reverbe :-)

Da li neko konta o cemu pricam ili sam ja pukao?

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by Z*Z*Z » 23 Mar 2016, 16:30

Redovan sam korisnik reverba - najvise volim spring s pojacala, po mogucnosti 2 duga fendera :) U kombinaciji s plate reverbom i blagom modulacijom dobijem taj Chris Isaak Wicked Game ton...milina. Posedovao sam od Behringer DIgital reverba do Eventide Spacea, sve ima svoju upotrebnu vrednost. Najvise precenjenih reverb pedala ima kod boutique proizvodjaca, 90% njih su na isti fazon, a generalno najbolji verbi su rekovi.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kupujete li Reverb pedale

Post by clapton » 20 May 2016, 15:00


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest