Pitanje u vezi sa Mitrosom

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by fattwang » 23 Dec 2013, 07:41

Odmori se malo, skloni Mustanga i oglase što dalje od sebe.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Cortex » 23 Dec 2013, 10:23

ovo sto ti kaze fattwang.

s druge strane kad prodas Mustanga u buducnosti i uzmes JCM, posle samo uzmes Zoom CDR-70 i da te boli q. ima cak i stimer ako se ne varam. 100evrica, zvuci do jaja, mali, svi po netu su zadovoljni samo tako, cak sam ga i ja razmatrao.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 23 Dec 2013, 13:52

Jel'te momci, a sto ne JCM iz oglasa? Sad me Trzalica nalozio a vi me ladite ovde. Vi to nesto zajedno vidim ja meni o glavi :D

E Cortex, to za to Zoomovo dupe si u pravu, mada bi ja pre onda uzeo G3 sa ekspresn pedalom jer je sve u paketu lakse od pojedinacnog stimera + Vox wah-a koji je kao omanji tenAk. Inace ne znam za njegov stimer, znam da je stimer na Zoom G5 duplo golo.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by nemanjavelimirovic » 23 Dec 2013, 15:05

Tebrex, idi ti lepo ALL IN i postuj slike Marshalla. Mustanga isto zadrzi dok te ne smori posle prodaj ili menjaj za pedalice i mirna Batschka. :) :ziveli:
https://www.kupujemprodajem.com/Marshal ... _id=568590 evo kontam da bi ovo mogao uzeti za 500e, sa malim cenjkanjem. Lijepo, malo prenosivo i ima dovoljno snage za svirke.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Frostensen » 23 Dec 2013, 15:19

Pa tako ce i da bude na kraju ...

Sad mi je ovaj interesantan (posto nije u zrenjaninu je l') :P Mada nema trika da kosta vise od 450-500 za ovakvku kantu.
http://www.kupujemprodajem.com/marshall ... id=2238792

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Pitanje u vezi Mitrosa

Post by komil » 24 Dec 2013, 00:11

Dersu Uzala wrote: Sad se blago secam i ove djitre, zaboravih joj ime a lozio sam se na nju. Neka Djibsonka.
Ta Mladenovićeva gitara se dobro vidi u ovom spotu:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Dersu Uzala » 24 Dec 2013, 01:51

Kad smo imali profesionalnu praksu u JAT-u pocetkom 80-tih, cesto smo stopirali u Surcinu da nas neko odbaci 'do grada', retko ko je stao u tih par godina. Jednom naleteo Dado sa svojim Ford Caprijem ili Cortinom, sad damubijes ne znam, odbacio zenu na aerodrom pa kao da pokupi ortaka i mene. Al auto bio prepun instrumenata i pojacala pa je mogo samo jednog da ubaci. Mi mu se samo zahvalili i kasnije popili jednu u njegovo ime. Cool lik. :bambi:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by andrej] » 24 Dec 2013, 02:32

to vam je gibson rd artist:
http://www.vintageguitarandbass.com/gib ... Artist.php

aktivna gitara, sa moogovim kompresorom/ekspanderom/filterom (ogromna plocka u njoj)

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by fattwang » 24 Dec 2013, 08:11

andrej] wrote:to vam je gibson rd artist:
viewtopic.php?f=38&t=931&start=5340#p362915

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by andrej] » 25 Dec 2013, 10:53

fattwang wrote:
andrej] wrote:to vam je gibson rd artist:
viewtopic.php?f=38&t=931&start=5340#p362915
oo, nisam video.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by nemanjavelimirovic » 25 Dec 2013, 20:24

Meni se recimo taj gibson rd Milanov svidja estetski i okej mi zvuci na albumima ekv-a svaka gitarska deonica, mada mislim da je u studiju preovladavao telekaster, posto sam gledao par testova za rd, nekako mi radi ko neki les paul, nema mi klin kakav cujem na snimcima ekv. Verovatno ju je najvise koristio za live. Svakako, interesantna gitara. Novoselic je valjda koristio gibson rd bas uporedo sa onim drugim isto gibsonovim i firebirdom...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by andrej] » 26 Dec 2013, 01:08

meni se cini da je onaj rd bass mnogo bolji bass nego sto je rd gitara...

nista sto sam cuo me nije odusevilo.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rocket Roll » 26 Dec 2013, 08:03

nemanjavelimirovic wrote:Meni se recimo taj gibson rd Milanov svidja estetski i okej mi zvuci na albumima ekv-a svaka gitarska deonica, mada mislim da je u studiju preovladavao telekaster, posto sam gledao par testova za rd, nekako mi radi ko neki les paul, nema mi klin kakav cujem na snimcima ekv. Verovatno ju je najvise koristio za live. Svakako, interesantna gitara. Novoselic je valjda koristio gibson rd bas uporedo sa onim drugim isto gibsonovim i firebirdom...
Jedini Telekaster za koji znam da ga je Milan imao je ovaj...

Image

...a taj sa nekim dobrim clean tonom baš i nema puno veze, i zove se "Telekaster" samo po obliku. Mislim da je RD Artist Milana zarazio aktivnom elektronikom, pa je do kraja života preferirao "gitare sa strujom".

S druge strane, taj Gibson RD Artist ima aktivne tonske kontrole i, kad se odvrne treble kontrola, dobija se ultravelika količina visokih i prepoznatljiv clean:



Kako kaže Serđo na tom klipu: "Extremely bright, even on the neck pickup." To i jeste taj clean, mislim, koji može da se čuje i na snimcima Šarla Akrobate.

Pored te dve gitare, Milana sam viđao i ("samo ponekad") sa Stratom, tako da i to može biti izvor tog studijskog cleana.

Dodatne bitne informacije se mogu naći na jednom od ->EKV fan-foruma<-:

Cao, svima. Evo par informacija o Milanovim gitarama do kojih sam ja uspeo da dodjem. Najvise je svirao Gibson RD model sa aktivnom elektronikom kojeg je kupio u Robnoj kuci. Povremeno je svirao i Goldtop(?) Gibson Les Paul-a. Onda tu je crni Fender Stratocaster sa maple vratom, koga mozete na snimcima pre 1990. da provalite po tremolu. Od 1990. na koncertima je skoro iskljucivo svirao Telecaster rucni rad izvesnog Mece, sa EMG aktivnim magnetima kako je to neko vec lepo napisao. Izgleda ni taj covek nije vise ziv :(. Ono sto mogu da zakljucim da su mu gitare uvek bile savrseno intonirane, i da je voleo kompresovan i izbalansiran zvuk koji je dobijao iz aktivnih magneta ili na Stratu u poziciji 2 i 4.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by nemanjavelimirovic » 26 Dec 2013, 12:49

Aha! Fino bistro radi kad se ukljuci taj preamp tj odvrnu visoki. Skroz drugaciji utisak se dobija. Ma sve je to fino, ipak gibson je ozbiljna firma. Ja sam Milana zapamtio po telcu, ali sam vec zaboravio da je bio sa EMG, no nebitno, svakako je imao dobar sound shta god sviralo, a bo'me i svi basisti u EKV su imali opasan ton. :ziveli:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje u vezi sa Mitrosom

Post by Rocket Roll » 26 Dec 2013, 12:55

nemanjavelimirovic wrote:Aha! Fino bistro radi kad se ukljuci taj preamp tj odvrnu visoki.
Moog elektronika...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest