tascam midistudio 688: upomoc!

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

tascam midistudio 688: upomoc!

Post by andrej] » 23 Sep 2009, 11:27

imam tascamov midistudio 688 (90-neko godiste) koji je u poprilicno dobrom stanju i fino ocuvan, osim sto ima par problema koji me izludjuju i zbog kojih ovo pisem.

ovo je jako lepa sprava i bila je dosta skupa kad je bila aktuelna, pa je kvalitet izrade izvanredan. otvarao sam je da bih zamenio backup bateriju (koja je zalemljena, pa sam stavio drzac za bateriju sa maticne mesto nje) i skontao da je NEVEROVATNO kompleksna. milion kablica, zicica, sharafa, modula, zice povezane i ucvrscene za kuciste - jako kvalitetno i pedantno, jako komplikovano.

kao mikseta radi super. radi i kao snimac, ali je poprilicno neupotrebljiva. zasto? dugmici za transport (sa mikroprekidacima) su toliko propali da moram da legnem na dugme da bih ga aktivirao. to i nije toliki problem, u odnosu na ovaj drugi. naime, kaseta zna da se zaustavi svakih par sekundi (u bilo kojem modu transporta), a brojac se resetuje (isto ponasanje kao da se kaseta zavrsila). posle nekoliko pokusaja, zna da se smiluje, da snimim po 2-3 min bez prekida i onda opet mucenje. ovo je posebno izrazeno pri pocetku trake. ja pretpostavljam da je to do kaisha za brojac ili nesto tako. pogonski kaish se dobro drzi, al bih ga mogao zameniti jer je ipak star.

pitanja:
da li neko zna kako bih mogao resiti ovo?
da li je neko nekad imao slican problem (makar sa slicnim uredjajem)?
da li znate ko bi u drzavama ex juge (prednost srbija) umeo da popravi ovo, a da me ne dodje vise nego sam uredjaj?
da li znate gde bih mogao da nadjem kaishe za njega i kako da izmerim originale?
gde da nadjem odgovarajuci degausser i tecnost za ciscenje?

poprilicno sam ocajan, molim Vas, pomozite!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest