Kablovi

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kablovi

Post by tocilj » 15 Oct 2014, 01:14

Trooper wrote:Neutrik je original, Rean je njihova oficijalna kopija (fender-skvajer, gibson-epifon stil)
Ako pazaris nesto kvalitetno (neutrik, amphenol i slicno) imas kablove za vjeki vjekov, sve ostalo ce pre ili kasnije otkazati

To znam i ja prijatelju, ali to mi je 7-8000 za džekove....ipak je ovo Srbija. U prevodu ovih kineskih govana mogu da kupim oko 160 komada za te pare, pa da otkazuju mjesečno zabole me. Mene ne interesuje trajnost, nego provodnost....ima li razlike u zvuku, da li je neko upoređivao i sl. Ako ima velike razlike, ili šuma ne treba mi to....ali ako je samo u pitanju trajnost, onda bih pristao na taj rizik.

Mislim hvala ti na odgovoru, ti si u pravu, ali to nije teško pretpostaviti, kupi najskuplje i zabole te....znam da je Rean podfirma Neutrika, kao što je skvajer Fenderu, ali većina Skvajera je smeće koje se pravi u Kini, pa u čemu je razlika?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kablovi

Post by Kristijan » 15 Oct 2014, 05:59

Имам пар микрофонских каблова са Rean конекторима, и малтретирам их интензивно пар година, користио сам их на пробама, на наступима у затвореном и отвореном простору. Никад се нисам осетио као да имам неку јефтину копију не знам чега, шљака све перфектно. Нисам користио инструменталне каблове с њиховим конекторима, али бих после искуства са микрофонским кабловима без икаквог проблема купио било које њихове конекторе. Није да сам се распитивао код људи каква су њихова искуства, не знам никакве статистичке податке везано за поузданост истих, али моја искуства су позитивна.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Kablovi

Post by KnightOfDoom » 15 Oct 2014, 13:50

Ne znam gde si nasao te sve konektore...jel ih uzimas u radnji ili narucujes preko neta gomilu? Ako je iz radnje uzmi jedan pa vidi na sta lici... Sta drugo da ti kazem :)
Rean jeste podfirma Neutrika i prilicno su ok konektori. Warwickov Rock Cable ima iste te pod uglom (i isto izgledaju) samo ne znam koliko su dobro napravljeni. Ni gde ih ima a da vec nisu na kablu. Neutriku je valjda istekao copyright (ili sta vec) za takav dizajn i sada svi kopiraju bez frke. Zbog toga su izmenili izgled XLR konektora... i umesto X nazvali ih XX. Ista stvar je i sa ostalim konektorima... Recimo XLR Rock Cable je totalno isti fazon lemljenja i montaze ali je dosta losije napravljen. Medjutim, ako se ne iskljucuje/ukljucuje na dnevnom nivou moze da posluzi. Uzimao sam i njihove 6,3 "obicne"... ok su...

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Kablovi

Post by Bane bass » 16 Oct 2014, 16:36

Kupio sam ove:

http://www.banzaimusic.com/Right-Angle- ... -H285.html

mislim da imaju odlican odnos cena-kvalitet.

Uvek je najjeftinije ulagati u kvalitet.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kablovi

Post by bancika » 16 Oct 2014, 16:43

ja sam ove slicne uzeo. Nisu mnogo skuplji bili ako se secam dobro. Ima ih na ebay.de

Image

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Kablovi

Post by Bane bass » 16 Oct 2014, 16:45

HiCon je odlican proizvodjac. Preporuka!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kablovi

Post by bancika » 16 Oct 2014, 17:22

jedina zamerka je sto su im kraci srafcici pa ako uzmes bas debeo kabl kao sommer XXL nece da dohvate :)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kablovi

Post by tocilj » 17 Oct 2014, 11:04

Kristijan wrote:Имам пар микрофонских каблова са Rean конекторима, и малтретирам их интензивно пар година, користио сам их на пробама, на наступима у затвореном и отвореном простору. Никад се нисам осетио као да имам неку јефтину копију не знам чега, шљака све перфектно. Нисам користио инструменталне каблове с њиховим конекторима, али бих после искуства са микрофонским кабловима без икаквог проблема купио било које њихове конекторе. Није да сам се распитивао код људи каква су њихова искуства, не знам никакве статистичке податке везано за поузданост истих, али моја искуства су позитивна.

Danas sam nabavio par tih Rean konektora i to su definitivno oni isti kineski, samo sa potpisom....našao kod nas i te kineske kod nas. Znači isto sranje dupolo skuplje pakovanje :-)

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kablovi

Post by tocilj » 17 Oct 2014, 11:06

KnightOfDoom wrote:Ne znam gde si nasao te sve konektore...jel ih uzimas u radnji ili narucujes preko neta gomilu? Ako je iz radnje uzmi jedan pa vidi na sta lici... Sta drugo da ti kazem :)
Rean jeste podfirma Neutrika i prilicno su ok konektori. Warwickov Rock Cable ima iste te pod uglom (i isto izgledaju) samo ne znam koliko su dobro napravljeni. Ni gde ih ima a da vec nisu na kablu. Neutriku je valjda istekao copyright (ili sta vec) za takav dizajn i sada svi kopiraju bez frke. Zbog toga su izmenili izgled XLR konektora... i umesto X nazvali ih XX. Ista stvar je i sa ostalim konektorima... Recimo XLR Rock Cable je totalno isti fazon lemljenja i montaze ali je dosta losije napravljen. Medjutim, ako se ne iskljucuje/ukljucuje na dnevnom nivou moze da posluzi. Uzimao sam i njihove 6,3 "obicne"... ok su...
Naručujem iz kine sve kinesko, najjeftinije je....

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kablovi

Post by tocilj » 17 Oct 2014, 11:07

Bane bass wrote:Kupio sam ove:

http://www.banzaimusic.com/Right-Angle- ... -H285.html

mislim da imaju odlican odnos cena-kvalitet.

Uvek je najjeftinije ulagati u kvalitet.

Ovo mi djeluje kao dobra varijanta, gdje si ih kupio?

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Kablovi

Post by Bane bass » 27 Oct 2014, 09:44

Link je sa sajta prodavca,gde sam ih kupio.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Kablovi

Post by faks » 29 Nov 2014, 22:01

meni zena kupla dvajes komada,taman da spakujem lepo pedalbord i rek :)
super kvalitet

Image

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kablovi

Post by hipihill » 30 Nov 2014, 11:35

Pa nije tebi bilo lako posle te kupovine - trebalo je to i platit :D :D :D i!!!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kablovi

Post by bancika » 30 Nov 2014, 11:38

nije to neka cena...kostaju sve zajedno manje nego jedna kineska pedala, a resice trajno pitanje vezivanja

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kablovi

Post by Funkomat » 01 Dec 2014, 08:06

faks jel ovo sa ibeja ili nekim cudom ima kod nas?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest