Kablovi

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 21 Dec 2015, 17:09

Koristi li neko ovaj konektor na gitari:

Image

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Kablovi

Post by ssmc » 21 Dec 2015, 19:04

Fenderica wrote:Koristi li neko ovaj konektor na gitari:
Spoiler:
Image
Misliš na kablu? Planet waves ima nešto slično, valjda circuit breaker. Jedino ako menjaš gitare često pa ti znači da se ne čuje ono puckanje.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 21 Dec 2015, 19:16

ssmc wrote:
Fenderica wrote:Koristi li neko ovaj konektor na gitari:
Spoiler:
Image
Misliš na kablu? Planet waves ima nešto slično, valjda circuit breaker. Jedino ako menjaš gitare često pa ti znači da se ne čuje ono puckanje.
Aha tako nešto, kao ne pucketa i stvara buku kada isčupaš iz gitare i ubaciš u drugu. Meni je ovo vrlo korisna stvar, ne moraš da brineš više o tome da utišavaš ili isključuješ pojačalo. Jeste 1000 do 1200 dinara, ali platiš jednom i imaš. :)
Kako se zove taj Planet waves model banane?

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Kablovi

Post by ssmc » 21 Dec 2015, 19:46

Fenderica wrote: Kako se zove taj Planet waves model banane?
Mislim da im je to model kabla za instrumente, nisam siguran da prodaju to kao deo. Takođe ne znam gde si našao neutrik silent plug za tu cenu pošto sam je našao za 1750 i silkenu (doduše nisam mnogo ni tražio).

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 21 Dec 2015, 20:02

ssmc wrote:
Fenderica wrote: Kako se zove taj Planet waves model banane?
Mislim da im je to model kabla za instrumente, nisam siguran da prodaju to kao deo. Takođe ne znam gde si našao neutrik silent plug za tu cenu pošto sam je našao za 1750 i silkenu (doduše nisam mnogo ni tražio).
Pa u PSP Elektronik odakle sam kupovao kablove. Nisam naručivao i džekove, razmišljam se. Ovi u Silkenu su skuplji od svih ostalih. Kod njih ovi ugaoni džekovi HICON za pedale koštaju 500 din komad. Baš ga preterali. :?

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 20:05

ssmc wrote:
Fenderica wrote: Kako se zove taj Planet waves model banane?
Mislim da im je to model kabla za instrumente, nisam siguran da prodaju to kao deo. .
Evo ga i kao deo: Planet Waves PW-AGP-1 Sa prekidacem
Spoiler:
Image
10 evra mix-musichouse! Ali ima neka fora kao kabl bez letovanja.a meni se to baš nešto ne dopada kako zvuči

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kablovi

Post by majtimika » 23 Dec 2015, 20:40

I ja tako isto mislim da je to kul, kad sviram u maloj mostanici jednom godisnje, pa ponesem tri gitare da mogu da menjam strata za brenu, telca za sneki a les pola za miru skoric jer jbg tu treba malo zesci zvuk, da ne puca snajki u usima svaki put kad menjam gitaru , jbg oce od stres da prestane da vlazi

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 20:55

Jebiga Tomišiću, nekako mi te žao kada vidim da jurcaš za mojim postovima, ali lepo kada te ima i kada sebe tako blamiraš. Samo guraj :ziveli:

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Kablovi

Post by Bane bass » 23 Dec 2015, 21:20

Neutrik je daleko bolje resenje od Planet Waves. Neutrik nema mehanicki prekidac vec reed rele,kome garantuju,ako se ne varam 100 000 ciklusa. Ipak kod aktivnih gitara moze i dalje da postoji udarac,jer se aktivna elektronika ukljuci nesto kasnije pa njen udarac stigne do pojacala. Obicno to nije nista drasticno. Po tome je Planet Waves bolji jer se rucno aktivira, ali znam da su se ljudima vrlo brzo kvarili, doduse oni kupljeni kod nas po simpaticnoj ceni.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 21:33

Bane bass wrote:Neutrik je daleko bolje resenje od Planet Waves. Neutrik nema mehanicki prekidac vec reed rele,kome garantuju,ako se ne varam 100 000 ciklusa. Ipak kod aktivnih gitara moze i dalje da postoji udarac,jer se aktivna elektronika ukljuci nesto kasnije pa njen udarac stigne do pojacala. Obicno to nije nista drasticno. Po tome je Planet Waves bolji jer se rucno aktivira, ali znam da su se ljudima vrlo brzo kvarili, doduse oni kupljeni kod nas po simpaticnoj ceni.
Hvala Bane i meni se dopao više Neutrik. Šteta što ga nema u PSP Elektronik trenutno ali nije problem. Ne bih Planet Waves ni uzeo ako se ne lemi.
Inače, što se tiče konektora i njegove osobine prekidanja signala, daj i to da probamo da vidimo kako radi u praksi, što da ne! Ovo je po meni nešto novo u sferi banana i treba i to probati. :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kablovi

Post by majtimika » 23 Dec 2015, 22:06

Bane bass wrote:Neutrik je daleko bolje resenje od Planet Waves. Neutrik nema mehanicki prekidac vec reed rele,kome garantuju,ako se ne varam 100 000 ciklusa. Ipak kod aktivnih gitara moze i dalje da postoji udarac,jer se aktivna elektronika ukljuci nesto kasnije pa njen udarac stigne do pojacala. Obicno to nije nista drasticno. Po tome je Planet Waves bolji jer se rucno aktivira, ali znam da su se ljudima vrlo brzo kvarili, doduse oni kupljeni kod nas po simpaticnoj ceni.
Izvini ne bih da mislis da nesto kenjam jer kenjam samo trzalici, ali sta je reed rele ako nije mehanicki prekidac

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 22:25

majtimika wrote:Izvini ne bih da mislis da nesto kenjam jer kenjam samo trzalici, ali sta je reed rele ako nije mehanicki prekidac
Vlažiš na Fendericu ti ipak. Ne možeš da pobegneš, original je jedan, sve ostalo su kopije! ;)
Nego, taj sindrom "trzalica" izgleda mnoge od vas ovde pogadja?
Majti, nije isto, znaš, mehanički bi trebao raditi na dodir, a ovo je ipak relej, znači pobudjuje ga magnetno polje. Magnetno polje ga uključuje i isključuje i ne dolazi do fizičkog dodira.Tako ja to vidiš kapiram, a trebao bi i ti kao vrsan lutier muzičkog foruma jbg. :grummel_2:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kablovi

Post by majtimika » 23 Dec 2015, 22:45

Reed rele je mehanicki prekidac , i pritom poprilicno nepouzdan to znam kao elektro inzinjer sa iskustvom, a ne tupadzija sa foruma

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Kablovi

Post by Fenderica » 24 Dec 2015, 19:53

majtimika wrote:Reed rele je mehanicki prekidac , i pritom poprilicno nepouzdan to znam kao elektro inzinjer sa iskustvom, a ne tupadzija sa foruma
Reed rele je električni prekidač koji se aktivira pomoću magnetnog polja :ziveli:
propustio si to predavanje elektro inženjeru?
Evo slike hermetički zatvorene ampulice u kojoj se nalaze kontakti:
Spoiler:
Image
:Wackelarsch:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Kablovi

Post by majtimika » 24 Dec 2015, 20:05

Ajde ne glupiraj se , ako ne znas sta pricas onda ne pricaj, malo se obrazuj pa onda udji u raspravu. Kao prvo sta je uopste elektricni prekidac , takvo nesto generalno u struci bi moglo da se nazove skopka ili kontaktor , znaci prekidac koji se aktivira pomocu napona, tj sa malom snagom pogonis spulnu koja stvara em polje i mehanicki uklapa kontakte koji su dimenzionisani za veliku snagu. Znaci i taj prekidac je mehanicki ali je pogonjen elektricno. Reed rele je obican kontakt koji je pogonjen stalnim magnetom nije elektro prekidac jer da jeste ne bi ni mogao da radi u kablu koji nema napajanje kao stonje taj silent plug. Znaci u struci postoje aktivni i pasivni elementi prekidac je pasivni elemenat. Kako zapravo radi reed rele. U vakuumuskoj cevi se nalaze dva metalna lista jedan je od magnetnog a drugi od ne magnetnog materijala , kad prineses magnet sa strane ne magnetnog materijala onaj magnetni se pomeri i zalepi za ne magnetni i tako stvori kontakt, znaci cisto mehanockim putem. Aktivni elementi tipa tranzistor, toristor, triak i slicno su prekidacki elementi i oni nisu mehanicki vec rade polarizacijom PN spoja , kod njih nema uklapanja vec se pobudom stvara prolaz izmedju slojeva te element provede. Aktivni element koji je ekvivalent reed releu je recimo hall sensor.

Eto naucicu ja tebe, nes ti meni mukat na svadbi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest