Stigao Vintage Tube Overdrive VT911!

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Stigao Vintage Tube Overdrive VT911!

Post by Rocket Roll » 23 Jul 2007, 17:42

Dostupan je za Evropu, u Nemačkoj ide za 60 evra (verovatno 50 kod nas) i nadam se da će Artisti uskoro da ga imaju na lageru, zvuči vrlo interesantno.

--------------------------------------------------------------
-> Behringer VT911 Vintage Tube Overdrive<-
--------------------------------------------------------------

Image

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 24 Jul 2007, 01:32

U NS Artisu ga imaju već jedno mesec dana.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 24 Jul 2007, 12:20

Imaju! Lepo! A cena je...?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 24 Jul 2007, 12:55

Nešto preko 4 tisuće dinara. Svakako idem do Artista ovih dana pa ću pogledati.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 24 Jul 2007, 22:38

VINTAGE :?:
TUBE :?:

heheheheheheheehehehe......


sigurno. :roll: :D

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 09 Aug 2007, 11:40

Malo off topic: često čitam da je ova ili ona Behringer pedala kopija ovog ili onog poznatog modela. Zanima me zna li neko odakle ljudi crpe te podatke, ja nešto nisam nailazio na takve podatke na netu. Doduše, nisam ih preterano ambiciozno ni tražio.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 09 Aug 2007, 11:55

Fizička sličnost i sličnost sa nazivom. Ako Behringerove gitarske pedale liče na Bossove pedale i nose slična imena, pretpostavlja se da je isti slučaj kao i sa kineskim "Rebuck" patikama, "Shrap" digitronima i "Niky" kačketima.

Uzmimo Xenyx seriju konzola. Ne samo da fizički liče i izlaze u slično vreme, nego je i ime vrlo slično Mackijevoj Onyx seriji. "Dead giveaway" je, međutim, rečenica korišćena u reklamnom sloganu i Mackie i Behringer mikseta - "redesigned British equilizers".

Uzmimo Behringerov Digital Delay. Em je srebrn kao Bossov, em je ime slično (Behringer DD-400, Boss DD-3, koliko sličnosti vidite?), em su još i kontrole slične. Isto je i sa Compressor-Sustainer CS100 pedalom, ljudi to ime povezuju samo i isključivo sa Bossom, ostale kompanije prave kompresore, samo Boss ima "Compressor-Sustainer" proizvod. I tako dalje...

Ili je komad hardvera toliko specifičan da nije teško pogoditi čega je klon. Tako je sa Behringerovom Slow Motion SM200 pedalom - jedini sličan proizvod na tržištu je Bossov SG-1 Slow Gear. Isto tako nije teško pogoditi da je Behringerov Vintage Phaser VP-1 kopija Electro Harmonixove Small Clone pedale (samo pogledajte tu plavu na srebrnoj, metalnu kutiju, možemo i tu da se igramo igre "koliko sličnosti vidite") a da je Vintage Distortion VD1 kopija Big Muffa (zaboga, čak i zvuče identično ili dovoljno blizu).

Ponekad Behringer "skine" zvuk određenog komada opreme, i onda smo svi srećni. Na primer Behringer V-Tone Bass BDI21, koji je toliko "pljunut" SansAmp da u obuhvatnom testu na BassTalk forumu nisu mogli da pogode razliku... Što je super, pravi originalni SansAmp košta bezobrazno mnogo.

I tako, thou shalt knoweth thy gear! Ko dobro zna osobine raznih komada opreme, brzo provali šta je Behringer klonirao.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 09 Aug 2007, 14:13

Super. Uopšte nisam razočaran Behringerom, još kada sam video film i da imaju 3.000 zaposlenih! Čudo su ti mali Švajcarci iz Pekinga i okoline!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 09 Aug 2007, 16:14

Moja lična mantra je već godinama "Berindžere, i oče i majko!"

Nije tu samo to da ne zarađujem od muzike te da sebi ne mogu da opravdam "top-of-the-line" stvari - to mi ništa ne bi vredelo kada bi Berindžer bio bacanje para.

Ali nije, u tome je poenta. Naprotiv. Daleko su napredovali kao kompanija i oborili su cene pametnom poslovnom politikom (fabrika u Kini), ne škrtarenjem na delovima. Delovi su samo postali jeftiniji i kompanija Boss je najbezobraznija na svetu - od osamdesetih su cene elektronskih komponenata padale pet puta, njih sada da naprave jednu pedalu košta isto koliko i Berindžer, a zašto drže cene? Jer im se može.

Svugde ima ljudi koji kao papagaji ponavljaju "Analog good, digital bad!" ili "Samo ono što košta više nego što ja sebi mogu da priuštim je prava stvar!", ali ne treba biti budala. Ne prodajem Berindžer, ali su u pravu kada su za moto uzeli "Just listen".

-----------------------------------------

Najsvežiji primer - odradim miks "Vira" na svojim Behringer MS40, i odnesem ga kod Relje u studio da ga ocenim - a kod Relje su Tannoy Reveal dvanaestice, svaki monitor užas skup i dobar. Pustimo "Vir", i?

I čujem ono što sam zamislio, ni više ni manje. Nigde onog "j*bote, zar sam JA ovo miksovao?" Jok. Kako se čuje u mojoj sobi, tako se čuje kod Relje, samo malo glasnije i prostornije.

Pametnome dosta i ovoliko.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 09 Aug 2007, 18:32

Dobro, zvučnici su nešto drugo iako su i oni sasvim sigurno jako napredovali. Godinama sam se zabavljao sa Hi-Fi zvučnicima i veruj mi da dosta znam o tome. Ovim ništa ne govorim o tim MS40, to nisam nikada ni čuo (moguće da sa njima zamenim svoje kompjuterske zvučnike na stolu kada bude malo para), ali znam da dobri i pravi monitori moraju da budu skupi, ali o tome smo već pisali u drugoj rubrici.

Elektronika je nešto drugo, tu se mnogo napredovalo. Otvorio sam svoje Behringer pedale i unutra video isti onaj rad kao i na našim jeftinim kineskim računarima: višeslojna štampa, smd komponente sasvim pristojnog kvaliteta, sve složeno uredno i kako dolikuje. Štedelo se na mehanici pa je kutija od plastike, konektori obični itd. Drugim rečima nema razloga da Behringer loše zvuči, pitanje je trajnosti, a u to ću se i sam uveriti vremenom.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 10 Aug 2007, 02:39

Evo ja probao novi Europower mixer (16 kanala, 1200 W, FX,...) i ODUŠEVIO se! Mixer je povezan na Peavey PR15 neodimium kutije i radi perfektno. Nema šuma, regleri su prijatni pod prstima, mixer je logično uređen, efekti rade posao, EQ je sasvim OK itd. E sad... power mixer sa takvim karakteristikama, u prvoj sledećoj klasi košta više od dvostruke cene.

Nisam skeptik po pitanju Behringera. Naprotiv, radi izuzetno. Sve čega sam se do sada dohvatio a da je bilo njihove proizvodnje je bilo sasvim OK. Ne previše, ali OK (nemojmo zaboraviti cenu) a posedujem za lične potrebe Tube Ultragain lampaški preamp i UMX X U control 41 MIDI klavijaturu. Od stvari koje sam isprobao a da su iz njihove proizvodnje su dinamički mikrofoni (imamo ih u studiju jedno 30 komada) koji rade sasvim OK za svoju cenu, gorepomenuti Europower, MS seriju monitora, pojedine poedale o kojima je već bilo reči itd... Sve je to sasvim OK i bilo bi bezobrazno za tu cenu očekivati više. Neke stvari po svojoj vernosti originalu daleko i iskaču kvalitetom iznad svoje cene.

Jedino šta ne bih nikome preporučio su Behringer gitarska pojačala (ovde ne treba da dođe do zabune i da se pomisli na Bugera pojačala... njih još nisam isprobao i ne znam kakva su).

Eto to je neko moje viđenje Behringera.

User avatar
asunderasylum
Posts: 29
Joined: 01 Jan 2007, 19:30
Location: novi sad

Post by asunderasylum » 11 Aug 2007, 03:00

Ja sam u Artistu video Behringer box(4x12) za nekih 19.000 i mislim dok bi pokupovao sve sto treba da napravim takav isti box, da bi me isti kostao jos i vise, ali sigurno! Znaci box je definitivno jeftin!!!
Sto se tice ostatka opreme behringera, a vidim da su svuda zagazili i to za svakog po nesto, mislim da uopste nije lose, za te pare sigurno dobro!!! Ko zna mozda se i ja opremim necim iz jeftinog behringera samo da se odlucim sta??

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 Aug 2007, 05:09

Uzmi za početak set od tri dinamička majka. Sigurno ćeš znati šta ćeš sa njima a nije skupo.

User avatar
asunderasylum
Posts: 29
Joined: 01 Jan 2007, 19:30
Location: novi sad

Post by asunderasylum » 11 Aug 2007, 17:55

Xexexe Fokse pa ti mislis na Behringer XM 1800S 3-mic set od celih 2100 din. Covece u pravu si za te majkove, pa kinezi prodaju neke dresine za nekih 600 din\kom. Ovo je bas jeftino, a korisno!
Hvala na preporuci :D
Posto stedim za Line 6 Pod XT Live sta bi moglo jos da legne uz to od Behringera? Sigurno imate da preporucite neki koristan komad opreme!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest