Behringer delay

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Behringer delay

Post by Sava » 28 Jul 2007, 09:28

Da li neko susretao sa Behringer delay spravama DD400, DD100, DD600, eho mašinom EM600 te onim što zovu "time machine" VM1. Sprava mi je potrebna za stavljanje u FX loop na mikseti i za paralelno povezivanje saa pojačalom. I još jedno pitanje: zašto je DD100 cca 30% skuplja od DD400 kada na papiru (manual) imaju identične karakteristike?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Jul 2007, 11:49

Koliko znam - možda grešim - od DD serije dostupan je samo DD100, a za ostalo čekamo novembar... što će nam se isplatiti, jer što veći broj u DD seriji, više opcija (recimo vrsta delaya) i duže delay vreme.

Echo Machine i Vintage Time Machine su ono na šta bih ja potrošio pare: prva je digitalna, i kopija je Line 6 delay pedale (u pedali je mali procesor), a druga je kopija Electro Harmonixove Deluxe Memory Man pedale (analogna pedala, samo pola sekunde delaya, ali ->kakav zvuk!<-)

Ako ti nije frka, sačekaj da izađu "viši brojevi" DD serije, Echo Machine i Vintage Time Machine; ako ti je svejedno, DD100 je sasvim ok, samo što guta baterije i traži transformator:

->DD100 Demo 01<-
->DD100 Demo 02<-

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 28 Jul 2007, 13:12

Hvala za dobar komentar. Jeste, trenutno imaju samo DD10. I mene zanimaju najviše baš te dve pedalice koje pominješ pa pokušavam da nabavim prvenstveno EM600 jer bi mi bila u krugu FX-a i mislim da bi za to bila idealna. Videćemo može li se nešto ili da se čeka.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Jul 2007, 14:23

U prodavnicama u Evropi bi obe trebale da budu dostupne od oktobra. Nažalost, to ne može da se garantuje - ponekad produže taj rok, zavisno od šanse da ih neko tuži - ali ja se nadam najboljem.

Najjeftiniji (a dobar) delay koji se trenutno prodaje na tržištu je ->Ibanezov ToneLok DE7<-, koji u MixMusicu košta oko 7 200 dinara. To je, uzgred, i jedan od razloga zašto svi kupuju gitarske procesore - čak i na najmanjem Korgu. čija je cena samo 80 evra, delay je vrlo pristojan (čak bih rekao odličan), a sam delay radi dobro i na Zoomu 505 (uopšte digitalnim procesorima zameraju samo na distorziji, ostalo uopšte nije teško emulirati).

Mislim da bi najbolja kombinacija, zapravo, bila - par analognih drajvova + wah "skucani" u preamp pojačala, a u EFX Loop dodat neki procesor u rangu DigiTech RP50, da se bavi "time-based" efektima (flanger, phaser, UniVibe, Leslie, sekvencer) i samo njima.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 28 Jul 2007, 14:39

a ima jos nesto analogno kod nas da se kupi?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Jul 2007, 15:02

Ima dosta toga, zapravo... Na sreću. Ali ceneeeee!

ArtistSystems: sve od Electro Harmonix programa. Deluxe Memory Man takođe. 300 evra, gore-dole.

MitrosMusic: Fulltone Tape Echo. Originalni "trakaš", fabulozan zvuk (ima demo na Fulltonovom sajtu), nadrealna cena (500 evra).

MixMusic: Ibanez AD-9, odnosno originalna "spacey blip" pedala. Oko 200 evra.

-----------------------------------------------------

@Funkomat: odaj nam tajnu? Dobio si na lutriji, bogati rođak odlučio da te sponzoriše? Vidim da si krenuo u nabavku ozbiljnih stvari, pa rekoh da pitam, ako nije tajna...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 28 Jul 2007, 15:20

I have a job :D
a i prodajem sve sto imam sto je od prilike oko 700eura
kupujem polovne stvari i eto...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Jul 2007, 16:00

Gotcha. Hvala na objašnjenju - ne volim misterije :D

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 28 Jul 2007, 16:35

Rocket Roll wrote:U prodavnicama u Evropi bi obe trebale da budu dostupne od oktobra. Nažalost, to ne može da se garantuje - ponekad produže taj rok, zavisno od šanse da ih neko tuži - ali ja se nadam najboljem.
Aha, sada sam tek shvatio poentu, mislio sam da naš prodavac jednostavno nema te proizvode. Gledajući novosti na sajtu Behringera smatrao sam da su posle predstavljanja na sajmu dostupni svi najavljeni uređaji. Moraću sledeće nedelje nešto da uzmem, a kasnije ću da vidim razvoj situacije.

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 28 Jul 2007, 20:07

DD100 je sasvim ok, samo što guta baterije i traži transformator
ja imam behringerov reverb koji takodje guta baterije(istroshi alkalnu posle pola sata sviranja). trazio sam za njega adapter ali su mi u mitrosu rekli da nemaju behringerove adaptere nego su mi uvaljivali neki digitech za nekih 2k dinara, a za pare za koje dash behringer delay + adapter mislim da mozesh da qpis neshto bolje. i josh da napomenem da je kucishte verovatno plastichno kao i kod svih behringer pedala...

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 29 Jul 2007, 02:45

Adapter ko adapter. :roll:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Funkomat » 29 Jul 2007, 02:53

E ja sam uzeo adapter od 400din dodao mu jos 3 ona mala jacka kako got se to zvalo i njega sam do pre nedavno koristo za 4 pedale i radio je savrseno tako da ako mi neko kaze da mi treba adapter od 2ooo din za jednu pedalu reci cu mu da mi ne traba :D

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 29 Jul 2007, 03:24

E pa baš taj rad.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 30 Jul 2007, 21:15

Na kraju sam kupip DD100 jer EM600 ne može da se nabavi. Doduše, očekujem još i odgovor bosanske centrale Artista, ali verovatno neće biti ničeg novog. Za početak i za kraj spravica košta 35 Euro i to ne treba zaboraviti ni u jednom trenutku kada joj se nešto zamera. Prvi utisci su solidni, probao sam je u FX loop na mikseti i tu radi odlično. Akustična gitara sa magnetom je dobila nešto kristalnosti u ovoj vezi. Podešavanja su sasvim korektna. U direktnoj vezi el. gitara+pedala+pojačalo unosi nešto šuma (recimo 10%) i proizvodi digitalni uragan kod uključenja i isključenja (kao kada mrdnete pojačalo sa žičanim reverbom). Vrlo malo slabi i menja izvorni signal u by-pass modu. Sve u svemu izgleda da je odnos kvalitet/cena odličan.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 27 Aug 2007, 18:26

Samo da se ispravim vezano za "digitalni uragan", toga nema, to je bila moja greška jer mi je ostajao uključen žičani reverb koji je doprinosio takvom efkektu. Dakle, ostaje moja primedba na izvesnu količinu belog šuma koji je na mom lampašu prilično čujan jer on ima dosta visokih. Na pojačalu sa manje visokih je i manje šuma, logično. U međuvremenu je isproban na jednoj svirci gde je bio priključen na Music Man lampaša i pokazao se sasvim dobro.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest